Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
#1650352 06/10/2007 04:30
Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
byl ktos kiedys? jak wrazenia? ja nie spotkalem sie jeszcze z tą placówką. ale rozne historie sie slyszalo, ze dobry sposob na latwa kase, ze niektorym w banku foczki pomagają uzyskać wydzieline

dla przyblizenia zamieszczam artykul

"Brakuje ci kasy? Oddaj nasienie - zachęcają studentów banki spermy. Za jednorazowe oddanie nasienia można zarobić nawet do 300 zł.

Sterylna poczekalnia, korytarz jak w przychodni lekarskiej. W drzwiach staje pielęgniarka i zaprasza czekającego mężczyznę do "dyskretnego" pokoju, gdzie czeka na niego telewizor z filmami erotycznymi, kilka "świerszczyków" i mała probówka.

Tak wygląda pobieranie spermy na potrzeby banków nasienia. W Polce przy prywatnych klinikach leczenia bezpłodności funkcjonują cztery takie placówki - w Warszawie, Białymstoku, Łodzi i Bytomiu.

Dawcami najczęściej są studenci i osoby ze średnim wykształceniem. Podobnie jest za granicą. Do największego na świecie banku spermy, duńskiego Cryos, codziennie ustawiają się kolejki studentów, którzy za oddanie 1,7 mm nasienia dostają 33 euro. W Polsce za jednorazowe oddanie nasienia można dostać od 100 do 300 zł. Wcześniej jednak trzeba się poddać długim badaniom. Pierwsze pobranie jest bezpłatne, dopiero po pół roku, po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych badań, jeśli sperma okaże się dobra, można oddać nasienie drugi raz i wtedy otrzymać pieniądze.

Sperma bowiem musi spełniać normy Światowej Organizacji Zdrowia. Do wykorzystania nadaje się nasienie ok. 10 proc. mężczyzn. W jednym mililitrze powinno być minimum 20 mln plemników o ruchliwości powyżej 50 proc. Najlepiej jeśli dawcą jest osoba do 30. roku życia, zdrowa i bez nałogów. Młodzi mężczyźni decydujący się na oddanie nasienia muszą mieć świadomość, że wiąze się to z problemami etycznymi - po świecie chodzić będą przecież ich dzieci. Nasienie można też deponować w bankach spermy na własne potrzeby. Tak uczynili amerykańscy żołnierze wyjeżdżając do Iraku. Nawet jeśli odnieśliby tam obrażenia, w przyszłości będą mogli mieć dzieci, gdyż ich nasienie znajduje się w bankach."

źródło: interia

co sadzicie o tym panowie moze to dobra alternatywa bukmacherstwa

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Mlody, bez nalogow, zdrowy. smile

Kiedys czytalem, ze zagranica kobiety maja mozliwosc podejrzenia calej historii o dawcy, gdzie pracuje, ile zarabia.
Tacy maja branie wink

lupus #1650391 06/10/2007 04:41
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Mysle ze nikt nie bedzie chcial spermy od hazardzistow, pozniej dziecko nawet wozek przegra...

connor #1650404 06/10/2007 04:45
Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
Niezła fucha - nie dość, że zarabiasz, to jeszcze masz przyjemność - mówi Michał z trzeciego roku Politechniki. W banku nasienia za dobrej jakości spermę można dostać od 200 do 300 zł. 80 proc. dawców to studenci

connor #1650409 06/10/2007 04:46
Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
hahah a ty chcesz im mówic ze jestes hazardzista skresliby cie odrazu

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Experto sie miga, bo sam nie moze juz, bo wtedy bedzie lipa jak sie wyda, jak zarabia na zycie i ma nieslubne dziecko wink

Powiedzcie gdzie sie zglosic na badania smile

lupus #1650426 06/10/2007 04:50
Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
Pokój pomalowany na czerwono, miękkie fotele. Na ścianach płaskorzeźby i fotografie nagich dam z lat 20. XX wieku, na stoliku plik pism erotycznych. Tak wygląda gabinet oddawania nasienia w Przychodni Leczenia Niepłodności "Novum" przy ulicy - nomen omen - Bocianiej 13. To jedyny bank spermy w Warszawie. Co tydzień trafia tam kilku dawców. - Nie mają rozterek natury moralnej. Pytają, czy ktoś będzie miał dostęp do ich danych, jak często mogą oddawać nasienie i ile płacimy za porcję - mówi dr Katarzyna Kozioł z Przychodni Leczenia Niepłodności "Novum". - Studenci najczęściej przychodzą grupkami, żeby dodać sobie odwagi.

W akademikach temat oddawania nasienia budzi żywe emocje. To dla studentów nowy sposób na dodatkowy zarobek. W końcu za dwie wizyty w banku w miesiącu do kieszeni wpłynie równowartość stypendium. - No jasne, że o tym myślałem! Powiem więcej: poważnie się nad tym zastanawiam. To niezła fucha, zarabiasz dwie stówy i masz jeszcze przyjemność. Tylko nie wiem, co na to moja dziewczyna - mówi Michał z trzeciego roku chemii (woli nie ujawniać nazwiska).

Ale dziewczyny, jak się okazuje, do sprawy podchodzą z sercem: - Powinno się to robić nawet nie dla kasy, tylko na tej samej zasadzie, na jakiej oddaje się krew. Za czekoladę. To przecież pomoc dla ludzi, którzy walczą z bezpłodnością - uważa Justyna Dural, także studentka Politechniki.

Panowie są nastawieni bardziej materialnie. - Gdybym się zdecydował, to pewnie dla pieniędzy - deklaruje Piotr Sówka z Wydziału Chemii. - No i myślę o swoich genach. Są takie wspaniałe, że warto je rozpowszechniać - śmieje się.

Pieniądze nie przychodzą jednak łatwo. Kandydat powinien odstawić alkohol i papierosy, oszczędzać się i unikać stresu. Aby zostać dawcą, trzeba przejść długą procedurę: badane są plemniki, krew i jakość spermy po półrocznym okresie zamrożenia. Dopiero wtedy delikwent otrzymuje wypłatę. - Nie każdy, od którego pobieramy nasienie, zostanie dawcą. Liczy się stan zdrowia, wykształcenie, dobre maniery i wygląd zewnętrzny - mówi dr Kozioł z kliniki Novum. - Dawcą zostaje średnio co dziesiąty kandydat, ale jeśli ktoś nie zakwalifikuje się, to wcale nie znaczy, że jest bezpłodny. Nasienie dawcy musi być wyjątkowo dobre.

Po sztucznym spłodzeniu dziesięciorga dzieci przez tego samego mężczyznę, jego plemniki odstawia się do archiwum. Można je stamtąd wyciągnąć tylko wtedy, gdy para zdecyduje się na kolejnego potomka i chce je mieć z tym samym dawcą. Wszystko odbywa się anonimowo: dziecko nigdy nie odnajdzie swojego biologicznego taty ani też dawca nie dowie się, że został ojcem.

Czy studenckie geny są szczególnie preferowane przez pary? - Chodzi przede wszystkim o to, aby dziecko było zdrowe. Ale niektórzy przyszli rodzice pytają np. o geny inżynierskie, bo mają w rodzinie taką tradycję. Wtedy jeśli mamy w banku takiego dawcę, który podobny jest do nich z wyglądu i ma odpowiednią grupę krwi, spełniamy ich życzenie - mówi dr Katarzyna Kozioł.

Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
lupus ja mam adres wiem gdzie jest w Warszawie taka przychodnia pójde w przyszłym tygodniu , potem pół roku czekania na wyniki czyli im szybciej pójde tym lepiej

Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 362

Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
tylko to czekanie pol roku na kase bez sensu..

Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
A mają na wyposażeniu jakieś panienki ?

Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 362
podobno moze ci pomóc kobieta to słyszałem z 1 zródła, a z innego zródła słyszałem ze dostajesz do geby jakas tabletke i po 4-5 minutach ejakulacja gotowa

tutaj macie liste klinik na mazowszu http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Kliniki&woj=8


Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
A w Łodzi tylko 50 zeta... mad

micha$ #1650516 06/10/2007 05:21
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Originally Posted by micha$
A w Łodzi tylko 50 zeta... mad
uu, bardzo malo wink

Platini #1650554 06/10/2007 05:51
Dołączył: May 2005
Posty: 633
D
addict
addict
D Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 633
Originally Posted by platynowy007
Originally Posted by micha$
A w Łodzi tylko 50 zeta... mad
uu, bardzo malo wink

Za 50 zeta to sie nawet konia bic nie oplaca

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Originally Posted by David_Beckham
Originally Posted by platynowy007
Originally Posted by micha$
A w Łodzi tylko 50 zeta... mad
uu, bardzo malo wink

Za 50 zeta to sie nawet konia bic nie oplaca
laugh laugh

herkules #1650584 06/10/2007 06:21
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Snowblind daj linka dokladnego do tego arta.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by David_Beckham
Originally Posted by platynowy007
Originally Posted by micha$
A w Łodzi tylko 50 zeta... mad
uu, bardzo malo wink

Za 50 zeta to sie nawet konia bic nie oplaca

Jak to nie? Za 50 zeta? Żartujesz! grin

Trzepiesz mięso przez 5 minut, idziesz z tym do buka i grasz. A jak nie to przynajmniej na totka starczy... smile

Conrad #1650642 06/10/2007 07:28
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
T
rzut rozny
rzut rozny
T Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by David_Beckham
Originally Posted by platynowy007
Originally Posted by micha$
A w Łodzi tylko 50 zeta... mad
uu, bardzo malo wink

Za 50 zeta to sie nawet konia bic nie oplaca

Jak to nie? Za 50 zeta? Żartujesz! grin

Trzepiesz mięso przez 5 minut, idziesz z tym do buka i grasz. A jak nie to przynajmniej na totka starczy... smile


buhahahaha laugh fajna rozmowa hehe

Conrad #1650643 06/10/2007 07:29
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
o kuurwa laugh

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (burbon, Sensei, aker, latajaca_holenderka, rafal08, betowiec), 2,544 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,894
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1