Gram w to w expekcie od tygodnia stawiajac na fawory..."> Gram w to w expekcie od tygodnia stawiajac na fawory...">
Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5
#165810 11/03/2002 17:39
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Lao
Offline
veteran
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Czy ktos wie co to jest trotting ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
Gram w to w expekcie od tygodnia stawiajac na faworytow z niezlym skutkiem, ale chcialbym wiedziec troche wiecej...

Bonus: Unibet
#165811 11/03/2002 22:30
Dołączył: Feb 2001
Posty: 622
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 622
Trotting to jak na mój gust wyścigi rydwanów. Chcociaż nie wiem czy tak to się dokładnie nazywa po polsku. A przybliży Ci tą dyscyplinę taki oto obrazek:
[Linked Image]

Nie wiem jednak ile rydwanów bieże udział w takim wyścigu, jak długie są trasy itp. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />

Pozdrawiam
Gritz

#165812 12/03/2002 19:24
Dołączył: Feb 2001
Posty: 622
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 622
Witam

Zanim obstawisz spójż na te strony:
:5gw:
http://www.geocities.com/trotstart/
http://w1.403.telia.com/~u40304960/hast2.htm
:5gw:

Linki do stron związków, stadionów, farm oraz baz danych. Niestety większość stron jest w językach mało zrozumiałych (szwedzki, norweski) i trzeba poruszać się po nich intuicyjnie.

Pozdrawiam
Gritz

#165813 13/03/2002 18:31
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892
Też obstawiam kłusaki w Unibecie i robię to raczej intuicyjnie, aby dotrwać do sezonu na Służewcu.Na początku sporo wygrywałem, ale gdy okazalo się, że ta passa nie trwa wiecznie doszedłem do wniosku, że z równym powodzeniem mógłbym grać w totolotka.Gdybys coś wiedział o kłusakach - najchetniej po niemiecku - to poczytam przetłumaczę i ci prześlę.

#165814 13/03/2002 19:01
Dołączył: Feb 2001
Posty: 622
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 622
Quote
Oryginalnie wysłał Torsten:
[qb]Też obstawiam kłusaki w Unibecie i robię to raczej intuicyjnie, aby dotrwać do sezonu na Służewcu.Na początku sporo wygrywałem, ale gdy okazalo się, że ta passa nie trwa wiecznie doszedłem do wniosku, że z równym powodzeniem mógłbym grać w totolotka.Gdybys coś wiedział o kłusakach - najchetniej po niemiecku - to poczytam przetłumaczę i ci prześlę.[/qb]
Co do kłuskaów to trochę informacji jest tu:
https://www.horse.de/index.phtml
http://www.horseweb.de/vs_de/frame.htm

Ale mnóstwo linków:
http://w1.403.telia.com/~u40304960/hast2.htm
Poszukaj, znajdziesz więcej.

Niemiecki znam dość dobrze, ale jak trzeba norweskie strony zwiedzać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Pozdrawiam
Gritz

#165815 13/03/2002 19:08
Dołączył: Feb 2001
Posty: 622
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 622
A z Expekt polecam na dziś:

17:55 Sinsen Tricken - Skoy Stovern 1 @1.25
Bjerke/4 Trotting-Norwegia Bjerke

17:55 Elken Ami - Gunny Elling 1 @1.3
Bjerke/5 Trotting-Norwegia Bjerke

17:55 Dalelden - Froen Pila 1 @1.3
Bjerke/6 Trotting-Norwegia Bjerke

18:55 Solvalla Wyscig 7, 2140 m, Trotting - Szwecja
Kto wygra?
2. Sahara Standout 1.80

Z tego co się zdążyłem zorientować są to zdecydowani faworyci. Na jednym kuponie daje to AKU 3.8

Pozdrawiam
Gritz

#165816 14/03/2002 01:47
Dołączył: Feb 2001
Posty: 622
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 622
Wyniki z wszystkich hippodromów w Norwegii:
http://www.rikstoto.no/DNT/INDEX.HTM

Co do moich typów to uczucia mieszane:
- SAHARA STANDOUT skończył zawody na 3 miejscu (w ostatnich pięciu gonitwach 3 razy pierwsza 2 razy druga) Nie wiem jak mógł tego Jörgen Sjunnesson nie wygrać. Konkurencja nie była mocna. Dla ścisłości wyścig 7. wygrał LA SUEDE
- Sinsen Tricken Weszło
- Elken Ami Niestety...
- Dalelden - Froen Pila. I tu mnie Expekt załatwił <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Bo pomyliłem Daleldena z Daladinem. I dziwiłem się że taką pare dali. Daladin wygrał, a Deleden <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Początki jak zwykle trudne, ale mam nadzieję że będzie lepiej. Lao, Torsten, może macie jakieś typy???

Pozdrawiam
Gritz

#165817 14/03/2002 13:42
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Lao
Offline
veteran
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Po zapoznaniu sie z lekturą typów na norweskich stronach puscilem taki zakład nie trafiając żadnego zdarzenia:

12:45 Quick Pershing - Sting Testarossa
Bergsåker/1 Trotting- Szwecja z. 1 r. 2 1.50

18:00 Con Brio Castel - Eck Phantom
Bjerke/2 Trotting-Norwegia z. 2 r. 1 1.40

12:45 Hickory Smooth - Amiral Toy - Conrads Giant
Bergsåker/1 Triple Head Trotting- Szwecja z. 2 r.X 2.30

12:45 Elegant I.T. - Harpun Gene
Bergsåker/1 Trotting- Szwecja z. 1 r. 2 2.05

Pewnie to efekt braku znajomości norweskiego, info o poszczególnych kłusakach uznałem za pozytywne, a to było info negatywne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />

#165818 14/03/2002 20:57
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892
Intensywnie myślę, kto ze znajomych zna norweski lub szwedzki.Info w Unibecie też jest najczęściej mylące. Postawiłem 3 biegi - 3 przegrałem. Raczej trzeba brać duże przeliczniki i - raz wejdzie, drugi raz nie.
Pozdrawiam

#165819 14/03/2002 21:22
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
H
hpc Offline
H Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
witam Torsten

a wczoraj w Betako mozna było zagrać Galileo za którego płacili 12/1
Bieg grupy 1 odbył się w Cheltenham i wyhodowany w Polsce Galileo rozniósł 27 innych uczestników gonitwy o 8 długości (ok 20m).
szczególy w www.gradus.waw.pl [gradus.waw.pl]

Pozdrawiam

#165820 15/03/2002 01:46
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Lao
Offline
veteran
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
zagrałem dzisiaj systemem 3/5 z czterema "pewniakami" i jednym fuksem. Trzy pewniaki weszło, jednego anulowali, fuksa nie trafiłem - wynik - zwrot kosztow (-0.16) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:
Wydaje mi się, że lepszycg typów od buka nie jestem w stanie wymyśleć, przeanalizowałem na szwedzkich stronach wyniki poprzednich gonitw i wyszło mi na to samo co bukowi.
Stawiam na pewniaki - strategia obstawiania i troche szczescia powinna przynosic rezultaty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

#165821 15/03/2002 03:05
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892
Ucieszyłem sie z Galileo. Świetny koń. Kłopot z zagraniem w Betako polega na tym,że w moim mieście nie ma Betako. Żałuję, bo na pewno zagrałbym tego konia. A powiedżcie, czy w pełni sezonu w Unibecie, Expekcie etc. można obstawiać np. gonitwy w Niemczech lub we Francji?

#165822 15/03/2002 13:03
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Lao
Offline
veteran
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
W expekcie nie spotkałem się z gonitwami poza skandynawskich trottingiem.

#165823 15/03/2002 14:33
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892
Dzięki Lao. To pozostaje Słuzewiec. Polecam ci przyszłe typy hpc w www. gradus.waw.pl. Na razie analizuję ubiegły rok. Miał świetne bieżace handicapy. Według nich mozna było w drugiej cześci sezonu sporo wygrać.

#165824 28/03/2002 01:02
Dołączył: Jan 2001
Posty: 506
B
addict
addict
B Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 506
Witam Panie i Panów:)

Widzę że również u nas zaczyna się rodzić zainteresowanie tą dyscypliną <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Pozwolicie iż przedstawię krótko tę dyscyplinę sportu, na przykładzie Expekt.com

Jak grać i typować Trotting oraz - dlaczego!

Oferujemy naprawdę szeroką ofertę oraz kursy na Trotting w Skandynawii codziennie. Szwecja to najwiekszy "rynek" w Europie, z ofertą na zwycięzcę, zakłady Head to Head oraz triple head, prezentowane każdego dnia, jedynie z przerwą świateczną, (chociaż również w święta odbywają sie zawody).

W Norwegii i Finlandii, oferujemy kursy we wszystkie dni tygodnia oprócz Niedzieli.

Czym sa zakłady Head to Head i Triple Head?

Są to zakłady stworzone przez inwencję bukmacherów, aby podnieść atrakcyjność podczas trwania konkurencji - nie tylko zresztą podczas zawodów Trottingu - dotyczy to oczywiście innych sportów. Cel jest prosty - wybierz który z dwóch startujących (head to head) lub trzech (triple head) koni, uzyska najlepszą pozycje podczas finiszu w wyścigu.

Czym są zakłady na zwycięzcę?

Te zakłady są nieco bardziej utrudnione, ale również dają większą możliwość wygranej. Oczywiście wybierasz konia który Twoim zdaniem zwycięży w wyścigu. Jeżeli z jakis powodów koń nie wystartuje, Twoja stawka jest zwracana do konta gracza.

Jak dowiedzieć sie więcej o Trottingu w Skandynawii?

Jeżeli chcesz stać sie ekspertem w tej dziedzinie, przygotuj sie na ciężką i zabierającą wiele czasu pracę. Dobrą stroną tych złych nowin w obecnej dobie informacji, jest możliwość zdobycia niemal wszystkich potrzebnych wiadomości w sieci Internet.

Niewątpliwie najlepszą stroną w sieci mówiącą o Trottingu, jest Szwedzka witryna www.atg.se [atg.se] Na tej stronie możesz zobaczyć wszystkie listy startowe na nadchodzący tydzień, zobaczyć również jak typują inni gracze na ATG, oraz otrzymać najnowsze informacje - Takie jak : Nie startujące konie, zmiany "kierowców" itd.

Gdziekolwiek dostrzeżesz niebieska literę S, jest to lista startowa. Jeżeli start do wyścigu rozpocznie się w odstępie kilku godzin, wszystkie wyścigi na głównym torze są tam podane.

Jeżeli chcesz uzyskać informacje o liście startowej wcześniej niż na kilka godzin przed startem, kliknij w "Övriga spel & resultat". Wybierz interesujący Cię wyścig i otrzymasz listę startową. Aby otrzymać bardziej szczegółową listę, kliknij w "utökad startlista", wtedy otrzymasz listę z wszystkimi końmi biorącymi udział w wyścigu, ostatnie trzy starty razem z uzyskanymi przez nie czasami, pozycjami na mecie, kursami - każda potrzebna informacja tam sie znajduje!

Jeżeli klikniesz w "V5", zobaczysz procentowy wykres dla tzw. "pool betting" w Szwecji - Im większy jest procent tam prezentowany, tym większym faworytem jest koń w następnym/obecnym wyścigu. Poświęć trochę czasu, zapoznaj się ze stroną, spróbuj postawić zakład - również możesz to uczynić logując się jako gość w Expekt.com i nic nie tracąc. Trotting to naprawdę unikalna dyscyplina, na ktorej można nieźle zarobić, jeżeli poświęci się jej trochę czasu!

Jeżeli będziecie mieć jakieś pytania dotyczące Trottingu, potrzebne będzie tłumaczenie jakiś tekstów ze szwedzkiego/norweskiego (bez przesady z długością), postaram sie w miarę możliwości (czasu) Wam pomóc.

Powodzenia i życzę wygranych! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

Pozdrawiam:)

bogge

#165825 28/03/2002 19:03
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892
Dzięki booge. Właśnie czekałem na takie kompetentne informacje. Byc może skorzystam z tłumaczenia niektórych słów szwedzkich.
Pozdrawiam

#165826 30/03/2002 02:11
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,278
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,278
Heh, po nocnych wynikach NHL (przy 4/5 trafiłem 1 i to pewnie tylko dlatego, że nie był z NHL (Capriati)), postanowiłem zagrać w Trotting ... choć nie wiedziałem co to jest i wygrałem w Expekt, może rzeczywiście warto się zainteresować.
----------
Życzę Wszystkim Wesołych Świąt i ... trafnych typów - nie tylko od święta <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#165827 03/04/2002 20:40
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Lao
Offline
veteran
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Bogge - dziękuje za info.
Ale na konie w Szwecji nie ma rady - wpadają same niespodzianki :rolleyes:

#165828 19/04/2002 20:23
Dołączył: Apr 2002
Posty: 713
B
old hand
old hand
B Offline
Dołączył: Apr 2002
Posty: 713
moze ktos podac linki do typow na trotting ?
fajnie jakby link byl juz na same typy bo troche ciezko sie wykapowac w ich jezyku....

#165829 20/04/2002 05:16
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Lao
Offline
veteran
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
Nie spotkałem się ze stroną z typami. Zestawienia koni u róznych bukow sa inne. Osobliwie Unibetowi zdarzaja sie "promocyjne" zestawienia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:
Moznaby ewentualnie tutaj zamieszczac typy, ale nie wiem kto by sie tego podjal. Sam gram od miesiaca i dopiero od tygodnia uzyskalem powtarzalnosc trafien (mozliwe ze zupelnie przypadkowa). Zreszta pelne dane pojawia sie na stronie www.atg.se [atg.se] na kilkadziesiat minut przed startem. Porownanie dopiero kilku tabeli dla innego wyscigu moze doprowadzic do w miare trafnej oceny zdarzenia.
Moja obecna strategia gry, opiera sie na porownaniu zestawienia buka do poszczegolnych tabel - jezeli roznica miedzy konmi jest wyrazna to obstawiam dane zdarzenie.
BTW - niewiele zestawien zawiera wyrazne roznice - niezaleznie od notowan buka na danego konia.

Strona 1 z 5 1 2 3 4 5

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty, JelineK, latajaca_holenderka, Sensei), 2,738 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,538
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1