Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
Tu można śledzić przebieg nowego pojedynku Kasprova z komputerem.

Kasparov - Depp Junior [x3dworld.com]

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
gazeta.pl:
Rosyjski szachista Garri Kasparow wygrał w Nowym Jorku pierwszą partię meczu przeciwko komputerowi Deep Junior.

Były szachowy mistrz świata, uważany przez za najlepszego szachistę w historii, rozstrzygnął partię na swoją korzyść już po 27 posunięciach. Kasparow za mecz z komputerem dostanie 800 tys. dolarów, jeśli wygra i 700 tys., jeśli przegra. Poprzedni pojedynek z komputerem Rosjanin przegrał. W 1997 roku został pokonany przez Deep Blue 3,5:2,5.

Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
Mozna to gdzies obstawiac ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Quote
Oryginalnie wysłał piil:
[qb]Mozna to gdzies obstawiac ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> [/qb]
W gamebookers <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Kasparov v Deep Junior (Game 2)
Kasparov 4.33
Deep Junior 3.33
Draw 1.73

Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
Kasparov bialymi i taki kurs ??
Oplacalny, choc rzeczywiscie remis najbardziej prawdopodobny.

Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,041
R
old hand
old hand
R Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,041
Może zadam głupie pytanie ale czemu Kasparov wygrał ta partie???? poddano komputer czy jak??? Bo z przebiegi gry bynajmniej mi wydaje sie ze gra była wyrównana może z minimalna przewaga Kasparov'a

Pozdrawiam

Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
Koncowa pozycja nie nadaje sie do gry. Kasparov ma czysta jakosc wiecej ( Wieza za Skoczka ), figury czarnych stoja pasywnie porozrzucane po bandach, tragedia. W najblizszych ruchach przerzucilby pewnie druga wieze na 7ma linie czarnych.
Nie wiem jaka jest procedura konczenia takich partii - czy komp poddaje sie sam, czy ktos robi to za niego. W kazdym razie w 'powaznych' szachach bardzo rzadko gra sie do mata, na ogol przy rozstrzygajacej przewadze z szcunku dla przeciwnika nastepuje poddanie partii.
Arcymistrzem nie jestem, ale grajac ta koncowa pozycje bialymi tez bym sobie poradzil <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> .

ps. Ta partie Kasparov gral bialymi, to teraz czarne, kurs nie jest atrakcyjny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
Quote
Oryginalnie wysłał Raho:
[qb]Bo z przebiegi gry bynajmniej mi wydaje sie ze gra była wyrównana może z minimalna przewaga Kasparov'a

[/qb]
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał Raho:
[qb]Może zadam głupie pytanie ale czemu Kasparov wygrał ta partie???? poddano komputer czy jak??? Bo z przebiegi gry bynajmniej mi wydaje sie ze gra była wyrównana może z minimalna przewaga Kasparov'a

Pozdrawiam[/qb]
Zespol arcymistrzow, projektantow programu, ktory wykonuje posuniecia Kasparowa poddal go.


Moderatorzy  Green Arrow, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, aker, rafal08, Lukasz111, forty, kamel, latajaca_holenderka), 962 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,184
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1