|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629 |
Tu można śledzić przebieg nowego pojedynku Kasprova z komputerem. Kasparov - Depp Junior [ x3dworld.com]
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629 |
gazeta.pl: Rosyjski szachista Garri Kasparow wygrał w Nowym Jorku pierwszą partię meczu przeciwko komputerowi Deep Junior.
Były szachowy mistrz świata, uważany przez za najlepszego szachistę w historii, rozstrzygnął partię na swoją korzyść już po 27 posunięciach. Kasparow za mecz z komputerem dostanie 800 tys. dolarów, jeśli wygra i 700 tys., jeśli przegra. Poprzedni pojedynek z komputerem Rosjanin przegrał. W 1997 roku został pokonany przez Deep Blue 3,5:2,5.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686 |
Mozna to gdzies obstawiac ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061 |
Oryginalnie wysłał piil: [qb]Mozna to gdzies obstawiac ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> [/qb] W gamebookers <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Kasparov v Deep Junior (Game 2) Kasparov 4.33 Deep Junior 3.33 Draw 1.73
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686 |
Kasparov bialymi i taki kurs ?? Oplacalny, choc rzeczywiscie remis najbardziej prawdopodobny.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,041
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,041 |
Może zadam głupie pytanie ale czemu Kasparov wygrał ta partie???? poddano komputer czy jak??? Bo z przebiegi gry bynajmniej mi wydaje sie ze gra była wyrównana może z minimalna przewaga Kasparov'a
Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,686 |
Koncowa pozycja nie nadaje sie do gry. Kasparov ma czysta jakosc wiecej ( Wieza za Skoczka ), figury czarnych stoja pasywnie porozrzucane po bandach, tragedia. W najblizszych ruchach przerzucilby pewnie druga wieze na 7ma linie czarnych. Nie wiem jaka jest procedura konczenia takich partii - czy komp poddaje sie sam, czy ktos robi to za niego. W kazdym razie w 'powaznych' szachach bardzo rzadko gra sie do mata, na ogol przy rozstrzygajacej przewadze z szcunku dla przeciwnika nastepuje poddanie partii. Arcymistrzem nie jestem, ale grajac ta koncowa pozycje bialymi tez bym sobie poradzil <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> .
ps. Ta partie Kasparov gral bialymi, to teraz czarne, kurs nie jest atrakcyjny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629 |
Oryginalnie wysłał Raho: [qb]Bo z przebiegi gry bynajmniej mi wydaje sie ze gra była wyrównana może z minimalna przewaga Kasparov'a
[/qb] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287 |
Oryginalnie wysłał Raho: [qb]Może zadam głupie pytanie ale czemu Kasparov wygrał ta partie???? poddano komputer czy jak??? Bo z przebiegi gry bynajmniej mi wydaje sie ze gra była wyrównana może z minimalna przewaga Kasparov'a
Pozdrawiam[/qb] Zespol arcymistrzow, projektantow programu, ktory wykonuje posuniecia Kasparowa poddal go.
|
|
|
Link skopiowany do schowka