|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 87
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2002
Posty: 87 |
Witam wszystkich!Postanowiłem założyć nowy temat z paru powodów.Po pierwsze ze względu na ciekawe kursy (opłacalne), po drugie sam uprawiam tą dyscyplinę i znam jej specyfikę.Poza tym wiem, że na tym forum jest paru szachistów którzy, mam nadzieję, wsparliby temat w zbożnym dziele skubania buków.Teraz odnośnie buków;w rachubę wchodzi przede wszystkim gamebookers,szachy są również w fonbecie ale tam niestety zachowują dużą czujność z kursami.W zamierzchłych czasach szachy pojawiły się parę razy w profie ale cóż była to raczej egzotyczna niespodzianka choć kursy były rewelacyjne.Z uwagi na aktualny brak czasu pełną parą chcę ruszyć od jesieni,zobaczymy jaki będzie odzew i póki co pierwszy typ outright na turniej w dortmundzie-początek 31 lipca. Dwóch zdecydowanych faworytów kramnik i anand kursy na nich po 3.Chyba warto spróbować ale ciekawe rzeczy będą się dziać w pojedynczych partiach,to na razie tyle,pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303 |
Uwielbiam ten sport. Kursom sie juz przyglądałem nie raz. Myślę ze nieźle by było zagrac progresja na faworytów...Wysokie kursy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 264
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2002
Posty: 264 |
w pelni cie popieram dagon, szachy to po pierwsze dobry sport do typowania bo mozna niezle wyczuc kolesi, ulubione debiuty, przeciwnicy, a po drugie badz co badz troche znamy sie na samej istocie szachow i rywalizacji na turniejach, takze jestem dobrej mysli <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
niedlugo kasa bedzie w gb i bedzie mozna grac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
co do turnieju w dortmindzie to widze tam tylko jednego zwyciezce: kramnika
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 264
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2002
Posty: 264 |
i jeszce ciekawy artykul o obstawianiu szachow: kliknij tutaj [ emir.heron.pl]
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961 |
Szachy oferuje również rosyjski Marathonbet. Myślę, że można go uważać za "guru" w tej dziedzinie sportu. Wg mnie najlepiej w sieci oceniają szanse szachistów.
Pozdro, Big_star
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam!! Temat całkowicie popieram! Pewna kasa. Turniej w Biel - 21 lipiec Zwyciezca turnieju Morozevich A. x 2,00 Smirin I. x 4,50
Można zaryzykować i postawic na Morozevicha, lub podporka ze Smirinem.Takze albo na 0 lub calkiem spory zarobek.Praktycznie zero ryzyka.Mozna grac naprawde grubo!!! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />
Ja nie szukam...Ja znajduje...
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,152
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 1,152 |
Witam wszystkich Ja tez chcialem sie przylaczyc :-) Swoja droga, nie wiedzialem ze na forum jest tak duzo szachistow :-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 763
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2002
Posty: 763 |
Witam! Jako milosnik tego sportu i byly gracz (jako junior) z checia dolacze sie do rozkwitu tego tematu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Mam pytanie: Czy sa wsrod Was osoby, ktore obecnie uprawiaja ta dyscypline sportu, jezeli tak i nie jest to tajemnica prosze podajcie swoje rankingi, zobaczmy czy wsrod "bawiacych" sie w bukmacherke sa tez szachisci <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Pozdrawiam, Pooggoo P.S. Jezeli ktos chcialby rozegrac ze mna towarzyska partie, jestem jak najbardziej otwarty na wszelakie propozycje.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,152
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 1,152 |
Rankingi? a co, myslisz ze jak ktos ma duzy ranking, to bedzie jednoczesnie dobrze typowal szachy? nie sadze zeby jedno mialo z drugim wiele wspolnego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
A tak na marginesie, znacie jakies stronki ze statystykami dotyczacymi szachow? Przez ostatni czas malo gralem, wiec troche nie jestem w temacie...
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 87
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2002
Posty: 87 |
Witam. Fajnie, że coś ruszyło. Co do rankingów-nie znam wszystkich ale wśród osób które się tu uaktywniły co najmniej 3 mają ranking ELO-od 2100 do 2390 mniej więcej. Jeśli chodzi o stronki to niezła jest www.chessbase.com [ chessbase.com] -baza partii, różne newsy i horda innych interesujących linków, pozdrawiam
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Prośba.Podajcie wszystkich buków, mających w swojej ofercie szachy.Z góry dzięki!!
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,152
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 1,152 |
Nie wiem dlaczego, ale mam wrazenie, ze musimy sie znac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: tez moze razem kiedys wypilismy... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> To w takim razie ja jestem 4 osoba z tego przedzialu...milo mi :-) Macie juz moze rozpracowane jakies konkretne statystyki dotyczace poszczegolnych graczy? np. tych ktorzy wystapia w Biel czy Dortmundzie? Bo nie chce sie brac za cos, co ktos juz ma rozpracowane, zeby sie nie dublowac....
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 87
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2002
Posty: 87 |
Cóż analizy nigdy nie za wiele.W tych dwóch turniejach, moim zdaniem, warto postawić na faworytów ale kto ma trochę czasu może się jeszcze pobawić w szczegółową analizę-np head to head.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748 |
muszka78 masz prywatną wiadomość <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> (kliknij u góry w "twój profil")
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009 |
Oryginalnie wysłał muszka78: [qb]Witam!!
Można zaryzykować i postawic na Morozevicha, lub podporka ze Smirinem.Takze albo na 0 lub calkiem spory zarobek.Praktycznie zero ryzyka.Mozna grac naprawde grubo!!! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />
Ja nie szukam...Ja znajduje...[/qb] Jeszcze szachow nigdy nie stawialem(chociaz szachy jako temat nie jest mi obcy). I mam pytanie, jak mozna postawic w GB z podporka.
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Super ze ktos wpadl na ten temat widze ze osob z elo powyzej 2100 naprawde sporo sie tu znalazlo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: Moze w przyszlosci jakis maly turniejek:-) A wracajac do tematu kursy sa naprawde zachecajace i jest szansa oskubac bukow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
O turniejik super!!! Proponuję taką formołe..... Maratonik, powiedzmy 20 rund po 5 no może 10 minut, a po każdej rundzie przymusowe piwko.Zobaczymy kto wygra(dotrwa). A tak pozatym powodzenia w obstawianiu!!!! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,711
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,711 |
Muszka - wystawili H2H w GB - co ty na to?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 87
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2002
Posty: 87 |
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|