|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Hmmm....Ciekawe. a)Anand _leko w GB 1. 2.70 X. 1.60 3. 5.00 b)Kramnik - Radżabow 1. 2.50 X. 1.50 3. 8.00 c)Naiditsch - Bologan 1. 3.0 X. 1.63 3. 4.00
Zaczne od końca. c - tego meczu na tym etapie rozgrywek bym nie obstawiał. Naiditsch gra białymi więc wynik może być tylko 1X. Zawodnik ten ma świetnie przygotowany repertuar debiutowy właśnie białym kolorem, lecz nie ma takiej siły gry w innych fazach jak Kramnik.Niestety w GB nie ma możliwości postawienia na 1X rosjanie daja za 1X 1,16 i sądze że jest to rozsądne.( tak dla zaspokojenia ciekawości na 1 - 3.65 X 1.60 2 4.25
b - To jest super ciekawy dla nas mecz.Kramnik nie zlekcewazy rywala.Zrobil to w tym roku Kasparov i przegral, co prawda czarnymi bierkami.Kramnik wygra.A 2.50 w GB to super przelicznik.
a - Tu powazny mecz...Anand, bojowy, pomyslowy,maszyna do liczenia wariantow kontra Leko takze maszyna, ale....do remisowania!Strasznie ciezko zawodniką z calego swiata wygrac z Leko.Ale to wlasnie Kramnik ma najlepszy z calej czolowki switowej bilans z Leko. Najprawdopodobniej powstanie obrona grunfelda ze skoczkiem na f3.Jezeli tak bedzie to Leko zremisuje.A jezeli nie to bedzie 1X, ktorzy rosjanie wyceniaja na 1.04. Tak to wyglada. Ja osobiscie gram grubo na Ananda i Kramnika, na osobnych zakladach.Jeden z nich wygra na bank a to i tak zarobek.Ufam Kramnikowi, wierze w Ananda. Bawcie sie!
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 87
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2002
Posty: 87 |
Ja się jeszcze zastanawiam nad sposobem grania-pewnie progresja na faworytów ewentualnie progresja na remisy(oczywiście w wybranych partiach), których jest najwięcej na takich turniejach.Ale cóż jeszcze trochę czasu zostało na przemyslenia-to odnośnie Dortmundu.
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
GM Alexander Morozevich Russia - GM Ilya Smirin Israel czyżby pewny remisik za 1.70?
Chłopaki mają 2 z 2.... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />al:
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 877
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2002
Posty: 877 |
A co sądzicie o Outrightcie - turniej w Dortmundzie. Już tak typując b.ostrożnie to chyba nikt z poza trójki (Kramnik, Anand, Leko) wygrac nie może. Kursy 3.0, 3.0, 3.5 - wykorzystując kalkulator do sure betów mamy 5% czystego zysku.
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
To byłoby pewne 5%.Jak to liczysz?Nie znam sztuczek różnych, podaj szczegoly jak to liczysz ze wychodzi 5%.Dzieki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Dzięki za oświecenie dobry człowieku. No tak rzeczywiście. Jest pewne 5 % zysku.Polecam gorąco.Ja postawię kontrolnie z 150euro
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 87
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2002
Posty: 87 |
co do tych 5 % rzeczywiście można postawić-jednak zawsze jest jakieś prawdobodobieństwo że np.taki rażabow zagra turniej życia ale na to jest mała szansa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 877
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2002
Posty: 877 |
Rozumiem że białymi zawsze gra ten, którego podają w zakładach na pierwszym miejscu? Może mi to ktos wyjaśnić?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,152
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 1,152 |
Dagon wspomnial o progresji..ja zapuscilem wczoraj wieczorem progresje: 1) na zwyciestwa 2 faworytow, 2) progresja na remisy dla reszty
zobaczymy jak to wyjdzie, ale powinno byc ok <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,152
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 1,152 |
Co do Dortmundu...nie sadze zeby wygral ktos inny oprocz Kramnika lub Ananda...na Leko bardzo chetnie postawie progresje remisowa, ale dla mnie nie jest to ktos, kto wygrywa takie turnieje...
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 87
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2002
Posty: 87 |
Oryginalnie wysłał langak: [qb]Rozumiem że białymi zawsze gra ten, którego podają w zakładach na pierwszym miejscu? Może mi to ktos wyjaśnić?[/qb] Zgadza się-białymi gra ten co jest na pierwszym miejscu,niczym gospodarz w piłce nożnej.pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 877
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2002
Posty: 877 |
Dzięki Dagon za odpowiedź <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 87
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2002
Posty: 87 |
Witam.Dziś rusza superturniej w Dortmundzie. www.chessgate.de/ [ chessgate.de]
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
hejka
co fachowcy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> sadza o ofercie fonbetu?
Chess. Biel. 31 july 31/07 14:00 Smirin-Bacrot 3.00 1.55 6.00 1.05 1.26 31/07 14:00 Korchnoy-Pelletie 3.20 1.65 5.00 1.09 1.24 31/07 14:00 Lutz-Morozevich 6.50 1.35 4.50 1.10 1.03
Chess. Dortmund. 31 july 31/07 15:00 Kramnik-Radjabov 2.20 1.86 8.00 1.01 1.50 31/07 15:00 Najdich-Bologan 3.80 1.60 4.40 1.13 1.17 31/07 15:00 Anand-Leko 2.90 1.60 7.00 1.03 1.30
pozdrawiam pasazer
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892 |
witam, ale te szachy są emocjonujące. Tylko dlatego, że zagrałem Kramnikowa, odsiedziałem 4 godz. przed kompem obserwując grę, choć jestem jedynie amatorem. Brawo Kramnik.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2002
Posty: 308
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Feb 2002
Posty: 308 |
Cze. W GB pojawily sie juz kursy na jutro. Moze jakas mala analiza kogos, kto sie na tym troche zna;) Jeszcze jedno pytanko: po ile partii graja w jednym meczu, czy zamieniaja sie kolorami itp. Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2002
Posty: 308
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Feb 2002
Posty: 308 |
Nikt nie pisze zadnych typow, wiec ja sproboje.
Kramnik V. v Naiditsch A. 1.35 2.85 10.00 Typ 1 /Podobno jest on zdecydowanym faworytem/ Radjabov T. v Leko P. 4.60 1.55 3.00 Typ X /Ostatnie ich spotkania konczyly sie samymi remisami, Leko podobno przewaznie gra na remisy/
Ako 2,09
Jako, ze sie nie znam za bardzo na ukladach panujacych w swiatowej czolowce prosilbym o skomentowanie tych typow przez kogos znajacego sie chos troche na tym sporcie:) Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 87
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: May 2002
Posty: 87 |
Sensowne typy-Kramnik powinien poradzić sobie a w partii Leko duża szansa na remis.Grają systemem każdy z każdym po 2 razy ze zmianą kolorów.Niestety nie mam czasu na dokładniejszą analizę ale postaram się za jakiś czas bardziej dogłębnie sie tym zająć,pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2002
Posty: 308
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Feb 2002
Posty: 308 |
Oryginalnie wysłał dagon: [qb]Grają systemem każdy z każdym po 2 razy ze zmianą kolorów.[/qb] Tzn w jedym meczu ile jest partii (1?)? pozdrawiam
|
|
|
Link skopiowany do schowka