Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 10 z 21 1 2 8 9 10 11 12 20 21
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
W expekt maja fajny zaklad:
Czy PSL wejdzie do Sejmu?
1,25 - 2,85

maja swietne notowania wiec to pewniaczek. Zawsze PSl osiagal lepsze rezultaty w wyborach niz w sondazach. ponadto odbiora troche glosow Samooobronie ....

Bonus: Unibet
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Originally Posted by rivex
W expekt maja fajny zaklad:
Czy PSL wejdzie do Sejmu?
1,25 - 2,85

maja swietne notowania wiec to pewniaczek. Zawsze PSl osiagal lepsze rezultaty w wyborach niz w sondazach. ponadto odbiora troche glosow Samooobronie ....

Tak , to prawdopodobnie najlepszy zaklad na te wybory ale juz chyba wszyscy zdazylismy go zagrac wink i to po lepszym kursie piwo

Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
Originally Posted by Suazo
Hola, hola - może najpierw wypadałoby sprawdzić listy? wink

Pitera startuje z pierwszego miejsca w Płocku.

Ale to i tak raczej ma małe znaczenie, w Warszawie ciemnego ludu na szczęście nie ma aż tak dużo i Jaruś dostanie baty od Donalda, nie mniejsze od tych w debacie.

1.15, niby nic, ale pewne smile

Ano fakt... Nie wpadłem na to, że najbardziej znaną warszawską posłankę można wystawić poza stolicą frown
w tej sytuacji z pewniaka mamy tylko ciekawe value smile

1. U siebie w Gdańsku Donek wyszarpał 22% wszystkich oddanych głosów.
2. Jarek w Warszawie 21.9% oddanych tam głosów smile
3. Przykład Kazia M. pokazuje, że jednak osoby związane z Warszawą dostają pewien bonus - dlatego wygrała HGH!
4. W 2005 PO w W-wie wygrało ledwo przewagą 3% głosów.
5. PiS jest jednak partią bardziej wodzowską i Jarek bardziej przyciąga swój elektorat niż Donek.

Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Tak samo wyglada inny zaklad w Expekt:
Samoobrona nie wejdzie do Sejmu 1.35

Nawet Lepper juz sie cicho zachowuje. Pomijany w mediach. Miller niewiele pomoze bo w Lodzi tez za duzo glosow nie dostanie. Na wsi jednak wybiora PSL albo PIS. Samoobrona stracila sporo elektoratu przez swoj udzial w koalicji ....

Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,562
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,562
To ja tez wlacze sie w ta dyskusje:)

A mianowicie rzucily mi sie dwa zakaldy under zarowno LPR jak i Samoobrony 5% w sondarzach rzadna z tych partii do takeigo progu sie nie zbliza... Trzecim i ostatnim moim typem jet under 55% frakfencji wyborczej poprostu nei wierze w to ze tyle ludzi uda sie na wybory...

Co wy o tym myslicie warto w to zainwestwoac gotwoke czy cos moze nie pojsc po mojej mysli?

Dołączył: May 2002
Posty: 2,961
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961
LPR się w sondażach nie zbliża do 5%? To popatrz na najbardziej wiarygodne sondaże PGB, w którym LPR zawsze ma >5%.

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pilnie poszukuję linku/ów do statystyk z 2005 roku w wyborach samorządowych, chodzi mi o te statystyki gdzie jest pokazany elektorat danej partii, tj ile osob na wsi głosowało na PIS, rozkłąd głosów pod względem wykształcenia itp. Chce udowodnić ojcu, że na PIS głosują w większości ludzie nie wykształceni oraz ludzie na wsiach, żeby była pokazana ta przewaga. Czy ktoś pomoże, bo nei moge tego znależć?

Dołączył: May 2002
Posty: 2,961
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961
A teraz jeszcze patrzę na ich sondaże, i Samoobrona 3% z 15.09, 5% z 30.09 i 4% z 10.10, także licząc że samoobrona ma zawsze niedoszacowane wyniki sondażowe, bardziej skłaniam się ku opcji, że przekroczą 5% i wejdą do sejmu. Ogólnie wg mnie kupon z profa:

PO under 35
Pis under 34
LiD over 15
PSL over 6,5
LPR over 5

AKO 25 - piękny kupon, piękne ako.

Do tego lżej to samo z Samoobroną over 5 ako 60...

Dołączył: May 2007
Posty: 1,922
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: May 2007
Posty: 1,922
Originally Posted by Big_star
A teraz jeszcze patrzę na ich sondaże, i Samoobrona 3% z 15.09, 5% z 30.09 i 4% z 10.10, także licząc że samoobrona ma zawsze niedoszacowane wyniki sondażowe, bardziej skłaniam się ku opcji, że przekroczą 5% i wejdą do sejmu. Ogólnie wg mnie kupon z profa:

PO under 35
Pis under 34
LiD over 15
PSL over 6,5
LPR over 5

AKO 25 - piękny kupon, piękne ako.

Do tego lżej to samo z Samoobroną over 5 ako 60...

nie wejdzie Ci bo ja tego nie zagralem

Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
Panowie! W 2005 ŻADEN sondaż się nie sprawdził, a większość myliło się kolosalnie.
Radzę wziąć to pod uwagę smile

Dołączył: May 2007
Posty: 1,922
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: May 2007
Posty: 1,922
Originally Posted by dondo
Pilnie poszukuję linku/ów do statystyk z 2005 roku w wyborach samorządowych, chodzi mi o te statystyki gdzie jest pokazany elektorat danej partii, tj ile osob na wsi głosowało na PIS, rozkłąd głosów pod względem wykształcenia itp. Chce udowodnić ojcu, że na PIS głosują w większości ludzie nie wykształceni oraz ludzie na wsiach, żeby była pokazana ta przewaga. Czy ktoś pomoże, bo nei moge tego znależć?

samorzadowe byly w 2006. do parlamentarnych rozklad glosow masz tu http://www.wybory2005.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/W/index.htm

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Tak oczywiscie chodzi mi o parlamentarne. Jednak na tej stronie nic nie ma ciekawego. Chodzi mi o takie tabelki, że np 70% ludzi z wyksztalceniem podstawowym głosowało na PIS itp

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Właściwie to tak się zastanawiam... Wielu pisze, że na pewno frekwencja będzie underowa, ale ja myślę, że to wcale nie takie pewne. Z dwóch powodów:

1) Jest silna polaryzacja jeśli chodzi o partie polityczne i ich elektorat. Z jednej strony PiS, a z drugiej cała reszta (z PO, LiD i PSL na czele). Ta polaryzacja jest na pewno silniejsza niż 2 lata temu. A im większa polaryzacja sceny politycznej i społeczeństwa, tym bardziej ono się na wybory mobilizuje.

2) Drugi powód to sam PiS. Z jednej strony ma bardzo silną grupę wyborców, którzy murem pójdą za nim. Z drugiej strony ma bardzo duży elektorat negatywny - równie duży jak SLD w momencie upadku.
I ten elektorat negatywny może się zmobilizować. Normalnie mogli by nie pójść do wyborów nie widząc nikogo godnego swojego głosu, ale tak mogą go oddać na kogokolwiek, byle nie na PiS.

Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,659
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,659
Originally Posted by dondo
Tak oczywiscie chodzi mi o parlamentarne. Jednak na tej stronie nic nie ma ciekawego. Chodzi mi o takie tabelki, że np 70% ludzi z wyksztalceniem podstawowym głosowało na PIS itp

nie ma nigdzie takich wiarygodnych tabelek. Co najwyzej mogly byc robione sondaze, a o wiarygodnosci sondazy wole sie nie wypowiadac laugh


Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
Originally Posted by Bzyku
Właściwie to tak się zastanawiam... Wielu pisze, że na pewno frekwencja będzie underowa, ale ja myślę, że to wcale nie takie pewne. Z dwóch powodów:

1) Jest silna polaryzacja jeśli chodzi o partie polityczne i ich elektorat. Z jednej strony PiS, a z drugiej cała reszta (z PO, LiD i PSL na czele). Ta polaryzacja jest na pewno silniejsza niż 2 lata temu. A im większa polaryzacja sceny politycznej i społeczeństwa, tym bardziej ono się na wybory mobilizuje.

2) Drugi powód to sam PiS. Z jednej strony ma bardzo silną grupę wyborców, którzy murem pójdą za nim. Z drugiej strony ma bardzo duży elektorat negatywny - równie duży jak SLD w momencie upadku.
I ten elektorat negatywny może się zmobilizować. Normalnie mogli by nie pójść do wyborów nie widząc nikogo godnego swojego głosu, ale tak mogą go oddać na kogokolwiek, byle nie na PiS.

Ponad 3 mln z tych osób, które w 2005 nie poszło na wybory musiałoby to zrobić 21 października, żeby wszedł over frekwencji. Dużo...

Dołączył: Nov 2002
Posty: 929
Q
Qcz Offline
old hand
old hand
Q Offline
Dołączył: Nov 2002
Posty: 929
czy idzie na jakiejs gieldzie wystawiac zaklady na wybory? bf nie bedzie mial, a inne?

Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Samoobrona jest nieraz niedoszacowana ale nie w tym roku!!! Wczesniej na wsi Lepper dostawal wiecej glosow bo duzo gadal i obiecywal ale teraz juz tak nie bedzie. Byl u wladzy i nic nie zrobil. Pokazal, ze g$$no potrafi i tez jedynie stolki chce a nie cos zrobic. PSL odzyska glosy, ktore wczesniej stracilo. Nie wyobrazam sobie aby SO weszla.
LPR moze troche lepiej ale tez ogolnie lipa. W wiekszych miastach maja ok. 1% (w poprzednich wybotrach Giertych rzutem na tasme dostal mandat w Wawie). moze takie mniejsze miasteczka i wsie ale i tak duzo nie nazbieraja. PIS zebral ich elektorat a polaczenie z UPRem moze zaszkodzic a nie pomoc.


Co do frekwencji: under 55%. Nie ma co sie łudzić. Sporo ludzi oleje wybory. 2 lata temu byla niska a teraz moze byc gorzej. Skoro zawiedli wyborcow to nie bedzie inaczej. W Polsce ludzie sprzeciwiaja sie politykow poprzez nie pojscie do urn.
Druga rzecz: osoby poza krajem. Jest ich juz sporo. Zaglosuja nieliczni. Kilka, kilkanascie procent a to bedzie miec znaczenie w ogolnej liczbie glosow.

Dołączył: Oct 2005
Posty: 50
L
journeyman
journeyman
L Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 50
Ciekawym zakladem w sts wydaje sie Lewandowska(SO) - Blochowiak (LID) na Blochowiak za 2.05
W poprzednich wyborach wieciej glosow zebrała Lewandowska, ale trzeba zauwazyć iż jedynką SLD w Sieradzu był Olejniczak natomiast Blochowia była 3 na liście. W tych wyborach Olejniczak startuje w Łodzi, a jedynką LiD w Sieradzu będzie właśnie Błochowiak.
Poza tym wiadomo jak stały 2 lata temu SLD i SO, dziś sytuacja jest zupełnie odwrotna lewica się odradza, a SO tonie...

Jeśli jest na forum ktos z okregow wyborczych, w ktorych startuja Lewandowska i Blochowiak to prosze o jakies info na temat sytuacji tych pań obecnie.

Dołączył: Oct 2007
Posty: 64
P
journeyman
journeyman
P Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 64
Dzis podali na TVN ze FREKWENCJA moze siegnac 70% hehe,

Ludzie na pewno grają over 54% bo kurs polecial w dol albo buki spanikowaly i sie kieruja sondazami.

Ja to zagralem bo wierze w Polakow tak jak Tusk w Polską Irlandie heheh

Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,411
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,411
70% laugh laugh laugh laugh Tak na pewno. Dajcie spokój, sondaże odnośnie frekwencji, to jest totalna lipa - z założenia. Ludzie zazwyczaj odpowiadają, że pójdą - bo tak wypada. To po pierwsze.

Po drugie, większość społeczeństwa tak naprawdę nie ma zaplanowanej niedzieli. I może do wyborów sobie pójść (jak się bedzie chciało ruszyć i nic ciekawego do roboty nie będzie) albo i... nie pójść (jak w sobotę większa bania, ciekawa ramówka w telewizji czy cokolwiek). Tak się mówi, że niby "każdy głos jest ważny", a jak trzeba się ruszyć, to większość doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż ten głos nic tak naprawdę nie zmieni i zamiast iść zagłosować czeka do tej 20 i patrzy co wybrali inni smile

under 55% to moim zdaniem pewniaczek i jutro nie omieszkam wysłać. Myślę, że 50% nie pęknie, aczkolwiek będzie nieco lepiej niż ostatnio.

Strona 10 z 21 1 2 8 9 10 11 12 20 21

Moderatorzy  Green Arrow, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, ANZELMO, $-man, Lukasz111, rafal08, burbon, Akhu, alfa, aker, forty), 2,658 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,923
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1