|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 3,930
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 3,930 |
ciekawy zaklad jest tez w STS:
LiD - (PSL + LPR + SAMOOBRONA) 2 1,8
te 3 partie powinny bez problemu wyprzedzic lid
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 2,624
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 2,624 |
sorki ze moj post nic nie wniesie nowego do tematu, ale mam pytanie: czy w STSie mozna laczyc zaklady np: PO - PIS 1 Po powyzej 33% Tusk(PO) - Kaczyński(PIS) 1
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3 |
Kroll-Lewandowska 1 w sts za 1.25 spadło z 1.3 pewniak Mniejszość Niemiecka nr 1 kontra Samoobrona nr 1 w opolskim Powinno być ładnych kilka procent róźnicy. link dlaczego: http://miasta.gazeta.pl/opole/1,69066,4578190.html
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 64
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2007
Posty: 64 |
W Angli mobilizacja Polakow duzo wieksza niz kiedykolwiek, 70 tys. ludzi zaglosuje  i tak bedzie over 54% 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
MaSha Lover
|
|
MaSha Lover
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848 |
W Angli mobilizacja Polakow duzo wieksza niz kiedykolwiek, 70 tys. ludzi zaglosuje  i tak bedzie over 54%  Wyjechało 2 mln  głosuje z tego 70 tysi  czyli brakuje 5 mln chętnych do overa 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 752
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Apr 2003
Posty: 752 |
W Angli mobilizacja Polakow duzo wieksza niz kiedykolwiek, 70 tys. ludzi zaglosuje  i tak bedzie over 54%  70 tys. sie zrejestrowalo co nie znaczy ze tyle zaglosuje tam. ile to jest 70 tys. osob w przeliczniu na ewentualne % jesli chodzi o frekwencje wyborcza. wg mnie frekwencja ogolna bedzie oscylowac w granicach 52-53 %
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
Kroll-Lewandowska 1 w sts za 1.25 spadło z 1.3 pewniak Mniejszość Niemiecka nr 1 kontra Samoobrona nr 1 w opolskim Powinno być ładnych kilka procent róźnicy. link dlaczego: http://miasta.gazeta.pl/opole/1,69066,4578190.html Sandra podobno wydala duzo na swoja kampanie, swoich zwolennikow ma...wg mnie nie warto grac na MN.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 64
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2007
Posty: 64 |
juz polecial kurs na zaklad"55% i wiecej" i jest tylko 1.90 w Millenium a ja mam "54% i wiecej" po kursie 4.50  hehe No i co z tego ze wyjechalo 2 mln, emigranci to nie wszystko , mamy tez ludzi w kraju ktorzy pojda glosowac. a pozatym to 70% co napisalem to lepsze to niz nic, zawsze podniesie frekwencje. zreszta zobaczymy w niedziele, kurs bez powodu nie maleje. bedzie kara dla underwocow w niedziele.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 64
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2007
Posty: 64 |
70 tys. a nie 70% tam mialo byc  znow "babola" popelnilem
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403 |
Co do frekwencji to dzisiaj rano w dzień dobry tvn była ciekawa informacja, że w Polsce ok. 2 mln niepełnosprawnych obywateli ma ogromne trudności w głosowaniu (stare szkoły, brak podjazdu dla wózków) i rezygnuje z głosowania, podobna ma się sprawa z niewidomymi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 50
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2005
Posty: 50 |
Grabarczyk(PO) - Olejniczak (LiD). Grabarczyk jest 3 na liscie PO, Olejniczak 1 na liscie LiD w Łodzi. W poprzednich wyborach obaj startowali w Sieradzu, obaj byli jednykami. Olejniczak znokałtował wówczas Grabarczyka: 31471 do 13775 (ilość głosów). Jesli ma ktos jakieś informacje/argumenty, aby nie grac dosyc grubo Olejniczaka za 1,75 to bardzo prosze aby napisał o tym. Wszystkich zachecam do dystkusji na tym typem jak i innymi po podobnych kursach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2002
Posty: 2,416
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2002
Posty: 2,416 |
Kolejny wygrany w konkursie betssona:
"Wybory 2007 - Którą ręką Donald Tusk wrzuci swój głos do urny wyborczej?"
Zwyciezca :garate_cepa
Dostalem tez wiele innych ciekawych zakladow, ale max. moglem wylonic tylko 3 zwyciezcow.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
juz polecial kurs na zaklad"55% i wiecej" i jest tylko 1.90 w Millenium a ja mam "54% i wiecej" po kursie 4.50  hehe No i co z tego ze wyjechalo 2 mln, emigranci to nie wszystko , mamy tez ludzi w kraju ktorzy pojda glosowac. a pozatym to 70% co napisalem to lepsze to niz nic, zawsze podniesie frekwencje. zreszta zobaczymy w niedziele, kurs bez powodu nie maleje. bedzie kara dla underwocow w niedziele. Kurs leci, bo to peffka sondazowa, ale ona ma malo wspolnego z rzeczywistoscia. 1. Emigranci 2. Niepelnosprawni 3. Wszelkiej masci anarchisci 4. Zdegustowani scena polityczna 5. Ludzie nie majacy mozliwosci glosowac (studenci, ktorzy studiuja daleko od miejsca zamieszkania i nie chce im sie tracic czasu na zalatwianie karty do glosowania, ludzie przebywajacy za granica na urlopie, wycieczce, naglym wyjezdzie) 6. Ludzie chorzy (czy to w szpitalach, czy w domach, dla ktorych przejscie do lokalu to moze byc wysilek nie do przeskoczenia) Takich ludzi jest baaardzo duzo, dodaj do tego temp. 3-5 i prawdopodobny snieg z deszczem. Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 64
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2007
Posty: 64 |
Owszem ale pkt.5 akurat jest niewypalem  Z tego co mi wiadomo zajecia na uczelnaich zostaly poprzekladane z powodu wyborow( mowie o zaocznych) i studenci maja wolny weekend od zajec ( na politechnice krakowskiej na pewno, nie wiem jak na inncyh ale pewnie tez). Takze powrot do domku i na glosowanie go go go. Takich ludzi jest duzo ale wiecej bedzie glosujacych:) Pogoda fakt ma byc oblesna i to spory minus: /
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
jesli pkt. 5 jest niewypalem tzn, ze zycia studenckiego nie znasz.
Znam ludzi, ktorzy maja do domu 500-600 km i wola pojechac za tydzien na 4 dni niz teraz na 1 dzien i 1 spedzic w podrozach. Zajecia poprzekladane nie maja nic do rzeczy. Dodaj jeszcze tych, ktorzy studiuja blizej, ale po to, by mogli studiowac na wymarzonej uczelni musza pracowac, bo rodziny nie stac na ich utrzymanie. Dodaj tez tych, ktorzy nie pracuja, ale rowniez nie maja na to, zeby jezdzic co tydzien. (za tydzien dlugi weekend)
I chodzi mi o studentow dziennych, studenci zaoczni to inna bajka.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 64
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2007
Posty: 64 |
Znam zycie studenckie ale ze tak powiem od mojej strony. Uczelnie mialem pod nosem, fakt pominalem to ze za tydzien dlugi weekend.
Zreszta co ja bede szukal argumentow ktore sa za a ktore przeciw skoro zaklad mam dawno zawarty, co innego jakbym mial go zagrac dopiero.
Babcie i Dziadki zobacza sondaze ze PO prowadzi to szturmem sie rzuca by bronic swojego PiS :-) i over bedzie hehe
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
Babcie i dziadki, ktore moga zawsze stawialy sie w lokalach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 796
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2001
Posty: 796 |
Granie overa frekwencji to liczenie na cud, skoro tylko raz, w 89 roku zaglosowalo w parlamentarnych 62%, w kazdych kolejnych ponizej 55%: 2005: 40.57% 2001: 46.29% 1997: 47.93% 1993: 52.08% 1991: 43.20% 1989: 62%
Dodajac emigracje zarobkowa, wejscie w pule uprawnionych rocznikow nizu demograficznego oraz zla prognoze pogody, marzenie o over 55% to czysta utopia. STS daje prezent na under po 1.80, a ludzie nie korzystaja. Dziwne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743 |
Zakłady godne uwagi:
1. Frekwencja <55% @ 1.7 2. PiS >33% @ 1.8 3. Tusk v Kacz. 2 @ 4.50
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
PO under 35% w profku tez jest godne uwagi.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|