Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
#1693484 19/10/2007 16:30
Dołączył: Sep 2005
Posty: 523
S
addict
addict
S Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 523
Mam pytanie do osob "znajacych" sie co poleciacie kupic ( szukam cos ok 42 cali, polecaja LG lub samsunga, i w jakim sklepie) z gory dzieki za odpowiedz

Bonus: Unibet
sports #1693491 19/10/2007 16:37
Dołączył: Nov 2003
Posty: 5,910
R
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
R Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 5,910
witam ja spedzilem ostatnie 2 tygodnie na poszukiwaniu netu i sklepow z tym samym pytaniem wiec moge ci doradzic ale napisz cos wiecej jakie masz warunki mieszkaniowe (jak duze mieszkanie odleglosc od TV dla widza naslonecznienie) do jakiej kwoty jaki masz sygnal z czego bedzie nadawany i co bedziesz glownie ogladal na poczatku tez myslalem ze to takie proste wybrac i juz ale duzo czynnikow gra role okresl sie to postaram sie pomoc pozdrawiam

Ronni #1693513 19/10/2007 16:59
Dołączył: Sep 2005
Posty: 523
S
addict
addict
S Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 523
glownie sport - polsat cyfrowy i N naslonecznienie spore bo jest duze okno - odleglosc ok 2 m ale to nie jest warunek moze byc 4 m kwota myslalem zeby w 3-5 tys sie zamknac

sports #1693521 19/10/2007 17:09
Dołączył: Nov 2003
Posty: 5,910
R
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
R Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 5,910
postaram sie cos poszukac a powiem Ci jak ja wybieralem na poczatek maila byc plazma ale naczytalem sie i potwierdzili to znajomi majacy plazme ze nigdy nie wiesz co trafisz sa takie co masz je 5 lat i nic sie nie dzieje a oni trafili od razu taka ze ogladajac dluzej kanal jeden zaczyna im sie wypalac ekran nie caly ale np znaczki w rogach kanałow i po wylaczeniu tv zostaje to na pewien czas na ekranie poza tym o plazme musisz dbac to nie zwykly Tv ktory bedzie stał i gral tylko . Plazma lepiej gra od LCD tu nie ma 2 zdan ale te nowsze wersje juz naprawde zblizaja sie . Ja wybralem 37 LCD Sharpa rd2e mozesz sobie sprawdzic w marketrach typu avans media markt reklamowali sie ze super ceny a byly po 6999 wystarczylo poszukac w necie i w komputroniku kupilem za 5299 wiec duza roznica na cenie. Poza tym w szukaniu trafilem na goscia z Olsztyna ktory ma sklep wlasnie z LCD i Plazmami i jak bys nie mogl sie naprawde zdecydowac on proponuje takie cos jak prezentacja kosztuje to 250 zl dojazd i 250 prezentacja jesli zdecydujesz sie na ktorys z 3 prezentowanych i wybranych przez ciebie placisz tylko 250 chodzi o to ze wybierasz 3 tv i on je przywozi montuje ci je gdzie chcesz i po kolei widzisz jak to wyglada u ciebie w domu bo w marketach to masz 1 sygnal to 100 tv wiec nie mozesz porownac obrazu itd do warunkow domowych jak bys byl bardzo zainteresowany takie cos polecam .Na poczatku jak nic nie czytalem tylko chodzilem po sklepach to tez polecali mi Samsungi ladnie wygladaly ale w koncu jeden sprzedawca powiedzial ze maja duze prowizje od samsungow wiec dlatego wiekszosc poleca je jako dobre. Jednak jak przysunalem Samsungi do Sharpa Panasonica czy Jvc tych lepszych modeli widac ze poza wygladem reszta zostala w tyle.

Ronni #1705288 22/10/2007 20:28
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839
@ronni jakie forum najlepiej poczytac?? jakie stronki polecasz??

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Zdecydowanie lcd a nie plazma. Do tego plazma używa dużo więcej prądu.

Weź sobie 40" Sony, w Sony Centre często znajdziesz lepsze ceny niż w dużych marketach elektronicznych. Jeśli chcesz coś z wyższej półki to dorzucą Ci nawet PS3 gratis.

Conrad #1707494 23/10/2007 18:07
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Zasadniczo ani jedno ani drugie. Obie technologie sa raczej bez przyszłosci, a juz na pewno plazma. Kineskop jest lepszy od obu, choc fizycznie nie mozna zrobic wiekszego szkla niz 39 cali. Ale Toshiba i ktos jeszcze pracuja nad tehnologia, ktora ma tworzyc plaskie TV na zasadzie dzialania CRT (kineskopu). Beda to sprzedawac chyba w 2008 i to bedzie raczej to. Pytanie tylko o cenę oczywiscie...

Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
A ten gość od prezentacji o którym pisze Ronni (własciciel tej firmy) to największy chyba buc w tym światku. Ten gość wypisywał takie głupoty na temat sprzetu, ze noz mi sie do dzis w kieszeni otwiera, a do tego zakładał posty na kilku forach sam na nie pod innym nickiem odpowiadajac byle tylko wiecej sprzedawac... Zenada, wstyd i hańba.

Chcesz kupic cos naprawde dobrego? Wejdz na swoj mail, napisz do czlowieka o nicku [email protected] i czekaj az Ci odpowie.

Dołączył: May 2005
Posty: 94
D
journeyman
journeyman
D Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 94
Originally Posted by Conrad
Zdecydowanie lcd a nie plazma. Do tego plazma uzywa duzo wiecej pradu.
Obecnie najlepszy TV to wlasnie plazma - seria Pioneer Kuro. Niestety ich cena jest "dosyc" wysoka.
Co do wyzszego zuzycia pradu to jest to czesto powtarzana bzdura. Bylo to juz nieraz testowane i zarowno plazma jak i lcd maja podobne zuzycie pradu. W przypadku plazm podawany jest maksymalny pobor energii, natomiast, w przeciwienstwie do lcd, zalezy on od jasnosci wyswietlanego obrazu. No chyba, ze ktos lubi ogladac biala plansze, to rzeczywiscie pdp bedzie kosztowniejsze w ekspolatacji tongue

Originally Posted by Jonathan Sarkos
Zasadniczo ani jedno ani drugie. Obie technologie sa raczej bez przyszlosci, a juz na pewno plazma. Kineskop jest lepszy od obu, choc fizycznie nie mozna zrobic wiekszego szkla niz 39 cali. Ale Toshiba i ktos jeszcze pracuja nad tehnologia, ktora ma tworzyc plaskie TV na zasadzie dzialania CRT (kineskopu). Beda to sprzedawac chyba w 2008 i to bedzie raczej to. Pytanie tylko o cene oczywiscie...
Technologia o ktorej piszesz to SED. Tylko, ze poki co to jej rozwoj stanal w martwym punkcie z powodu sporow licencyjnych i nie wiadomo kiedy/czy w ogole cos sie w tej sprawie ruszy. Poza tym lcd i pdp poczynily w ostatnich latach bardzo duzy postep i zbyt duzo kasy w nie wladowano, zeby tak latwo odeszly w niepamiec.

DaN3000 #1708475 23/10/2007 23:56
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,183
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,183
Polecam ci to forum do poczytania szybko znajdziesz odpowiedz czy plazma czy LCD i na dodatek jaki typ:
http://hdtv.com.pl/forum/index.php wwejdz w zakladke video a pozniej wybierz plazma albo LCD i czytaj o konkretnym temacie


wedlug mnie to odpowiedz to plazma. zreszta sam poczytaj

Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839
dzisiaj np dowiedzialem sie, ze matryce dla firmy SONY robi firma SAMSUNG i lcd samsunga nie sa wcale takie slabe jak to opisuje @roni

Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Samsung jakosciowo naprawde radzi sobie coraz lepiej.

rivex #1713319 25/10/2007 06:57
Dołączył: Oct 2007
Posty: 551
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 551
panowie a ja wam powiem tyle( i to naprawde moim zdaniem troszke wiem o tych tv) w tym temacie. jesli chcecie ogladac sport na lcd to zapomnijcie o 8ms odsiwezania,brac 4 a juz sa modele nie drogie z czasem rekacj 2. Po drugie im wiekszy ekran tym gorsza jakosc ogladanego obrazu. Kontrast teraz w lcd-kach podobny a liczy sie pprzede wszystkim mniejszy ekran( dla porownania na 26 calowym pieknie widac kolory zywe transmisja nie HD,a ekran 32 juz lekko gorsze wrazeie ogladanego spektaklu) Po trzecie nie uwazac namatryce jakie sa w tv bo czesto sie zdarza ze LG ma matryce z Samsunga a Samsung z LG smile i teoretyczie Samsung drozszy a placimy tylko za napis bo matryca pochodzi z LG.Wiąze sie to z tym nie raz ze choc marka glosi ze posiada czarny kolor na ekranie,matryca pochodzaca z innego prodocunta nie ma funkcji "czarny kolor" tylko wyswietla szare kolory.
P.S nie kupuj tv gdzie na dole pod glownym ekranem masz srebrne czy tam jakies inne razace kolory. To wkurza gdy jest widno i patrzysz wdzien widzisz jakby dwa ekrany. Po drugie nie kupuj ladnych blyszczacych czarnych ramek ekranu.Polecam kolor czarny ale nie blyszczacy tylko matowy.Docenisz to jak przez rolete jakies promienie slonca ci dotra do pokoju.

Plazma fajna tylko na HD laugh

Vit a #1713321 25/10/2007 07:00
Dołączył: Oct 2007
Posty: 551
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 551
a jeszcze dodam jesli ci tak nie spieszno to nie kupuj narazie.Będeą swieta bedzie multum promocji naprawde promocji:)

Ja ostatnia wymiane tv mialem na te MS, liczac ze poslka wygra i zwroca mi za tv kase:D, poleglem na 6 tysiakach na Samsungu. Slicznie swiecacym laugh

Vit a #1713345 25/10/2007 07:30
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
a ja jeszcze nie mam TV 100 hz laugh

Linc #1729154 31/10/2007 06:09
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
hbr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Mam taki problem z nowo zakupionym telewizorem. Taki: http://www.ceneo.pl/590919
Podczas oglądania filmow, czy to normalnie w TV czy na DVD obraz co chwilke sie ściemnia i się rozjaśnia, dobrze widac to na napisach, sa raz śnieżnobiałe, a raz siwe. Podczas oglądania sportu, czy tez tvn24 obraz jest bardzo dobry, nie ma zadnych problemów. Wiec to chyba nie wina telewizora. Może ktoś udzielić rady kto się dobrze n a tym zna? dziekuje.

hbr #1729204 31/10/2007 06:44
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444
hbr przyczyn może być dużo jednak najprostsze można samemu obadać.

Obraz może być zakłócony przez nie dobre lub uszkodzone kable. Jeżeli masz odpowiedni tuner cyfrowy i możliwości to możesz sprawdzić coś takiego. Jeżeli kablówka to może być problem. Chodzi mi o podłączenie Tuner-TV przez złącza kompozytowe [kompozytowe to 5 takich grubych wyjść i wejść słuchawkowych]

Jeżeli masz tuner podłączony przez złącze AV, to może gdzieś jest nie dobrze przylutowany kabelek z jednym z wtyków.

Również zniekształcenia poprawnego obrazu mogą następować na niektórych, gorzej nadawanych kanałach. Właśnie TVN24 nadaje znacznie lepszy sygnał niż wiele innych polskich stacji.

Miałem podobne problemy z Samsungiem zakupiłem sobie kabel kompozytowy za 30zł i musze powiedzieć że jest różnica do obrazu przez AV. Natomiast w Twoim wypadku niepokoi gorszy obraz z DVD, co raczej oznacza zakłócenia na kablu AV. Być może jest nieekranowany czyli bez takiego sreberka zaraz z gumową częścią osłony.

Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
hbr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Dzieki darro za odpowiedź. Jutro sprawdze bo dziś za późno. Obraz sie nie sciemnia na maxa, ale widac roznice. :/

hbr #1729546 31/10/2007 18:33
Dołączył: Oct 2007
Posty: 551
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 551
sluchaj to masz tv z taka plamka na obudowie ktora sluzy do automatycznej nastawy ostrosci tv wzgledem oswietlenia wpomieszczeniu.Wylacz to z menu a napisy beda zawsze takie same.

Vit a #1729555 31/10/2007 18:36
Dołączył: Oct 2007
Posty: 551
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 551
a dzieje sie to tak ze jak ogladasz w ciemnym pokoju film to obraz z tv raz jest jasniejszy raz ciemniejszy i dlatego w ciemnosci ten wizjer tak czyta jakby nagle slonce swiecilo a nagle ksiezyc noca :)wylacz ta funkcje bo ja ja mialem w samsungu i ci powiem srednio sie sprawdzala

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
3 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, forty), 2,901 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,833
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1