Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 7 1 2 3 4 5 6 7
#176755 13/02/2002 00:14
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
xeo Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
amRo mój post nie był kierowany do ciebie i przykro mi , że go tak odebrałeś .
Wygrałeś zasłużenie i nie podważam twoich zdolności analitycznych .

Moja wypowiedz wzieła się po przejrzeniu kilkunastu innych zestawów typów i gdy widze , że ludziska obstawiają 3 typy z kursem powyżej 3 , 1 z kursem powyżej 5 i 1 powyżej 2 to się zastanawiam czy aby nie bawimy się rachunkiem prawdopodobieństaw .

Jeszcze raz sorki , ale naprawde nie miałem Ciebie na mysli , a sytuacje panującą w tej grze .

PS. jakie mam prawdopodobieństwo trafienia 2 remisów przy pięciu typach - dużo zmiennych ale statystycznie prawie 80%

#176756 15/02/2002 17:04
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Feb 2002
Posty: 2,802
Hejka!!!!!
Chciałbym sie dowiedziec czy mozna sie zgłosic do waszego konkursu.Dzieki.nara 15luty

#176757 15/02/2002 17:17
Dołączył: Jan 2002
Posty: 504
addict
addict
Dołączył: Jan 2002
Posty: 504
Quote
Oryginalnie wysłał Slawek 007:
[qb]Hejka!!!!!
Chciałbym sie dowiedziec czy mozna sie zgłosic do waszego konkursu.Dzieki.nara 15luty[/qb]

podobnie do slav007
to jakies pokrewienstwo?

#176758 15/02/2002 17:25
Dołączył: Jan 2002
Posty: 504
addict
addict
Dołączył: Jan 2002
Posty: 504
Jaki jest aktualnie wazny prog(jeszcze na druga kolejke) 6,01 czy 7,01 to juz bramka bo szczerze mowiac to sie zgubilem a chcialbym podac wynik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
ziutek

#176759 15/02/2002 18:06
Dołączył: Feb 2002
Posty: 139
J
member
member
J Offline
Dołączył: Feb 2002
Posty: 139
Quote
Oryginalnie wysłał xeo:
[qb]PS. jakie mam prawdopodobieństwo trafienia 2 remisów przy pięciu typach - dużo zmiennych ale statystycznie prawie 80%[/qb]

Zakladajac, ze srednia szansa na remis w meczu wynosi 30% (chyba troche zawyzam) to szanse na remisy w 5 meczach wynosza:
0 remisow - 16.80%
1 remis - 36.00%
2 remisy - 30.87%
3 remisy - 13.23%
4 remisy - 2.84%
5 remisow - 0.24%

Czyli szansa na to, ze trafisz MINIMUM 2 remisy (chyba o to Ci chodzilo) wynosi ok. 47.2%

Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#176760 16/02/2002 00:02
Dołączył: Jul 2001
Posty: 5,119
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 5,119
próg jest 6,5 jak pisałem

#176761 16/02/2002 00:48
Dołączył: Jan 2002
Posty: 2,748
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2002
Posty: 2,748
Skoro teraz jest 6,5 i bramki co 1,5(chyba).To kiedy ma być próg 6,01 ?Jeszce niedawno było przecież że od 2 kolejki.Z góry dzieki za odpowiedż.

#176762 16/02/2002 01:07
Dołączył: Jul 2001
Posty: 5,119
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 5,119
sorry pomyłka próg jest oczywiscie od 6,00 i co 1,5 w górę

SORRY ZA ZAMIESZANIE
0 bramek - do 6,00
1 bramka - od 6,01 do 7,5
2 bramki - od 7,51 do 9,00
3 bramki - od 9,01 do 10,5
i dalej "idzie" co 1,5

#176763 17/02/2002 18:31
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Widze, ze prog zostal obnizony do poziomu 6,0. W zwizku z tym mam pytanie co z weryfikacja spotkan pierwszej kolejki ? Uwazam,ze sprawiedliwe byloby obliczenie wynikow wedlug nowych zasad. Z mojego punktu widzenia i mysle ze nie tylko mojego ma to duze znaczenie bowiem zyskuje 2 punkty wedlug nowych zasad

#176764 18/02/2002 14:26
Dołączył: Feb 2002
Posty: 139
J
member
member
J Offline
Dołączył: Feb 2002
Posty: 139
Do prezesow ligi:

Przydaloby sie wprowadzic do regulaminu poprawke, co zrobic z meczami obstawianymi, ktore sie nie odbyly (badz przelozone na dalszy termin, badz blad STSu w podaniu daty spotkania).
Moja propozycja - potraktowac to podobnie jak naprawde (zwrot stawki) - czyli w naszym wypadku za kazdy taki mecz +1 do SS.

Pozdrawiam

#176765 20/02/2002 04:42
Dołączył: Oct 2001
Posty: 2,155
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 2,155
Zgadzam sie z Jarx'em w sprawie przelozonych meczy. Trzeba cos ustalic i wprowadzic odpowiednie poprawki.

Moje propozycje sa nastepujace:
1. Mozna podac typ zastepczy, ale o kursie rozniacym sie od pierwotnego typu max. o 0,2. Wartosc ta jest przykladowa, jednak nie moze byc duzo wieksza. Wyeliminuje to podawanie typu zastepczego o kursie nizszym/wyzszym o tyle zeby miec szanse na remis/wygrana.
2. W przypadku nie podania typu zastepczego - tak jak w realu - zwrot stawki, czyli dodanie do sily strzalu 1,00. Nie jest to najlepsze rozwiazanie, ale nie kazdy ma dostep do sieci o kazdej porze i nie zawsze sa jeszcze jakies ciekawe mecze do zagrania. Minusem jest to ze czasem bedzie oplacalo sie nie podac typu zastepczego bo kurs 1,00 wystarczy do osiagniecia korzystnego wyniku.

Jest jeszcze jedna sprawa. Co z I kolejka. Ja bym ja przeliczyl wedlug obecnie obowiazujacych zasad.

Mysle, ze nie ma co robic referendum tylko Prem$ sam podejmi jakas decyzje. Ewentualnie skonsultuj sie z innymi "dzialaczami" (Legias'em, Chwast'em, Orłem i Vanpabl'em). Szczegolnie pilna jest kwestia przelozonych meczy.

#176766 20/02/2002 11:26
Dołączył: Jul 2001
Posty: 5,119
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 5,119
Wesul niestety ostatnio nie rozmawiałem z legiasem, może odezwie się tu.

Mam zespoły które mogłyby zastąpić tych którzy przegrywają walkowerami - ci nowi napewno by grali tylko że jak to mamy zrobić - trzeba by było chyba odliczyć walkowery tym co wygrali, a ci nowi te zaległe kolejki (od I do IV) rozegraliby na końcu rozgrywek.

Jakieś sugestie?

#176767 20/02/2002 13:10
Dołączył: Feb 2002
Posty: 139
J
member
member
J Offline
Dołączył: Feb 2002
Posty: 139
Quote
Oryginalnie wysłał Prem$:
[qb]Mam zespoły które mogłyby zastąpić tych którzy przegrywają walkowerami - ci nowi napewno by grali tylko że jak to mamy zrobić - trzeba by było chyba odliczyć walkowery tym co wygrali, a ci nowi te zaległe kolejki (od I do IV) rozegraliby na końcu rozgrywek.

Jakieś sugestie?[/qb]

Podstawowa zasada: Prawo nie dziala wstecz.
Dlatego nie mozna (nie powinno sie) zmieniac juz ustalonych wynikow 1 kolejki, nie powinno sie anulowac wynikow 3:0, ktore ktos wygral (przegral) walkowerem. W zadnym sporcie, zadnej lidze nie ma takiej sytuacji, zeby raz ustalone wyniki zostaly pozniej zmieniane (czy mecze powtarzane).

Z drugiej strony jak nowy zespol zacznie lige od 5 kolejki z bilansem 0 punktow, to szanse na dobre miejsce ma raczej niewielkie - szczerze mowiac zadne z tych rozwiazan mi sie nie podoba <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

#176768 20/02/2002 13:43
Dołączył: Aug 2001
Posty: 248
L
enthusiast
enthusiast
L Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 248
Quote
Oryginalnie wysłał Prem$:
[qb]Wesul niestety ostatnio nie rozmawiałem z legiasem, może odezwie się tu.

Mam zespoły które mogłyby zastąpić tych którzy przegrywają walkowerami - ci nowi napewno by grali tylko że jak to mamy zrobić - trzeba by było chyba odliczyć walkowery tym co wygrali, a ci nowi te zaległe kolejki (od I do IV) rozegraliby na końcu rozgrywek.

Jakieś sugestie?[/qb]

Proponuje tak:
Zespoly z 3ligi ktore 3 razy daly walkowera out.
zastapi sie je nowymi
co ty na to??
nie wiem co zrobic z zespolami z 2ligi i 1 ?)

#176769 20/02/2002 14:24
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
uQ$ Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
Jako, że zaczęło mnie to bezpośrednio dotyczyć proszę Zarząd Ligi o szybką decyzję co do przełożonych spotkań. Liczymy jako trafione z kursem 1.00 czy mam wyciągać rezerwowego zawodnika ?!

#176770 20/02/2002 14:41
Dołączył: Feb 2002
Posty: 139
J
member
member
J Offline
Dołączył: Feb 2002
Posty: 139
Quote
Oryginalnie wysłał uQ$:
[qb] ... Liczymy jako trafione z kursem 1.00 czy mam wyciągać rezerwowego zawodnika ?![/qb]

Jesli JUZ wiesz, ze mecz jest przelozony, a mozesz JESZCZE obstawic inny mecz, to chyba mozesz to bez problemu zrobic (tym bardziej, ze juz takie przypadki byly i nikt nie mial o to pretensji).
Gorzej w sytuacji, w ktorej juz nie ma takiej mozliwosci (np. przelozony mecz niedzielny i brak dostepu do netu w weekend).
Opinia "szefow" Ligi mile widziana <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#176771 20/02/2002 16:32
Dołączył: Nov 2001
Posty: 270
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 270
Panowie
Wydaje mi się, że niektórzy zbyt poważnie traktują funkcjonowanie ligi.
W końcu chodzi tylko o zabawę, o możliwośc rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności typerskich na szerszym forum.
Pierwsza edycja jest bardzo umowna, co wynika choćby z kryterium przydzielenia zespołów do poszczególnych lig. Co więcej na zwycięzców nie czekają żadne wymierne nagrody, tak więc walczymy o przysłowiowe kalesony, pozostaje tylko własna satysfacja z wyników lub jej brak.

W związku z czym mając na uwadze pionerski charakter pierwszej edeycji propounuję nie tworzyć żadnych dodatkowych problemów i:

1. Zostawić w spokoju sprawę naliczania bramek w pierwszej kolejce. Kogo to zbawi? (chyba, że naprawdę ktoś ma za dużo czasu i będzie miał ochotę podliczyć wszystkie ligi raz jeszcze)

2. Po trzech walkowerach wykluczać zespoły z lig, z tym że w I i II lidze nie zastępować ich innymi zespołami, natomiast w III lidze na miejsce wykluczonych zespołów dopuszczać nowe, które przejumują ich prawo do gry ale także ich cały dorobek (miejsce i punkty), jakby co z tej ligi nie można spaść.
W I i II lidze po wykluczeniu zespołu
- jeżeli miało miejsce na początku rozgrywek (anulować trzy pierwsze walkowery i jeden zespół w kolejce będzie zawsze pauzował)
- jeżeli w trakceie rozgrywek to wszystkim zespołom (zarówno tym, którzy już grali, jak i tym, którzy nie będą przyznawane walkowery)

3. W sprawie meczy przełożonych proponuję
a. dać możliwość podana nowego typu o zbliżonej wartości (+/- np. o.3)
lub
b. zaliczyać np 30% wartości przełożonego typu

To są moje pomysły,mam nadzieję, że pomogę podjąć ostateczne decyje.


Pozdrawiam

#176772 21/02/2002 23:06
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
a co powiecie o tym,przeciez to paranoja,to trzeba zmienić aby tego samego meczu nie używać w grze

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />
sznikers
Member
Member # 336
wysłano 21-02-2002 10:18
--------------------------------------------------------------------------------
Manchester United
21.02

Typ na wynik 1 polowy

454. 19:00 PSV - Leeds 1 [2.80]
454. 19:00 PSV - Leeds 2 [3.70]
456. 17:30 Hapoel T.A - Parma 1 [3.70]
456. 17:30 Hapoel T.A - Parma 2 [2.80]
457. 20:45 Lille - Dortmund 1 [3.10]
457. 20:45 Lille - Dortmund 2 [3.10]


<img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />

#176773 22/02/2002 02:26
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Quote
Oryginalnie wysłał smoq34:
[qb]a co powiecie o tym,przeciez to paranoja,to trzeba zmienić aby tego samego meczu nie używać w grze

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />
sznikers
Member
Member # 336
wysłano 21-02-2002 10:18
--------------------------------------------------------------------------------
Manchester United
21.02

Typ na wynik 1 polowy

454. 19:00 PSV - Leeds 1 [2.80]
454. 19:00 PSV - Leeds 2 [3.70]
456. 17:30 Hapoel T.A - Parma 1 [3.70]
456. 17:30 Hapoel T.A - Parma 2 [2.80]
457. 20:45 Lille - Dortmund 1 [3.10]
457. 20:45 Lille - Dortmund 2 [3.10]


<img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" /> [/qb]


Czemu sie tak denerwujesz smoq34 a co jezeli we wszystkich meczach beda po pierwszej polowie same remisy. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> To tak samo jak ktos sie przyczepil do tego zeby remisow nie dawac, a czemuz by to nie przeciez podajac jakikolwiek wynik i tak jestesmy zdani na loterie wiec po co tak narzekac.
Najczesciej i tak wygrywa ten co ma wiekszego farta a nie ten co posiada wieksza wiedze o grze a wiec po co sie lamac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />


SLAV

#176774 22/02/2002 03:07
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,259
Masz racje,mogą byc remisy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

Strona 5 z 7 1 2 3 4 5 6 7

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
14 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, Akhu, Sensei, betowiec, aker, alfa, Kretol, rymoholik, bukma, Green Arrow, forty, Lukasz111, 11kera11), 806 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,097
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1