|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
hmmm. jak sie zwieksza/zmniejsza wiazania ?;] chodzi o to ze niby jakis tam zakres w rozmiarze M tylko nie do konca lapie jak sie to ustawia ;d Gowysp deska 290(+30zl) buty 180zl [tutaj zaoszczedzilem strasznie] wiazania 250(+20zl) cena w () to koszt wysylki nie wyszlo tak duzo przeszedlem sie do armaniego(ciuchlanda;]) kupilem spodnie snowboardowe jedne noname ale jakies calkiem ok, drugie santacruzy (koszt 25zl) google jakies dupne troche ale sa (5zl) rowniez w armanim, wiec nie jest tak zle ;] jeszcze tylko jakies rekawiczki i mozna smigac, no i snieg 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
|
|
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405 |
hmmm. jak sie zwieksza/zmniejsza wiazania ?;] chodzi o to ze niby jakis tam zakres w rozmiarze M tylko nie do konca lapie jak sie to ustawia ;d Gowysp deska 290(+30zl) buty 180zl [tutaj zaoszczedzilem strasznie] wiazania 250(+20zl) cena w () to koszt wysylki nie wyszlo tak duzo przeszedlem sie do armaniego(ciuchlanda;]) kupilem spodnie snowboardowe jedne noname ale jakies calkiem ok, drugie santacruzy (koszt 25zl) google jakies dupne troche ale sa (5zl) rowniez w armanim, wiec nie jest tak zle ;] jeszcze tylko jakies rekawiczki i mozna smigac, no i snieg  Gdzie masz ten punkcik armaniego bo jak on sprzedaje za tyle santa cruz to i ja sie wybiore:D
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961 |
LuxLump armani, na każdym rogu w większym mieście  Znak rozpoznawalny: zakupy na kilogramy ;p
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
lubartow  ostatnio byly Burton Rhonin(albo Ronin) ale ktos mnie uprzedzil :/ co prawda XXL czy tam XL, w kazdym badz razie na mnie za duze, ale bym je sprzedal i byloby na rekawice xD wybiore sie w srode, ostatnio trafilem fajne rekawice reusch ale troche za male wiec jeszcze musze popolowac ;P santacruzy qpilem za 15zl ;] moze nie jakies tam super i w ogole.. ale firma ok material ok (rakuje tylko zamkow na udach zeby wietrzyc) ale tak to spoko luz  pozdr ps. juz chyba wiem jak sie zmniejsza, odkreca sie srubki i przesuwa poszczegolne paski w inne dziurki ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462 |
Ja sezon 2007/08 zainaugurowałem w niedziele  Warunki kapitalne, stok przygotowany na 4+, gorzej z wyciągiem na którym roiło się od muld i nierówności. W Beskidach działają tylko 3 wyciągi w Szczyrku ( polecam Czerne - Solisko) a w weekend ma ruszyc Korbielów i Zwardoń podobno.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
a tak z ciekawosci ile karnety kosztuja ? tylko tak z detalami, jaki stok, cena, ile zjazdow ?:P
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462 |
a tak z ciekawosci ile karnety kosztuja ? tylko tak z detalami, jaki stok, cena, ile zjazdow ?:P Jest tak, dostajesz kartę magnetyczną, kosztuje ona 25zł i nabijasz sobie na nią tyle punktów ile chcesz, np 300(300pkt =30zł). Jeden wyciąg kosztuje średnio 35 - 45 pkt, zależnie od długości wyciągu. Przed wyciągami są czytniki kart i aby przejść należy przyłożyć kartę do czytnika. Po wyczerpaniu punktów, w kasie następuje zwrot kaucji za kartę, można też sobie "dobić" pkt jakby zabrakło. Sa także tak zwane "czasówki" np. do godz 13, ale jesli jest ruch na stoku i długie kolejki do wyciągów to nie opłaca się jej brać.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676 |
Widzę,że jest trochę fanów deski oraz nart  . Ja w tym roku w lipcu pierwszy raz jeździłem na nartach (Austria,lodowiec) i muszę powiedzieć,że było ciężko,ale spodobało mi się  .Kilkanaście dni temu skompletowałem własny sprzęt (w Austrii wszystko wypożyczyłem) i za 3 tygodnie znowu wyjazd. Co do osób szukających sprzętu polecam sieć SkiTeam-mają przeceny 50% na sporą część asortymentu.Ja kupiłem Salomony X-wing z wiązaniami za 580zł.Myślę że to dobra cena.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
[Linked Image] [ img136.imagevenue.com] do czego sa te dziurki z lewej ?;] i co sie dzieje jesli przesune lyzke w prawo badz w lewo ? (standardowo byla na srodku) bo rozumiem ze te z prawej strony to do regulacji wielkosci buta i 3cie pytanie, co sie dzieje jesli obnize lub podniose ten plastykowy prostokatny bajer z tylu lyzki ? zwieksza sie nim lub zmniejsza kat nachylenia lyzki, a jaki to ma wplyw na jazde ?:> pozdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 23,725
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 23,725 |
Jestem jedyną osobą jeżdzącą na snowboardzie tyłem?  Obojętnie którą nogą z przodu ustawie. Sam się uczyłem.. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
moze ktos ma jakies gogle do sprzedania ?:> przed chwila umknely mi oakley'e uzywane za 112zl z przesylka 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
[Linked Image] [ img136.imagevenue.com] do czego sa te dziurki z lewej ?;] i co sie dzieje jesli przesune lyzke w prawo badz w lewo ? (standardowo byla na srodku) bo rozumiem ze te z prawej strony to do regulacji wielkosci buta i 3cie pytanie, co sie dzieje jesli obnize lub podniose ten plastykowy prostokatny bajer z tylu lyzki ? zwieksza sie nim lub zmniejsza kat nachylenia lyzki, a jaki to ma wplyw na jazde ?:> pozdr dziurki z lewej i z prawej sluza do wyposrodkowania buta wzgledem deski tak, aby nie wystawal za bardzo ani z jednej ani z drugiej strony (zebys nie szural ani pieta ani palcami po sniegu) "bajer" wymusza ugiecie nog w kolanach o czym poczatkujacy zazwyczaj zapominaja, a co jest podstawa mozliwosci kontroli zachowania deski w trakcie jazdy. innymi slowy takie mechaniczne wymuszenie ugiecia nog redukuje ilosc kontaktow dupy ze stokiem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
czyli tym bajerem warto cos ustawic ?:> takzeby nogi sie ugiely, ale tez nie za mocno ?
pozdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
tak, dopoki nie poczujesz, ze sam juz automatycznie utrzymujesz wlasciwa postawe w kazdej sytuacji, to lepiej jest to "dogiac". Na poczatku ta pozycja moze wydac sie nienaturalna, ale to szybko minie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
spoko, dzieki  wlasnie ustawilem, cofnalem troche tez highbacka do tylu.. troche kolana bola ale moze jakos sie przemecze na poczatku  pozdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
bolace kolana (chodzi mi o bol samych kolan, a nie zakwasy miesni w ich okolicach) to moze byc spowodowane za slabo zawiazanymi butami, tak bylo w moim przypadku jak zaczynalem. generalnie najlepiej na poczatku zawiazac najmocniej jak sie da, tak by but trzymal mocno od palcow az do konca cholewki, a potem jak ci nogi cierpna luzowac po troche do momentu az przestana cierpnac - to bedzie twoje optymalne ustawienie. po drugie - upewnij sie tez, ze pasek wiazania trzymajacy przod stopy jest mocno docisniety - but nie ma prawa latac w wiazaniu a stopa nie ma prawa latac w bucie. i po trzecie - sprawdz czy katy pod jakimi ustawiasz wiazania nie sa zbyt duze jak na mozliwosci twoich nog - najlepiej po ustawieniu wiazan, zapnij sie w nie i wykonaj jak najnizszy przysiad - jezeli nic cie nie boli i pozycja w przysiadzie nie jest nienaturalna to znaczy ze jest ok.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
znaczy ja jeszczenie jezdzilem :/ ;( ogolnie rzecz biorac mnie cos kolana bola ;/ musze sie wybrac do lekarza chociaz watpie zeby mi pomogl ;] wjebie w gips i powie ze ok albo da ulotke z parapetu, powie zeby smarowac mascia i przyjsc za dwa tygodnie... a nawet kolana nie obejrzy :| a o bolu mowilem, w sensie, ze chyba za bardzo tym czyms ustawilem kat highbacka ale to poprobuje juz jak bedzie snieg - w praktyce generalnie  Tak wiec, co by sie nie dzialo i czego bym nie zrobil to beda bolec, bo bola nawet jak chodze w normalnych butach czy klapendzorach co do katow mysle ze jest ok 15 przod i -6 tyl
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|