Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 8 z 14 1 2 6 7 8 9 10 13 14
Dołączył: Oct 2007
Posty: 234
D
enthusiast
enthusiast
D Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 234
[quote=konstruktor1]Czytal ktos z Was "Raz do roku w Skirolawkach" ? .Napisal to Nienacki, ten od Pana Samochodzika ,idzie sie zlac ze smiechu smile .


20 lat temu byla to chyba najbardziej sfatygowana ksiazka w bilblotekach publicznych(przynajmniej w mojej) a zdobycie jej graniczylo z cudem. kilka lat temu schodzac z zawratu do murowanca oswiecilem mijana dwojke mlodych chlopakow, ktorzy z wypiekami na twarzy starali sobie przypomniec tytul tej ksiazki smile

kąkolewski "generałowie giną w czasie pokoju"

Bonus: Unibet
lupus #1867659 19/12/2007 21:23
Dołączył: Jun 2003
Posty: 34,895
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 34,895
Originally Posted by lupus
Witam

Potrzebuje jakiejs ksiazki gatunek sensacja, kryminal thriller etc
Oczywiscie jakas dobra wink

Ktos cos poleca?

Jean Christophe Grange - Imperium Wilków , Purpurowe Rzeki , Czarna Linia
Tess Gerritsen - Chirurg , Skalpel
James Siegel - Wykolejony
Dennis Lehane - seria o parze detektywów : Wypijmy, nim zacznie się wojna + Ciemności, weź mnie za rękę + Pułapka zza grobu oraz Rzeka Tajemnic i Wyspa Skazańców

Te ksiązki mnie bardzo wciągneły i myśle , że jak najbardziej są warte przeczytania dla miłośników thrillerów i sensacji . Zwłaszcza ksiązki Lehane'a mają świetnie rozbudowaną fabułe .

Marcel #1867953 20/12/2007 00:27
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Ja aktualnie czytam Anioły i Demony D.Browna... i mam Deja vu :| schemat, schemat, schemat, identyczne posunięcia jak w Kodzie, no ale zobaczymy co będzie dalej

Rancorn #1867966 20/12/2007 00:38
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Originally Posted by Rancorn
Ja aktualnie czytam Anioły i Demony D.Browna... i mam Deja vu :| schemat, schemat, schemat, identyczne posunięcia jak w Kodzie, no ale zobaczymy co będzie dalej
2 razy to przeczytalem... jak mnie dla 3 razy lepsze niz sam Kod.

Anioły sa starsze niz Kod. smile

Ja obecnie czytam "Moją historie futbolu" szczeplka i Gracza Dostojewskiego.

Szczeplek nudziarz tongue

Zabielany #1867989 20/12/2007 00:56
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Jak ktoś lubi Ludluma to polcem "Przesyłke z Salonik" - moim zdaniem chyba najfajniejsza z tych co czytałem a przeczytałem ok 15 jego tytułów.

A bardzo podobała mi się jeszcze "Weronika postanawia umrzeć" P. Coelho

A no i Biografia Kowala laugh laugh laugh - niełe jaja.

Kod jakoś średnio mi się podobał a film to już porażka

drfocus #1867996 20/12/2007 01:02
Dołączył: Oct 2005
Posty: 16,318
Impossible is nothing
Impossible is nothing
Dołączył: Oct 2005
Posty: 16,318
Z Ludluma to mi podobały się tylko te książki, w których bohaterem był Jon Smith wink

Polecam Harlana Cobena jako autora thrillerów. Genialne książki, głównie z agentem sportowym Myronem Bolitarem w roli głównej...

Zabielany #1868029 20/12/2007 01:20
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Originally Posted by Zabielany
Originally Posted by Rancorn
Ja aktualnie czytam Anioły i Demony D.Browna... i mam Deja vu :| schemat, schemat, schemat, identyczne posunięcia jak w Kodzie, no ale zobaczymy co będzie dalej
2 razy to przeczytalem... jak mnie dla 3 razy lepsze niz sam Kod.

Anioły sa starsze niz Kod. smile

Ja obecnie czytam "Moją historie futbolu" szczeplka i Gracza Dostojewskiego.

Szczeplek nudziarz tongue


Wiem że powstały wcześniej niż kod, ale to właśnie kod przeczytałem jako pierwszy, więc do niego porównuje...
Ale sam przyznaj że schemat wydarzeń jest w obu książkach identyczny wink

Rancorn #1869441 20/12/2007 06:01
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Czy ktos moze zweryfikowac tytuly podane przez Marcela?


Cobena czytalem "Obiecaj mi", b fajna ksiazka. smile
"Nie mów nikomu" jego ksiazka, czytal ktos?

Originally Posted by drfocus
A no i Biografia Kowala laugh laugh laugh - niełe jaja.

Nie taka sensacje mialem na mysli wink

lupus #1869774 20/12/2007 06:42
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Originally Posted by lupus
Czy ktos moze zweryfikowac tytuly podane przez Marcela?


bardzo dobre tytuły wciągające, szybko się czyta sama przyjemność, że tak powiem

vindom #1870209 20/12/2007 14:41
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Moze ktos zweryfikowac czy Vindom mowi prawde czy tez znowu zartuje?
Bo ja teraz naprawde nie wiem.

lupus #1870214 20/12/2007 15:30
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 3,304
Originally Posted by lupus
Moze ktos zweryfikowac czy Vindom mowi prawde czy tez znowu zartuje?
Bo ja teraz naprawde nie wiem.

Potwierdzam, że Vindom poprawnie zweryfikował propozycje Marcela ksiązki ciekawe i warto poświęcić im chwilkę czasu. Mnie już nie musisz weryfikować grin

KeeYou #1870225 20/12/2007 16:20
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
R
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
Originally Posted by KeeYou
Jeszcze nigdy nie spotkałem się z fenomenem że film był lepszy od książki.

To też zależy czy film jest na podstawie książki czy odwrotnie.
Z reguły książki na podstawie filmów są o kant dupy potłuc.

Moim zdaniem horrory zdecydowanie lepiej wypadają na ekranie, pod warunkiem że są dobrze zrobione
Obraz + efekty specjalne + muzyka, odgłosy - dobrze wykorzystane, potrafią wbic w fotel, przestrszyć i to nie byle jak grin
Tekst czytany nie wywołuje już takich reakcji
Np. sporo filmów na podstawie Kinga ogląda się z przyjemnością, podczas gdy książki to często gnioty, szczególnie te ostatnie

Ale Horror to chyba jedyny gatunek, bo w pozostalych przypadkach wolę książkę

Książka robiona na podstawie filmu to zawsze porażka

rene #1870232 20/12/2007 16:45
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
R
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
Widzę, że duza grupa czyta fantastykę, więc i ja trochę dorzucę

Najpierw coś mało znanego
Siergiej Sniegow - Ludzie Jak Bogowie - trylogia
Tom 1: Dalekie szlaki (Ludi kak bogi)
Tom 2: W Perseuszu (Wtorżenije w Piersiej)
Tom 3: Pętla wstecznego czasu (Kolco obratnogo wriemieni)

Genialna space opera, przy której wszystko inne wymięka

Poza tym tacy autorzy jak:
George R.R. Martin
Ursula K. Le Guin
Robert Silverberg
Frank Herbert
Gene Wolfe
Arkadij i Borys Strugaccy
Philip K. Dick

Ktoś wspomniał o tym, że na podstawie Pikniku... Strugackich powstanie gra
Ja mam zaś pytanie, czy ktoś widział film Stalker Andrieja Tarkowskiego, bo ja nie mogę go upolować

Czy ktoś widział może ekranizację Ursuli K. Le Guin
Ziemiomorze - Czarnoksiężnik z Archipelagu
Ziemiomorze - Grobowce Atuanu

To akurat można kupić na DVD, ale kosztuje ok. 100 PLN
Pewnie bym to kupił, ale nie wiem, czy nie popsuję sobie humoru








rene #1870241 20/12/2007 17:08
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
R
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
Zapomniałem o Orwellu i Limes Inferior - Zajdla
( pewnie o wielu rzeczach też )

Poza tym
Marquez
Kosiński - Malowany ptak
Dostojewski - Zbrodnia i kara
Łysiak
Wharton
Zafon - Cień wiatru
Heller - Paragraf 22
Kesey - Lot nad kukułczym gniazdem
Kirsch - 08/15 i Fabryka oficerów

I na koniec kawał na temat

Przychodzi gostek do lekarza i się skarży
- Panie doktorze, wydaje mi się, że na środku czoła, tuż na oczami rośnie mi penis
Lekarz obejrzał delikwenta i mówi:
- Czytaj pan
- Jak to czytaj
- No normalnie, dużo pan czytaj, książki, gazety, czasopisma
Gostek wyszedł bez przekonania, ale zastosowal się do tej swoistej diagnozy
Po tygodniu jednak wrócił i się skarży:
- Panie doktorze, coś jest nie tak, bo ten penis nieco urósł!
- Czytaj pan
- Przecież czytam
- Dużo pan czytaj
Minął tydzień i gostek pojawia się znów w gabinecie
- Panie doktorze, czytam, ale to chyba nic nie daje. Niech pan spojrzy. Penis jest juz prawie wykształcony...
- Czytaj pan
- Ale...
- Weź pan urlop i czytaj pan do oporu
Na następny dzień gostek znowu pojawia się u lekarza
- Panie doktorze, czytam i czytam, już nie mam siły. Jak ja będę wyglądac z tym penisem na czole? Niech mi pan cos doradzi!
- Czytaj pan, bo jak panu jaja wyrosną i zasłonią oczy, to juz pan, kużwa, nie nie przeczytasz
laugh

lupus #1870272 20/12/2007 18:14
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Originally Posted by lupus
Moze ktos zweryfikowac czy Vindom mowi prawde czy tez znowu zartuje?
Bo ja teraz naprawde nie wiem.

w dziedzinie literatury to ja nie żartuję nigdy panie kolego

vindom #1870275 20/12/2007 18:15
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
i jeszcze takie coś

Łysiak - Talleyrand

a najlepiej wszystko co Łysiak pisze a szczególnie o Napoleonie i jego epoce

vindom #1870388 20/12/2007 20:36
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,531
C
veteran
veteran
C Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,531
Z ksiazek ktore ja bym polecil to:
dobre sensacje trzymajace w napieciu....
Kod Leonarda Da Vinci - D.Brown
Anioly i Demony - D.Browna
Zwodniczy punkt - D.Browna
Trzydziesci szesc dusz - S.Bourne

horrory ...
oraz to co lubie calego G. Mastertona (tutaj musialbym wymienic z 50 tytulow) np. Dzin, Dziecko ciemnosci, Ciemnia, Szatanskie wlosy, Demon zaglady, Manitou,Strach, Sfinks, Szary diabel itd...

No i jeszcze cos "ambitnego" P. Coello ...cala tworczosc wink

lupus #1870403 20/12/2007 20:59
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,545
veteran
veteran
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,545
Originally Posted by lupus
Ken Follet "Zamiec" teraz pchnalem.
Ksiazka nie jest zla, ale na tle Obiecaj Mi wypadla dosc blado.
Troche jest za bardzo ugladzona pod katem kobiet, za duzo romansidla w niej, i bzdetow typu gdy Toni Gallo zastanawia sie czy ktos jeszcze kiedys bedzie zachwycal sie nad jej wlosami łonowymi cool

Pod koniec sie troche rozkreca, mozna polecic.

PS Stokrotka rzadzi grin

Follet kojarzy się wszystkim z niezłymi thrillerami(nie czytałem zamieci). NIe zapominajcie jednak, że pisał też powieści historyczne i to jakie! Przeczytajcie jego "Filary ziemi" Kapitalna książka.

Jeśli o thrillerach mowa, to dla mnie mistrzem tego gatunku jest Fredrick Forsyth. To dopiero jest gość!

Jeśli o thrillery chodzi to moim najnowszym odkryciem są ksiązki Burdetta z akcją w Bangkoku: "Tatuaż" oraz "Bangkok 8". Brutalne,nieprzewidywalne, męska proza na długie zimowe wieczory. Wietrzę moją biblioteczkę, więc pewnie wkrótce wystawie obie na allegro.

Właśnie skońcczyłem "Rzecz o mych smutnych dziwkach" Marqueza i jestem ...zawiedziony. Niby niezłe, ale autorze "100 lat samotności" czy "Miłości w czasach zarazy" można się spodziewać znacznie więcej.

rene #1870425 20/12/2007 21:40
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Originally Posted by rene
Czy ktoś widział może ekranizację Ursuli K. Le Guin
Ziemiomorze - Czarnoksiężnik z Archipelagu
Ziemiomorze - Grobowce Atuanu

Film <mini serial> widziałem, książki nie czytałem. Akurat, gdy ogladałem Ziemiomorze na dysk wpadł mi też Ring of the Nibelungs. Ten sam gatunek i musze przyznać, że ten drugi film dużo lepszy. Kumpel mówił, że fabuła filmu sporo odbiega od książki.

Wracam do Pana lodowego ogrodu Grzędowicza bo zaczyna się tam robić ciekawie ooo

Jak ktoś chce poczytać przez święta to polecam Achaje Ziemiańskiego <3 tomy znakomitej fantastyki> i serie o Mordimerze Jacka Piekary nawet dla samej postaci głównego bohatera.

Teraz wracam do Pana Lodowego Ogrodu bo robi się ciekawie ooo

lupus #1870449 20/12/2007 22:12
Dołączył: Oct 2005
Posty: 16,318
Impossible is nothing
Impossible is nothing
Dołączył: Oct 2005
Posty: 16,318
Lupus
Ja czytałem "Nie mów nikomu", także spoko. wink

Strona 8 z 14 1 2 6 7 8 9 10 13 14

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, Lukasz111, burbon, $-man, rafal08, latajaca_holenderka, Akhu, rymoholik, betowiec, alfa), 2,722 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,413
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1