Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 9 z 14 1 2 7 8 9 10 11 13 14
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
'Żądza piłkarskiego pieniądza' Roman Kołtoń

Od 'Mikołaja' dostałem taką ksiązke. I już wracając do domu od Mikołaja zaczałem czytanie
gdyż nie lubie siedzieć bezczynnie w pociągu czy autobusie.
Nieźle napisana, prostym językiem, szybko sie ją czyta gdyż zawiera troche zdjęć.
Przy okazji można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o naszych piłkarzach i 'piłkarzykach',
o tym jak $ w czasach PRL-u robił swietny obecnie ekspert Jacek Gmoch oraz innych jego przekrętach,
jak Niedzielan został kupiony za 30 piłek itd.

Można przeczytać, dowiedziec się troche o polskiej piłce.

Moja ocena : 4/10

Obecnie jestem w trakcie czytania 5 róznych ksiązek (jak nigdy)
Gdy skończe to wrzuce czy jest godna poswięcenia czasu :cooL:

Bonus: Unibet
Kameleon #1870931 21/12/2007 02:02
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
R
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
Originally Posted by Kameleon
Originally Posted by rene
Czy ktoś widział może ekranizację Ursuli K. Le Guin
Ziemiomorze - Czarnoksiężnik z Archipelagu
Ziemiomorze - Grobowce Atuanu

Film <mini serial> widziałem, książki nie czytałem. Akurat, gdy ogladałem Ziemiomorze na dysk wpadł mi też Ring of the Nibelungs. Ten sam gatunek i musze przyznać, że ten drugi film dużo lepszy. Kumpel mówił, że fabuła filmu sporo odbiega od książki.
Książki są świetne, polecam
A na film poczekam, aż mi się sam napatoczy
piwo

Platini #1870946 21/12/2007 02:05
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
R
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,711
Originally Posted by platynowy007
'Żądza piłkarskiego pieniądza' Roman Kołtoń

Od 'Mikołaja' dostałem taką ksiązke. I już wracając do domu od Mikołaja zaczałem czytanie
gdyż nie lubie siedzieć bezczynnie w pociągu czy autobusie.
Nieźle napisana, prostym językiem, szybko sie ją czyta gdyż zawiera troche zdjęć.
Przy okazji można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o naszych piłkarzach i 'piłkarzykach',
o tym jak $ w czasach PRL-u robił swietny obecnie ekspert Jacek Gmoch oraz innych jego przekrętach,
jak Niedzielan został kupiony za 30 piłek itd.

Można przeczytać, dowiedziec się troche o polskiej piłce.

Moja ocena : 4/10

Obecnie jestem w trakcie czytania 5 róznych ksiązek (jak nigdy)
Gdy skończe to wrzuce czy jest godna poswięcenia czasu :cooL:

Kołtonia nie czytałem i nie zamierzam go sponsorować
Według mnie on prezentuje sobą niewiele

Lepiej sięgnąć po książkę Kowala
ta przynajmniej nie jest pisana tendencyjnie, a poza tym Kowal ma bardzo trzeźwe laugh spojrzenie na futbol

Rancorn #1871103 21/12/2007 02:47
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Originally Posted by Rancorn
Ale sam przyznaj że schemat wydarzeń jest w obu książkach identyczny wink
przyznaje smile

Ja wlasnie przeczytalem "Alchemie Futbolu" Jacka Gmocha... to to dopiero sa jaja... laugh Z perspektywy czasu smiesznie sie czyta takie dziwactwo... chociaz gdybym to przeczytal 25 lat temu... to moze i by wywarlo na mnie jakies wrazenie... oprocz śmiechu i zawstydzenia ? Ksiazke idzie stręścić mniej wiecej tak, że mecze rozgrywaja na na rozmowach z dziennikarzami, kiedy to trenerzy odkrywaja swoje karty, badz tez blefuja...a przeciwnik musi to wszystko rozgryzc. Zadania pilkarza dziela sie na destrukcyjne, kontrukcyjne i egzekucyjne. Dla totalnych fanatykow. Zwykly smiertelnik po lekturze tego, moze sie zrazic do pilki, sportu.. życia. laugh

Kowala czytalem dawno temu... jajca jak berety. Szkoda, że autorem ksiazki nie jest sam Kowal.. to by dopiero bylo smiesznie... i pewnie jakies byki by sie pojawily. grin

Żądza pieniądza, jak dla mnie nudziarstwo.. kolton nie potrafi pisac o czystej pilce.. to miażdzy liczbami, datami, kwotami. Natlok informacji, a mala frajda z czytania i malo rzeczy naprawde godnych zapamietania... jak chocby wielkosc penisa jakiegos tam bramkarza w ksiazce Kowala. laugh

rene #1871117 21/12/2007 02:51
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Wiesz rene, sam pewnie też nie kupiłbym tej pozycji ale ze ją dostałem to co innego wink

A Kowala nie czytałem, nie wiem jak jego pozycje się prezentują ..
Moze kiedyś poczytam.

Zabielany #1871131 21/12/2007 02:55
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Zabielany - Jakoś przeczytałem całą ksiązke Kołtonia i nie zauważyłem aby miażdzył liczbami czy kwotami ..
Nie napisałem, że jest to wybitne dzieło, jak dla mnie przeciętne.
Ja wole zapamietać jakaś date, czy liczbe np. strzelonych bramek Gucia w Panacie niż to kto ma jaką długośc penisa blush
Jesli takie coś Ci się podoba to podziwiam

Platini #1871700 21/12/2007 05:04
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Podziwiam Cie, ze nie wyczules mojej drwiny z Kowala.

Koltonia czytalem 2 lata temu, wiec srednio pamietam.

Wydaje mi sie, ze to byly takie opowiesci i wszystkim i o niczym. Tak jak piszesz przecietna ksiazka. Nie czytalem jej ze szczegolnym zaangazowaniem. Brakuje mi w Koltoniu pasji.

Lada dzien ma wyjsc 3 ksiazka Koltonia... o takim samym tytule jak pierwsza. Zapowiadali ostatnio w cafe futbolu.

Jak juz jestesmy przy literaturze sportowej to ksiazka roku 2007 moim zdaniem to "Pilka ssssskopana" Rafala Steca. Ktos kto sie lubuje w jego felietonach, moze byc lekko zawiedziony po jej przeczytaniu, bo jest w inynym stylu. TO bardziej takie dziennikarstwo śledcze, ale z racji na słabą konkurencje to chyba najlepsza pozycja.

Zabielany #1872235 21/12/2007 06:12
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Poczatkowo tak myslałem, gdyz uważam Cie za madrego człowieka,
ale przeczytałem jeszcze raz Twoj post i miałem jakies mieszane odczucia wink

jednak rozmowa 'oko w oko' to co innego, przez neta może powstac duzo niejasności.

Moze nie wyczułem tej drwiny gdyż szczerze to nie wiem co ten Kowal sobą reprezentuje smile

Co do nowej pozycji Kołtonia, jak ja zobacze to przeglądne, Steca również.

Platini #1872633 21/12/2007 08:21
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Originally Posted by platynowy007
Moze nie wyczułem tej drwiny gdyż szczerze to nie wiem co ten Kowal sobą reprezentuje smile

To co jego trener wszechczasów.

"Kiełbasy do góry i golimy frajerów". wink

Zabielany #1873380 21/12/2007 22:51
Dołączył: Jul 2005
Posty: 8,998
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2005
Posty: 8,998
ja na święta zakupiłem sobie

"Lux Perpetua " Sapkowskiego

Jak zakładałem ten temat to polecałem pierwszą część tej trylogii czyli Narrenturum ( wieża błaznów ). Sapkowski w innym odświeżonym wydaniu z mega humorem, od którego czasem można spaść z krzesła. Ogólnie droga, ale to polskie realia. 42.90 w empiku, ceny na necie około 40 zł. Ale tutaj wszyscy koszą grubo buków wiec cena chyba nie gra roli wink

kupiłem sobie "Święte kości" Michaela Byrnesa. Nie znam gościa, chyba to jego debiut. Książka kupiona na chybił trafił, lubie tak czasem. Przekonała mnie notka: " współczesne zagadnienia na temat religii wśród autorów thrillerów" "Skorumpowani kardynałowie... " lubie takie chocki klocki, księża, sekty itd.

" Na pilnie strzeżone Wzgórze Świątynne, gdzie łączą się tradycje religijne chrześcijaństwa, islamu i żydowskich wierzeń wdzierają się zamaskowani rabusie. Zuchwała kradzień kończy się krwawą jatką i staje się zaczątkiem niepokojów społecznych i rosnącego napięcia na linni Palestyna-Izrael.

Krótko później władze apostolskie zalecają dwójce antropologów zbadanie niezwykłej relikwii, szczątków niezidentyfikowanego męszczyzny, ukrzyżowanego 2000 lat wcześniej. Przeprowadzone badania i analizy każą im postawić zaskakującą tezę. Czy watykan pozwoli by rewelacje te wyszły na światło dzienne ... ?"

Pewnie kolejny klon Browna, ale ten tekst mnie bardzo rusza, zobaczymy


Szczypior #1881527 26/12/2007 04:18
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,545
veteran
veteran
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,545
Originally Posted by Szczypior
ja na święta zakupiłem sobie

"Lux Perpetua " Sapkowskiego

Jak zakładałem ten temat to polecałem pierwszą część tej trylogii czyli Narrenturum ( wieża błaznów ). Sapkowski w innym odświeżonym wydaniu z mega humorem, od którego czasem można spaść z krzesła. Ogólnie droga, ale to polskie realia. 42.90 w empiku, ceny na necie około 40 zł. Ale tutaj wszyscy koszą grubo buków wiec cena chyba nie gra roli wink

kupiłem sobie "Święte kości" Michaela Byrnesa. Nie znam gościa, chyba to jego debiut. Książka kupiona na chybił trafił, lubie tak czasem. Przekonała mnie notka: " współczesne zagadnienia na temat religii wśród autorów thrillerów" "Skorumpowani kardynałowie... " lubie takie chocki klocki, księża, sekty itd.

" Na pilnie strzeżone Wzgórze Świątynne, gdzie łączą się tradycje religijne chrześcijaństwa, islamu i żydowskich wierzeń wdzierają się zamaskowani rabusie. Zuchwała kradzień kończy się krwawą jatką i staje się zaczątkiem niepokojów społecznych i rosnącego napięcia na linni Palestyna-Izrael.

Krótko później władze apostolskie zalecają dwójce antropologów zbadanie niezwykłej relikwii, szczątków niezidentyfikowanego męszczyzny, ukrzyżowanego 2000 lat wcześniej. Przeprowadzone badania i analizy każą im postawić zaskakującą tezę. Czy watykan pozwoli by rewelacje te wyszły na światło dzienne ... ?"

Pewnie kolejny klon Browna, ale ten tekst mnie bardzo rusza, zobaczymy

LUX PERPETUA sprawiłem sobie wczoraj,pod choinke. To moja pierwsza swiadomie kupiona książka z gatunki fantasy.Zobaczymy...

True02 #1882647 26/12/2007 19:43
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
[Linked Image]

Dobry ten Pan lodowego ogrodu. Świetna postać głównego bohatera :]

Kameleon #1883021 26/12/2007 22:21
Dołączył: Jul 2005
Posty: 8,998
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2005
Posty: 8,998
Bonicafy ale Lux Perpueta jest ostatnią częścią trylogi :/

wiec polecam zakupienie Narrenturum, nie pożałujesz wink
im promis wink

Marcel #1974589 20/01/2008 20:37
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Originally Posted by Marcel
Dennis Lehane - seria o parze detektywów " weź mnie za rękę " . Zwłaszcza ksiązki Lehane'a mają świetnie rozbudowaną fabułe .

Swietna ksiązka, wlasnie ją skonczylem piwo

Wciagajaca, caly czas mnie zastanawialo kto byl tym drugim, na poczatku mi nawet przyszlo do glowy, ze to moze byc Phill tongue
Trzyma w napieciu smile

Minusem jest to, ze juz od poczatku ksiazki, wiedzialem, ze cos moze zajsc miedzy Patrickiem a Angie wink

Prawdopodobnie teraz zakupie, pozostale z tej serii, o ktorych wspomniales smile

lupus #1974610 20/01/2008 20:46
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Zapomnialem, jeszcze, no wielki plus, bo akcja toczy sie na ulicach Bostonu grin

lupus #1988009 24/01/2008 06:45
Dołączył: Jan 2008
Posty: 107
member
member
Dołączył: Jan 2008
Posty: 107
Bardzo polecam ksiazke Robina Bakera-"Wojny plemnikow".

Ta ksiazka nie jest poradnikiem i nie jest to rowniez podrecznik seksualny.Goraco polecam ja tym wszystkim, ktorzy zyja w przekonaniu, ze maja duza wiedza o erotyzmie czlowieka.Po przeczytaniu tej ksiazki uswiadomisz sobie, ze masturbacja,zdrada sa po prostu przejawami wielkiego bogactwa strategii.Autor opisuje konkretne typy zachowan seksualnych,opierajac sie na konkretnych przykladach.
Ksiazka ta potrafi bardzo wciagnac i daje duzo do myslenia na temat naszej seksualnosci...

Marten #1988691 24/01/2008 18:01
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 763
Ja mogę polecić książki Jeffery Deaver'a.
Przede wszystkim te, w których pojawia się Lincoln Rhyme.
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/jeffery_deaver

szczeka #1988832 24/01/2008 19:12
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
Absolutnie zgadzam się z przedmówcą, "Zegarmistrz" to ostatania jego książka jaką przeczytałem, i byłem absolutnie zaskoczony kilkakrotnymi zwrotami akcji. Polecam.

superges #1990555 25/01/2008 04:23
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
http://www.jefferydeaver.pl/

To polska strona Deavera, prowadzi ja moj znajomy, sa tez konkursy, mozna wygrywac ksiazki smile

lupus #2018399 02/02/2008 06:32
Dołączył: Jul 2005
Posty: 8,998
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2005
Posty: 8,998
zakupiłem dziś

" W imię ojca "
Ojciec Rydzyk

książka sygnowana przez newsweeka który wydał już książke o psycholu ziobrze, leosiu z ben hakar i paru innych

ciekawie opisana budowa radyjka i fajne niuanse których wcześniej nie znałem. dla fanow fenomenu ojca te - obowiązek.

Strona 9 z 14 1 2 7 8 9 10 11 13 14

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (burbon, betowiec, Sensei, Akhu, rafal08, rymoholik, Lukasz111, $-man, latajaca_holenderka, alfa, JelineK, ANZELMO), 2,637 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,360
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1