Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9
#1880882 25/12/2007 07:52
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,104
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,104
Chciałbym się dowiedzieć czy na tym forum są miłośnicy podróży , zwiedzania nowych miejsc,krajow. Ja osobiście mam skromne dosyć osiągnięcia frown mam nadzieje że w następnych latach się to zmieni , ale do tego potrzebna jest gotówka wink .

- rok w anglii na przedmieściach londynu , obejrzenie paru meczy m.in. Charlton-Newcastle , Barnet-Wycombe laugh , Brazylia-Walia(towarzyski na stadionie Tottenhamu , w składzie Brazylii Ronaldinho,Robinho,Kaka) wink
- 3 tygodnie w niemczech podczas Mistrzostw Świata 2006 , obejrzenie 3 meczy polaków i ogólne jeżdżenie po niemczech (Hamburg,Koeln,Monachium,Ga-Pa,Berlin,Leverkusen,Gelsenkirchen,Dortmund,Hannover)
- tydzien w czechach spanie po pociągach laugh (Praga,Brno,Ostrawa,Pilzno)
- oprócz tego 2 razy trasa londyn - katowice pociągiem z licznymi przesiadkami (Bruksela,Kolonia)
- tydzien na trasie budapeszt,wiedeń,bratysława


Cienkie to osiągnięcia bo właściwie to byłem tylko w 8 krajach (licząc że stanęła tam moja stopa , tak jak holandia czy belgia , bo w sumie to bylem tam pare godzin , ale w 6 bylem juz dluzej;) ) .

Plany:
- Przejechanie europy interrailem
- Afryka (dowolny rejon , im cieplej tym lepiej wink )
- Przejazd koleją transyberyjską do Mongolii,Chin albo wersja całej trasy do Władywostoku

Te są generalnie najbliższe bo o Amerykach czy Australii ciężko myśleć , zresztą ja źle znosze samoloty frown wolę pociągi wink

No to tyle , chwalcie się swoimi osiągnięciami wink

Bonus: Unibet
bet_master #1880905 25/12/2007 08:15
Dołączył: Jan 2006
Posty: 6,166
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 6,166
Moje życiowe marzenie podróżnicze: zwiedzić wszystkie kontynenty.

Do tej pory udało mi się zawitać tylko na Czarnym Lądzie (konretnie Tunezja).

Moje osiągnięcia w podróżowaniu są również bardzo skromne... oprócz wspomnianej Tunezji, byłem jeszcze w: Chorwacji (okolice Puli na półwyspie Istria), Czechach, Niemczech (Frankurt nad Menem), Włoszech (jednodniowa wycieczka - Wenecja), na Słowacji i Litwie (Wilno).

Przejazdem zaliczyłem: Austrię, Słowenię.

W przyszłym roku planuję pozwiedzać parę europejskich stolic m.in.: Pragę, Wiedeń, Berlin. Wakacyjnych planów jeszcze nie mam, ale od 4 lat jestem "napalony" na Egipt, więc całkiem prawdopodobne, że tam zawitam tongue

Apropo marzenia dotyczącego zwiedzenia wszystkich kontynentów. Marzy mi się obecność na 4 Turniejach Wielkiego Szlema oraz obejrzenie na żywo paru spotkań NBA i NHL.

bet_master #1881059 25/12/2007 21:03
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Originally Posted by bet_master
Plany:
- Przejazd koleją transyberyjską do Mongolii,Chin albo wersja całej trasy do Władywostoku

Chyba musimy sie lepiej poznać piwo

tomo #1881070 25/12/2007 21:25
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
play: wyjazd do Sieradza

tomo #1881087 25/12/2007 21:39
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Originally Posted by bet_master
Plany:
- Przejazd koleją transyberyjską do Mongolii,Chin albo wersja całej trasy do Władywostoku
[/quote]

Wcale to nie jest aż takie drogie jakby się wydawało. Mój kolega straszny zapaleniec na podróże koleją odbył wraz ze znajomymi taką podróż. Z Polski do Moskwy i dalej przez Syberię do Chin. Jak się nie mylę koszt biletu ok. 250$. I mówię tutaj koszcie od samej Warszawy po Chiny. Jak opowiadał co się dzieje w takim pociągu to fajne wspomnienia...

A co do stadionów to specyficzny klimat mają angielskie stadiony. Ale nie te duże jak Wembley, który jest gdzieś na uboczu osiedla mieszkalnego. Ale takie mniejsze jak np. stadion Fulham. Jadąc autobusem piętrowym na wiadukcie można go podziwiać. Bo dla przykładu stadion Chelsea to już wielki moloch, który góruje nad domami.
Choć jak jest się na stadionie to jasne, że lepsze wrażenia robią wielkie obiekty...

Jakoś nie udało mi się pojechać do Liverpoolu zobaczyć Anfield Road... to jeszcze przede mną...

No i chciałbym zobaczyć na żywo tak jak Robak pisał mecze NHL...
Choć w moim mieście jest hokej to jednak nie to samo co NHL...

Fajny temat.
A tak już poza sportowo to Nowa Zelandia... tam chciałbym pojechać.


Vader #1881090 25/12/2007 21:43
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Wyjazd na jakikolwiek mecz PAO do Grecji. Ktoś chętny? smile

Vader #1881091 25/12/2007 21:47
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,104
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,104
Originally Posted by Vader
Originally Posted by bet_master
Plany:
- Przejazd koleją transyberyjską do Mongolii,Chin albo wersja całej trasy do Władywostoku


Wcale to nie jest aż takie drogie jakby się wydawało. Mój kolega straszny zapaleniec na podróże koleją odbył wraz ze znajomymi taką podróż. Z Polski do Moskwy i dalej przez Syberię do Chin. Jak się nie mylę koszt biletu ok. 250$. I mówię tutaj koszcie od samej Warszawy po Chiny. Jak opowiadał co się dzieje w takim pociągu to fajne wspomnienia...

A co do stadionów to specyficzny klimat mają angielskie stadiony. Ale nie te duże jak Wembley, który jest gdzieś na uboczu osiedla mieszkalnego. Ale takie mniejsze jak np. stadion Fulham. Jadąc autobusem piętrowym na wiadukcie można go podziwiać. Bo dla przykładu stadion Chelsea to już wielki moloch, który góruje nad domami.
Choć jak jest się na stadionie to jasne, że lepsze wrażenia robią wielkie obiekty...

Jakoś nie udało mi się pojechać do Liverpoolu zobaczyć Anfield Road... to jeszcze przede mną...

No i chciałbym zobaczyć na żywo tak jak Robak pisał mecze NHL...
Choć w moim mieście jest hokej to jednak nie to samo co NHL...

Fajny temat.
A tak już poza sportowo to Nowa Zelandia... tam chciałbym pojechać.

[/quote]

Jak ostatnio sprawdzalem na pewnej stronie to do wladywostoku mozna dojecchac za ok.1000 zl z przesiadką w irkucku wink 8 dni w pociągu cos takiego by się pamiętało do końca życia smile , tylko lepiej jechac latem , bo jak patrze na aktualne stany pogodowe to -30 lub -40 to norma laugh

Vader #1881100 25/12/2007 22:06
Dołączył: Sep 2004
Posty: 2,804
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 2,804
Mi zawsze podobały się wyjazdy do innych krajów i poznawanie innych kultur.
Udało mi się wielokrotnie być na Słowacji ( Poprad, Bratysława z większych miast, do tego kiedyś większą część Słowacji zwiedziliśmy ze znajomymi jeżdżąc sobie po kempingach różnych zatrzymując się maksymalnie 2 dni w jednym, najlepsze było że jechaliśmy na ślepo, raz zdarzyło się że rozbiliśmy się w lesie; do tego kilka wyjazdów do Tatrzańskiej Łomnicy ( niesamowite widoki z samej góry i wyjazd kolejka na samą góra też bardzo emocjonujący).
Praga , niecały tydzień ale piękne miasto, świetne imprezy i tanie piwo, nawet na placu Wacława ceny są znośne.
Włochy, 2 tygodnie zwiedzając dość sporo miast, między innymi Rzym, Florencja, Wenecja, Asyż .
Wiedeń , 1 dzień przejazdem.
Grecja, 2 tygodnie, Ateny i Akropol robią wrażenie, Uzo szczególnie jak piliśmy pierwszy raz ze znajomymi i myśleliśmy, że piję się samo uzo a przepija wodą, grecy strasznie się śmiali ale nam wytłumaczyli jak się to pije smile. Świetne wino Recina, Metaxa , imprezy na plaży zaczynające się od 11 a kończące o świcie oraz świetna lokalizacja hotelu bo jakoś 250 metrów od plaży i góra 0,5 km do 4 dyskotek dużych. Świetne boisko 50 metrów od hotelu, ogólnie najlepsze wakacje mojego życia. No i wrażenie robi siesta i brak ludzi na ulicach, w pełnym słowa znaczeniu zobaczyłem to w Katherin, jak zostaliśmy sami w centrum miasta.

ciacho1984 #1881106 25/12/2007 22:14
Dołączył: Sep 2004
Posty: 2,804
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 2,804
Jeszcze było kilka przejazdem na chwile jak np Szwecja i Karlskrona, przejzad przez Macedonie, Węgry, Macedonie.

ciacho1984 #1881107 25/12/2007 22:14
Dołączył: Sep 2004
Posty: 2,804
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 2,804
brak edycji, na końcu Serbia miała być.

ciacho1984 #1881112 25/12/2007 22:22
Dołączył: Mar 2003
Posty: 551
S
Sim Offline
addict
addict
S Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 551
Witam !
W tym roku zastanawiam się nad wyjazdem na wczasy do Chorwacji do miejscowości Makarska ( jeszcze nie wiem w jakim miesiącu najprawdopodobniej wrzesień). Czy był ktoś z was może tam ? polecacie czy raczej odradzacie Chorwacje i Makarską?
Pozdrawiam

Sim #1881121 25/12/2007 22:40
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Fajnie jest w okolicy Splitu.
Wysepki Brac, Vis... fajne klimaty. We wrześniu też powinno być ciepło wink
poszukaj na necie czegoś co Cie interesuje.
Googluj znaczy smile

Vader #1881137 25/12/2007 23:21
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,545
veteran
veteran
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,545
Originally Posted by Vader
Fajnie jest w okolicy Splitu.
Wysepki Brac, Vis... fajne klimaty. We wrześniu też powinno być ciepło wink
poszukaj na necie czegoś co Cie interesuje.
Googluj znaczy smile

No i zawsze można wpaść na mecz Hajduka:))

W ogóle fajny wątek, uwielbiam podróze. Odkrywanie nowych miejsc,poznawanie ludzi. Kultura, jedzonko lokalne, kobiety...

Do tej pory: 4 miesiące w USA,stan Michigan,
-6 miesięcy Majorka,
-2 dni Rzym,
-parę godzin na Słowacji

True02 #1881163 25/12/2007 23:57
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,104
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,104
Ja w 1 poście zapomniałem dodać że byłem jeszcze na :

1) Mecz Slavia Praga - Żilina elim.ligi mistrzów w tym roku wink
2) Turniej w Halle 2006 na trawce wink i widziałem kilka meczy w jednym dniu. Niestety na Federera nie trafiłem bo grał dzień później niż tam bylem frown . Ale widziałem Safina laugh . Prześmieszny koles moj ulubieniec , grał z bastlem o ile dobrze kojarze , i jajca sobie robił laugh . W pewnym momencie po jednej z decyzji sędziego na jego niekorzyść wypioł się tyłem do niego i lekko spodenki opuścił , tak choćby chciał mu dupe pokazać laugh . Marat rządzi laugh . Oprócz tego gasqueta i haasa widziałem , także haasa trenującego na bocznym korcie . Fajnie wtedy było bo chyba + 35 i ciężko było wyrobić na słońcu. No i na koniec debelek Fyrstenberg/Matkowski kontra Pavel/Jużny smile . Na bocznym korcie może w sumie z 10 osób ten mecz oglądało , i Polacy lekko zdziwieni byli gdy ktoś (czyli ja) wykrzykiwał hasełka co chwile "łamać ich" itd laugh . Co chwile spoglądali na trybune smile . Niestety w formie wtedy nie byli i przegrali w 2 setach , Matkowski prawie wszystkie smecze ładował w siatke albo w aut no to jak mieli wygrać smile . Ogólnie super sprawa super hala w Halle smile

bet_master #1881509 26/12/2007 04:06
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Ja poza Europa nigdzie nie bylem.

Podroz koleja transyberyjksa musi byc wspaniala, i tez chetnie bym sie kiedys wybral.
Oprocz tego zamiar w zyciu odwiedzic USA obowiazkowo, Kanade, Meksyk, Nowa Zelandie (All blacks)jak wlasciwie cala Oceanie smile

Wybralbym sie jeszcze do paru panstw, ale te to moje glowne cele smile


Sim #1881643 26/12/2007 04:53
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Originally Posted by Sim
Czy był ktoś z was może tam ? polecacie czy raczej odradzacie Chorwacje i Makarską?
Pozdrawiam
polecam

byłem: Litwa, Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Niemcy, Austria, Włochy (nie Rzym), Francja (nie Paryż)
w planach: Francja (Paryż), Wielka Brytania

jednak najbardziej to chcę kiedyś zwiedzić USA

Nirtz #1881670 26/12/2007 05:01
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Nowa Zelandia piwo

[T]-error #1881731 26/12/2007 05:22
Dołączył: Sep 2003
Posty: 3,930
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 3,930
to moze robimy forumowa wycieczke koleja transsyberyjska? laugh

Sim #1881949 26/12/2007 06:20
Dołączył: Sep 2007
Posty: 1,046
old hand
old hand
Dołączył: Sep 2007
Posty: 1,046
Originally Posted by Sim
Witam !
W tym roku zastanawiam się nad wyjazdem na wczasy do Chorwacji do miejscowości Makarska ( jeszcze nie wiem w jakim miesiącu najprawdopodobniej wrzesień). Czy był ktoś z was może tam ? polecacie czy raczej odradzacie Chorwacje i Makarską?
Pozdrawiam

Witam.
w Makarskiej bylem 2 razy na wakacjach w 2000i 2001r,To co zapamiętałem:
-wiele dyskotek i pubów(nie wiem czy sa otwarte we wrzesniu)
-promenada palmowa porównywana do słynnej promenady w Caen
-liczna grupa polskich turystek:)
-kamieniste plaże
-pełno Deutchow,Włochów i Holendrów przez co ceny w klubach i resteuracjach mocno europejskie, Przed wyjsciem do klubu mała zaprawka na kwaterce i było very good:)
-duza wilgotnośc powietrza, zdarzały się dni również deszczowe niestety
-morze turkusowe wręcz:)rewelacja:)
-Chorwacji przyjezdnie nastawieni do Polakow, nie to co w Bułgarii(Słoneczny Brzeg)
-nie moge sie za duzo wypowiedziec na temat ciekawych miejsc do zwiedzania, opalanie, kapiele wodne, %%%% i wieczorem clubbing tak spedzalem czas w Makarskiej
-jest punkt bukchmacherski na mieście(dzięki złotej jedenastce MEjuniorów Michała Globisza i niespodziewanej wygranej w finale z Czechami lała się ostro tequilla,zagranie kuponu na kacu:)500pln wpadło:)co było kwotą niemałą dla mnie wtedy- początki mojej przygody z bukmacherka heh:)
Turcja,Egipt,Bułgaria i Chorwacja, na pierwszym miejscu stawiam Chorwacje i Makarską ale tak jak wczesniej napisałem, nie zwiedzałem

pozdro.
Style

Wahi #1882073 26/12/2007 06:45
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,104
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,104
Originally Posted by Wahi
to moze robimy forumowa wycieczke koleja transsyberyjska? laugh


ja jestem jak najbardziej za , podroz a w trakcie pare dni dyskusji na temat typow , sposobow gry itd , itp smile moze jakis ziom z mongolii albo syberii by pare typow podal laugh ale to trzeba szykowac minimum 2500 zl frown moze do wakacji uzbieram tyle wink

Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (burbon, alfa, aker, Sensei, rafal08, rymoholik, Akhu, $-man, forty, 11kera11, latajaca_holenderka, betowiec), 2,538 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,062
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1