|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Blokują też zwroty na kartę, jeżeli są one wyższe od kwoty, którą wpłacaliśmy.
Przykładowo: wpłacamy kartą 100zł do buka. Po 2 dniach wypłacamy z buka 200zł (choć może być i 101) i na inteligo jest 30-dniowa blokada.
Wtedy trzeba dzwonić, wysyłać im jakieś skany, czy nawet prosić u buka o potwierdzenie, że to od nich ta kasa. Kupa niepotrzebnego zamieszania...
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
ok, dzięki za pomoc. Wybrałem mBank 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844 |
I to jest bardzo dobry wybór
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876 |
Sory ale muszę odświeżyć temat. Mam pytanie, bo skoro mBank jest bankiem internetowym to w jaki sposób wpłacić tam kasę? Mam kończy mi się lokata w jednym banku(nigdy więcej takiej nie założę) i chciałbym przelać kasę do na eKonto. w jaki sposób mam to zrobić? Czy normalnie przez ten bank, w którym mam teraz lokatę czy moze jakimś innym bardziej kosmicznym sposobem?! I jeszcze jedno pytanie, bo przy założeniu eKonta dla osób indywidualnych da sie zaznaczyć "z usługą maklerską". Co to jest?! Czy to znaczy, ze wtedy można przelewać kasę do domów maklerskich czy co?! I jeszcze jedno pytanie jeżeli juz założę konto i przyjadą do mnie z umową i ją podpiszę to jak długo muszę czekać na kartę debetową?! I czy może byc taka sytuacja, że założę konto i nie wpłacę na nie żadnych środków. Czy wtedy płacę jakąś karę? Likwidują mi konto?! czy coś w tym stylu? Z góry dzieki za odpowiedz. pzdr 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844 |
Możesz wpłacić kasę w mkioskach, ale te są tylko w kilku większych miastach, albo poprzez zwykły przelew ze swojego dotychczasowego banku. Co do 2 pytania. Jeśli zaznaczysz, to aktywujesz chyba przy okazji emaklera, czyli otwiera Ci sie normalny rachunek papierów wartościowych obok rachunku ROR, przez który to rachunek możesz dokonywać transakcji na GPW drogą internetową. Z kartą nie pamiętam ile czasu się czekało, ale chyba nie dłużej niż tydzień. Nie płaci się żadnych kar, ani nie likwidują oni konta jeśli będzie ono puste.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876 |
Ok wszystko już czaję. Dzięki As19  Ale mam pytanie co do eMaklera. Czy to znaczy, że mogę sam kupować i sprzedawać akcje GPW?! Jest od tego jakaś prowizja?!
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844 |
Za prowadzenie i otwarcie emaklera nie płaci się. Płaci sie ewentualną prowizję od transacji(czyli juz przy kupowaniu akcji), która wynosi bodajże 0,3% wartości transakcji, a minimalnie 5 zł.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 129
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2005
Posty: 129 |
czy kurier ktory ma sie zglosic po wypelnieniu wniosku na stronie umawia sie jakos z nami na wizyte czy przychodzi bez zapowiedzi
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Kurier powieien do cebie zadzwonić, umówić się na termin i przyjść w ustalonym terminie. Jednak wielu się umawia i nie przychodzi bo się nie wyrabiają. Możesz jeszcze pojechać do siedziby Siódemki i tam odebrać umowę.
PS. Jakie miasto?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 129
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2005
Posty: 129 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Nie wiem jak w Rzeszowie, ale w Łodzi zatrudnili oddzielnych kurierów do samych mbanków. Także zwiększyła się dostarczalność i jakość. Wg mnie poczekaj na telefon.
Pozdrawiam!
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 129
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2005
Posty: 129 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Dla tych, którzy chcieliby założyć konto w mBanku: Nie polecam składania wniosku w mpunkcie. Poziom i niedoinformowanie ludzi, którzy tam pracują są wręcz porażające. Dużo osób rezygnuje tylko z tego powodu (musieli się użerać ze sprzedawcami).
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Dla tych, którzy chcieliby założyć konto w mBanku: Nie polecam składania wniosku w mpunkcie. Poziom i niedoinformowanie ludzi, którzy tam pracują są wręcz porażające. Dużo osób rezygnuje tylko z tego powodu (musieli się użerać ze sprzedawcami). Zgadza sie. Przyszedlem do mpunktu z nadzieja, ze kurier juz na mnie czeka. Pani sprzed komputera zaczela sie burnowato smiac i mowi, ze go jeszcze nie ma. To sie pytam czy w ciagu, 15min powinien dotrzec. Ona do mnie: "Skad mam wiedziec". Pomyslalem, ty suko jedna i wyszedlem :/ W koncu kurier zadzwonil do mnie z przeprosinami i przyjechal z umowa do mnie do domu. Happy end 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 129
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2005
Posty: 129 |
eee, do mnie w końcu zadzwonił po prawie 2 tygodniach :-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Pytanie
Za co mbank nalicza mi kilkadziesiac zlotych, skoro prowadzenie konta jest darmowe, czy pobieraja jakas oplate za karte ekonta?
Budzetu nie rujnuje, tylko sie zastanawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 374
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2007
Posty: 374 |
Pytanie
Za co mbank nalicza mi kilkadziesiac zlotych, skoro prowadzenie konta jest darmowe, czy pobieraja jakas oplate za karte ekonta?
Budzetu nie rujnuje, tylko sie zastanawiam. Może 20% z zysków z oprocentowania tj. podatek Belki?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Pytanie
Za co mbank nalicza mi kilkadziesiac zlotych, skoro prowadzenie konta jest darmowe, czy pobieraja jakas oplate za karte ekonta?
Budzetu nie rujnuje, tylko sie zastanawiam. Może 20% z zysków z oprocentowania tj. podatek Belki? Przez 2 miesiace, nie mialem zadnych pieniedzy tam wplaconych. Poniewaz zgubilem ID do logowania, nie dawno przyslali mi pakiet aktywacyjny ponownie. Teraz mam -35zl, lada moment przyjdzie przelew z duza sumy pieniedzy, to mysle ze automatycznie odliczy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942 |
sprawdz w historii konta, musi tam byc, samo nie zniknelo
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
sprawdz w historii konta, musi tam byc, samo nie zniknelo Hmm sprawdzilem: 1,70 PLN 0,00 PLN OPŁATA ZA UBEZPIECZENIE i tak co miesiac czyli wszystko sie zgadza, chodzi o ekarte zapewne, ale z tego co pamietam nie bralem opcji zabezpieczajacej. Chyba, ze zamawiajac karte samoczynnie, jest ona ubezpieczona i trzeba za nia placic.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|