Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 7 1 2 3 4 5 6 7
#193634 02/12/2002 23:34
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,360
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,360
Ja tez spadlem- bylem A08, teraz jestem A12, trafiajac kurs 2,2... ale chyba tak musi byc

Bonus: Unibet
#193635 03/12/2002 00:22
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
tydzien 249 dotychczas:
1 typ rozstrzygniety (trafiony) STOPROCENTONLY!

aktualne pewniaki:
new ##### 02-12-02 20.55 WEst HAm UNited-Southampton ( 1 ) 2,20 STS / teodulo25,5
b12 ##### 02-12-02 23.55 Utah - Indiana ( 2 ) 2,00 STS / Garrett
B07 ##### 02-12-03 11.10 Real M. - Asuncion ( 1 ) 1,80 STS / rieger
A09 ##### 02-12-04 18.00 Panahaiki-Olympiakos ( 2 ) 1,35 STS / zik
B05 ##### 02-12-07 15.30 Dortmund - K'Lautern ( 1 ) 1,40 STS / l0k0
A03 ##### 02-12-07 20.30 Lazio-Inter ( 2 ) 2,90 STS / Nelson

#193636 03/12/2002 00:32
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Quote
Oryginalnie wysłał ambasador:
zastanawiajac sie nad usprawnieniami powinnismy sprobowac ustalic definicje pewniaka
To może sprawę potraktujmy radykalnie i zrezygnujmy z:
- meczy w krajowych pucharch
- międzynarodowych meczy towarzyskich
- trzecich i czwartych lig krajowych
- przewidywanych zwycięstw na wyjeździe

Moim zdaniem wysokość kursu nie powinna być barierą uniemożliwiającą granie na dane zdarzenie... Proponowałbym natomiast premiować typy zakończone bezpiecznym wynikiem (róznica co najmniej dwóch bramek w piłce nożnej i hokeju, siedmiu punktów w koszykówce itp.)...

#193637 03/12/2002 01:34
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
szanowny Nelsonie

wszystko jest w porzadku
rozumiem twoje zdziwienie, poniekad uzasadnione . . .
gdybysmy kategorie A ograniczyli do ekspertow z 5-cioma typami to twoje 160p dawaloby ci nadal pozycje nr 1 (ale wowczas, dla pelnej sprawiedliwosci musielibysmy stworzyc kategorie B, C, D i E dla pozostalej ilosci typow i liczba kategorii caly czas by wzrastala - horror)
gdyby kategoria A objela 5, 4 i 3-ech typowcow to spadlbys na 4 miejsce
przy wylaczeniu 1-no typowcow wyladowalbys na pozycji 7-ej
natomiast przy zrownaniu wszystkich (54 typerow) mialbys jeszcze mniej atrakcyjne miejsce nr 10

a wiec twoje obecne miejsce w rankingu jest wynikiem przyjetych zasad
dla przypomnienia:
> o kolejnosci w rankingu decyduja punkty
> przynaleznosc do kategorii jest bardziej skomplikowana i zwlaszcza na poczatku moga byc pewne turbulencje (za 2-3 tygodnie sytuacja sie ustabilizuje)
obowiazuje co nastepuje:
kategoria C jest zarezerwowana dla typerow, ktorzy maja na koncie tylko jeden typ, pozostali typerzy dzieleni sa na dwie grupy w zaleznosci od ilosci oddanych typow, przy czym ilosc w grupie A i B ma byc mozliwie zblizona do stosunku 50/50
dopoki nie wymyslimy nic lepszego (ew. zmiana od nowego roku) obowiazuja powyzsze zasady

jezeli masz wlasna koncepcje albo uwagi to chetnie wezmiemy je pod uwage
wazne! nie mozemy zapominac po co wogole mamy tu ranking (nie jest to konkurs na typowanie itp):
> ranking ma pomoc nam ocenic kompetencje typera/eksperta (w celu np swiadomego przyjmowania ryzyka przy obstawianiu lub konstruowaniu systemow itp)
> ranking ma mobilizowac do pewniejszego typowania (eliminowanie wpadek w pierwszy rzedzie)

uszanowanie/ambasador

#193638 03/12/2002 01:45
Dołączył: Sep 2002
Posty: 282
F
enthusiast
enthusiast
F Offline
Dołączył: Sep 2002
Posty: 282
a13 ##### 02-12-04 20:45 Glasgow R. - Livingstone (1) 1.18 Odds Alive

#193639 03/12/2002 02:22
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772
Nie powinnismy wykluczac meczy miedzynarodowych, poniewaz wlasnie te spotania sa bardziej pewne niz wszystkie ligi razem wziete..

Co do spotkan towarzyskich to sie naturalnie zgadzam - wykluczyc na starcie..

#193640 03/12/2002 02:46
Dołączył: Sep 2002
Posty: 153
W
member
member
W Offline
Dołączył: Sep 2002
Posty: 153
Quote
Oryginalnie wysłał Nelson:
[qb]Do ambasadora
skoro ranking jest na tych samych zasadach,ja trafiłem swój typ stawka:2.10,to czemu spadlem w tabeli? :eek: [/qb]
Nelson moj IDOLu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> . Olej ranking, wkoncu nie on jest najwazniejszy tylko to zebysmy razem wszyscy byli do przodu. To ze Grasshoper wskoczyl wyzej to tylko lepiej dla nas bo wiemy komu mozemy zaufac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> .

Pozdrawiam Grasshopera

#193641 03/12/2002 02:59
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Quote
new ##### 02-12-02 20.55 WEst HAm UNited-Southampton ( 1 ) 2,20 STS / teodulo25,5[/QB]
No to nie siadło <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
FT West Ham U. [0 - 1] Southampton

#193642 03/12/2002 03:20
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
veride
chyba mamy bardzo zblizone pojecie pewniaka
nie zgodzilbym sie jednak z radykalnymi zakazami regulaminowymi
kazdy ekspert niech sam ocenia przyzwoitosc swoich pewniakow i ustala odpowiednie bariery dla samego siebie (jezeli je potrzebuje)

natomiast chetnie wprowadzilbym premie za wynik, o ktorych piszesz
teoretycznie mozna isc jeszcze dalej i nieuznawac wygranych ''fuksowych'', jedynie te wygrane z zapasem
w praktyce jest to jednak trudne do zdefiniowania/egzekwowania/kontrolowania i nigdy nie bedzie obiektywne
taki mecz np. Piacenza - Lazio, obwolany jako pewniak, zakonczyl sie wprawdzie szczesliwie ale dopiero po bramce w 89 minucie
a wiec wynik 2-3 bylby tu niezaliczony, ale przy innym scenariuszu np. Lazio prowadzi 1-3 i w ostatniej minucie Piacenza wyrownuje do 2-3 (zapas zostal skonsumowany) wiec taki wynik powinno sie raczej uznac
niestety podobnie moze byc z premiami, poza tym nie we wszystkich dyscyplinach da sie ustalic margines zapasu
wiec chyba musimy dac sobie z tym spokoj

#193643 03/12/2002 13:55
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
#### b15 03.12.02 18:55 Frölunda - Djurgården Szwe.Elit 1 1.55 /expekt

#193644 03/12/2002 14:13
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772
Quote
Oryginalnie wysłał ambasador:
[qb](...) niestety podobnie moze byc z premiami, poza tym nie we wszystkich dyscyplinach da sie ustalic margines zapasu
wiec chyba musimy dac sobie z tym spokoj. [/qb]
Glownie obstawiamy pilke nozna i czasami tenis. Tak wiec warto jeszcze przedyskutowac ten pomysl i wprowadzic go w zycie - ja jestem na tak.

#193645 03/12/2002 14:56
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
to moze przedyskutowac dwa nastepujace warianty:

a) typujemy pewniaki i liczymy punkty (p) jak dotychczas - przy wygranej z zapasem dostajemy extra punkty ale w innej jednostce np (s) jak superpewniak, premie (s) nie wplywaja na ranking ale sa widoczne w statystyce
np A06 lino . . . . . 107p, 5 typow, 4 trafione w tym 2s (to 2s podnosi range typera podobnie jak ilosc nockoutow range boksera)

b) jak wyzej ale premie dostajemy w prawdziwych punktach (p) co wplywac bedzie na ranking (wysokosc premii do ustalenia)

w obydwu przypadkach premie bylyby przydzielane na wniosek autora superpewniaka z podaniem uzasadnienia (wystarczy wynik o ile zapas miesci sie w przyjetych limitach) lub innego forumowicza, ambasada moze nie przyznac premii w watpliwych sytuacjach

jezeli ''musimy'' wprowadzic premie to zdecydowanie jestem za wariantem a

#193646 03/12/2002 15:10
Dołączył: Oct 2002
Posty: 85
O
journeyman
journeyman
O Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 85
Witam po b. długiej przerwie.

Mam pytanie w formie prośy do Ambasady. Czy mógłbym w tym tygodniu podać dwa typowania?
Wielkie problemy komputerowo-sieciowe uniemożliwiły mi aktywne uczestniczenie w forum przez ostatni tydzień. Pozdrawiam wszystkich. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

#193647 03/12/2002 16:18
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772
B
Pooh-Bah
Pooh-Bah
B Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772
Jestem za wariantem 'a'.

Moze "mala" sonda? albo niech pozostali sie wypowiedza..

#193648 03/12/2002 17:21
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
uważam pomysł z nieuznawaniem meczy typu piacenza-Lazio 2-3 za ( delikatnio to ujmując)
kretynizm. Jeżeli ktoś podaje lazio na 2 i stawia
to u buka, to czy buk mu nie wypłaci kasy bo
"Lazio wygrało tylko 3-2,przegrywało i wogóle"?
Jeżeli chcecie mieć super pewniaki to będą to
mecze w stylu celtic-motherwell za 1.12.Tylko
czy do tego potrzebny jest nam ten wątek.Takie pewniaki to każdy sobie wyśledzi bez bycia expertem. Albo przykład z dziedzinny w której czuję się expertem, tennisie. Marc Rosset jest zawodnikiem który bardzo dobrze serwuje i trudno go przełamać. Już nie raz stawiałem na niego za kurs 1.25 mecz kończył się wygraną rosset 7-6 7-5
i to i tak był pewniak.Albo jeżeli hewitt przełamie raz zawodnika to czy będzie bronił tylko swoich serwów, czy może będzie się starał wygrać 6-0 6-1 aby jego fanowi (czyli mnie)nie spadł ranking? :eek: napijcie się <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: i przemyście sprawę!

#193649 03/12/2002 17:23
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
A11 #### 3.12.02.20.45 Burnley-Manchester UTD (2x)1.32 Profesjonal

#193650 03/12/2002 17:30
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Też jesztem za wariantem "a"...

w praktyce jest to jednak trudne do zdefiniowania/egzekwowania/kontrolowania i nigdy nie bedzie obiektywne

Chodziło mi o wynik końcowy, a nie o okoliczności (choćby to była bramka ze spalonego w ostatniej minucie itp.)...
Uważam też, że w tenisie wyniki w setach 2:0, 3:0 i 3:1 są warte zaliczenia premii (w przeciwieństwie do wyników 2:1 i 3:2)...

#193651 03/12/2002 17:34
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Quote
Oryginalnie wysłał fan hewitta:
czy buk mu nie wypłaci kasy
Nie jest to najlepsze kryterium... STS wypłacał np. remis w meczu Clermont - Lorient przy wyniku 2:1...

#193652 03/12/2002 18:05
Dołączył: Sep 2002
Posty: 246
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Sep 2002
Posty: 246
a21##### 02-12-03 20:45 Manch.Utd +1 (strzeli gola) 1,20 Profesjonal

#193653 03/12/2002 19:15
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
olaf2000
zadnych wyjatkow, niestety
jak masz dwa pomysly to zaserwuj ten pewniejszy!

Strona 2 z 7 1 2 3 4 5 6 7

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, alfa, $-man, latajaca_holenderka, Sensei, JelineK, ANZELMO, aker, forty), 2,544 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,342
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1