|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,360
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,360 |
Ja tez spadlem- bylem A08, teraz jestem A12, trafiajac kurs 2,2... ale chyba tak musi byc
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353 |
tydzien 249 dotychczas: 1 typ rozstrzygniety (trafiony) STOPROCENTONLY! aktualne pewniaki: new ##### 02-12-02 20.55 WEst HAm UNited-Southampton ( 1 ) 2,20 STS / teodulo25,5 b12 ##### 02-12-02 23.55 Utah - Indiana ( 2 ) 2,00 STS / Garrett B07 ##### 02-12-03 11.10 Real M. - Asuncion ( 1 ) 1,80 STS / rieger A09 ##### 02-12-04 18.00 Panahaiki-Olympiakos ( 2 ) 1,35 STS / zik B05 ##### 02-12-07 15.30 Dortmund - K'Lautern ( 1 ) 1,40 STS / l0k0 A03 ##### 02-12-07 20.30 Lazio-Inter ( 2 ) 2,90 STS / Nelson
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281 |
Oryginalnie wysłał ambasador: zastanawiajac sie nad usprawnieniami powinnismy sprobowac ustalic definicje pewniaka To może sprawę potraktujmy radykalnie i zrezygnujmy z: - meczy w krajowych pucharch - międzynarodowych meczy towarzyskich - trzecich i czwartych lig krajowych - przewidywanych zwycięstw na wyjeździe Moim zdaniem wysokość kursu nie powinna być barierą uniemożliwiającą granie na dane zdarzenie... Proponowałbym natomiast premiować typy zakończone bezpiecznym wynikiem (róznica co najmniej dwóch bramek w piłce nożnej i hokeju, siedmiu punktów w koszykówce itp.)...
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353 |
szanowny Nelsonie
wszystko jest w porzadku rozumiem twoje zdziwienie, poniekad uzasadnione . . . gdybysmy kategorie A ograniczyli do ekspertow z 5-cioma typami to twoje 160p dawaloby ci nadal pozycje nr 1 (ale wowczas, dla pelnej sprawiedliwosci musielibysmy stworzyc kategorie B, C, D i E dla pozostalej ilosci typow i liczba kategorii caly czas by wzrastala - horror) gdyby kategoria A objela 5, 4 i 3-ech typowcow to spadlbys na 4 miejsce przy wylaczeniu 1-no typowcow wyladowalbys na pozycji 7-ej natomiast przy zrownaniu wszystkich (54 typerow) mialbys jeszcze mniej atrakcyjne miejsce nr 10
a wiec twoje obecne miejsce w rankingu jest wynikiem przyjetych zasad dla przypomnienia: > o kolejnosci w rankingu decyduja punkty > przynaleznosc do kategorii jest bardziej skomplikowana i zwlaszcza na poczatku moga byc pewne turbulencje (za 2-3 tygodnie sytuacja sie ustabilizuje) obowiazuje co nastepuje: kategoria C jest zarezerwowana dla typerow, ktorzy maja na koncie tylko jeden typ, pozostali typerzy dzieleni sa na dwie grupy w zaleznosci od ilosci oddanych typow, przy czym ilosc w grupie A i B ma byc mozliwie zblizona do stosunku 50/50 dopoki nie wymyslimy nic lepszego (ew. zmiana od nowego roku) obowiazuja powyzsze zasady
jezeli masz wlasna koncepcje albo uwagi to chetnie wezmiemy je pod uwage wazne! nie mozemy zapominac po co wogole mamy tu ranking (nie jest to konkurs na typowanie itp): > ranking ma pomoc nam ocenic kompetencje typera/eksperta (w celu np swiadomego przyjmowania ryzyka przy obstawianiu lub konstruowaniu systemow itp) > ranking ma mobilizowac do pewniejszego typowania (eliminowanie wpadek w pierwszy rzedzie)
uszanowanie/ambasador
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 282
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Sep 2002
Posty: 282 |
a13 ##### 02-12-04 20:45 Glasgow R. - Livingstone (1) 1.18 Odds Alive
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772 |
Nie powinnismy wykluczac meczy miedzynarodowych, poniewaz wlasnie te spotania sa bardziej pewne niz wszystkie ligi razem wziete..
Co do spotkan towarzyskich to sie naturalnie zgadzam - wykluczyc na starcie..
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 153
member
|
|
member
Dołączył: Sep 2002
Posty: 153 |
Oryginalnie wysłał Nelson: [qb]Do ambasadora skoro ranking jest na tych samych zasadach,ja trafiłem swój typ stawka:2.10,to czemu spadlem w tabeli? :eek: [/qb] Nelson moj IDOLu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> . Olej ranking, wkoncu nie on jest najwazniejszy tylko to zebysmy razem wszyscy byli do przodu. To ze Grasshoper wskoczyl wyzej to tylko lepiej dla nas bo wiemy komu mozemy zaufac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> . Pozdrawiam Grasshopera
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
new ##### 02-12-02 20.55 WEst HAm UNited-Southampton ( 1 ) 2,20 STS / teodulo25,5[/QB] No to nie siadło <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> FT West Ham U. [0 - 1] Southampton
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353 |
veride chyba mamy bardzo zblizone pojecie pewniaka nie zgodzilbym sie jednak z radykalnymi zakazami regulaminowymi kazdy ekspert niech sam ocenia przyzwoitosc swoich pewniakow i ustala odpowiednie bariery dla samego siebie (jezeli je potrzebuje)
natomiast chetnie wprowadzilbym premie za wynik, o ktorych piszesz teoretycznie mozna isc jeszcze dalej i nieuznawac wygranych ''fuksowych'', jedynie te wygrane z zapasem w praktyce jest to jednak trudne do zdefiniowania/egzekwowania/kontrolowania i nigdy nie bedzie obiektywne taki mecz np. Piacenza - Lazio, obwolany jako pewniak, zakonczyl sie wprawdzie szczesliwie ale dopiero po bramce w 89 minucie a wiec wynik 2-3 bylby tu niezaliczony, ale przy innym scenariuszu np. Lazio prowadzi 1-3 i w ostatniej minucie Piacenza wyrownuje do 2-3 (zapas zostal skonsumowany) wiec taki wynik powinno sie raczej uznac niestety podobnie moze byc z premiami, poza tym nie we wszystkich dyscyplinach da sie ustalic margines zapasu wiec chyba musimy dac sobie z tym spokoj
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
#### b15 03.12.02 18:55 Frölunda - Djurgården Szwe.Elit 1 1.55 /expekt
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772 |
Oryginalnie wysłał ambasador: [qb](...) niestety podobnie moze byc z premiami, poza tym nie we wszystkich dyscyplinach da sie ustalic margines zapasu wiec chyba musimy dac sobie z tym spokoj. [/qb] Glownie obstawiamy pilke nozna i czasami tenis. Tak wiec warto jeszcze przedyskutowac ten pomysl i wprowadzic go w zycie - ja jestem na tak.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353 |
to moze przedyskutowac dwa nastepujace warianty:
a) typujemy pewniaki i liczymy punkty (p) jak dotychczas - przy wygranej z zapasem dostajemy extra punkty ale w innej jednostce np (s) jak superpewniak, premie (s) nie wplywaja na ranking ale sa widoczne w statystyce np A06 lino . . . . . 107p, 5 typow, 4 trafione w tym 2s (to 2s podnosi range typera podobnie jak ilosc nockoutow range boksera)
b) jak wyzej ale premie dostajemy w prawdziwych punktach (p) co wplywac bedzie na ranking (wysokosc premii do ustalenia)
w obydwu przypadkach premie bylyby przydzielane na wniosek autora superpewniaka z podaniem uzasadnienia (wystarczy wynik o ile zapas miesci sie w przyjetych limitach) lub innego forumowicza, ambasada moze nie przyznac premii w watpliwych sytuacjach
jezeli ''musimy'' wprowadzic premie to zdecydowanie jestem za wariantem a
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 85
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2002
Posty: 85 |
Witam po b. długiej przerwie.
Mam pytanie w formie prośy do Ambasady. Czy mógłbym w tym tygodniu podać dwa typowania? Wielkie problemy komputerowo-sieciowe uniemożliwiły mi aktywne uczestniczenie w forum przez ostatni tydzień. Pozdrawiam wszystkich. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,772 |
Jestem za wariantem 'a'.
Moze "mala" sonda? albo niech pozostali sie wypowiedza..
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
uważam pomysł z nieuznawaniem meczy typu piacenza-Lazio 2-3 za ( delikatnio to ujmując) kretynizm. Jeżeli ktoś podaje lazio na 2 i stawia to u buka, to czy buk mu nie wypłaci kasy bo "Lazio wygrało tylko 3-2,przegrywało i wogóle"? Jeżeli chcecie mieć super pewniaki to będą to mecze w stylu celtic-motherwell za 1.12.Tylko czy do tego potrzebny jest nam ten wątek.Takie pewniaki to każdy sobie wyśledzi bez bycia expertem. Albo przykład z dziedzinny w której czuję się expertem, tennisie. Marc Rosset jest zawodnikiem który bardzo dobrze serwuje i trudno go przełamać. Już nie raz stawiałem na niego za kurs 1.25 mecz kończył się wygraną rosset 7-6 7-5 i to i tak był pewniak.Albo jeżeli hewitt przełamie raz zawodnika to czy będzie bronił tylko swoich serwów, czy może będzie się starał wygrać 6-0 6-1 aby jego fanowi (czyli mnie)nie spadł ranking? :eek: napijcie się <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: i przemyście sprawę!
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
A11 #### 3.12.02.20.45 Burnley-Manchester UTD (2x)1.32 Profesjonal
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281 |
Też jesztem za wariantem "a"...
w praktyce jest to jednak trudne do zdefiniowania/egzekwowania/kontrolowania i nigdy nie bedzie obiektywne
Chodziło mi o wynik końcowy, a nie o okoliczności (choćby to była bramka ze spalonego w ostatniej minucie itp.)... Uważam też, że w tenisie wyniki w setach 2:0, 3:0 i 3:1 są warte zaliczenia premii (w przeciwieństwie do wyników 2:1 i 3:2)...
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281 |
Oryginalnie wysłał fan hewitta: czy buk mu nie wypłaci kasy Nie jest to najlepsze kryterium... STS wypłacał np. remis w meczu Clermont - Lorient przy wyniku 2:1...
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 246
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Sep 2002
Posty: 246 |
a21##### 02-12-03 20:45 Manch.Utd +1 (strzeli gola) 1,20 Profesjonal
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,353 |
olaf2000 zadnych wyjatkow, niestety jak masz dwa pomysly to zaserwuj ten pewniejszy!
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|