|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 79
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2007
Posty: 79 |
Witam. Wiem że jest tyle samo zwolenników co przeciwników grania progresją chciałbym aby forumowicze podzielili sie swoja wiedza w tej dziedzinie. Jakie sposoby progresji są według Was najbardziej skuteczne a na których łatwo (popłynąć).
ZAPRASZAM DO DYSKUSJI !!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 190
member
|
|
member
Dołączył: Jun 2007
Posty: 190 |
Temat byl juz poruszany z 1000 razy...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 79
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2007
Posty: 79 |
Witam. Mam pytanie do MATEMATYKÓW tego forum:
1 Jakie jest prawdopodobieństwo że zagramy 4 poziom progresji o kursie 1,4 ?
2 Jakie jest prawdopodobieństwo że jeśli zagramy 4 poziom progresji o kursie 1,4 to przegramy ?
3 Jaki wzór na te obliczenia zastosować???
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
Boze a po co to tak obliczac. Jak masz dobre typy matematyka ci nie potrzebna. kazdy kombinuje jak kon pod gore bo mysli ze jak 'cos' obliczy to mu to pomoze wygrac... Bez dobrych typow liczenie nic nie da.
A co do tematu to j/w bylo 8 tys razy...
Moja odpowiedz kazdy system jest dobry tylko typu musza byc dobre. Akurat w progresji mozna najszybciej zarobic i jak masz dobre typy to ten sposob jest ok. Oczywiscie nie mowie o normalnej progresji i granie na chama ale nie chce mi sie juz rozpisywac. System jest dobry jak tobie pasuje jak sie znasz na tym co typujesz - bo mozna zagrac progresja i raz- daw wszystko stracic bo sie daje kijowe typy albo raz- dwa sie szybko wzbogacic. Wszystko zalezy od typow, kapitalu i szczescia - jak to w bukmacherce
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 722
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2007
Posty: 722 |
a poza tym progresja na AKO 1,4 ?
wolne żarty ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,261
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,261 |
zdecydowanie się z tym zgadzam. Ja zagrałem już ponad 100 drużyn, wchodzą średnio od 1-5 iteracji, ale zysk wypracowany zaczęły mi "zżerać" 2 czy 3 drużyny które nie zremisowały nawet za 8-mym razem. Więc muszę już kombinować, by nie "pożyczać" środków. Zatem zależy wszystko od typów oraz szczęścia (niestety).
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695 |
Witam. Mam pytanie do MATEMATYKÓW tego forum:
1 Jakie jest prawdopodobieństwo że zagramy 4 poziom progresji o kursie 1,4 ?
2 Jakie jest prawdopodobieństwo że jeśli zagramy 4 poziom progresji o kursie 1,4 to przegramy ?
3 Jaki wzór na te obliczenia zastosować??? Zależy od marży buka. Przyjmijmy, że masz kursy na mecz 1X2 - 1,40, 4,00, 9,00. Dzielimy jeden przez te wszystkie kursy i sumujemy: 1 / 1,4 = 0,714 1 / 4,0 = 0,250 1 / 11,0 = 0,011 Po dodaniu wychodzi 1,075. Ta końcóweczka to marża bukmachera. W tym wypadku to 0,075 czyli 7,5%. Teraz można obliczyć, jak bukmacher oszacował prawdopodobieństwo. zwycięstwa gospodarzy (kurs 1,4). Dzielimy jeden przez kurs i przez tę liczbę, co nam wcześniej wyszła: (1) 1 / 1,4 / 1,075 = 0,664 = 66,4%(X) 1 / 4,0 / 1,075 = 0,233 = 23,3%(2) 1 / 11,0 / 1,075 = 0,103 = 10,3%Mamy więc, że szansa trafienia kursu 1,4% przez przeciętnego gracza i u tego buka wynosi 66,4%. Teraz można odpowiedzieć na twoje pytania. 1 Jakie jest prawdopodobieństwo że zagramy 4 poziom progresji o kursie 1,4? Żeby tak się stało, to musimy przegrać 3 razy pod rząd. Mamy więc: (1 - 0,664)*(1 - 0,664)*(1 - 0,664) = 0,336 * 0,336 * 0,336 = 0,039. Czyli szansa, że znajdziesz się na 4 poziomie to niecałe 4% ( 3,9%). Innymi słowy jedna na 26 progresji doprowadzi cię na 4 poziom. 2 Jakie jest prawdopodobieństwo że jeśli zagramy 4 poziom progresji o kursie 1,4 to przegramy ? Tutaj bez filozofii. Jeżeli szansa na trafienie kursu 1,4 wynosi 66,4%, to szansa na pudło wynosi 100% - 66,4% = 33,6%3 Jaki wzór na te obliczenia zastosować??? Myślę, że na podstawie powyższych wyliczeń bez trudu możesz dostrzec wzory na te wyliczenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Witam. Mam pytanie do MATEMATYKÓW tego forum:
1 Jakie jest prawdopodobieństwo że zagramy 4 poziom progresji o kursie 1,4 ?
2 Jakie jest prawdopodobieństwo że jeśli zagramy 4 poziom progresji o kursie 1,4 to przegramy ?
3 Jaki wzór na te obliczenia zastosować??? Prawdopodobieństwo nie zależy od kursu tylko od typu. Poza tym Eska Ci już napisał co i jak z progresją. Jeżeli naprawdę chcesz zacząć grać progresją - graj na sucho, próbuj różne możliowści, bądź elastyczny. Jak już znajdziesz sposób, który wg Ciebie będzie Ci przynosił dochód, przetestuj go przez pół roku, rok i sprawdź czy tego oczekiwałeś. Pozdrawiam! 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 79
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2007
Posty: 79 |
Gandhi duże dzięki za wykład.
micha$ gram progresją już od dość dawna z różnym skutkiem jednak ogólny bilans jest na plus. Myślę że z progresją jest podobnie jak z trzmielem według wszelkich danych masa, rozpiętość skrzydeł, ilość ruchu skrzydeł na sekundę wszystko wskazuje na jedno TRZMIEL NIE POWINIEN LATAĆ. Problem w tym że jednak lata :-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 105
member
|
|
member
Dołączył: Dec 2005
Posty: 105 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 19,577
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 19,577 |
6 Go Ahead Eagles 12 8 0 4 28 12 24 12 5 0 7 14 30 15 24 mecze bez remisu.... gral ktos moze ta druzyne ? <szok>
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Ja mam ją na jutro. Ale raczej przypadkiem niż specjalnie, chociaż rozważałem progresję...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,261
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,261 |
Ja grałem ją już dwa razy. Najpierw koło 8-tego meczu, doszedłem do 13 tu i dałem sobie spokój. Zastąpiłem ją inną i udało się. Potem grałem ją drugi raz, jak miała 19, doszedłem do czwartego poziomu i znów dałem sobie spokój, ale tym razem mam "w plecy"...
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734 |
Wszystko zalezy od typow, kapitalu i szczescia - jak to w bukmacherce I cała rzecz w tym, aby ten wyróżniony powyżej czynnik zminimalizować do granicy bliskiej 0. Eska, uściślę Cię - wszystko zależy od "dobrych" typów ( choć pojęcie bardzo nieścisłe ) oraz odpowiedniego zarządzania kapitałem i swoimi stawkami ( bo kapitał można mieć wielki - i nic z tego nie wyjdzie ). A szczęście - dla jednych to prawdopodobieństwo a dla innych w rzeczy samej - szczęście 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
6 Go Ahead Eagles 12 8 0 4 28 12 24 12 5 0 7 14 30 15 24 mecze bez remisu.... gral ktos moze ta druzyne ? <szok> Nie gra sie takich druzyn... Pisalem to juz duzo razy a wy dalej swoje. Jak jakas druzyna nie remisuje 18 meczy to czemu ma zremisowac 19 poprostu taka ma tendecje i granie na przelamanie jest glupota. Granie taka druzyne jest wlasnie liczeniem na szczescie i niczym wiecej. Jak cos nie remisuje 18 razy to rownie dobrze moze nie zremisowac 20 razy bo czynniki nie sa sprzyjace i tego nie da sie zmienic. Najwyzej w kolejnym sezonie jak czynniki sie zmienia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792 |
Wystarczy przypomniec nie tak dawno druzyne stoke - wszyscy sie podniecali i grali na nia progresja bo miala ponad 20 spotkan bez remisu pisalem wtedy ze nie tedy droga i bardzo duzo osob wtopilo na tej progresji cale siano... Co sezon jest taka druzyna i wlasnie na takich ludzie sie wykladaja na progresji a buki zacieraja rece i licza zyski.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 79
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2007
Posty: 79 |
Jeśli mogę jedno zdanie powiedziec to:
NIE WOLNO GRAĆ DRUŻYN KTÓRE NIE REMISUJĄ OD DŁUGIEGO CZASU BO W TEN SPOSÓB WYŁAPUJEMY WSZYSTKIE NAJDŁUŻSZE SERIE BEZ REMISU CO PROWADZI NAS DO STRATY CAŁEJ NASZEJ KASY.
PS. Osobiście nie gram progresji na remisy bo według mnie to DNO!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Czy ja wiem? Od tego jest remis żeby padał. Prędzej czy później ale padnie. Stoke miało 26 spotkań bez remisu, ja na nich zarobiłem. Naprawdę trzeba było być niemądrym, żeby grać Stoke, które miało w dorobku tylko 1 remis z pierwszego w sezonie spotkania. Ja wtedy stawiałem pierwsze kroki w remisach i forum "mnie namówiło"  Polecam stronkę: http://www.sigurica.com/stats.php?alat=streak&lng=4&op=6 Zerkając tam regularnie można stwierdzić przy jakim pułapie większość opornych drużyn remisuje. 20 spotkań to naprawdę dużo. Wg mnie progresja na remisy to nie dno i nie mam zamiaru nikogo uświadamiać. Dopóki przynosi zysk (niemały) będę twierdził, że to jeden z lepszych systemów grania. Niech sobie inni grają "pewniaków" po kursie 1,3 które nie wchodzą. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
micha$ jak dobierasz drużyny do swoje progresji ? Preferujesz te, które remisują remisują regularnie, czy wręcz przeciwnie ?
Zwracasz uwagę na to, w jakiej lidze gra dana drużyna, czy nie ma to dla Ciebie żadnego znaczenia i liczy się tylko statystyka ?
I na koniec: ile poziomów zajęła Ci najdłuższa progresja ?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|