Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#2007560 30/01/2008 22:24
Dołączył: Apr 2004
Posty: 298
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 298
Witam.Mam male pytanko do Was.Jak oblicza sie darowizne od mieszkania?Z tego co wyczytalem to darowizna do kwoty 9637PLN jest nieopodatkowana dla grupy pierwszej np.syn,corka itp.Kwota ponad 20.556PLN jest obciazona podatkiem 7% a jak wyglada sprawa z opodatkowaniem kwoty pomedzy 9637 PLN a 20556 PLN?Z gory wielkie dzieki for all wink

Bonus: Unibet
SKINEK #2009509 31/01/2008 05:00
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Jeśli jest to darowizna między najbliższą rodziną, to jest w całości zwolniona od podatku.

Bardzo ważne : darowizny przekraczające 9.637 zł należy terminie jednego miesiąca zgłosic na specjalnym formularzu SD-Z1 "właściwemu naczelnikowi US", czyli naczelnikowi US, w którym rozliczasz się z podatków. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, darowizna będzie opodatkowana według "starych" zasad, czyli tych sprzed 01.01.2007.

Jeśli jest to inna grupa podatkowa, to podaj stopień pokrewieństwa lub jego brak.

pixies #2010243 31/01/2008 06:28
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Y
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Y Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
tyle, ze jest jeden psiukus, jesli dostaniesz mieszkanie w darowiznie to musisz w nim mieszkac przez 5 lat, jesli przez te 5 lat nie bedziesz mieszkac to wtedy musisz zaplacic ten podatek, dostalem rok temu mieszkanie w darowiznie od rodzicow i musialem podpisywac oswiadczenie w tej sprawie w US

yaaho #2010312 31/01/2008 06:39
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
Originally Posted by yaaho
tyle, ze jest jeden psiukus, jesli dostaniesz mieszkanie w darowiznie to musisz w nim mieszkac przez 5 lat, jesli przez te 5 lat nie bedziesz mieszkac to wtedy musisz zaplacic ten podatek, dostalem rok temu mieszkanie w darowiznie od rodzicow i musialem podpisywac oswiadczenie w tej sprawie w US

z tego co wiem:
kiedyś było 5 lat, teraz wystarczy 1 rok
i nie mieszkać tylko być zameldowanym

oświadczenie w US? ja musiałem tylko sie przemeldować




ajdam #2012463 01/02/2008 00:39
Dołączył: Apr 2004
Posty: 298
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 298
Witam.Darowizne ma dostac moja zona od taty.Z tego co sie orientuje do kwoty 9637 nie bedziemy musieli placic zadnego podatku.Mam pytanko.Jezeli dobrze rozumiem to wartosc mieszkania dla darowizny szacuja rodzice.Moglby to ktos potwierdzic lub wyjanic mi jak to sie odbywa.Z gory dzieki

SKINEK #2013036 01/02/2008 02:30
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Originally Posted by SKINEK
Witam.Darowizne ma dostac moja zona od taty.Z tego co sie orientuje do kwoty 9637 nie bedziemy musieli placic zadnego podatku.Mam pytanko.Jezeli dobrze rozumiem to wartosc mieszkania dla darowizny szacuja rodzice.Moglby to ktos potwierdzic lub wyjanic mi jak to sie odbywa.Z gory dzieki

Nie będziesz płacił żadnego podatkuani do 9637 ani powyżej. Zrób jedynie to co napisałem wyżej.
Kiedyś wartość darowizny od nieruchmości szacowało się inaczej - do 110 m kw. darowizna była zwolniona od podatku. Teraz to nie ma znaczenia - jeśli ojciec daruje córce, to nic nie płacicie.

pixies #2014586 01/02/2008 05:38
Dołączył: Apr 2004
Posty: 298
S
enthusiast
enthusiast
S Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 298
Dzieki za odp.pixies.Do uslyszenia.Powodzenia w grze.

SKINEK #2014971 01/02/2008 06:41
Dołączył: Feb 2004
Posty: 10,971
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 10,971
Originally Posted by SKINEK
Witam.Darowizne ma dostac moja zona od taty.
Od swojego czy od Twojego? bo wtedy jest roznica. W przypadku gdy od tescia to jest podatek ale na to jest sposob zeby nie placic.

cromag #2015097 01/02/2008 06:58
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Jakby to był ojciec skinka to by chyba jemu przepisał, a nie jego żonie smile

Goget #2015609 01/02/2008 10:07
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,944
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,944
Originally Posted by Goget
Jakby to był ojciec skinka to by chyba jemu przepisał, a nie jego żonie smile
Chyba, że jest w dobrych stosunkach z przyszłą synową grin


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
2 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, latajaca_holenderka), 853 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,159
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1