Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 6 z 10 1 2 4 5 6 7 8 9 10
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,764
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,764
Originally Posted by Conrad
Coca-Cola jest największym "brandem" na świecie. Pepsi nawet do Top-10 się nie łapie i gdzieś na 22 miejscu jest. laugh

http://news.bbc.co.uk/1/hi/business/4706275.stm
http://www.interbrand.com/best_brands_04/league_table/bgbleaguetable_final.pdf

Heh:) Nie podważam wielkości Cola company, tylko pisałem o moich spostrzeżeniach w trakcie pobytu w USA wink Po prostu o wiele ciężej było spotkać Cole, co nie znaczy, że w sklepach jej nie ma... Tylko,że Pepsi jest wszedzie, doslownie;)
Wiadomo,ze Cola bedzie miec wieksze obroty itd. bo sprzedaje sie wlasnie w Macu + BK, a nie ma co ukrywac,ze jednak McDonald's jest największą siecią fast foodów na swiecie.
Choc w USA jest sporo alternatyw.. Wendy's mniam :))

Do tego smak Coli sprzedawanej w Polsce a tej z USA to zupelnie inna bajka.

A mowiąc o smakach to kiedys w sklepie chcialem policzyc ile maja smaków Pepsi,ale zatrzymalem sie na 10 i dalej mi sie nie chcialo...:D

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Ja w USA nie odniosłem wrażenia, że Pepsi bardziej widać, ale to może dlatego że zawsze po browara sięgałem. Aż się stęskniłem za tym mega-tanim amerykańskim piwem z kukurydzy: Busch Lite. smile

Dołączył: May 2003
Posty: 1,676
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676
Originally Posted by KeeP
jesli kebab to Świętokrzyska/Marszałkowska (tam gdzie zawsze kolejki..nawet o 23) ewentualnie na Świętokrzyskiej w stronę Emilii Plater

Potwierdzam w całej rozciagłości cool.Dodam tylko że są tam dwa punkty sprzedaży kebabów-polecam ten po lewej.

BTW.Tak niektórzy chwalą Burger Kinga,że muszę spróbować (nigdy nie jadłem).Gdzie w Warszawie są punkty tej sieci?

Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,764
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,764
Hehe... Dla mnie najpiękniejszym momentem było jak podczas przechadzki po NYC ujrzałem nagle witryne małego sklepiku i pierwsze co przykuło moją uwagę to była Nałęczowianka;) Na szczęście w środku mieli też polskie piwo. To był cudowny dzień laugh

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Złote Tarasy, ewentualnie Janki.

Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
S
SJS Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Ja jutro może odwiedzę KFC tongue

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Pocekt daje rade z KFC

tak samo te tortilki musztardowe grin

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
A pamiętacie jak kiedyś w Polsce jeszcze był Taco Bell? smile

Dołączył: Dec 2007
Posty: 1,573
R
veteran
veteran
R Offline
Dołączył: Dec 2007
Posty: 1,573
bardzo dobry lokal gdzie do buleczki wrzucaja swiezutko smazone rybki a to z pandy a to z dorsza co kto woli fish burger w silesiach czesto gesto jest owy lokal

Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Pangi, a nie PANDY grin

Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Originally Posted by Conrad
Wielkość = większa sprzedaż = więcej osób wybiera Coke. smile Ale tak jak napisał Plat, każdy ma swój gust... inaczej byłby tylko jeden produkt na rynku.

P.S. 10,6mg cukrów w 100ml Coli. A ponoć jest dużo słodsza od Pepsi? laugh


Po pierwsze: moze i wieksza marka od PepsiCo ale jesli chodzi o wartosc na gieldzie to mamy tak:
Coca-Cola 137mld USD
PepsiCo 112mld USD
Microsoft 266mld USD

Marka CC ma olbrzymia wartosc ale PepsiCo nie odstaje.

Po drugie: bylem w USA i zdecydowana wiekszosc Amerykanow wolała napoje PepsiCo niż Coca Coli. Taki Mountain Dew test tam bardzo popularny. Nawet jeden gosc pokazywal swoj album z liceum i tam byly rozne pierdoly typu: ulubiony napoj w danej klasie. Wszedzie Pepsi i MD były na 2 pierwszych miejscach, CocaCola sie nie liczyla. Oczywiscie to zalezy od regionu ale PepsiCo jest bardzo mocne w USA. Jezeli chodzi o postrzeganie marki wsrod mlodych ludzi chyba sa lepsi od CC. CC rzadzi poza USA bo w wielu krajach weszla na poczatku i stala sie napojem kultowym.
CocaCola w USA ma jakies dziwny smak, na kilkanastu Polakow, ktorzy tam byli moze 2-3 osoby wolały CocaCole.

Po trzecie: Ilosc gramow weglowodanow w napoju nie swiadczy o tym czy cos jest slodkie czy nie. Napij sie Pepsi Max. Gdy pijesz wydaje sie, ze jest tam cukier a w rzeczywistosci jest go tam 0,0035g w 100ml. Rozne dodatki wplywaja na smak.

W USA o wiele bardziej smakowala mi Pepsi, w Polsce raczej tez. A tak w ogole jesli cos pije to jedynie Pepsi Max. Ale ja pije to bardzo rzadko - jedyny powod to to, ze w czasie sesji potrzebne mi troche kofeiny. Kawy w ogole nie pije wiec jedynie Pepsi czasami ...

Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Uwielbiam Cherry Coke i w zwiazku z tym ubolewam ze nie ma w Polsce jej w 2 litrowych butelkach. Z checia napilbym sie tez waniliowej coli ale jest w Polsce niedostepna, wie ktos dlaczego?

2 litry coli z lodem i cytrynka na kaca stawiaja mnie na nogi

a fastfoody to syf

Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Waniliowa cole dostaniesz w dobrych sklepach, Piotr I Pawel, Alma i pewnie kilku innych:)
Swoja droga obrzydliwe strasznie:)

Napoje gazowane rozwalaja zoladek strasznie, wiem po sobie, spora czesc moich problemow zdrowotnych jest wlasnie od Coli ktora pochlanialem w sporych ilosciach, teraz zostala mi jedynie okazjonalna buteleczzka raz na jakis czas;-)

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Tylko coca cola, gdziez pepsi smile

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Cola vel. Pepsi jedynie do pizzy 1-2 razy w miesiącu. Do normalnego jadła naturalne soki, na zabicie pragnienia mineralka.

W Burger Kingu nie jadłem, tak samo KFC, a zniechęcił mnie do nich Mac. To co tam serwują to tragedia. Frytki zawsze przesolone i niedobre. Wszystkie ich burgery wyglądają jak z plastiku, aż mnie odrzuca jak widze, jak to ludzie jedzą. Cena absolutnie nieporównywalna do jakości i objętości.

Na mieście już wole zajrzeć do sprawdzonych budek, zazwyczaj widzisz jak to pani z okienka robi i możesz sobie dobrać składniki jak dobrze zagadasz. Takie budki są znacznie częściej odwiedzane przez sanepid, niż wielkie sieci pseudożarcia.


Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,764
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,764
Originally Posted by rivex
Originally Posted by Conrad
Wielkość = większa sprzedaż = więcej osób wybiera Coke. smile Ale tak jak napisał Plat, każdy ma swój gust... inaczej byłby tylko jeden produkt na rynku.

P.S. 10,6mg cukrów w 100ml Coli. A ponoć jest dużo słodsza od Pepsi? laugh


Po pierwsze: moze i wieksza marka od PepsiCo ale jesli chodzi o wartosc na gieldzie to mamy tak:
Coca-Cola 137mld USD
PepsiCo 112mld USD
Microsoft 266mld USD

Marka CC ma olbrzymia wartosc ale PepsiCo nie odstaje.

Po drugie: bylem w USA i zdecydowana wiekszosc Amerykanow wolała napoje PepsiCo niż Coca Coli. Taki Mountain Dew test tam bardzo popularny. Nawet jeden gosc pokazywal swoj album z liceum i tam byly rozne pierdoly typu: ulubiony napoj w danej klasie. Wszedzie Pepsi i MD były na 2 pierwszych miejscach, CocaCola sie nie liczyla. Oczywiscie to zalezy od regionu ale PepsiCo jest bardzo mocne w USA. Jezeli chodzi o postrzeganie marki wsrod mlodych ludzi chyba sa lepsi od CC. CC rzadzi poza USA bo w wielu krajach weszla na poczatku i stala sie napojem kultowym.
CocaCola w USA ma jakies dziwny smak, na kilkanastu Polakow, ktorzy tam byli moze 2-3 osoby wolały CocaCole.

Po trzecie: Ilosc gramow weglowodanow w napoju nie swiadczy o tym czy cos jest slodkie czy nie. Napij sie Pepsi Max. Gdy pijesz wydaje sie, ze jest tam cukier a w rzeczywistosci jest go tam 0,0035g w 100ml. Rozne dodatki wplywaja na smak.

W USA o wiele bardziej smakowala mi Pepsi, w Polsce raczej tez. A tak w ogole jesli cos pije to jedynie Pepsi Max. Ale ja pije to bardzo rzadko - jedyny powod to to, ze w czasie sesji potrzebne mi troche kofeiny. Kawy w ogole nie pije wiec jedynie Pepsi czasami ...


Dokładnie potwierdzam Twoje słowa. Jestem nawet skłonny stwierdzic, ze w USA przynajmniej w miejscach, w których udało mi się dłuzej poprzebywać to nawet Dr. Pepper mial lepsze wzięcie niż zwyczajna Coke (nie wiem w sumie nawet kto Peppera robi, byc moze Cola;) )...
Tak samo jesli idzie o te smaki... Cola była obrzydliwie niedobra, nie wiem czemu smile

BTW. Jesli wybieram sie juz do KFC to jedyne co mnie tam interesuje to Classic. Smaczne i najesc sie mozna do syta laugh

Dołączył: Dec 2007
Posty: 1,573
R
veteran
veteran
R Offline
Dołączył: Dec 2007
Posty: 1,573
haha shane dzieki za wylapke bo sam sie nie skaplem widac jeszcze goraczka nie wybita laugh panda haha ale los ze mnie

Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Originally Posted by Biszop
Waniliowa cole dostaniesz w dobrych sklepach, Piotr I Pawel, Alma i pewnie kilku innych:)
Swoja droga obrzydliwe strasznie:)

Panie, u nas na biednej scianie wschodniej to takich sklipów nima frown

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Originally Posted by Fro_Lech
Najlepszy kebab w Ali-Babie z ostrym sosem, bo bardzo nie lubię czosnkowego.


Chyba lepszy jest w Siouxie. Albo Doner Kebap. np. w Okrąglaku. Spinhxburgery strasznie się spieprzyły. Te w Rotim, Mercurym, czy innych knajpach mi jakoś nie podchodzą (przez to drobiowe mięso). Chociaż gdzieś u Greka w okolicach rynku są podobno niezłe*

* Dane na koniec 2006 r. Bo dawno nie jadłem

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Originally Posted by Logan
Originally Posted by Biszop
Waniliowa cole dostaniesz w dobrych sklepach, Piotr I Pawel, Alma i pewnie kilku innych:)
Swoja droga obrzydliwe strasznie:)

Panie, u nas na biednej scianie wschodniej to takich sklipów nima frown
Niestety Lubelszczyzna frown

Strona 6 z 10 1 2 4 5 6 7 8 9 10

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
13 zarejestrowanych użytkowników (rymoholik, forty, rafal08, alfa, Lukasz111, latajaca_holenderka, $-man, betowiec, bukma, aker, Sensei, 11kera11, burbon), 2,523 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,833,940
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1