|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,764
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,764 |
Heh:) Nie podważam wielkości Cola company, tylko pisałem o moich spostrzeżeniach w trakcie pobytu w USA  Po prostu o wiele ciężej było spotkać Cole, co nie znaczy, że w sklepach jej nie ma... Tylko,że Pepsi jest wszedzie, doslownie;) Wiadomo,ze Cola bedzie miec wieksze obroty itd. bo sprzedaje sie wlasnie w Macu + BK, a nie ma co ukrywac,ze jednak McDonald's jest największą siecią fast foodów na swiecie. Choc w USA jest sporo alternatyw.. Wendy's mniam :)) Do tego smak Coli sprzedawanej w Polsce a tej z USA to zupelnie inna bajka. A mowiąc o smakach to kiedys w sklepie chcialem policzyc ile maja smaków Pepsi,ale zatrzymalem sie na 10 i dalej mi sie nie chcialo...:D
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Ja w USA nie odniosłem wrażenia, że Pepsi bardziej widać, ale to może dlatego że zawsze po browara sięgałem. Aż się stęskniłem za tym mega-tanim amerykańskim piwem z kukurydzy: Busch Lite. 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: May 2003
Posty: 1,676 |
jesli kebab to Świętokrzyska/Marszałkowska (tam gdzie zawsze kolejki..nawet o 23) ewentualnie na Świętokrzyskiej w stronę Emilii Plater Potwierdzam w całej rozciagłości  .Dodam tylko że są tam dwa punkty sprzedaży kebabów-polecam ten po lewej. BTW.Tak niektórzy chwalą Burger Kinga,że muszę spróbować (nigdy nie jadłem).Gdzie w Warszawie są punkty tej sieci?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,764
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,764 |
Hehe... Dla mnie najpiękniejszym momentem było jak podczas przechadzki po NYC ujrzałem nagle witryne małego sklepiku i pierwsze co przykuło moją uwagę to była Nałęczowianka;) Na szczęście w środku mieli też polskie piwo. To był cudowny dzień 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Złote Tarasy, ewentualnie Janki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135 |
Ja jutro może odwiedzę KFC 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
Pocekt daje rade z KFC tak samo te tortilki musztardowe 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
A pamiętacie jak kiedyś w Polsce jeszcze był Taco Bell? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2007
Posty: 1,573
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2007
Posty: 1,573 |
bardzo dobry lokal gdzie do buleczki wrzucaja swiezutko smazone rybki a to z pandy a to z dorsza co kto woli fish burger w silesiach czesto gesto jest owy lokal
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
Pangi, a nie PANDY 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Wielkość = większa sprzedaż = więcej osób wybiera Coke.  Ale tak jak napisał Plat, każdy ma swój gust... inaczej byłby tylko jeden produkt na rynku. P.S. 10,6mg cukrów w 100ml Coli. A ponoć jest dużo słodsza od Pepsi?  Po pierwsze: moze i wieksza marka od PepsiCo ale jesli chodzi o wartosc na gieldzie to mamy tak: Coca-Cola 137mld USD PepsiCo 112mld USD Microsoft 266mld USD Marka CC ma olbrzymia wartosc ale PepsiCo nie odstaje. Po drugie: bylem w USA i zdecydowana wiekszosc Amerykanow wolała napoje PepsiCo niż Coca Coli. Taki Mountain Dew test tam bardzo popularny. Nawet jeden gosc pokazywal swoj album z liceum i tam byly rozne pierdoly typu: ulubiony napoj w danej klasie. Wszedzie Pepsi i MD były na 2 pierwszych miejscach, CocaCola sie nie liczyla. Oczywiscie to zalezy od regionu ale PepsiCo jest bardzo mocne w USA. Jezeli chodzi o postrzeganie marki wsrod mlodych ludzi chyba sa lepsi od CC. CC rzadzi poza USA bo w wielu krajach weszla na poczatku i stala sie napojem kultowym. CocaCola w USA ma jakies dziwny smak, na kilkanastu Polakow, ktorzy tam byli moze 2-3 osoby wolały CocaCole. Po trzecie: Ilosc gramow weglowodanow w napoju nie swiadczy o tym czy cos jest slodkie czy nie. Napij sie Pepsi Max. Gdy pijesz wydaje sie, ze jest tam cukier a w rzeczywistosci jest go tam 0,0035g w 100ml. Rozne dodatki wplywaja na smak. W USA o wiele bardziej smakowala mi Pepsi, w Polsce raczej tez. A tak w ogole jesli cos pije to jedynie Pepsi Max. Ale ja pije to bardzo rzadko - jedyny powod to to, ze w czasie sesji potrzebne mi troche kofeiny. Kawy w ogole nie pije wiec jedynie Pepsi czasami ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
Uwielbiam Cherry Coke i w zwiazku z tym ubolewam ze nie ma w Polsce jej w 2 litrowych butelkach. Z checia napilbym sie tez waniliowej coli ale jest w Polsce niedostepna, wie ktos dlaczego?
2 litry coli z lodem i cytrynka na kaca stawiaja mnie na nogi
a fastfoody to syf
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
|
|
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405 |
Waniliowa cole dostaniesz w dobrych sklepach, Piotr I Pawel, Alma i pewnie kilku innych:) Swoja droga obrzydliwe strasznie:)
Napoje gazowane rozwalaja zoladek strasznie, wiem po sobie, spora czesc moich problemow zdrowotnych jest wlasnie od Coli ktora pochlanialem w sporych ilosciach, teraz zostala mi jedynie okazjonalna buteleczzka raz na jakis czas;-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Tylko coca cola, gdziez pepsi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Cola vel. Pepsi jedynie do pizzy 1-2 razy w miesiącu. Do normalnego jadła naturalne soki, na zabicie pragnienia mineralka.
W Burger Kingu nie jadłem, tak samo KFC, a zniechęcił mnie do nich Mac. To co tam serwują to tragedia. Frytki zawsze przesolone i niedobre. Wszystkie ich burgery wyglądają jak z plastiku, aż mnie odrzuca jak widze, jak to ludzie jedzą. Cena absolutnie nieporównywalna do jakości i objętości.
Na mieście już wole zajrzeć do sprawdzonych budek, zazwyczaj widzisz jak to pani z okienka robi i możesz sobie dobrać składniki jak dobrze zagadasz. Takie budki są znacznie częściej odwiedzane przez sanepid, niż wielkie sieci pseudożarcia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,764
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,764 |
Wielkość = większa sprzedaż = więcej osób wybiera Coke.  Ale tak jak napisał Plat, każdy ma swój gust... inaczej byłby tylko jeden produkt na rynku. P.S. 10,6mg cukrów w 100ml Coli. A ponoć jest dużo słodsza od Pepsi?  Po pierwsze: moze i wieksza marka od PepsiCo ale jesli chodzi o wartosc na gieldzie to mamy tak: Coca-Cola 137mld USD PepsiCo 112mld USD Microsoft 266mld USD Marka CC ma olbrzymia wartosc ale PepsiCo nie odstaje. Po drugie: bylem w USA i zdecydowana wiekszosc Amerykanow wolała napoje PepsiCo niż Coca Coli. Taki Mountain Dew test tam bardzo popularny. Nawet jeden gosc pokazywal swoj album z liceum i tam byly rozne pierdoly typu: ulubiony napoj w danej klasie. Wszedzie Pepsi i MD były na 2 pierwszych miejscach, CocaCola sie nie liczyla. Oczywiscie to zalezy od regionu ale PepsiCo jest bardzo mocne w USA. Jezeli chodzi o postrzeganie marki wsrod mlodych ludzi chyba sa lepsi od CC. CC rzadzi poza USA bo w wielu krajach weszla na poczatku i stala sie napojem kultowym. CocaCola w USA ma jakies dziwny smak, na kilkanastu Polakow, ktorzy tam byli moze 2-3 osoby wolały CocaCole. Po trzecie: Ilosc gramow weglowodanow w napoju nie swiadczy o tym czy cos jest slodkie czy nie. Napij sie Pepsi Max. Gdy pijesz wydaje sie, ze jest tam cukier a w rzeczywistosci jest go tam 0,0035g w 100ml. Rozne dodatki wplywaja na smak. W USA o wiele bardziej smakowala mi Pepsi, w Polsce raczej tez. A tak w ogole jesli cos pije to jedynie Pepsi Max. Ale ja pije to bardzo rzadko - jedyny powod to to, ze w czasie sesji potrzebne mi troche kofeiny. Kawy w ogole nie pije wiec jedynie Pepsi czasami ... Dokładnie potwierdzam Twoje słowa. Jestem nawet skłonny stwierdzic, ze w USA przynajmniej w miejscach, w których udało mi się dłuzej poprzebywać to nawet Dr. Pepper mial lepsze wzięcie niż zwyczajna Coke (nie wiem w sumie nawet kto Peppera robi, byc moze Cola;) )... Tak samo jesli idzie o te smaki... Cola była obrzydliwie niedobra, nie wiem czemu  BTW. Jesli wybieram sie juz do KFC to jedyne co mnie tam interesuje to Classic. Smaczne i najesc sie mozna do syta 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2007
Posty: 1,573
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2007
Posty: 1,573 |
haha shane dzieki za wylapke bo sam sie nie skaplem widac jeszcze goraczka nie wybita  panda haha ale los ze mnie
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
Waniliowa cole dostaniesz w dobrych sklepach, Piotr I Pawel, Alma i pewnie kilku innych:) Swoja droga obrzydliwe strasznie:) Panie, u nas na biednej scianie wschodniej to takich sklipów nima 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
Najlepszy kebab w Ali-Babie z ostrym sosem, bo bardzo nie lubię czosnkowego. Chyba lepszy jest w Siouxie. Albo Doner Kebap. np. w Okrąglaku. Spinhxburgery strasznie się spieprzyły. Te w Rotim, Mercurym, czy innych knajpach mi jakoś nie podchodzą (przez to drobiowe mięso). Chociaż gdzieś u Greka w okolicach rynku są podobno niezłe* * Dane na koniec 2006 r. Bo dawno nie jadłem
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Waniliowa cole dostaniesz w dobrych sklepach, Piotr I Pawel, Alma i pewnie kilku innych:) Swoja droga obrzydliwe strasznie:) Panie, u nas na biednej scianie wschodniej to takich sklipów nima  Niestety Lubelszczyzna 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|