Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 11 z 18 1 2 9 10 11 12 13 17 18
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Piecia co z Tobą blush

5 nowych odcinków Kyle XY wyszło, a żadnej informacji na forum nie dałeś tongue


Bonus: Unibet
Dołączył: Jun 2003
Posty: 34,895
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 34,895
Originally Posted by Coronach
Gone baby gone

Polecam, świeten kino i proszę się nie zrażać tym, że Ben Affleck reżyserował i działał przy scenariuszu.

Kto obejrzy nie pożałuje wink
na dniach wyjdzie ksiązka więc film zostawie na deser tongue ciekaw jestem czy pozostałe częsci o parze Kenzie-Gennaro też się doczekają ekranizacji .

a pamięta ktos serie "Lody na patyku" ? to były komedie , momentami troche drewniane aktorstwo ale fajny klimacik i ta muzyka z dawnych lat . Były wszystkie odcinki z polskim dubbingiem(dupnym) na mininovie ale znikneły . Udało mi sie tylko sciagnac dwójke . W każdym razie polecam .

Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742
Originally Posted by Marcel
Originally Posted by Coronach
Gone baby gone

Polecam, świeten kino i proszę się nie zrażać tym, że Ben Affleck reżyserował i działał przy scenariuszu.

Kto obejrzy nie pożałuje wink
na dniach wyjdzie ksiązka więc film zostawie na deser tongue ciekaw jestem czy pozostałe częsci o parze Kenzie-Gennaro też się doczekają ekranizacji .

a pamięta ktos serie "Lody na patyku" ? to były komedie , momentami troche drewniane aktorstwo ale fajny klimacik i ta muzyka z dawnych lat . Były wszystkie odcinki z polskim dubbingiem(dupnym) na mininovie ale znikneły . Udało mi sie tylko sciagnac dwójke . W każdym razie polecam .

Nie wiem czy jest nadal ale w Comedy Central był ten serial ostatnio.

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
IN THE VALLEY OF ELAH W dolinie Elah (2007)


Reżyseria: Paul Haggis
Obsada: Tommy Lee Jones, Charlize Theron, Susan Sarandon
Produkcja: USA
Gatunek: Dramat wojenny
Filmweb: 8.18/10
IMDB: 7.7/10

Hank Deerfield (Tommy Lee Jones), weteran wojenny, rozpoczyna na własną rękę śledztwo w sprawie zaginięcia swojego syna, Mike`a. Jak wynika z informacji przekazanych przez wojsko, Mike, dotąd wzorowy żołnierz, zdezerterował tuż po powrocie z wojny w Iraku. Wszelkie ślady, na które trafia Deerfield, wskazują jednak, że jego syn został zamordowany.

Klasyczne, kameralne kino niskobudżetowe w bardzo dobrym wydaniu. Jednocześnie kolejny z wielu ostatnio filmów, który zahacza o temat działań wojennych w Iraku. W tym jednak nie ma żadnych terrorystów, strzelanin, wybuchów etc. Tutaj Irak to żołnierze, którzy stamtąd wrócili. I z tym wiąże się motyw, który już wielokrotnie pojawiał się w filmach o wojnie w Wietnamie, czyli żołnierze, którzy doświadczyli tam wielu okropieństw. Wracają jako wyprani z uczuć, zdemoralizowani i wyniszczeni wojną ... oops... operacją pokojową mająca na celu szerzenie demokracji. Zwłaszcza dobitnie ukazuje to ostatnia scena przesłuchania.

Przesłanie antywojenne jest jasne i czytelne - można doszukiwać się tu pewnej odtwórczości, bo to samo w kilku innych filmach już było (tylko trzeba zmienić Irak na Wietnam).

Sama fabuła specjalnie skomplikowana nie jest, wątek zagadki tak naprawdę nabiera rozpędu dopiero gdzieś od połowy filmu, wcześniej trochę się ciągnie i specjalnie nie zachęca do wytrwania przed ekranem.
Jeden wątek (żołnierzy) trochę przypomina ten z filmu "Sekcja 8", ale tylko trochę.

Jeśli chodzi o styl, to film utrzymany w dość powolnym tempie (coś a la "Prosta historia" Davida Lyncha). Za to cała otoczka (policjanci, wojsko itp.) sprawia wrażenie bardzo wiernie przedstawionej - i tak zapewne jest. Nie ma tu żadnych naciągnięć, przerysowań, banałów i innych rzeczy będących domeną Hollywoodu.

Takie kameralne filmy to często pole do popisu dla uznanych aktorów, którzy raz na jakiś czas za mniejsze niż zwykle pieniądze decydują się na udział w takim projekcie. Powód jest jeden - potwierdzenie swoich możliwości aktorskich. I nie inaczej jest w tym przypadku.

Bardzo dobrze zagrał Tommy Lee Jones - naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić. Ten aktor po raz kolejny potwierdził swój warsztat aktorski. Za tę rolę został nominowany do Oskara. Ja jednak myślę, że statuetki w tym roku nie dostanie - a to dlatego, że takiego Jonesa już kilka razy widziałem - w bardzo podobnych rolach. Choćby ostatnio w "No Country for Old Men". Leciwy mundurowy, zmęczony życiem, z bolesnymi przeżyciami niemal wypisanymi na twarzy. Może dlatego ta rola choć z pewnością bardzo dobra warsztatowo nie zrobiła na mnie specjalnie dużego wrażenia.

Podobała mi się rola Charlize Theron - zagrała naprawdę świetnie i gdyby jej rola była nieco bardziej rozbudowana, to jestem pewien, że i ona dostała by nominację. Przypomniała się też trochę ostatnio chyba zapomniana Susan Sarandon. A niewielką rólkę zagrał też Josh Brolin - aktor, który w tym roku bardzo szybko zdobywa uznanie widzów.

Ja polecam ten film - ale raczej ludziom, którzy potrafią docenić kameralne kino. Kino rzetelne, trochę senne, a już na pewno bez efekciarstwa. Kino, którego główną siłą napędową jest bardzo dobre aktorstwo. Mi się podobało, choć jednak nie wciągnął mnie ten film zbyt mocno (zasługa pierwszej godziny filmu).

7.5/10

Dołączył: May 2003
Posty: 2,320
?
Pooh-Bah
Pooh-Bah
? Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 2,320
Originally Posted by Marcel
Originally Posted by Coronach
Gone baby gone

Polecam, świeten kino i proszę się nie zrażać tym, że Ben Affleck reżyserował i działał przy scenariuszu.

Kto obejrzy nie pożałuje wink
na dniach wyjdzie ksiązka więc film zostawie na deser tongue ciekaw jestem czy pozostałe częsci o parze Kenzie-Gennaro też się doczekają ekranizacji .

a pamięta ktos serie "Lody na patyku" ? to były komedie , momentami troche drewniane aktorstwo ale fajny klimacik i ta muzyka z dawnych lat . Były wszystkie odcinki z polskim dubbingiem(dupnym) na mininovie ale znikneły . Udało mi sie tylko sciagnac dwójke . W każdym razie polecam .

Na torrenty,org bylo chyba kilka czesci ,ale bez dubbingu.filmy w stylu American Pie,tylko ,prodykcja chyba izraelska.

Dołączył: Oct 2005
Posty: 16,318
Impossible is nothing
Impossible is nothing
Dołączył: Oct 2005
Posty: 16,318
Oglądnąłem w końcu Skarb Narodów 2 i bardzo mnie rozczarował. Typowa bajka ( najlepszy motyw był z komórką, gdzie najpierw Cage się z nią wykąpał a potem z niej zadzwonił laugh ) Oczekiwałem jednak trochę więcej po tym filmie, dobra gra aktorska Cage'a nie zmazała całego obrazu filmu. Zbyt było to wszystko przewidywalne, te wszystkie zagadki. Pierwsza część dużo lepsza!!

Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Uciekinier - polski film dokumentalny

Film opowiada o nieprawdopodobnej historii Kazimierza Piechowskiego - jedynego żyjącego organizatora i uczestnika najbardziej brawurowej i spektakularnej ucieczki z Auschwitz 20 czerwca 1942 roku. Wraz z trzema kolegami stworzył fikcyjny plan ucieczki, który miał zapobiec rozstrzelaniu pozostałych w obozie współwięźniów. Do owego planu należała kradzież mundurów SS, broni i auta wicekomendanta. Autor dokumentu Marek Tomasz Pawłowski przedstawił nam również życie Piechowskiego po ucieczce, choćby przynależność do AK ( w szeregach której walczył do końca wojny), za która został skazany na 10 lat więzienia (odsiedział 7). Wśród tych tragicznych wydarzen znalazło się miejsce na ukazanie szczęścia, jakie spotkało naszego bohatera. Jest nim realizacja jego życiowej pasji - podróży. (filmweb)


od zawsze interesowalem sie II wojna światowa i wszystko co z nia zwiazane, wiec filmy tego typu poprostu "pozeram". naprawde bardzo interesujacy film o ucieczce z Auschwitz, wszystko jest opowiedziane przez (na oko) 75-letniego wieznia obozu pracy . naprawde polecam bardzo. jako ze uwielbiam takie filmy to 10/10

Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Apocalyptyco dzisiaj na c+.

Warto ?

Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Mi sie podobal smile

Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
pol filmu biegnie przez las, wiec szkoda ze sie nie bedzie dalo ogladac na podgladzie grin

Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114
W
Hard-hitter
Hard-hitter
W Offline
Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114
29.02 - zanotować tę datę wink Trzy rewelacyjne premiery jednego dnia, tego dawno nie było.

Aż poleje się krew
( Tak, tak - po dłuższej przerwie wraca Daniel Day-Lewis/Geniusz - jak kto woli ;))


Gone Baby Gone
www.youtube.com/watch?v=j_F_SH07nsE [youtube.com]

Im Bruges


Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
RENDITION Transfer (2007)

Reżyseria: Tony Gilroy
Obsada: George Clooney, Tom Wilkinson, Tilda Swinton
Muzyka: James Newton Howard
Produkcja: USA
Gatunek: Dramat / Thriller
Filmweb: 7.36/10
IMDB: 7.7/10

Tytułowy Michael Clayton (George Clooney) to doświadczony prawnik z sukcesami. Uchodzi za jednego z najlepszych adwokatów w Nowym Jorku, jednak pasmo jego sukcesów wkrótce się kończy. Klienci, których interesów kiedyś bronił, powracają, by się zemścić. Michaela czekają najgorsze dni w karierze.

Michael Clayton - film nominowany do Oskara w kategorii "najlepszy film". George Clooney nominowany w kategorii "najlepszy aktor pierwszoplanowy", Tom Wilkinson nominowany w kategorii "najlepszy aktor drugoplanowy" - oprócz tego nominacje za: reżyserię, scenariusz, muzykę... Uff, sporo tego - więc czegóż można się spodziewać jeśli nie porządnego kina?

I jakież wielkie rozczarowanie mnie spotkało. Tak się zastanawiam, czy to ja jestem jakiś niekumaty czy nieświeży? Czy też akademia padła ofiarą jakiejś zbiorowej halucynacji? Bo to jest film moim zdaniem co najwyżej przeciętny.

Może zacznę od tego, co w tym filmie uważam za dobre. To przedstawienie świata prawników jako świata zepsutego, wypalonego i pozbawionego moralności. Tam rządzi pieniądz, a pieniądz rządzi wszystkim. Ten ponury i pesymistyczny obraz jest przedstawiony dobrze, ale z drugiej strony to przecież żadna nowość. Większość filmów "prawniczych" o tym właśnie jest.

A minusy? Przede wszystkim fabuła. Dawno nie oglądałem tak nudnego i ciężkiego filmu, jak tutaj przez pierwszą godzinę. Jest kilka wątków, z czego ten główny przez pierwszą godzinę był dla mnie zupełnie niezrozumiały i przysłonięty potężną dawką dialogów/monologów, z których niewiele wynikało. Kim u licha jest ten Michael Clayton? Kim jest ten Artur? Co to za firma "uNorth"? Co to za sprawa przeciwko nim? Co to za proces, o którym mowa? Kim jest Anna i co ją łączy z pozostałymi postaciami?
Te i mnóstwo innych pytań przelatywały mi przez głowę w przerwach między ziewaniem.

Wszystko zaczęło się rozjaśniać i składać do kupy po jakiejś godzinie.
Dość ciekawy "sposób" zainteresowania widza. Zwykle tylko część fabuły jest jakoś zagmatwana i prowadzi ku jakiemuś zaskoczeniu w końcówce. Tutaj chyba wszystko ma być odkryte dopiero po długim czasie, a na pierwszą godzinę zagadka jest jedna: o co tu kur** chodzi?

I jeszcze poboczne wątki, jak: wątek Michael i jego syn, wątek problemów z kasą oraz wątek książki - nie wiem po co one były. Zajęły sporo czasu, a niewiele wniosły do filmu. Bo Clooney mógł przekazać "że świat jest do dupy" w lepszy sposób niż gadając do syna przez kilkanaście minut.

Typowego napięcia jest też bardzo niewiele, i mnie ten film specjalnie nie wciągnął. Bo i czym? Skomplikowanymi i monotonnymi dialogami?

Aktorstwo - zastanawia mnie fenomen Georga Clooneya. Aktor niezły z predyspozycjami do ról "lekkich" i komediowych. Tymczasem 2 lata temu zgarnął Oskara za rolę w filmie "Syriana", teraz jest znów nominowany. Zarówno tamtą, jak i tą jego kreację uważam za średnio-dobre. Jako Michael Clayton mnie niespecjalnie przekonuje, cały czas gra na jedną nutę (zmęczony życiem, zniesmaczony, wypalony) i w zasadzie co by akurat na ekranie nie robił, jest ciągle taki sam. Moim zdaniem nominacja ta niezasłużona - chciałbym kiedyś zobaczyć Clooneya ulegającego jakiejś moralnej przemianie. W tym filmie teoretycznie taka w granym przez niego bohaterze zaszła, ale jakoś tego nie zauważyłem.
Wydaje mi się, że dla nominujących obok talentu aktorskiego (którym Clooney ustępuje wielu aktorom) duże znaczenie ma to, że w swoim środowisku jest on powszechnie (podobno) lubiany oraz jego zaangażowanie polityczne (po "właściwej" stronie).

Dobra rola Toma Wilkinsona choć raczej niewielka. I jak mam porównać go do kreacji Javiera Bardema z "No Country for Old Men") to... Co tu dużo gadać, gdyby taki Wilkinson dostał Oskara kosztem Bardema, to był by to skandal.
Dużo bardziej niż Clooneya, podobała mi się kreacja Tildy Swinton. Bohaterka w stylu tych kojarzących się z Meryl Streep - bezduszna, knująca i bezwzględna - dojdzie do celu po trupach, a jednocześnie boi się, że zostanie kiedyś strącona z piedestału.

Muzyka - też ciekawi mnie za co nominacja? Typowa wyrobnicza muzyka, która ani nie nadaje charakteru filmowi, ani też specjalnie nie pozwala utrzymać/zbudować napięcia tam, gdzie jest to potrzebne. Howard ma w swoim dorobku dużo lepsze ścieżki dźwiękowe.

Tak tytułem podsumowania - dla mnie to rozczarowanie numer dwa wśród oglądanych ostatnimi czasy filmów (numer 1 zarezerwowany dla "Szklanej Pułapki 4.0" czyli dna totalnego). Ciężkostrawny, przegadany i po prostu nudny film przez pierwszą godzinę - lepsza końcówka nie rekompensuje tego okresu, który dla mnie jako widza był katorgą.

5,5/10

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Originally Posted by Bzyku
MICHAEL CLAYTON (2007)


Heh, oczywiście tak powinno być - wziąłem sobie szablon z wcześniejszego postu i nie zmieniłem tytułu.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
P
podwórkowy attaché
podwórkowy attaché
P Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
Originally Posted by Kameleon
Piecia co z Tobą blush

5 nowych odcinków Kyle XY wyszło, a żadnej informacji na forum nie dałeś tongue

Mam zaległości z tym serialem dosyć spore ale po egzaminie w następnym tygodniu postaram się nadrobić wink . Ostatnio głównie Lost , PB i OTH oglądam z seriali nic więcej bo nie mam jakoś czasu .

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,175
old hand
old hand
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,175
Originally Posted by Marcel
a pamięta ktos serie "Lody na patyku" ? to były komedie , momentami troche drewniane aktorstwo ale fajny klimacik i ta muzyka z dawnych lat . Były wszystkie odcinki z polskim dubbingiem(dupnym) na mininovie ale znikneły . Udało mi sie tylko sciagnac dwójke . W każdym razie polecam .
znalazlem lody na patyku wiec jak ktos bedzie chcial to prosze smile
Lody Na Patyku 3 - Eis Am Stiel 3 PL
http://rapidshare.com/files/4654143/lody_na_patyku_3.part3.rar
http://rapidshare.com/files/4644302/lody_na_patyku_3.part2.rar
http://rapidshare.com/files/4633016/lody_na_patyku_3.part1.rar

Lody na patyku 4 PL
http://rapidshare.com/files/5874962/Eis.Am.Stiel.4.1982.PL.XviD-Rmbv__LODY_NA_PATYKU_4_.part2.rar
http://rapidshare.com/files/5729235/Eis.Am.Stiel.4.1982.PL.XviD-Rmbv__LODY_NA_PATYKU_4_.part4.rar
http://rapidshare.com/files/5728340/Eis.Am.Stiel.4.1982.PL.XviD-Rmbv__LODY_NA_PATYKU_4_.part3.rar
http://rapidshare.com/files/5721649/Eis.Am.Stiel.4.1982.PL.XviD-Rmbv__LODY_NA_PATYKU_4_.part1.rar

reszte jbc na priv tongue

Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,199
$
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
$ Offline
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,199
LEJDIS

Polecam zajebista komedia smialem sie od poczatku do konca laugh

Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
http://sila.strachu.filmweb.pl/

Robert De Niro
Famke Janssen
Dakota Fanning

Bardzo dobry thriller, trzymajacy w napieciu od poczatku do konca.


Historia ojca (Robert DeNiro) który stracił żonę. Jego córka, Emily (Dakota Fanning), nie mogąc sobie poradzić ze stratą matki wymyśla nieistniejącego przyjaciela o imieniu Charlie. Wkrótce ojciec wraz z panią doktor (Famke Janssen) zaczynają niepokoić się dziwnym zachowaniem córki.


8/10

Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,523
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,523
Originally Posted by $port
LEJDIS

Polecam zajebista komedia smialem sie od poczatku do konca laugh

mam nadzieję że nie taka "śmieszna" jak Testosteron...

Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Originally Posted by AnJay
Originally Posted by $port
LEJDIS

Polecam zajebista komedia smialem sie od poczatku do konca laugh

mam nadzieję że nie taka "śmieszna" jak Testosteron...


calkiem inny niz testosteron a smiechu co nie miara smile

Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Beverly Hills 90210 na polsacie ! grin

Strona 11 z 18 1 2 9 10 11 12 13 17 18

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
15 zarejestrowanych użytkowników ($-man, burbon, Sensei, betowiec, alfa, latajaca_holenderka, rafal08, Lukasz111, Akhu, ANZELMO, rymoholik, aker, forty, ElNinho[mmdea], 11kera11), 2,778 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,688
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1