To ja zaczne. Zakladam temat juz teraz za nim kursy jeszcze 'gorace'. Uwazam ze kilka ciekawych spotkan do grania. Sam wybieram sie na mecz w niedziele.
Ja z checia wezme jakiegos AH na LEcha. Nie wiem dlaczego tak niski kurs na Gornika i dlaczego to akurat on jest faowrytem. No dobra: - finansowe zaplecze - kibice - dobre zakupy
ale Lech bedzie walczyl o top3 OE a mimo wszysstko kurs 3,25 ! Analke + typy pod koniec tygodnia
Jestem rowniez zainteresowany Wisla, Polonia [wg mnie spore value i druzyna ta jest niedoceniana] i Ruchem [moze sprawic wiele niespodzianek wiosna]. Ale to moze pozniej jak wiecej wiadomosci bedzie.
Jestem rowniez zainteresowany Wisla, Polonia [wg mnie spore value i druzyna ta jest niedoceniana] i Ruchem [moze sprawic wiele niespodzianek wiosna]. Ale to moze pozniej jak wiecej wiadomosci bedzie.
Ojro nie zgodzę się z tobą, że kurs na Polonię jest zawyżony. Moim zdaniem wcale nie, bo ta drużyna jest na nowo nie jako budowana. Trener Michał Probierz ma inną wizję budowanie klubu niż Dariusz Fornalak i to widać zdecydowanie choćby w facie, że na stoperce stawia Słowaka Stanko a przecież jak gra to widzieliśmy jeszcze w zeszłej rundzie spotkań. Także nie wystawia najszybszego napastnika jakiego ma w składzie czyli Michała Zielińskiego. A wracając do kursu to on jest tak wysoki na Polonię ze względu na to, że Cracovia to drużyna własnego boiska. Do tego doszły wzmocnienia i zmiana system gry z 3-5-2 na 4-4-2 co została przez zawodników przyjęte z dużą ulgą nawet prasa krakowska nie kryje optymizmu z tego względu.
Zgadzam natomiast Ojro się z tobą w kwestii Ruchu Chorzów. Tutaj nie wiedzieć czemu bukmacherzy wystawili równy kurs. Fakt, że Ruch ledwo u siebie wygrał w pierwszej rundzie spotkań (1:0), ale dzisiaj ta drużyna wzmocniła się i nie jest już tą co grała na jesienni. Widać to z resztą po wygranych sparingach i dobrej grze "Niebieskich". Także transfery dość imponujące pozyskanie Gabora Straki z wicemistrza Słowacji - Artmedii Petrżalka czy wypożyczenie Piotra Ćwielonga. Z kolei jeśli popatrzymy na rywala Ruchu w pierwszej kolejce to widzimy zespół, który już pogodził się z degradacją, ba nawet zarząd klubu już bardziej myśli o przyszłości tej drużyny niż teraźniejszości. Z częściom zawodników pożegnano się także dokonano zmiany na stanowisku szkoleniowca klubu. Moim zdaniem te drobne zmiany nie pomogą. Zagłębie Sosnowiec prezentowało się fatalnie o czym mówił nawet sam szkoleniowiec Romuald Szukiełowicz, że zawodnikom brakuje wiary we własne możliwości i było to widać na boisku.
Jagiellonia bez Łatki (kartki), Rodneia (odszedł) i Nawotczyńskiego (kontuzja). Może ktoś naświetli sytuację w ŁKS bo kurs 2.30 na gospodarzy wygląda niezwykle kusząco. Tym bardziej że to 3 podstawowych obrońców Jagi z rundy jesiennej i w bloku defensywnym z pewniaków Płatka został Wasiluk. Wygląda na to że na środku obrony zagra Kałużny z Napierałą. (chyba 2 najwolniejsi obrońcy ligi )
Prawda jest taka ze ruch w Sosnowcu nie wygra. Zagłębie na pewno będzie walczyć w tej rundzie żeby nie spaść do 3 ligi tak wiec motywacje chłopaki maja a umiejętności zweryfikuje boisko. Już pierwsza okazja na zgarniecie 3 punktów w meczu z ruchem, który w Sosnowcu zawsze ma problemy. Rozwiązano kontrakty z zawodnikami, których postawa na boisku nic nie wnosiła do gry Zagłębia tak wiec to wyjdzie na plus tej drużynie. W zespole duża mobilizacja wierze ze chłopaki pokażą ze maja jaja i potwierdzą to wygrywając juz w pierwszym meczu. Na pewno pomogą im w tym kibice którzy będą 12 zawodnikiem. Do boju ZAGLEBIE!!
Mało ciekawie wygląda sytuacja w ŁKS. Chaoz co do tego czy kurs na ŁKS jest atrakcyjny czy nie poczekałbym co najmniej do jutra tudzież czwartku i dopiero potem podjął jakąś decyzję. U Nas działacze (czyt. pseudo działacze) zaledwie 4 dni do rozpoczęcia rundy wiosennej, do arcyważnego meczu z Jagiellonią a tutaj podpisany jeden kontrakt, dzisiaj przyleciał jakiś Słowak (obrońca! Czy Oni na prawdę nie myślą? ŁKSowi od 2-3 lat potrzebni są napastnicy!) W sparingach bardzo dobrze grał Haliti a wyróżniał się Gabor Vayer na co oni czekają? Świerczewski sam zadzwonił do klubu czy nie znalazłoby się dla niego miejsce - no ale znów nie wiadomo dlaczego czekają na Bóg wie co. Jedyny poważny kontrakt który podpisali to z obrońcą Adamskim. Kadra powinna być znana najpóźniej do ubiegłej niedzieli - to moim zdaniem i tak za późno. Ten tydzień powinni poświecić na rozpracowanie najbliższego rywala. A tutaj nie wiadomo jakim składem wybiegną w piątek
Jeżeli dzisiaj czy jutro nie podpiszą umów z w/w zawodnikami to nie wiem. A zapomniałbym,że dzisiaj pojawiło się info odnoście Pawała Abotta który miałby grać w ŁKS, no ale znając ludzi pracujących w tym klubie pewnie nic z tego nie wyjdzie.
Poczekałbym jeszcze co najmniej do jutra, bowiem jutro ma odbyć się prezentacja zawodników, zobaczymy czy będzie kogo prezentować
Jakieś wieści z obozy Groclinu? Wiem że Legia nie wzmocniła się w przerwie zimowej ale jak Wisła w piątek straci punkty w Kielcach (remis?) to piłkarze Urbana powinni w sobotę powalczyć o wygraną w Grodzisku! Kurs 2.60 na Legię jest moim zdaniem b.wysoki! Handicap 0:0 na pewno wezmę
[b]podpisany jeden kontrakt, dzisiaj przyleciał jakiś Słowak (obrońca! Czy Oni na prawdę nie myślą? ŁKSowi od 2-3 lat potrzebni są napastnicy!)
Onie nie sprowadzają tego kto mógłby się przydać do drużyny ale tego którego można kosztem ŁKS wypromować i sprzedać gdzieś dalej - przykre ale prawdziwe
Ojj, wydaje mi się że w przyszłym sezonie nie będzie I ligi w Łodzi!!
Obrona w Jage mocno przetrzebiona ale może właśnie dlatego zastanawiam się w tym meczu nad underem. Czemu? Po pierwsze ŁKS nie ma kim postraszyć z przodu. Niby Arifovic postrzelał coś tam w sparingach (chyba z 6 bramek?), ale to ciągle sparingi i jakoś wcześniejsze jego dokonania w Ekstraklasie nie mogą być podstawą do snucia teorii, że teraz nagle zacznie strzelać. Zresztą może w najbliższym pojedynku zagra przeciwko swoim dotychczasowym pracodawcom. Drugi argument za underem to chaos w strefie obronnej. Moim zdaniem obejrzymy nieciekawy pojedynek z typową kopaniną i wybijanką. Jeżeli coś wpadnie to tylko ze stałych fragmentów lub przypadkiem Czekam na kurs na under i wtedy zastanowię się czy opłaca się grać. Pozdrawiam
Przygladalem sie troche piatkowym meczom i nrazie wyhcodzi mi, ze wszystkie zespoly oporcz Korony maja mniejsze lub wieksze klopoty.
Jagiellonia ogromne problemy z obrona. Łatka pauzuje, Nowotczynski kontuzja, Rodnei narazie szuka klubu, ale jeszcze jest mala szansa ze zostanie. Co ciekawe na lewa obrone ma byc przesuniety Jarecki, Na pewno zagraja nowi : SOkolowski (lewa pomoc) i BRuno (srodek pomocy ?)
ŁKS
Tomek Kłos, Adamski, WYparło i Madej to filar druzyny. Problem w tym, ze tylko MAdej to gracz ofensywny. Ciekawym zawodnikiem bylby Vayer, ale stawia duzo wymogi w sprawie kontraktu, Arifovic byc moze odejdzie do Jagi, transfer Abotta jedna wielka niewiadomo, Klatt chce odejsc, z Swierczewskim Korona nie chce tak latwo rozwiazac kontraktu. Narazie nie wiem, kto ma tam konstruowac jakies ofensywne akcje.
Wisła
PAweł Brozek nie wiadomo czy wystapi, uraz w czasie meczu z Polonia Bytom, DUdka takze nie trenowal (nie znam przyczyny) Matusiak jeszcze nie w pelni formy (gral w za malo sparingach), Boguski takze nie w pelni sli (niedawno mial uraz)
szanse Legii na 3 punkty w tym meczu są iluzoryczne , żeby nie powiedzieć znikome !!!
w klubie nie ma żadnych transferów...Walter zapomina że latem sporo zarobił...a może nie chce pamiętać boapewne te pieniądze już wytransferował z klubu... i mówi że sytuacja jest tragiczna i trzeba płacić za błędy Wdowczyka...niezły krętacz kilka milionów EURO !!! jest do przodu na transferach... a on mówi że sytacja transferowa się załamała i dźwigają jeszcze ciężar błędnych decyzji Wdowczyka...z takim dyletanckim podejściem on chce budować potęgę Legii ??? po niezłym zarobku na Janczyku postanowił promować wprowadzanie młodych zdolnych do Legii...
którzy wczoraj przegrali z GKSem Katowice 1:0 na Ł3...z Murcią po 11 mintach przegrywali 2:0...i ogółem nie prezentowali się zbyt dobrze...
obrona jest dziurawa po kontuzji Choto , wystarczy że za kartki konuzje wyleci Astiz Szala i będzie tragedia...brak długofalowej polityki...niestety za taką postawe dyletanckich działaczy LEGII przyjdzie zapłacić frycowe w lidze !!! kadra jest bardzo wąska...a wyniki meczów sparingowych dobitnie pokazują że zawodnicy pozostający w obwodzie nie są gotowi do gry w pierwszym składzie...
w meczu z Groclinem pauzuje Vuko i wobec kontuzji Ekwueme z konieczności (krótka ławka i brak wartościowych zmienników) bedzie musiał zagrać systemem 4:4:2 i wystawić niepewnego chimerycznego Grzelaka , wraca Szałachowski ale on nie jest zdolny do grania w pełnym wymiarze i póki co...na pełnych obrotach...troche czasu minie nim odzyska forme. Urazu doznał ostanio Edson...wobec IDIOTYCZNEGO RUCHU i puszczenia Grosickiego za marne grosze Urban może mieć niezły ból głowy bo pole manewru się zawęża...
CAŁOŚĆ JAK SIĘ ZBIERZE DO KUPY ...TO WIDAĆ ŻE KUPY SIĘ TU NIC NIE TRZYMA
STANOWCZO ODRADZAM GRANIE NA LEGIĘ W TYM MECZU...bądź co bądź Groclin to nie są jacyś kelnerzy...u siebie maja niezły bilasn spotkań... DODATKOWO MOŻE BYĆ NIEPEWNA AURA...
pozostaje liczyć na cud i błysk geniuszu Rogera i Gizy...;)
czy orientuje sie ktos w sprawie zawieszenia legi w pucharach bo jesliby byli zawieszeni to wiadome by było czemu sie nei wzmocnili i staraja sie ograniczyc wydatki(odejscie grosickiego) i nie beda zapewne wlaczyc na calgo bo skoro itak nie zagraja w pucharach to poco
Mnie doszly sluchy ze jest w planach jakas sztama kibicow Gornika i Lecha. SLyszales o tym moze? Bo jesli byloby tak rzeczywiscie, to kto wie, kto wie, moglby sie odbyc mecz przyjazni a wtedy remis jeszcze bardziej prawdopodobny A nie ma co ukrywac oba kluby nie dokonaly jakis spektakularnych transferow. Ogolnie mysle, ze pierwsze 3 kolejki moga byc dosc "dziwne". Wprawdzie zespoly graja w tym czasie sparingi, ale mecz towarzyski to nie jest to jak gra o 3 punkty. W Zabrzu pojawi sie prawdopodobnie nowy napastnik. Yannick Mbengono Ondoa urodził się 11 czerwca 1987 roku. Mierzy 167 centymetrów a ostatnio występował w drużynie lidera II ligi węgierskiej, Kecskeméti FC. Po 15. kolejkach sezonu 2007/08 na swoim koncie ma(albo mial ) 6 bramek. Jesli sprawdzilby sie na Slasku z klubu odejdzie prawdopodobnie Moskal.
Uwazajcie na Legie. McDziarz ostrzega to trzeba to wziasc pod uwage. I w tych slowach nie ma zadnej ironii, bo tak mysle powaznie.
Za to uwage zwrocilbym na pojedynek dabrowsko - slaski. Zaglebie wypozyczylo Maleckiego z Wisly i o ile sie nie myle to jedyne takie "mocniejsze" wzmocnienie Zaglebia. Ruch, myslacy o wejscu na NewConnect'a zadomowil sie w OE. Moze wiec warto rozwazyc gre na Chorzow. A za tydzien Derby
A dziwi mnie troche fakt ze jeszcze nikt nie napisal nic o meczu Korony z Wisla. Bez watpienia hit kolejki. Poukladana Korona z Gibonem w skladzie podejmuje obecnie najsilnieszy zespol w Polsce, wzmocniony kilkoma zawodnikami. Trener Zielinski vs Skorza. Ktory okaze sie lepszy?
Problem z napastnikami Wisly: http://www.sport.pl/pilka/1,65050,4944406.html