|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam Na chwilkę wrócę do tragicznego 22.06 (niedziela). Grałem fatalnie. W I, dwie kosy do Granda i pudło. W II, kupiłem się <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> na Janosza, łamiąc wszelkie swoje zasady (nie gram ucznów na młodych). W III, zagrałem Barras 1/2, choć w kwincie miałem Kenta i trzeba było do niego porządki. W IV, zarobiłem za mało a porządek 7,80 to była rewelacja. W V, nie miałem prawa trafić. Zadziwił mnie styl zwycięstwa Joung Islandera, którego nie liczyłem zupełnie. Pamiętam, jak na stronie BS przedstawione było zdjęcie Donalda skaczącego przez płoty. Już wtedy pomyślałem, ze to nie jest konik do "Derby". W VI, grubo Elektyka-Med Boy (wypad) i nie lubię wybrzydzać, ale cosik mi się niepodobało w tej gonitwie. W VII, nie zacząłem trypli (choć większość znajomych zaczęła) W VIII, mimo prostego Dellan-Nawona, dołożyłem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> W IX, do Shanokka dwie kosy, ale trafienie krótszym końcem (mocniej z Barracudą) W X, trzy kosy do Bella Ballerina (Jurga, Kiara, Doncaster). Ukajali nie zagrałem ponieważ wymyśliłem sobie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> , że pan Tomasz ma okienko w całym dniu wyścigowym.
Teraz zabierzmy się do rzeczy przyjemniejszych <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> 29 czerwca (imieniny Piotra i Pawła) gonitwa:
4. Nagroda JANOWA (PRZYCHÓWKU) - G2 (kat. A)
28 875 zł Gonitwa dla 4 l. ogierów i klaczy czystej krwi arabskiej hodowli krajowej wpisanych do PASB (2600 m) godz. 16.00
1 MADRAS k. dż. M. Romanowski 59 2 DIONIZY dż. E. Zahariev 59 3 FISZKA dż. T. Dul 57 4 FELLOW pr.dż. M.Gajowiak 59 5 CENDEL k.dż. V.Popov 59 6 MIHRAB dż. M. Pilich 59 7 FARAH-BASKET dż. W. Ryniak 59 okulary 8 PENTAGRAM dż. P. Piątkowski 59 9 PAOLA pr. dż. M. Maroszek 57 10 ZAFIR dż. J. Ochocki 59 11 EFENDI dż. S. Wasiutow 59 okulary 12 EUFEMOS dż. R. G.-Panczew 59 okulary 13 DIVERTO st. u. A. Reznikov 59 14 ELMEN dż. W. Szymczuk 59 15 ESTORIAN dż. J. Gęborys 59
Garść przemyśleń i wyniki kulejacego w tym roku obliczenia handicapowego (mojego autorstwa). Tym co czytali stronę gradusa nie ma co tłumaczyć o co chodzi, wszystkim innym powiem, że 0,12=1dł w konsekwencji a na wyliczenie składa się kilkanaście tabel, współczynników i innych podobnych dupereli <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Ale to już w następnym poście, bo dzisiaj nie zdążę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> pozdrawiam pawel hpc (gradus)
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
A czy 2 miejsce Mercedes można potraktować jako zwykłą przegraną ze Złotokapem? Czy może jednak dżokej nie dołożył starań żeby wygrać tę gonitwę?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 68
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2003
Posty: 68 |
zwykła przegrana w walce, Złotokap to bardzo dobry koń pozdr, insider
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam generalnie obserwowałem tą walkę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> kilka razy. Zbity ten Złotokap niemiłosiernie, ale bez kary <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Mercedes jak to mercedes <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> , lekko wciskał gaz a biegł szybko, ale silnika raczej nie przegrzał <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> pozdrawiam hpc
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam, nie wiem, dlaczego wszyscy się uparli, że to Mercedes ma wygrać. Złotokap w debiucie pobiegł w czasie 1:52.8 na torze o parametrze 3, a następnie 1:56.1 na torze o parametrze 4, to chyba sporo więcej niż niezłe czasy dla 3-latka araba...
Czy dosiad Licy na Niemirce, oznacza, że powinna być najbardziej liczona z koni p. Wróblewskiego? Pozdrawiam, MB.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 83
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Mar 2003
Posty: 83 |
na francji pojedzie patejukowa, ale nie oznacza to że ta kobyła jest gorsza, po prostu zawsze na niej jeździła i teraz też. ostatnio w płotach patejukowa dosiadała moim zdaniem lepszego konia - modesto - i gdyby bardziej się przyłożyła (albo gdyby starczyło jej kondycji- nie wiem) ograłaby biegnącą na ostatnich nogach patinkę. pozdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 68
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2003
Posty: 68 |
Będą jakieś typy? Komentarze zamieszczajmy może na temacie "służewiec 2003". 8 postów i ani jednego typka. A może tylko wstałem lewą nogą i się czepiam. Niżej niestety nic odkrywczego 1 Beg 2 Gwaro 4 Dakarina 5 Millenium 6 Adiutant 7 Freedom nap 8 Dimencii 9 Szumiący Las Pozdr,Insider
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam sorki insider, ale strasznie pracowity <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> tydzień i właściwie dopiero teraz przy kawce, potypuję trochę. Na pierwszy rzut oka. I, dlaczego Beg ??? , może coś od trenera Walickiego. II, El Pesso-Gwaro-Welon V, trener Wójtowicz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> , choć Millenium mnie przeraża skutecznością. Najbardziej przymierzam się do porządku w VIII i trzech z dołu, ale jeszcze popracuję nad tym. pozdrawiam hpc
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam po kawce <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Kwintę zacznę szerzej. Własciwie nie bardzo mam pojęcie jak ci debiutanci spisza sie na płotach. Można oczywiście zakładać tak jak RZ w opisie, że najlepszy trener na płoty wygra swoim, ale to dla mnie stereotyp za daleko idący <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Z płaskich wchodziło by w grę co najmniej kilka koni. Trzeba by do tego dołożyć predyspozycje, jazdę i <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> huzarską fantazję. Alegorycznie mógłbym dodać, że najmłodsze konie nie muszą być wcale na końcu stawki.
W II, zdecydowanie El Pesso (jak sie wyśpi). Piszę tak dlatego, że w wyścigu przegranym z Gwaro był zdecydowanie niewyspany <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Porządek ślubny co by to miało nie znaczyć. Mozna by pogwarzyć co dalej ale nie gram tutaj czwórek.
W III, to ja się nie znam. Trzeba wpierw zobaczyć a następnie zagrać. Mało możliwe do kwinty, ale jakby się uprzeć <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
W IV, to specjalnie, donna nie powinna mieć problemów. Chyba, ze z którymś z debiutantów.
W V, sprawę załatwią trzej panowie "M"
pozdrawiam hpc
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 83
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Mar 2003
Posty: 83 |
to i ja się pobawię w ocenę na płoty. z pochodzenia jak przanalizowałem wyścigi w czechach i na słowacji z ostantnich kilku lat pasują konie z dixieland w rodowodzie, a takim jest najmłodsza. pasują też professionale - więc czarny orfeusz, nieźle wygląda też papier huzara. oczywiście jeszcze francja, bo ja ulegam stereotypom w wybieraniu koni najlepszych trenerów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> . podsumowując : pochodzenie+wymiary+dosiad+trener - wychodzi mi w końcowym rachunku solo czarny orfeusz. pozdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam Krótkie resumee z soboty. I,Alegoria, Huzar i Najmłodsza w 4-ce a wypłata 1601zł. II,El Pesso-Gwaro,Welon z pierwszego czytania. Gwaro wygladał na padoku lepiej niz ostatnio i nieco poprawił. III,Dałem się napuścić na trupa (oj doktorze) IV, Donna nie przegrała. Z Dakariną lekki bład w obliczeniach (nie wziąłem pod uwagę otwierajacej ćwiartki 27 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> . Ewidentnie nie wyjechany debiut (Flying Girl) V,Trener Wójtowicz i "M" - takie zasady wypełniał tylko Major <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> VIII, trzy z dołu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> i porządek 25zł
Teraz do niedzieli. Jak macie jakieś przemyślenia to napiszcie. Ciekawy jestem bardzo czy w stajni NOVA wydadzą dyspozycje Carsonowi i jakie. Nie, żebym miał jakieś zastrzeżenia. Po prostu ciekawość, jak to się załatwia na takim szczeblu. Jedzie na żywioł, tak jak czuje konia, czy ma ściśle wypełnić założenia.
Na razie pozdrawiam Biorę się za Prezesa. hpc
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,712
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2002
Posty: 1,712 |
Oryginalnie wysłał hpc: [qb]witam ...
Teraz zabierzmy się do rzeczy przyjemniejszych <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> 29 czerwca (imieniny Piotra i Pawła)...
[/qb] Nio to juz dzis <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Woo boo doobu(?) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ... niech żyje nam, Prezes naszego klubu. " Rośnij duży " <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: Bron
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam dzięki Bron, byłeś sprawcą pierwszego dzisiejszego uśmiechu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Z toru niestety niewiele da się dzisiaj wybrać do gry. Poza bardzo trudnymi gonitwami w 2(10 koni), 4(15) i 5(11), resztę właściwie powinienem odpuścić. Zacząć kwintę solo. To byłby świetny ruch, ale czy wykonalny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> W tym międzynarodowym towarzystwie odrzutów nie widać przyszłego derbisty. Chudzielce z małą pęciną poza może Pamploną trenera B.Ziemiańskiego. Czyżby więc znowu Emigrant który ma najlepszy chyba swój sezon. Pan B.Strójwąs pisze o swoim, że płatne miejsce leży w jego zasięgu. Niby 1-wsze też płatne ale... Zatem decyzję trzeba będzie odłożyć do padoku, ale wstępnie jadę środkiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
II, Pani (panna) Maroszek potrzebuje wygrać gonitwę do wypełnienia normy na kandydata dżokejskiego. Klif , to konik na którym spisuje się doskonale. W dodatku świetne jak na tą stawkę wyścigi (h-59,48). Właściwie tylko para G-G mogłaby pozbawić ją sukcesu.
III, kolejny konik i kolejny jeździec od trenera Walickiego. Chyba.
IV, najpierw wykluczenia i zobaczymy co zostanie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Od trenera Mazurka najlepsza Paola (67,70) ale moim zdaniem za delikatna, żeby tutaj zawalczyć. Trzeba zbierać siły na Oaks i walkę z Fiszką o zwycięstwo. Dionizy chyba słabszy (68,17) niż się wydaje, choć jeśli sporo poprawi to się za bardzo nie zdziwię. werdykt: poprzeczka za wysoko. Z trenerem Wójtowiczem sprawa jest trudniejsza. Tak Fellow jak i Fiszka mają ogromne możliwości. Kwestia tylko kiedy i który pojedzie. Duża nagroda, dzień Prezesa, można by powalczyć. werdykt: jeden wysoko ale niekoniecznie. Trener Łojek wystawiła dwa doskonałe ogierki. Wydaje się jednak, ze tak dla Kuliga jak i Złotogłowa dystans 2600 teraz i wyścig derbowy to za duże wyzwanie. Z czegoś trzeba zrezygnować. Farah-Basketa bym nie lekceważył (ostati wyścig 67,06) bo jeśli odpuszczą go za daleko, mogą nie dogonić. Z drugiej strony zapis p.Ryniaka i 2600 mnie nie przekonuje. Zafir (67,09, 67,39) bardzo groźny. werdykt: Zafir 3/4/5
na razie przerwę cdn hpc
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 4,624
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2002
Posty: 4,624 |
Gon.2 Linuron Gon.5 Dżamiron
Najlepszego Hpc <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
witam cd IV, Z pary trenera Broniszewskiego lepszy Elmen . Nasłuchałem się wczoraj o jego dzisiejszym zwycięstwie i kto wie. Konie w stajni progresują i jeśli ten (67,14-67,54) również poprawi ma szanse. Musiałby jednak poprawić. werdykt: Elmen 2/3/4 Pozostała trener Kałuba. Tak Pentagram jak i Efendi to konie kompletne. Pierwszy (67,05) powinien jeszcze progresować i jego zwycięstwo jest w zasadzie oczekiwane. Głód sukcesu w stajni nie pozwoli odpuścic tej gonitwy. Nie odbierał bym szansy także Efendiemu. Mniej tu pilnowany, może sprawić dużą niespodziankę. Zwłaszcza wyścig drugi (67,09) jak i trzeci potwierdzają że stać go na wiele. werdykt: Pentagram 1/3, Efendi 1/4 Reszta koni statystuje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
V, Nagroda Prezesa. Dalfors. 11.05 (59,37) po czym rewelacyjny wyścig na płotach. Z moich handicapów wyszedł lepiej niż niegdyś Sexman. Fakt, że GW rozgraniczyła stan toru na płaski i płotowy przyznając płotowemu jakiś superlekki, ale skąd właściwie takie porównanie. W Dalforsie martwi mnie dosiad. Chociaż bardzo cenię A.Reznikowa to jednak nie myślę, żeby od razu wskakiwać na prezesa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Tym niemniej swoją szansę ma. Pojedzie zapewne z frontu bardzo mocno. Ile dała fabryka. werdykt: nie wytrzyma do celownika. Dżamiron (typ cigara) Pierwszy i trzeci start podobny (59,30). W drugim bez bata (59,74). Bardzo korzystna zmiana jazdy i oczywista szansa na poprawę. werdykt: bardzo wysoko Szeroki Bór. 18 maja 59,07, po czym słaby wyścig w Bratysławie. Możliwości są i jęsli czuje się normalnie - wygra. werdykt: 1/2/3 Tulipa. 25.05 łatwo przefrunęła nad stawką i wydawało się, ze wszystko przed nią. W Widzowa niesamowicie zawiodła. Swego czasu pan B.Strójwąs powiedział, że wygra Prezesa. Nie sądzę, choć trenerom należy wierzyć <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Królowa Gwiazd. Swój drugi start i dosiad S.Carsona. W pierwszym 59,35 więc jak na debiut klaczy doskonale. Żeby wygrać musi poprawić 3-4 długości. Myślę że stać ja na to. werdykt: 1/2/3 Pozostałe raczej słabsze. Jena (58,81) w pierwszym starcie !!! pogarsza wraz z wydłuzeniem dystansu, Ahwar (jednak nie spadł deszcz) to już inny koń, Modesto - niezły ale jednak bliskie zaplecze, Tebut - nie ta półka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
pozdrawiam pawel hpc
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 96
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Mar 2003
Posty: 96 |
witam, info ze strony nova - steve carson nie przyjedzie. szkoda bo to b. obiecujący jeżdziec.pojedzie wiesiek szymczuk. janowa, po zeszłorocznym sukcesie tr. wójtowicza porażka w derby. teraz ma być odwrotnie. dużo trafień hpc pozdr.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 68
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2003
Posty: 68 |
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: Cześć Hpc spóźnione wszystkiego najlepszego - lepiej późno niż wcale. No a za typy, jeszcze nie widziałem na tej stronie, właściwie na żadnej stronie tak trafnych typów, Wielkie dzięki. Trochę niewykorzystałem (brak kwinty), ale i tak było nieźle TRJ w Prezesa i PDK w Janowa. Jesteś Wielki, a ja nienasycony, oby Twój dar trwał wiecznie... (a jaka to była kawa, chyba sobie kupię...? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Pozdr, Insider
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 68
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2003
Posty: 68 |
a jeszcze jedno przepraszamy z doktorem za serdelki, chyba miały jad kiełbasiany, sami chorowaliśmy cały dzień, a ja mało nie umarłem.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|