Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 16 z 18 1 2 14 15 16 17 18
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
- c1amak -
pierwszy podstawowy błąd, jaki popełniają ludzie pisząc o czymś co się wydarzyło.
fakty autentyczne grin wink tongue

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
W grindhouse są piękne amerykańskie drogi tongue

Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2005
Posty: 2,116
heh, masz rację, głupi błąd smile fakty to fakty i już wystarczy :)nie trzeba tego drugiego wyrazu

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
jakie horrory polecacie? ale Panowie, horrory; nie z dupy wzięte laski bojące się swojego cienia, a na końcu dowiadujące się, że ich ojcowie spółkowali z kozami wink

Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,499
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,499
co do kina drogi to przychodzą mi do głowy BEZDROŻA bardzo dobry film, jest to dramat, ale jest wiele śmiesznych sytuacji, świetni aktorzy grin

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Są już napisy do "Charlie Wilson's War".

To na dzisiaj planuję obejrzenie w/w filmu oraz "Into the Wild", a jutro jeszcze "There Will be Blood" (też są napisy).

I na tym "oskarowe" oglądanie filmów zakończę - wtedy będę mógł się pobawić w prognozy i typy dotyczące tegorocznych Oskarów smile

Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Śniło mi się, że Cate Blanchett dostała Oscara za role w Elizabeth: Złoty wiek crazy Chyba będzie ciężko, ale jakąś statuetke zgarnąć powinna :>

Llama, ostatnio trudno o dobry horror. Od czasów Piły dwójki jakoś nic ciekawego się chyba nie pokazało. Dobre opinie słyszałem jedynie o 28 tygodni później ale jeszcze sam nie widziałem.

Wczoraj zrobiłem sobie powtórke z Rezerwatu. Dobry, polski film :]

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Originally Posted by Kameleon
Śniło mi się, że Cate Blanchett dostała Oscara za role w Elizabeth: Złoty wiek crazy Chyba będzie ciężko, ale jakąś statuetke zgarnąć powinna :>

Llama, ostatnio trudno o dobry horror. Od czasów Piły dwójki jakoś nic ciekawego się chyba nie pokazało. Dobre opinie słyszałem jedynie o 28 tygodni później ale jeszcze sam nie widziałem.

Wczoraj zrobiłem sobie powtórke z Rezerwatu. Dobry, polski film :]
On pytał o horrory a nie komedie (28 tygodni później) grin
Sam szukam na propozycje jakichś dobrych horrorów smile

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
a ma ktoś moze miłość w czasach zarazy? zalezy mi na tym filmie bardzo, jakby ktos mogl cos w tej kwestii pomoc to prosze o pw piwo

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
czekam*

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Originally Posted by Llama
jakie horrory polecacie? ale Panowie, horrory; nie z dupy wzięte laski bojące się swojego cienia, a na końcu dowiadujące się, że ich ojcowie spółkowali z kozami wink

http://shutter.widmo.filmweb.pl/

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Originally Posted by Llama
jakie horrory polecacie? ale Panowie, horrory; nie z dupy wzięte laski bojące się swojego cienia, a na końcu dowiadujące się, że ich ojcowie spółkowali z kozami wink

"Świt żywych trupów" - oryginał z 1978 roku.

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Originally Posted by dondo
Originally Posted by Llama
jakie horrory polecacie? ale Panowie, horrory; nie z dupy wzięte laski bojące się swojego cienia, a na końcu dowiadujące się, że ich ojcowie spółkowali z kozami wink

http://shutter.widmo.filmweb.pl/

http://www.filmweb.pl/Droga+%C5%9Bmierci,2003,o+filmie,Film,id=112232

Polecam, super klimat smile

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
CHARLIE WILSON'S WAR Wojna Charliego Wilsona (2007)

Reżyseria: Mike Nichols
Obsada: Tom Hanks, Julia Roberts, Philip Seymour Hoffman
Produkcja: USA
Gatunek: Dramat
Filmweb: 8.11/10
IMDB: 7.6/10

Charlie Wilson /Tom Hanks/ to kongresmenem z Teksasu, którego polityczny umysł, poczucie patriotyzmu oraz współczucie dla przegranych - na początku lat 1980-tych, na skutek rosyjskiej inwazji, takim przegranym był Afganistan - były dobrze maskowane przez wyjątkowo pogodną osobowość. Przyjaciółka Charliego, Joanne Herring /Julia Roberts/ to jedna z najbogatszych kobiet w Teksasie i zagorzałą antykomunistką. Zdając sobie sprawę z tego, że amerykańska odpowiedź na inwazję w Afganistanie była bardzo anemiczna, Herring namawia Charliego, aby zrobił coś dla Mudżahedinów - pomógł usunąć sowieckich agresorów z ich ziemi zabezpieczając fundusze i broń. Partnerem Charliego w tym przedsięwzięciu był agent operacyjny CIA Gust Avrakotos /Philip Seymour Hoffman/, pracujący dla Ivy League, a przez to w znacznym stopniu pozbawiony możliwości korzystania ze swoich umiejętności. Charlie, Joanne i Gust przemierzali świat tworząc niezwykłe porozumienie między Pakistańczykami, Izraelitami, Egipcjanami, prawnikami, a także specjalizującą się w tańcu brzucha artystką. Ich sukces był imponujący. W czasie dziewięcioletniej okupacji Afganistanu, fundusze Stanów Zjednoczonych przeznaczone na tajne operacje wymierzone przeciwko Sowietom, wzrosły z 5 mln USD do 1 mld USD rocznie. Czerwona Armia zaczęła wycofywać się z Afganistanu.


Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, niewątpliwie wielkiej wagi, które miały znaczny wpływ na to, że ta wojna i późniejsze losy ZSRR potoczyły się tak, a nie inaczej. I w związku z tym po obejrzeniu tego filmu stwierdzam, że to propagandowa kupa.

Kongresman pokazany jako człowiek, który ma gdzieś poglądy. Głosując w myślach liczy ilu swoich sponsorów tym głosowaniem zadowoli, wszystko przelicza na głosy i możliwe poparcie jednocześnie chętnie korzystając z uroków życia jako kongresman. I nagle widząc obóz uchodźców w Pakistanie zmienia się we wrażliwego ideologa, który rzuca wszystko w cholerę by wszystko podporządkować temu, jak tu skopać ruskim dupę.

Naciągane? I to bardzo. Podobnie jak cała postać przyjaciółki granej przez Julię Roberts, znudzonej bogaczki realizującej swoje kaprysy. Wszystkie działania tej dwójki są przedstawione w bardzo naiwny i banalny sposób. Ot, tu telefon, tam telefon i wszyscy grają jak chcemy. Wszystko ujęte pobieżnie i bez zgłębiania się w temat.

Film przewidywalny, spokojnie zmierza do wiadomego końca i nie wywołuje po drodze emocji. Sporo scen banalnych w swym wykonaniu, a momentami propagandowa papka jest widoczna. Chyba chodziło znów o wmówienie amerykanom, że USA angażują się w wojny z czysto ideologicznych i szlachetnych pobudek. Zabrakło tylko (na szczęście) amerykańskiej flagi łopoczącej na wietrze i salutowania - wtedy bym już naprawdę nie zdzierżył i wyłączył.

Aktorsko bardzo średnio. Tom Hanks i Julia Roberts grają przeciętnie. Moim zdaniem oboje nie potrafili nadać jakiegoś charakteru swoim postaciom, zwłaszcza dotyczy to Julii Roberts. Jej postać jest zupełnie nijaka i niczego się o niej nie dowiadujemy poza kilkoma faktami, które są wyjaśnione w dialogach.
Znacznie lepiej wypadł Philip Seymour Hoffman - o jego roli przynajmniej można powiedzieć, że była to kreacja, a nie tylko odwalenie pańszczyzny.

Reasumując - dość naiwny, banalny film okraszony dawką propagandowego bełkotu z aktorskim rozczarowaniem (jeśli patrzeć na nazwiska). Film poruszający ważny temat, ale na tym jego zasługi się kończą bo wykonanie raczej kiepskie i niezbyt wiarygodne.

4.5/10

Dołączył: Sep 2002
Posty: 3,428
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Sep 2002
Posty: 3,428
całkowicie się zgadzam z Twoją oceną Bzyku. ten film bardziej niż na dramt wygląda mi na dziwaczny miszmasz komedii z filmem ukazującym problematykę zimnej wojny. niestety nie jest ani śmieszny (no może poza niektórymi dialogami, których w napisach amatorskich tłumacz i tak nie wyłapał), ani wiarygodny (niektóre motywy są do bólu banalne). dziwię się tylko wysokiej ocenie na imdb, bo na filmwebie byle szajs ma siódemkę często.

tak samo nie polecam filmu 'rescue dawn'(operacja świt) herzoga. trochę to przykre, że taki reżyser nakręcił film niegodny jego nazwiska. christian bale pewnie poczuł się w dżungli przez moment niczym klaus kinski i chyba jak niektórzy polscy skoczkowie po prostu nie wytrzymał presji, grając w manierze klauna, wg mnie momentami nieznośnej. dziwne, że reżyser go nie powstrzymał.

Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,735
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,735
Originally Posted by dondo
Originally Posted by Llama
jakie horrory polecacie? ale Panowie, horrory; nie z dupy wzięte laski bojące się swojego cienia, a na końcu dowiadujące się, że ich ojcowie spółkowali z kozami wink

http://shutter.widmo.filmweb.pl/


"1408"

"28 dni później"

Kontynuację czyli "28 tygodni później" można sobie odpuścić, bo to g... jakich wiele wśród horrorów. Wszelkie "Wzgórza mają oczy" itp. również odpuszczajcie sobie, szkoda czasu.

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
1408 wedlug mnie to dno - bardzo slaby film w moim odczuciu

Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,523
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,523
1408 ciekawie się zapowiada z początku, ale potem za dużo dziwactw się dzieje i staje się to aż męczące. Mogli zrobić to naprawdę lepiej... Do horrorów tego raczej bym nie zaliczył bo nie jest to film straszny, no ale powiedzmy że jest dość ciekawy i obejrzeć można.

Z horrorów ostatnio same badziewia i nie ma z czego wybierać...
Może trochę się znudziły mi już horrory i nie wzruszają mnie zbytnio. "Klątwa 2" była całkiem fajna, trochę pokręcona ale akcje ciekawe. A innych horrorów z ostatniego roku zupełnie nie pamiętam.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
dla mnie ostatnio dobry horror jaki ogladalem (a ogladam sporo) to Egzorcyzmy Emilly Rose

Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,666
Terminator - The Sarah Connor Chronicles - ogladal ktos warto? czy jakies pierdoly?

Strona 16 z 18 1 2 14 15 16 17 18

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, alfa, $-man, Lukasz111, betowiec, Sensei, rymoholik, aker), 827 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,139
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1