Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
Opiszę tutaj sytuację jaka mnie spotkała w kontaktach z firmą Betsafe (nomen omen).

W piątek 25.01.2008 r. po południu przeglądałem ofertę bukmachera i zwróciłem uwagę na mecz FA Cup Liverpool – Havant Waterlooville a dokładnie na dość wysokie w moim przekonaniu kursy zakładów „Havant strzeli bramkę” po 10.0 i „Obie drużyny strzelą” po 11.00. Przez pewien czas wahałem się czy to zagrać. Szansa, że prowincjonalny klubik strzeli bramkę na Anfield Road była rzeczywiście znikoma, ale z drugiej strony kurs też był kuszący (wiadomo, rykoszet, przypadkowa ręka w polu karnym itp.) Postanowiłem zaryzykować i wpłaciłem kasę przez MB, a następnie postawiłem po kursie 11.0. System przyjął za 115 euro a resztę postawiłem po kursie 10.0 Potem jeszcze trochę wpłaciłem i próbowałem obstawić za więcej, system znów pozwolił do wysokości 115 euro. Próba ponownego obstawienia spowodowała odrzucenie stawki. Oto te zakłady:

http://img522.imageshack.us/my.php?image=liverpool1cm8.jpg

Po kilkunastu minutach znów popatrzyłem na kursy i zobaczyłem, że po pewnym czasie zostały zmienione na odpowiednio 5.25 i 5.0 Moje zakłady jednak dalej były otwarte i takimi pozostały aż do meczu, który był rozgrywany następnego dnia o 16.00

Rzecz jasna radość moja była wielka, gdy Havant, a zaraz potem Liverpool strzeliły gole (mecz zakończył się wynikiem 5-2). Wygrałem na czysto 2185 euro! Zakłady zostały rozliczone prawidłowo, a ja postanowiłem wypłacić część wygranej w wysokości 1000 euro. Przez całą niedzielę transakcja wisiała jako „pending” aż do poniedziałku, kiedy o godz. 01:28 zwrócono wypłatę na konto a minutę później rozliczono zakłady po kursie 1.0 i odjęto wygraną sumę. Oto historia transakcji:

http://img210.imageshack.us/my.php?image=liverpool2qm0.jpg

Oczywiście zaraz jak to zobaczyłem napisałem maila, z pytaniem o co chodzi? I dlaczego anulują zakłady 2 dni (!!!) po zdarzeniu? Otrzymałem odpowiedź, że mieli błąd („misunderstanding between risk department and the compiler”) i że mają takie prawo. Powołali się na regulamin i zapis, że mogą anulować zakłady zawsze, nawet długo po zdarzeniu. Bezczelnie dodali, że na drugi raz jak zauważę błąd, to mam ich o tym powiadomić!

Oczywiście nie odpuściłem tematu i odpisałem, że domagam się kategorycznie wypłacenia uczciwie wygranych pieniędzy. Otrzymałem odpowiedź, że wprawdzie nie musieli tego robić, ale zdecydowali się jednak wspaniałomyślnie rozliczyć moje zakłady po kursie wg nich właściwym 5.25 Na koncie pojawiła się kwota 977,5 euro. Dodali bezczelnie, że właściwie powinienem się cieszyć i być im wdzięczny, bo robią to w drodze wyjątku a zwykle w takich wypadkach robią „cancell” i do widzenia.

Moje kolejne maile z żądaniem wypłaty pozostałej kwoty 1207,5 euro, choć poparte rzeczowymi argumentami nie przyniosły rezultatu. Także przesłana im informacja o możliwości powiadomienia stosownych instytucji (SBR itp.) czy najbardziej znanych for internetowych nie odniosła skutku. Odpisali, że się nie boją i temat uważają za zamknięty.

Konkluzje są wg mnie takie:

1. bukmacher miał ok. 26 godzin na anulowanie zakładów w jego mniemaniu zawartych po błędnych kursach, ale tego nie zrobił. Uznał prawdopodobnie, że nie ma takiej potrzeby, skoro szanse ich powodzenia są znikome. Dodać należy, że bukmacher miał pełną wiedzę, że zakłady po (w jego przekonaniu) zawyżonych kursach zostały zawarte, bo właśnie na tej podstawie w ciągu krótkiego czasu zostały one zmienione. Opowieści o czyimś błędzie czy przeoczeniu należy więc włożyć między bajki.
2. Zakłady anulowano 2 dni (!) po zdarzeniu i to dopiero w sytuacji kiedy klient zlecił wypłatę części wygranej.
3. Bukmacher zdecydował się na wypłatę części wygranej dopiero w sytuacji kategorycznego żądania ze strony klienta (gdybym się nie upominał nie otrzymałbym nawet tego).
4. Czy w sytuacji kiedy zakłady byłyby przegrane, bukmacher też zarządziłby zwrot i rozliczenie po kursie 1.0?

Podsumowując, firma Betsafe jest dla mnie zwykłym złodziejem! I można tam bezpiecznie jedynie przegrywać!

Na koniec moje pytanie do użytkowników forum, czy uważacie, że warto zainteresować tym tematem jakąś instytucję? A jeśli tak, to jak oceniacie szanse powodzenia takiej akcji?

pozdrawiam

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Jeśli mogę...
Musze przyznać że co jakiś czas pojawiają sie w polskiej sieci informacje że jakiś buk kogoś oszukał itd. ale twoja sytuacja jest tak oczywista że nie trzeba nawet dwa razy czytać twojego postu aby być o tym przekonanym. Bardzo dobrze że zrobiłeś screeny "otwarych" zakładów po kursach 10.00 i 11.00 - to niepodważalny dowód. Betsafe w tej sprawie złamał podstawową zasadę - "gracz nie miał szansy na wygranie zakładu". Późniejsze zachowanei buka (wypłata tylko częśli wygranej itd.) to pogrążanie się i niejako przyznanie do swojej winy. Ja bym tego tak nie zostawił, sytuacja jest zbyt oczywista. Na początek oczywiście pisz do IBAS'u, dołącz screeny, korespondencję itd. Jedyne co się jeszcze zastanawiam to czy nie warto by było spróbować wypłacić wszystkiego co teraz masz na koncie gracza w Betsafe bo jak pójdziesz z nimi "na wojnę" to różnie może być...

DJ

PS: Buk żałosny. Nie grałem tam nigdy i teraz to już mała szansa że w ogóle tam zajrzę...

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
DJ ma racje......wpierw wypłać wszystko a potem Im dowal jak mocno się da.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
Originally Posted by DJ SOSNA
Jedyne co się jeszcze zastanawiam to czy nie warto by było spróbować wypłacić wszystkiego co teraz masz na koncie gracza w Betsafe bo jak pójdziesz z nimi "na wojnę" to różnie może być...

to co miałem wypłaciłem zanim zacząłem w mailach wspominać im o możliwości informowania o ich procederze

Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,183
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,183
nie popusycyaj starz walcy o swoje

Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,183
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,183
ctsl+ shift.

mialo byc nie popuszczaj stary walcz o swoje bo nastepnym razem moze sie bardziej rozochocza

Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
niestety ten buk jest zenujacy, wyplaty czasem szly mi ponad tydzien, jednej (mniejszej) wogole nie dostalem na konto MB, nawet maila nie pomogly.

Limity praktycznie do 1 Euro mam, lepiej trzymac sie z dala od tych burakow, choc kursy maja dosc wysokie co moze przyciagac nowych klientow

Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Taki betsafe, gdzie pracuje kilku/kilkanascie osób, których miesięczne pobory sięgają w sumie kilka/kilkanaście tysiecy euro, na które firma musi zarobic, to dziwie się strasznie, że muszą stosować takie praktyki jak oszustwo gracza na marne 1000e...
Nie mam pojęcia co o tym sądzić, brak słów.



Dołączył: Dec 2005
Posty: 987
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 987
Był jakiś kolejny etap walki?? udało się??

Pozdrawiam

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
No wiadomo ze betsafe to gownniany buk.

Mnie tylko zastanawia po co ludzie graja w takich bukach jak jest wiele normalnych bukow. Tylko ze wnormalnych oczywiscie nie ma takich kursow. Wiadomo ze wina buka i trzeba go dobrze zorac zeby nie mysleli ze wszystko moga ale druga strona jest taka ze wiedziales ze moga anulowac ci zaklad bo kurs jest wysoki. Inaczej nie robilbys screenow bo po co?


Mozna grac u normalnych bukow a najlepiej juz w BF albo expekcie. Nie zdarzylo mi sie nigdy zeby mnie tam ktos oszukal.

W expekcie mam limit juz od dluzszego czasu ale nie denerwuje sie na buka bo dal mi dobrze zarobic przez kilka lat i nigdy nie bylo problemow. Oczywiscie moglbym teraz pisac ze expekt mnie oszukuje ze daje smieszne limity no ale takto juz jest w tej branzy.

Nie marudze tylko gram w betfair...


tak ja to widze. No ale oczywiscie zachowanie buka ponizej krytyki ale... czego sie spodziewales? Buk nie ma ani renomy ani tradycji nic nie ma.

Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,728
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,728
Eska chce ci sie? Który juz raz ktoś pisze - po co gracie u takich buków, skoro mozna u renomowanych....
Widać sie opłaca, nawet przy ryzyku rzetelności buka. A że Awax porobił screeny, normalka grał znacznie zawyżone kursy, był deko sprytnijeszy niz oddsmakerzy betsafe, lepiej sie zabezpieczyć. Niejeden nawet "renomowany" buk potrafi anulować nawet przed meczem taki zakład, jeśli sie okaże że za dużo osób złapało okazje.
A że betsafe bez renomy bez tradycji - dotychczas aż tak najgorzej nie było, nie było bonusów to i nie było kłopotów, nie było skarg. Przed grubszym graniem zabezpieczali sie szybkimi limitami. Niestety Awax musiał im przypieprzyć praktycznie ze świeżego konta. Generalnie owszem złodzieje, ale i tak najgorzej na tym nie wyszedł. Przyznali mu chociaż wygraną po niższym kursie, a nie wogle anulowali zakład. A to już w sumie niezła pozycja wyjściowa do skargi do SBR

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
No ok jak komus sie chce grac takie rzeczy i liczyc na to ze buk go nie wycycka to spoko. Ja nic nie mam do tego. Tylko po co to pisac i sie zalic jak z gory bylo wiadomo ze moga anulowac. Oczywiscie mozna jak ktos lubi sie bawic szukac takich okazji...

Tak tylko napisalem ze lepiej wg mnie dac zarobic betfair albo jakiemus bukowi rzetelnemu niz zlodzieja co za swoje winy obarczaja graczy... Moze wtedy te 'liche' buki by zniknely i zostaly tylko te normalne.

Dołączył: Feb 2007
Posty: 219
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Feb 2007
Posty: 219
Nie gadajcie bzdur o jakiś renomowanych bukach itd. W 90% przypadków buk jeśli zauważy, że popełnił błąd kursowy robi zwroty i np. Expekt spokojnie to samo robi...

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
No ja gralem w expekcie sporo czasu kilka lat i nigdy mi nie zrobil zwrotu. Owszem limity daje ale to wiadomo odrazu ze za wiecej nie postawisz wiec ok.

Chociaz moze ja nie gram takich w sumie rzeczy zeby mozna je anulowac. Takze fakt - nie wypowiadam sie.

Najlepiej grac normalne typy i jak sie jest dobrym w typowaniu to zawsze sie wyjdzie na swoje i nie potrzebna jest do tego łaska buka...

Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Buki nie oszukują tylko tych którzy u nich przegrywają.

Pamiętam jeszcze czasy gdy w necie nie było żadnych zapisów w regulaminie o pomyłkach kursowych ,unibet ,ex wyplacali takie fixy az milo ,niestety teraz duzo ludzi gra czasy sie zmienily.

Mialem podobna sytuacje z Stan James gdzie zostalem oszukany na 2,5 tys e ,kolega na okolo 20 tys e (z reszta ktory buk mnie nie oszukal ,chyba nie ma takiego oprocz naziemnych).

Gralismy zawyzone kursy ,nie oczywistą pomylke !!! Ja dalem sobie spokoj kolega pisal do SBR i nic nie wskoral ,ba ! SJ nawet polecil zeby do nich napisac smile

Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 7,490
Originally Posted by minotauro
Nie gadajcie bzdur o jakiś renomowanych bukach itd. W 90% przypadków buk jeśli zauważy, że popełnił błąd kursowy robi zwroty i np. Expekt spokojnie to samo robi...

jesli przed meczem nie ma sprawy jesli po no to juz chyba jego strata
'polecam' gre w SSP: kazda kwote pzyjma kursy na do konca czasem 50% wyzsze niz u konkurencji, zadnych korekt kursu do samego meczu bo i po co, limity - nie znaja takiego pojecia - male ale: nie znaja tez pojeci wyplata i potem trzeba pieniadze przearbitrazowac w jakies wypacalne miejsce czekajac na okazje
Ale gdzie indziej takie kursy miodzio i jeszcze o limitach nie slyszeli grin w ostatecznosci zawsze mozna sie przejechac do siedziby firmy po swoje ew 'sprawe dla reportera' zainteresowac laugh

Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
Originally Posted by Eska
Mnie tylko zastanawia po co ludzie graja w takich bukach jak jest wiele normalnych bukow.

Już odpowiadam. W mniej znanych bukach gra się czasem ze względu na szczególny typ zakładu który oferują, a który jest niespotykany u innych "normalnych buków". Przed zmianą wyglądu strony mieli taki rodzaj zakładu, na którym baaardzo dobrze można było zarobić, dlatego u nich grałem. Anulowane zakłady to był przypadek, zauważyłem kurs i zagrałem.

Originally Posted by Eska
wiedziales ze moga anulowac ci zaklad bo kurs jest wysoki. Inaczej nie robilbys screenow bo po co?

Zawsze robię screeny w sytuacji kiedy gram za duże kwoty, albo tam gdzie można dużo wygrać. To może uchronić przed całkowitym "wymazaniem z pamięci systemu" takiego zdarzenia. Myślę, że w tym przypadku opłaciło się, bo kto wie czy wypłaciliby mi część wygranej, gdyby nie mieli pewności, że takie screeny posiadam.


Originally Posted by Eska
tak ja to widze. No ale oczywiscie zachowanie buka ponizej krytyki ale... czego sie spodziewales? Buk nie ma ani renomy ani tradycji nic nie ma.

Na takie uwagi zawsze odpowiadam w jeden sposób. Skąd masz pewność, że podobna sytuacja nie przydarzy Ci się jutro u tzw. "renomowanego bukmachera"? Czy dałbyś głowę, że taki np. Expekt Cię nigdy nie oszuka? Ja sam po sobie wiem, że często bagatelizujemy złe doświadczenia opisywane przez innych, bo mamy takie wewnętrzne przekonanie, że nas to nie dotyczy, na pewno nas coś takiego nie spotka. Ale do czasu... do czasu, aż... no właśnie.

Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Jan 2007
Posty: 695
Nigdy nie robiłem screenów w celach innych niż demonstracyjne... Nie oszukujmy się, jaką wartość dowodową ma takowy screen? Zerową. Spreparowanie czegoś takiego jest łatwiejsze, niż wypicie małego piwa. Nie sądzę, żeby ktoś, kto podejmuje jakieś decyzje, traktował screeny poważnie.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
Originally Posted by Eska
No ok jak komus sie chce grac takie rzeczy i liczyc na to ze buk go nie wycycka to spoko. Ja nic nie mam do tego. Tylko po co to pisac i sie zalic jak z gory bylo wiadomo ze moga anulowac.

Po co pisać i się żalić? No to co, lepiej w ogóle nie pisać o takich sprawach? Na forum ma królować tylko optymizm i sprawy miłe? Przecież nie opisałem tej sytuacji po to aby wzbudzić w Was uczucie współczucia, ale po to, żeby ostrzec przed nieuczciwymi praktykami bukmachera.

Originally Posted by Eska
Najlepiej grac normalne typy i jak sie jest dobrym w typowaniu to zawsze sie wyjdzie na swoje i nie potrzebna jest do tego łaska buka...

No właśnie, jakie to są wg Ciebie te "normalne typy"? Tylko 1X2 i under/over? I kto jest w tym fachu "dobry"? W moim przekonaniu dobry jest ten, który jest na plusie, i nie jest tu ważna metoda ani rodzaj granych zakładów.

ps. Znam całe mnóstwo "dobrych typerów" grających tylko 1X2, jedyny problem jest taki, że są na minusie.

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
E
Pooh-Bah
Pooh-Bah
E Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,792
Normalne typy to takie ktore widac ze nie sa pomylka buka. Bo jak na jednej stronie bukmacherskiej masz kursz 2,0 a na innej 10,0 i tylko tam jest tak wysoki kurs to wiadomo ze ktos siepomylil przy wystawianiu kursu i jak buk jest jakis 'lewy' to uniewazni zaklad nawet i po meczu. Mysle ze w bukach na poziomie gdyby byla taka sutuacja ze postawili za wysoki kurs to jeszcze przed meczem by go zmienili.

Ja gram juz sporo czasu u roznych bukow ale ogolnie tych renomowanych i jeszcze nigdy nie mialem sytuacji zeby mnie ktos wydymal na pieniadze. Poprostu daja limit i przenosze sie do kolejnego buka. Fakt troche to denerwujace te limity dlatego teraz gram glownien a betfair i mam wszystko w dupie. Innym tez to radze co maja jakies problemy z bukami. Moze jak nie bedzie sie grac u gownianych bukow to one poprostu padna... Chociaz wiem ze to nie mozliwe bo zawsze sie znajdzie kto kto bedzie chcial zarobic dodatkowy grosz i widzac wysokie kursy bez myslenia wplacic kase i zagra. Pozniej sa problemy ze buk sie zwinal albo oszukal.

Jeszcze nie slyszalem ze jakis buk z europy sie zwinal z kasa. Tylko ze oni nie maja wysokich kursow. No ale cos za cos.


BTW: informuj jak sie sprawa toczy. Czy cos wskurales...

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (forty, burbon, rafal08, Sensei, rymoholik, Lukasz111, alfa), 1,698 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,304
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1