|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
jak mogę wiersz komórek wartości zamienić na kolumnę komórek wartości? zostawcie ten temacik chociaż na pół godziny  bo zaraz zwariuję. 1000 komórek do skopiowania 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989 |
wg mnie najszybszym sposobem było by wpisać komende =A$1 (jak potrzeba to zmienic adres) do pierwszego wiersza w kolumnie
dla wiersza który jest pierwszy i pozniej przeciagnać w dół
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
dzięki Boomber, ale chyba nie kumam o co Ci chodzi  udało mi się innym sposobem. kopiuj -> wklej specjalne (transpozycja + zachowaj wartości i formaty liczb)  można wyrypać ten temat we wszechświat 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
============================= Ja inne pytanie. Czy można wstawić obrazek do dokumentu o wymiarach załóżmy 20*20px i ustawić go jako tło komórki? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786 |
Jak zbudowac funkcje, ktora ma sprawdzac:
czy liczba w komórce mieści sie w kilku przedziałach liczb, i zwracać licze przypisaną do danego przydziału.
przykładowe przedziały 0 - 200 zwracana liczba 10 201 - 300 zawracana liczba 20 301 - 400 zwracana liczba 30 itd.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Z tego co pamiętam to funkcją JEŻELI ale jakieś problemy pewnie będą.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786 |
problem mam by liczbe sprawdzał z zakresu
=jeżeli(A1 "należy do przedziału 0 - 200/b]";10;jeżeli(A1 [b]"należy do przedziału 201 - 300";20;jeżeli...... itd.
nie wiem jak zapisac to pogrubione
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786 |
Miało być
=jeżeli(A1 "należy do przedziału 0 - 200";10;jeżeli(A1 "należy do przedziału 201 - 300";20;jeżeli...... itd.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Spróbuj tak: =JEŻELI(A1<=200;10;JEŻELI(A1<=300;20;JEŻELI(A1<=300;30;nieprawda))) I przekształć sobie. Pierwszy warunek sprawdza czy liczby są mniejsze bądź równe 200, jeżeli tak wypisuje to co chcesz, jeżeli nie wykonuje kolejne polecenie, gdzie sprawdza czy liczba jest mniejsza bądź równa 300 (czyli masz swój przedział 200-300, bo 0-200 odpadło w pierwszym przypadku) itd.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
na 99% trzeba skorzystac z funkcji "LUB" lub "ORAZ" czy jakiejs innej  samo jezeli nie wystarczy. Ale to moze jutro rano sobie sprobuje przypomniec, teraz raczej nie dam rady 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 222
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2005
Posty: 222 |
ORAZ(komórka >= 0; komórka <= 200)
TRUE, gdy wartość w komórka zawiera się w przedziale [0, 200]
Dalej z JEŻELI jak wyżej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
 A to dziwne bo moja formuła działa bardzo ładnie. Wczoraj testowałem w OO. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Spróbuj tak: =JEŻELI(A1<=200;10;JEŻELI(A1<=300;20;JEŻELI(A1<=400;30;nieprawda))) Literówka.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
 A to dziwne bo moja formuła działa bardzo ładnie. Wczoraj testowałem w OO.  a wlasnie ze nie, bo przy liczbach ujemnych rowniez daje 10, tak jakby byla z przedzialu 0-200 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
=JEŻELI(ORAZ(A1>=0;A1<=200);10;JEŻELI(ORAZ(A1>=201;A1<=300);20;JEŻELI(ORAZ(A1>=301;A1<=400);30;JEŻELI(ORAZ(A1>=401;A1<=500);40;JEŻELI(ORAZ(A1>=501;A1<=600);50;"liczba nie miesci się w zakresie!"))))) 0 - 200 zwracana liczba 10 201 - 300 zwracana liczba 20 301 - 400 zwracana liczba 30 401 - 500 zwracana liczba 40 501 - 600 zwracana liczba 50 dalsze przedzialy chyba widac jak zrobic  Byc moze jest jakas krotsza formula, ale wymyslilem tylko taka, jak dlugosc nie przeszkadza to jest bardzo dobra 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517 |
te wszystkie "oraz" nie potrzebne
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 222
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2005
Posty: 222 |
Mi chodziło o to, że pierwszy przedział z ORAZ, żeby wyeliminować liczby ujemne, a dalej jak wyżej, czyli nie trzeba nic zmieniać.
Chociaż jakby się uprzeć, to ktoś może dać liczbę 200.5 i wtedy zostanie błędnie zakwalifikowana do przedziału drugiego, który zaczyna się od 201.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Ja przyjąłem założenia z przykładu xeo czyli liczby nieujemne i całkowite.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786 |
dziekuje wszytskim za pomoc 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|