|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399 |
To ja może też pozwolę sobie zadać pytanie odnośnie routera i internetu w laptopie.
Sprawa wygląda tak, że do routera mam podpięty zwykły PC i laptopa. Net w PC działa be zarzutu. Jest jednak problem z lapem - przy każdorazowym włączeniu muszę od nowa konfigurować router na lapie i resetować kartę sieciową, dopiero wtedy net działa. Jeżeli to coś pomoże, to mam router Asmaxa.
Dodam tylko, że dzieje się tak tylko u mnie na stancji. Gdy podłączam lapa do routera np. u rodziców to tam wykrywa neta normalnie i nie trzeba ciągle powtarzać tej procedury z konfiguracją routera.
Ktoś może wie co może być tego przyczyną ? Jakieś rady ? co to znaczy ze konfigurujesz ? Maz ustawione w routerze przydzielanie IP po dhcp ? Czy IP wpisujesz na sztywno w laptopie ? .
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
W wyszukiwarce wpisuję adres routera 192.xxx.x.x, wchodzę w setup wizard i po kolei konfiguruję urządzenie. Wszystkie dane są już tam zapamiętane automatycznie, ale muszę wszystkie kroki potwierdzać, czyli: strefę czasową, typ łącza internetowego, ustawienia WAN i LAN. Dopiero jak to zrobię i zresetuję kartę sieciową, net działa normalnie. Mam ustawione automatyczne uzyskiwanie IP i DNS.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399 |
W wyszukiwarce wpisuję adres routera 192.xxx.x.x, wchodzę w setup wizard i po kolei konfiguruję urządzenie. Wszystkie dane są już tam zapamiętane automatycznie, ale muszę wszystkie kroki potwierdzać, czyli: strefę czasową, typ łącza internetowego, ustawienia WAN i LAN. Dopiero jak to zrobię i zresetuję kartę sieciową, net działa normalnie. Mam ustawione automatyczne uzyskiwanie IP i DNS. czyli ci nie zapamietuje ustawien. A możesz na sztywno zparować laptopa w routerze. Podajac swoj adres mac w ustawieniach routera ? Jaki to model dokladny.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Asmax BR - 604
Jeżeli chodzi o adres mac, to jest w ustawieniach routera opcja "Clone Mac Adress" i do tego dodatkowe podopcje(?): "get from pc" i "factory default set" Jest tam już jakiś adres wpisany, prawdopodobnie mojego lapa, tak ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399 |
Asmax BR - 604
Jeżeli chodzi o adres mac, to jest w ustawieniach routera opcja "Clone Mac Adress" i do tego dodatkowe podopcje(?): "get from pc" i "factory default set" Jest tam już jakiś adres wpisany, prawdopodobnie mojego lapa, tak ? Nie najprawdopodobnie jest to mac modemu ktory laczyl sie z netem. Poszukam instrukcji od tego routa to zobacze co i jak?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
ok, będę wdzięczny 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399 |
ok juz cos tam widze. Z tego routera duzo osób korzysta ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
ok juz cos tam widze. Z tego routera duzo osób korzysta ? Tzn tak: korzystałem z niego jakiś czas temu pod inną siecią niż obecnie, wtedy podłączone były do niego trzy kompy. Teraz podłączone są dwa kompy: stacjonarny i laptop.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399 |
1. Aby sprawdzic mac adres w laptopie: start-->uruchom--->cmd.exe--->ipconfig /all i wyskoczy ci adres fizyczny kart radiowej lub sieciowej 2.Zakładka Advanced Setup i wbijasz sie do [ Linked Image] podajesz MAC ADRES jak na fotce i bedziesz mial IP 3. Potem w windowsie polaczenia sieciowe---> wlasciwosci polaczenia i ustawienia Protokół internetowy TCP/IP ip: JAKIE CI PRZYDZIELI maska : 255.255.255.0 Bramka: Jak IP tylko na koncu 1 lub 0 DNS: 193.204.159.1 194.204.152.34
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Robię wszystko tak jak napisałeś po kolei, ale nic z tego  Albo wyskakuje mi komunikat o konflikcie IP albo w ogóle nie wykrywa sieci. No nic, wielkie dzięki za pomoc, ale chyba dalej będę musiał użerać się z każdorazowym potwierdzaniem ustawień. Jeszcze raz dzięki !
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399 |
Robię wszystko tak jak napisałeś po kolei, ale nic z tego  Albo wyskakuje mi komunikat o konflikcie IP albo w ogóle nie wykrywa sieci. No nic, wielkie dzięki za pomoc, ale chyba dalej będę musiał użerać się z każdorazowym potwierdzaniem ustawień. Jeszcze raz dzięki ! bede na dniach w Gdansku to daj znac to ci wpadne i to ograniemy  ale pomysle sobie co jest nie tak 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399 |
wtedy wpadniemy do KFC na Morenie  po robocie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
ok, odezwij się jak będziesz 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
Jaki programik mozecie polecic do kompresji [chyba nie pomylilem okreslen] plikow mp3 ? chodzi o kompresje z np 320kbps na 128vbr czy cos i skoro juz jestesmy przy tym temacie to jaki 'bitrate' jest najlepszy do sluchania na wiezy (2 glosniki) i jednoczesnie do sluchania na telefonie SE k800i ? pozdro @pav dzieki za pomoc z wordem 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 233
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: May 2007
Posty: 233 |
wie ktoś może jak sprawdzić jakiego używamy kluczu seryjnego w Windowsie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
kto wie co moze byc problemem takiego bledu ? dzisiaj zrobilem reinstall i znowu sie pojawia ;/ [Linked Image] [ imageshack.us]
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Lelu http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&hs=eeZ&q=host+process+for+win32+forum&btnG=Szukaj&lr=lang_pl
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,311
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,311 |
Hm to ciekawe bo ten program pokazal zupelnie inny klucz niz mam na naklejce w laptopie.Czy to mozliwe?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
Dzieki Kylo.
Ku$(#$ juz sie zaczyna cos pieprzyc.
Ledwo reinstall jakies wirusy.. a teraz juz nawet nie moge uruchomic bitcometa, jakbym mial bearshara to pewnie tez.. niedlugo pewnie nawet total commander sie wychusta i bedzie tragedia. :|
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|