Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 11 1 2 3 4 5 6 10 11
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Originally Posted by Szewa
To ja może też pozwolę sobie zadać pytanie odnośnie routera i internetu w laptopie.

Sprawa wygląda tak, że do routera mam podpięty zwykły PC i laptopa. Net w PC działa be zarzutu. Jest jednak problem z lapem - przy każdorazowym włączeniu muszę od nowa konfigurować router na lapie i resetować kartę sieciową, dopiero wtedy net działa. Jeżeli to coś pomoże, to mam router Asmaxa.

Dodam tylko, że dzieje się tak tylko u mnie na stancji. Gdy podłączam lapa do routera np. u rodziców to tam wykrywa neta normalnie i nie trzeba ciągle powtarzać tej procedury z konfiguracją routera.

Ktoś może wie co może być tego przyczyną ? Jakieś rady ?
co to znaczy ze konfigurujesz ? Maz ustawione w routerze przydzielanie IP po dhcp ? Czy IP wpisujesz na sztywno w laptopie ? .

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
W wyszukiwarce wpisuję adres routera 192.xxx.x.x, wchodzę w setup wizard i po kolei konfiguruję urządzenie. Wszystkie dane są już tam zapamiętane automatycznie, ale muszę wszystkie kroki potwierdzać, czyli: strefę czasową, typ łącza internetowego, ustawienia WAN i LAN. Dopiero jak to zrobię i zresetuję kartę sieciową, net działa normalnie. Mam ustawione automatyczne uzyskiwanie IP i DNS.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Originally Posted by Szewa
W wyszukiwarce wpisuję adres routera 192.xxx.x.x, wchodzę w setup wizard i po kolei konfiguruję urządzenie. Wszystkie dane są już tam zapamiętane automatycznie, ale muszę wszystkie kroki potwierdzać, czyli: strefę czasową, typ łącza internetowego, ustawienia WAN i LAN. Dopiero jak to zrobię i zresetuję kartę sieciową, net działa normalnie. Mam ustawione automatyczne uzyskiwanie IP i DNS.
czyli ci nie zapamietuje ustawien. A możesz na sztywno zparować laptopa w routerze. Podajac swoj adres mac w ustawieniach routera ? Jaki to model dokladny.

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Asmax BR - 604

Jeżeli chodzi o adres mac, to jest w ustawieniach routera opcja "Clone Mac Adress" i do tego dodatkowe podopcje(?): "get from pc" i "factory default set" Jest tam już jakiś adres wpisany, prawdopodobnie mojego lapa, tak ?

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Originally Posted by Szewa
Asmax BR - 604

Jeżeli chodzi o adres mac, to jest w ustawieniach routera opcja "Clone Mac Adress" i do tego dodatkowe podopcje(?): "get from pc" i "factory default set" Jest tam już jakiś adres wpisany, prawdopodobnie mojego lapa, tak ?
Nie najprawdopodobnie jest to mac modemu ktory laczyl sie z netem. Poszukam instrukcji od tego routa to zobacze co i jak?

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
ok, będę wdzięczny smile

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
ok juz cos tam widze. Z tego routera duzo osób korzysta ?

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by herkules
ok juz cos tam widze. Z tego routera duzo osób korzysta ?
Tzn tak: korzystałem z niego jakiś czas temu pod inną siecią niż obecnie, wtedy podłączone były do niego trzy kompy. Teraz podłączone są dwa kompy: stacjonarny i laptop.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
1. Aby sprawdzic mac adres w laptopie:

start-->uruchom--->cmd.exe--->ipconfig /all i wyskoczy ci adres fizyczny kart radiowej lub sieciowej

2.Zakładka Advanced Setup

i wbijasz sie do

[Linked Image]

podajesz MAC ADRES jak na fotce i bedziesz mial IP

3. Potem w windowsie polaczenia sieciowe---> wlasciwosci polaczenia i ustawienia Protokół internetowy TCP/IP

ip: JAKIE CI PRZYDZIELI
maska : 255.255.255.0
Bramka: Jak IP tylko na koncu 1 lub 0

DNS: 193.204.159.1
194.204.152.34




Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Robię wszystko tak jak napisałeś po kolei, ale nic z tego frown Albo wyskakuje mi komunikat o konflikcie IP albo w ogóle nie wykrywa sieci. No nic, wielkie dzięki za pomoc, ale chyba dalej będę musiał użerać się z każdorazowym potwierdzaniem ustawień.

Jeszcze raz dzięki !

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Originally Posted by Szewa
Robię wszystko tak jak napisałeś po kolei, ale nic z tego frown Albo wyskakuje mi komunikat o konflikcie IP albo w ogóle nie wykrywa sieci. No nic, wielkie dzięki za pomoc, ale chyba dalej będę musiał użerać się z każdorazowym potwierdzaniem ustawień.

Jeszcze raz dzięki !
bede na dniach w Gdansku to daj znac to ci wpadne i to ograniemy wink ale pomysle sobie co jest nie tak wink

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
wtedy wpadniemy do KFC na Morenie wink po robocie smile

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
ok, odezwij się jak będziesz smile

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Jaki programik mozecie polecic do kompresji [chyba nie pomylilem okreslen] plikow mp3 ? chodzi o kompresje z np 320kbps na 128vbr czy cos

i skoro juz jestesmy przy tym temacie to jaki 'bitrate' jest najlepszy do sluchania na wiezy (2 glosniki) i jednoczesnie do sluchania na telefonie SE k800i ?

pozdro

@pav dzieki za pomoc z wordem smile

Dołączył: May 2007
Posty: 233
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: May 2007
Posty: 233
wie ktoś może jak sprawdzić jakiego używamy kluczu seryjnego w Windowsie?

Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Originally Posted by madel
wie ktoś może jak sprawdzić jakiego używamy kluczu seryjnego w Windowsie?

http://www.winkeyfinder.com/remository/winkeyfinder/win-keyfinder-1.73-rc2.php

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
kto wie co moze byc problemem takiego bledu ? dzisiaj zrobilem reinstall i znowu sie pojawia ;/

[Linked Image] [imageshack.us]

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Lelu http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&hs=eeZ&q=host+process+for+win32+forum&btnG=Szukaj&lr=lang_pl

Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,311
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,311
Originally Posted by herkules
Originally Posted by madel
wie ktoś może jak sprawdzić jakiego używamy kluczu seryjnego w Windowsie?

http://www.winkeyfinder.com/remository/winkeyfinder/win-keyfinder-1.73-rc2.php

Hm to ciekawe bo ten program pokazal zupelnie inny klucz niz mam na naklejce w laptopie.Czy to mozliwe?

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Dzieki Kylo.

Ku$(#$ juz sie zaczyna cos pieprzyc.

Ledwo reinstall jakies wirusy.. a teraz juz nawet nie moge uruchomic bitcometa, jakbym mial bearshara to pewnie tez.. niedlugo pewnie nawet total commander sie wychusta i bedzie tragedia. :|

Strona 4 z 11 1 2 3 4 5 6 10 11

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (forty, ANZELMO, betowiec, rafal08, Sensei, Akhu, burbon, Lukasz111), 1,724 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,319
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1