Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#2213227 30/03/2008 18:01
Dołączył: Feb 2007
Posty: 87
journeyman
journeyman
Dołączył: Feb 2007
Posty: 87
Viking Stavander - Stromsgodset
typ: 1
kurs: 1,55 (landbrokers)

I Kolejka Norweskiej Tippeligaen.
Viking jest jednym z faworytów do wygrania ligi w tym sezonie. Przedsezonowe transfery wydają się bardzo dobre, więc i 3 pozycja jaką zajeli w poprzednim sezonie, również powinna
zostać poprawiona. Najważniejsi pozyskani zawodnicy to: Joakim Austnes, Martin Fillo, Kristian Nicht i Andrius Velicka.
Gospodarze przede wszystkim dzięki świetnej postawie na własnym stadionie, gdzie byli niepokonani przez cały sezon (9-4-0), zajeli tak wysoką lokate. Wygląda na to, że i w tym roku
będzie bardzo ciężko wywieźć komukolwiek punkty ze Stavander.
Stromsgodset zajęli 10 lokate w poprzednim sezonie. W tym roku zaszło kilka zmian w klubie.
Przede wszystkim nowym trenerem został Ronny Deila, który do niedawna był czynnym piłkarzemi nie ma żadnego doświadczenia w roli szkoleniowca.
Co do samych piłkarzy, to przede wszystkim formacja obronna jest bardzo przeciętna,tracili oni sporo goli w poprzednich latach, również w ataku nie ma komu strzelać.
Sprzedali oni środkowego napastnika Petera Kovacsa do Odd Grenland, a pozostali Thomas Sorum i Thomas Finstad to bardziej strzydłowi niż typowi egzekutorzy.
Sądze, że Vikings powinni wygrać z przeciętnym Stromsgodset. Drużyna, którą zaliczasie do grona potentatów ligii nie może tracic punktów z tak przeciętnym przeciwnikiem.
Jednak jest to dopiero pierwsza kolejka, wiec bez szaleństw ze stawkami.

Bonus: Unibet
blacky #2215733 31/03/2008 02:57
Dołączył: Feb 2007
Posty: 87
journeyman
journeyman
Dołączył: Feb 2007
Posty: 87
Originally Posted by blacky
Viking Stavander - Stromsgodset
typ: 1
kurs: 1,55 (landbrokers)

I Kolejka Norweskiej Tippeligaen.
Viking jest jednym z faworytów do wygrania ligi w tym sezonie. Przedsezonowe transfery wydają się bardzo dobre, więc i 3 pozycja jaką zajeli w poprzednim sezonie, również powinna
zostać poprawiona. Najważniejsi pozyskani zawodnicy to: Joakim Austnes, Martin Fillo, Kristian Nicht i Andrius Velicka.
Gospodarze przede wszystkim dzięki świetnej postawie na własnym stadionie, gdzie byli niepokonani przez cały sezon (9-4-0), zajeli tak wysoką lokate. Wygląda na to, że i w tym roku
będzie bardzo ciężko wywieźć komukolwiek punkty ze Stavander.
Stromsgodset zajęli 10 lokate w poprzednim sezonie. W tym roku zaszło kilka zmian w klubie.
Przede wszystkim nowym trenerem został Ronny Deila, który do niedawna był czynnym piłkarzemi nie ma żadnego doświadczenia w roli szkoleniowca.
Co do samych piłkarzy, to przede wszystkim formacja obronna jest bardzo przeciętna,tracili oni sporo goli w poprzednich latach, również w ataku nie ma komu strzelać.
Sprzedali oni środkowego napastnika Petera Kovacsa do Odd Grenland, a pozostali Thomas Sorum i Thomas Finstad to bardziej strzydłowi niż typowi egzekutorzy.
Sądze, że Vikings powinni wygrać z przeciętnym Stromsgodset. Drużyna, którą zaliczasie do grona potentatów ligii nie może tracic punktów z tak przeciętnym przeciwnikiem.
Jednak jest to dopiero pierwsza kolejka, wiec bez szaleństw ze stawkami.

1:0 FT piwo

blacky #2216140 31/03/2008 04:11
Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
Dla mnie jednak dziś najpewniejszym pewniakiem było Bodoe Glimt. W meczu z drugim beniaminkiem wygrali u siebie 2:0. Ham Kam grało bez siedmiu podstawowych graczy:
Sabino Plaku, Joakima Søruma, Håkana Malmstrøma, Oluwaseguna Abioduna, Toma Kristoffersena, Steve Cooremana and Mariusa Gulleruda. W dodatku nie było wiadomo czy zagra Pål Strand i Srdjan Urosevic. Wszystko wskazywało na Bodoe Glimt i... tak się stało.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 4,809
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 4,809
szkoda mariusz78, że nie napisałeś tego przed meczem.....

gembol #2216201 31/03/2008 04:20
Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
Obiecuję poprawę i duże wygrane przed kolejną kolejką. Proszę trztymać mnie za słowo:)

Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
W ten weekend proponuję mecz drugiej ligi norweskiej Lov-Ham Football-Honefoss BK.
To inauguracyjna kolejka II ligi. Lov-Ham w przedsezonowych sparringach prezentowało się bardzo dobrze. Dość powiedzieć, że wygrali 9 meczów, 3 zremisowali, ani jednej porażki (!!!). Rywale może nie byli najwyższych lotów, ale rekord i tak ma swoją wymowę. Kupili nowego bramkarza Kima Deinoffa. Jeszcze raz w tym miejscu odwołam się do sparringów: we wszystkich dwunastu meczach stracili jedynie 9 bramek. To wynika pokazujący, że zakup był udany. Mają również dwóch nowych dobrych snajperów: Espena Minde i Stephena Ademolu. W sparringach z dobrej strony pokazał się też Mats Cato Moldskred. Podobna mają być z niego ludzie. Poza tym bardzo dobra linia obrony (z nowym nabytkiem Aleksandrem Solli). Zespół wygląda na mocniejszy niż w ubiegłym sezonie i może okazać się czarnym koniem rozgrywek. Z kolei Honefoss, mimo nienjagorszych wyników w sparringach, boryka się z problermami finansowymi, odeszło kilka kluczowych graczy (Vadim Demidov, Espen Haug, Kai Risholt) i kto wie czy po w sumie dobrych ostatnich sezonach, nie nadejdzie tym razem czarny rok. W tym sezonie wszystko wskauje na to, że aby wypełnić skład trener będzie powływał młodych zawodników z B-drużyny. Czy będą oni w stanie wpłynąc na wyniki drużyny? Wątpię.

W ubiegłym roku: Lov-Ham-Honefoss 3:1
Bilans meczów u siebie:
Lov-Ham 7-2-6
na wyjeździe:
Honefoss 3-5-7

Jak dla mnie warto postawić jutro na zwycięstwo gospodarzy.

Dołączył: Jan 2008
Posty: 7,313
F
Fab Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
F Offline
Dołączył: Jan 2008
Posty: 7,313
http://forum.rbk.no/viewtopic.php?t=2056&postdays=0&postorder=asc&start=0

jak zna ktos norweski , tu pisza o tym meczu kibice i obstawiajacy,
ktos moze przetlumaczy tongue

Fab #2235338 06/04/2008 23:25
Dołączył: Jan 2008
Posty: 7,313
F
Fab Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
F Offline
Dołączył: Jan 2008
Posty: 7,313
tzn o meczu Rosenborga poniedziałkowym wink

Fab #2236605 07/04/2008 03:40
Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
Lov-Ham 1:0, bramka w 89 minucie Saricia. Gratuluję wszystkim, którzy po pierwsze skorzystali z typu, a po drugie wytzrymali do końca. Zapraszam na następną kolejkę:)

Dołączył: Aug 2007
Posty: 4,809
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 4,809
i tak trzymaj mariusz78 smile

gembol #2254332 13/04/2008 04:49
Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
Przed nami 3 kolejka Tippeligaen.
Na początek proponuję mecz Lyn Oslo-HamKam.
W meczu tym trener Ham-Kam nie będzie mógł skorzystać z usług aż 11 piłkarzy. Wolne w niedzielę mają: bramkarz Svein Inge Haagenrud, obrońcy Steve Cooreman, Knut Henry Haraldsen, Håkan Malmstöm, Pål Strand, Tom Kristoffersen i Joachim Sørum, pomocnicy Marius Gullerud i Vegar Bjerke oraz napastnicy Olivier Karekezi i Oluwasegun Abiodun.
Już tylko ten przetrzebiony skład z powodzeniem wystarczyłby, aby postawić na Lyn. Drużyna z Oslo zagra bez Jimmy Tamandiego (obrońca), który z powodu kontuzji ma sezon z głowy. Lyn w pierwszych dwóch kolejkach pokazało się z dobrej strony. W pierwszej kolejce Lyn wprawdzie uległo pechowo staczającemu się po równi pochyłej Rosenorgowi, ale już tydzień temu w domu pewnie wygrali z Bodoe Glimt 3:1 i będąc na fali z pewnością będą chcieli w niedzielę zainkasowac kolejne punkty. Ham-Kam przegrało z tym samym Bodoe Glimt 0:2 i pokonało Viking 3:2. Sądzę jednak, że w obliczu osłabień Ham-Kam drużyna z Lyn powinna łatwo wygrać.

Lyn Oslo-HamKam 1 kurs 1,70

Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
Drugi mecz z proponowanych przeze mnie to spotkanie Bodoe Glimt ze Stabaek.
Tak jak pisałem wyżej w I kolejce Bodoe wygrało u siebie z HamKam, by tydzień później nie mieć w zasadzie nic do powiedzenia w konfrontacji z Lyn Oslo. Mieli i tak szczęście, że skończyło się na 3 golach. W niedzielę z powodu kontuzji nie zagra ich napastnik J.D.Sørensen. Ze strzelaniem bramek mogą więc mieć problem. Podobnie jak z dziurawą defensywą.
Stabaek z kolei zagrało tragicznie w I kolejce z Molde (0:0) i mogą tylko dziekowac, że uratowali ten punkt. Być może były to pierwsze koty za płoty, bo już tydzień pózniej pokonali Lillestroem 4:2 (prowadzili już 4:1). Formą w tym meczu błysnęli Alanzinho (bramka), Nannskog i J.Andersson (2 bramki) i należy mieć nadzieję, że jutro podtrzymają tę formę i udokumentują ją kolejnymi bramkami. Nie zagrają jutro H.Hauger(pomocnik) i M.Kjølø(obrońca). Nie powinno to być jednak zbyt duże osłabienie dla rozkręcającej się ekipy Stabaek.

Bodoe Glimt - Stabaek 2 kurs 2,20

ja gram również na remis do przerwy (w ostatnich meczach tych drużyn do przerwy było 1:1 oraz 2:2)

Bodoe Glimt - Stabaek do przerwy x kurs 2,1

Powodzenia

Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 40
Tym razem sukces połowiczny.
Lyn Oslo - HamKam 2:1 (chociaż goście prowadzili do przerwy, a zwycięskiego gola dla Lyn strzelił Hoff w 90 minucie - widze, że staje się powoli spaecjalistą od meczów rostrzyganych w ostatnich minutach, podobnie było z Lov-Ham tydzień temu)

Bodoe Glimt-Stabaek 1:1
Tak miało być do przerwy, a niestety się skończyło. I do przerwy też nie wyszło, bo gospodarze prowadzili. Jedno jest pewne Stabaek wyraźnie obniżyli loty.

Zapraszam na następną kolejkę.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Witam

Dziś szlagier: Valerenga - Rosenborg

RBK nie zaczął sezonu zbyt imponująco - w trzech meczach odnieśli tylko jedno zwycięstwo, przegrywając z ekipami: Stromsgodset IF oraz Fredrikstad FK.

Dodatkowo goście osłabieni brakiem Iversena i Sapary.

W każdym ze spotkań Rosenborg tracił co najmniej jedną bramkę i myślę, że dziś nie będzie inaczej.

Biorąc pod uwagę ciekawy kurs zaproponowany przez bukmacherów zagram dziś lekko:

Valerenga - Rosenborg, typ: 1

Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911

Rzadko gram, "czysto statystyczne" typy, ale ze względu na sezon ogórkowy panujący obecnie wink przeglądając ofertę na dziś zatrzymałem się na chwilę przy spotkaniu:

Vålerenga - Tromsø

Sam mecz jest z gatunku tych ciężkich do wytypowania: Tromso gra naprawdę dobrze czego odzwierciedleniem jest pozycja zespołu w tabeli. Valerenga z kolei poniżej oczekiwań, które są w stolicy jak zwykle spore smile

Zwrócił jednak moją uwagę fakt, że Valerenga ostatni remis odniosła ... 25.05.2008 w meczu z Bodo. Notuje więc serię 6 ligowych spotkań bez remisu.

Tromso z kolei ostatnio zremisowało w lidze ... 03.05.2008. Czyli ich seria bez remisu wynosi dokładnie 7 meczów cool

Reasumując: liczę, że dziś obie serie zostaną przerwane smile

Biorąc pod uwagę wspominany sezon ogórkowy oraz genealogię tego typu ;), stawka symboliczna

Vålerenga - Tromsø, typ: remis stawka: 1/10

Dołączył: Feb 2008
Posty: 1,028
G
old hand
old hand
G Offline
Dołączył: Feb 2008
Posty: 1,028
zremisowali ze sobą dokładnie 4 dni temu w pucharze
Tromso-Valerenga 0:0 ot 0:2
ale typ całkiem niezły


Moderatorzy  Akhu, Biszop 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (aker, latajaca_holenderka, JelineK, Sensei, Lukasz111, betowiec, alfa), 2,530 gości, oraz 10 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,134
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1