Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 13 1 2 3 4 5 6 7 12 13
Bzyku #2267216 17/04/2008 05:25
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Bill Gates ma zamiar kupić wyspę, proklamować niepodległóść wyspy, zainwestować kilka miliardów w naturalizację zawodników i w 2016 na MŚ zagra Microsoftland, są duże szanse że będą w czwórce zawodów ...

Bonus: Unibet
Bzyku #2267225 17/04/2008 05:26
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
No tak, ale jeśli taki Thuram pochodzi z Gwadelupy to powinien grać dla... Gwadelupy, nie?

Jeśli ktoś ma paszport RP (nawet uzyskany ze względu na "zdolności piłkarskie") i chce zasilić naszą ekipę to nie mam nic przeciwko. smile

Conrad #2267236 17/04/2008 05:28
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
mgr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
W Polsce, w przeciwieństwie do właśnie Francji, odróżniane jest pojęcie narodowości, od obywatelstwa.

mgr #2267242 17/04/2008 05:29
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Mamy już obywatelską ... platformę.
Repezentację ja poproszę o narodową smile

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Z drugiej strony mam też pytanie do a ...psik1905 , bo widzę, że jego poglądy są z kolei skrajnie odchylone w drugą stronę.

Co powiesz o piłkarzu obcego pochodzenia, którego rodzina osiedliła się dawno temu w Polsce, a on jest na przykład już trzecim pokoleniem urodzonym w Polsce. I dajmy na to, że to będzie murzyn, który ma od urodzenia polskie obywatelstwo, świetnie zna j. polski (lepiej niż 80% społeczeństwa), zna historię naszego kraju (lepiej niż 90% społeczeństwa) i ma pełne prawo czuć się Polakiem.

Co począłbyś z takim przypadkiem ? Też powiesz dla niego "nie" w kadrze ? Jeżeli tak, to dlaczego.

Conrad #2267267 17/04/2008 05:33
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by Conrad
No tak, ale jeśli taki Thuram pochodzi z Gwadelupy to powinien grać dla... Gwadelupy, nie?

Jeśli ktoś ma paszport RP (nawet uzyskany ze względu na "zdolności piłkarskie") i chce zasilić naszą ekipę to nie mam nic przeciwko. smile
Nie ma czegoś takiego jak reprezentacja Gwadelupy laugh

Przekładając to na nasze realia, można powiedzieć, że pochodzi z Podkarpackiego wink

Szewa #2267280 17/04/2008 05:34
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
mgr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Szewa, chociaż pytanie nie było do mnie, to pozwolę sobie odpowiedzieć, że to jest diametralnie inna sytuacja od takiej, o jakiej tu mówimy w kontekście na przykład Rogera.

Szewa #2267282 17/04/2008 05:35
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
A Seba? Seba Mila?
Nie powołan?

laugh

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by [T
-error]Mamy już obywatelską ... platformę.
Repezentację ja poproszę o narodową smile

Wymieniłbym wyborców pisu na murzynów od ręki, od razu do góry skoczyłby u nas średni poziom IQ. smile Sorry, ale musiałem. wink Smutne ale prawdziwe...

A co kogo czyni Polakiem? Krew, przecież ta jest tak wymieszana w kontynentalnej Europie, że ciężko się tym sugerować? Obywatelstwo? Już lepiej. A może to za kogo ktoś się uważa? To jest według mnie najważniejsze. Fakt, że taki Roger nie uważa się przede wszystkim za Polaka i to rozumiem. Ale jeśli chce nas reprezentować i może coś wnieść do składu (w to akurat wątpię) to jestem za.

A czy może być Polakiem ktoś kto własnego hymnu nie zna? Tak z ciekawości pytam. smile

mgr #2267298 17/04/2008 05:36
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by mgr
Szewa, chociaż pytanie nie było do mnie, to pozwolę sobie odpowiedzieć, że to jest diametralnie inna sytuacja od takiej, o jakiej tu mówimy w kontekście na przykład Rogera.
Tak, doskonale rozumiem. Dlatego moje pytanie było skierowane do konkretnego usera, bo mam dziwne przekonanie, że nawet w takim przypadku kolega powiedziałby "nie" wink

Conrad #2267306 17/04/2008 05:37
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Kawa na ławę, Olisadebe powinien był otrzymać szansę na grę w naszej reprezentacji czy nie?

Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
mgr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Originally Posted by [T
-error]A Seba? Seba Mila?
Nie powołan?

laugh

gdzie jest Franek, łowca bramek?
gdzie jest Dudek?
gdzie jest Hajto?
gdzie jest Brzęczek?
gdzie jest Kłos?
gdzie jest groszek?
gdzie jest Wałdoch?
gdzie jest Iwan?
gdzie jest Karwan?
gdzie jest Terlecki?
gdzie jest Citko?
gdzie jest Juskowiak?
gdzie jest Warzycha?
gdzie się podziały tamte prywatki? grin

wink

Conrad #2267323 17/04/2008 05:39
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Komu paszport komu, bo idę do domu ...

Jeszczę chwilka i zacznie się handel towarem "obywatelskim"

Tylko co to ma wspólnego ze sportem ?

PS. Na Igrzyska do Pekinu, w ping-ponga jadą skośnoocy Polacy laugh

Parodia

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Ja po prostu ufam Leo, że wybierze najlepiej. Gdyby nie on to byśmy zapewne nie byli w tej sytuacji, że wybieramy kadrę na Euro 2008.

Jak by nie było, jest to olbrzymi i historyczny sukces, tylko nie możemy się teraz cieszyć samym zakwalifikowaniem się na tę imprezę. Gdyby się udało pokonać Niemców, to Leo ma tak pewną pozycję, że żaden przyszły prezes PZPNu nie odważy się go stracić.

A swoją drogą to trzeba Listkiewiczowi podziękować za to, że sprowadził tu Leo i dał mu możliwości by dokonał tego co dokonał. Zresztą, nawet sam Leo mu w bardzo ciepłych słowach dzisiaj podziękował i docenił jego wkład. Tak Listka zawsze nienawidziłem, ale na koniec przynajmniej coś dobrego zrobił (Leo, Euro 2012, itd.).

Conrad #2267356 17/04/2008 05:46
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
mgr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Originally Posted by Conrad
Kawa na ławę, Olisadebe powinien był otrzymać szansę na grę w naszej reprezentacji czy nie?

idąc tym samym tokiem rozumowania - nie

Chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na fakt terminu powołania. Olisadebe został powołany przed eliminacjami, Roger na sam turniej główny ma pojechać.

Szewa #2267364 17/04/2008 05:48
Dołączył: Dec 2007
Posty: 741
old hand
old hand
Dołączył: Dec 2007
Posty: 741
Originally Posted by Szewa
Originally Posted by mgr
Szewa, chociaż pytanie nie było do mnie, to pozwolę sobie odpowiedzieć, że to jest diametralnie inna sytuacja od takiej, o jakiej tu mówimy w kontekście na przykład Rogera.
Tak, doskonale rozumiem. Dlatego moje pytanie było skierowane do konkretnego usera, bo mam dziwne przekonanie, że nawet w takim przypadku kolega powiedziałby "nie" wink


Cięzkie pytanie, i szczerze to nie wiem co bym zrobil... Nie oszukujmy sie, jestem zwolennkiem białej Polski, uważam że w Polsce nie ma miescja na przybyszów z czarnego lądu a tym bardziej w kadrze Narodowej... Tak jestem rasistą blush

Conrad #2267366 17/04/2008 05:48
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Originally Posted by Conrad
A czy może być Polakiem ktoś kto własnego hymnu nie zna? Tak z ciekawości pytam. smile


Conrad, temat o polityce już jest wink

Niestety, smutna prawda jest taka, że większość Polaków nie zna hymnu - i Kaczor nie jest wyjątkiem (choć kur.. powinien być jako głowa państwa).

Na meczach wszystko pięknie wychodzi jak stadion śpiewa Mazurka Dąbrowskiego, ale ... tylko pierwszą zwrotkę. A ciekawe co by było jakby kiedyś spiker zawołał: "śpiewamy dalej, druga zwrotka"...

Obawiam się, że była by cisza jak makiem zasiał.

--

I do pytania Szewy - dla mnie taki ktoś to Polak i już. Urodził się w Polsce, zna język, czuje się Polakiem... to nie ma o czym gadać.

Sytuacja Rogera, Aquafresci i innych "potencjalnych" kandydatów to zupełnie co innego.

Niektórych łączy z Polską tylko to, że tu zarabiają na chleb (jak Roger). Innych tylko to, że ktoś tam w rodzinie babci był Polakiem (Aquafresca). A jeszcze niektórzy z mediów się dowiadywali, że mieli w dalszej rodzinie jakiegoś Polaka i są przymierzani do gry w naszej kadrze.
Paranoja jakaś.


Tak jak bym ja nagle znalazł jakiś rodzinny pamiętnik i dowiedział się, że kuzynka mojej babci ożeniła się z egipcjaninem. I co? Mam napisać do egipskiego "faktu", że czuje się Egipcjaninem i chcę grać w ich reprezentacji?


Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Originally Posted by a ...psik1905
zadnych rogerów, olisadebów i inncyh wynalazków !

To jest Polska reprezentacja a nie przytułek dla innych piłkarzy ktorzy sie nie mieszcza w swojej rodzimej kadrze, to jest jakas kur#$ paranoja.

Masz Polską krewa, czujesz sie Polakiem jestes dobry to mozesz grać.

Powiedz to Wermachtom - wiecej niz polowa repry u nich to wynalazki

Conrad #2267391 17/04/2008 05:53
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by Conrad
Ja po prostu ufam Leo, że wybierze najlepiej. Gdyby nie on to byśmy zapewne nie byli w tej sytuacji, że wybieramy kadrę na Euro 2008.

Jak by nie było, jest to olbrzymi i historyczny sukces, tylko nie możemy się teraz cieszyć samym zakwalifikowaniem się na tę imprezę. Gdyby się udało pokonać Niemców, to Leo ma tak pewną pozycję, że żaden przyszły prezes PZPNu nie odważy się go stracić.

A swoją drogą to trzeba Listkiewiczowi podziękować za to, że sprowadził tu Leo i dał mu możliwości by dokonał tego co dokonał. Zresztą, nawet sam Leo mu w bardzo ciepłych słowach dzisiaj podziękował i docenił jego wkład. Tak Listka zawsze nienawidziłem, ale na koniec przynajmniej coś dobrego zrobił (Leo, Euro 2012, itd.).
I ja się podpiszę pod każdym Twoim słowem, tylko czy Roger to rzeczywiście zbawiciel, który sprawi, że nie położymy się przed Helmutami i powalczymy jak równy z równym. Według mnie nie smile

Ja wierzę przede wszystkim w to, że Leo maksymalnie zmobilizuje grajków i ci wyjdą na boisko na pełnej kur..ie wink

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Olać wermachtów - niech sobie robią co chcą. Po kilkunastu latach rasowej czystości, mają przynajmniej jakąś odmianę. Może im się to podoba, może nie... Ich sprawa.


T-error wyjaśnił to prosto.

Reprezentacja NARODOWA.
NARÓD to nie jest to samo co OBYWATELSTWO.

Strona 5 z 13 1 2 3 4 5 6 7 12 13

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, latajaca_holenderka, betowiec), 3,149 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,806
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1