|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Bill Gates ma zamiar kupić wyspę, proklamować niepodległóść wyspy, zainwestować kilka miliardów w naturalizację zawodników i w 2016 na MŚ zagra Microsoftland, są duże szanse że będą w czwórce zawodów ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
No tak, ale jeśli taki Thuram pochodzi z Gwadelupy to powinien grać dla... Gwadelupy, nie? Jeśli ktoś ma paszport RP (nawet uzyskany ze względu na "zdolności piłkarskie") i chce zasilić naszą ekipę to nie mam nic przeciwko. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851 |
W Polsce, w przeciwieństwie do właśnie Francji, odróżniane jest pojęcie narodowości, od obywatelstwa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Mamy już obywatelską ... platformę. Repezentację ja poproszę o narodową 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Z drugiej strony mam też pytanie do a ...psik1905 , bo widzę, że jego poglądy są z kolei skrajnie odchylone w drugą stronę.
Co powiesz o piłkarzu obcego pochodzenia, którego rodzina osiedliła się dawno temu w Polsce, a on jest na przykład już trzecim pokoleniem urodzonym w Polsce. I dajmy na to, że to będzie murzyn, który ma od urodzenia polskie obywatelstwo, świetnie zna j. polski (lepiej niż 80% społeczeństwa), zna historię naszego kraju (lepiej niż 90% społeczeństwa) i ma pełne prawo czuć się Polakiem.
Co począłbyś z takim przypadkiem ? Też powiesz dla niego "nie" w kadrze ? Jeżeli tak, to dlaczego.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
No tak, ale jeśli taki Thuram pochodzi z Gwadelupy to powinien grać dla... Gwadelupy, nie? Jeśli ktoś ma paszport RP (nawet uzyskany ze względu na "zdolności piłkarskie") i chce zasilić naszą ekipę to nie mam nic przeciwko.  Nie ma czegoś takiego jak reprezentacja Gwadelupy  Przekładając to na nasze realia, można powiedzieć, że pochodzi z Podkarpackiego 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851 |
Szewa, chociaż pytanie nie było do mnie, to pozwolę sobie odpowiedzieć, że to jest diametralnie inna sytuacja od takiej, o jakiej tu mówimy w kontekście na przykład Rogera.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
A Seba? Seba Mila? Nie powołan? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
-error]Mamy już obywatelską ... platformę. Repezentację ja poproszę o narodową  Wymieniłbym wyborców pisu na murzynów od ręki, od razu do góry skoczyłby u nas średni poziom IQ.  Sorry, ale musiałem.  Smutne ale prawdziwe... A co kogo czyni Polakiem? Krew, przecież ta jest tak wymieszana w kontynentalnej Europie, że ciężko się tym sugerować? Obywatelstwo? Już lepiej. A może to za kogo ktoś się uważa? To jest według mnie najważniejsze. Fakt, że taki Roger nie uważa się przede wszystkim za Polaka i to rozumiem. Ale jeśli chce nas reprezentować i może coś wnieść do składu (w to akurat wątpię) to jestem za. A czy może być Polakiem ktoś kto własnego hymnu nie zna? Tak z ciekawości pytam. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Szewa, chociaż pytanie nie było do mnie, to pozwolę sobie odpowiedzieć, że to jest diametralnie inna sytuacja od takiej, o jakiej tu mówimy w kontekście na przykład Rogera. Tak, doskonale rozumiem. Dlatego moje pytanie było skierowane do konkretnego usera, bo mam dziwne przekonanie, że nawet w takim przypadku kolega powiedziałby "nie" 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Kawa na ławę, Olisadebe powinien był otrzymać szansę na grę w naszej reprezentacji czy nie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851 |
-error]A Seba? Seba Mila? Nie powołan?  gdzie jest Franek, łowca bramek? gdzie jest Dudek? gdzie jest Hajto? gdzie jest Brzęczek? gdzie jest Kłos? gdzie jest groszek? gdzie jest Wałdoch? gdzie jest Iwan? gdzie jest Karwan? gdzie jest Terlecki? gdzie jest Citko? gdzie jest Juskowiak? gdzie jest Warzycha? gdzie się podziały tamte prywatki?  
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Komu paszport komu, bo idę do domu ... Jeszczę chwilka i zacznie się handel towarem "obywatelskim" Tylko co to ma wspólnego ze sportem ? PS. Na Igrzyska do Pekinu, w ping-ponga jadą skośnoocy Polacy  Parodia
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Ja po prostu ufam Leo, że wybierze najlepiej. Gdyby nie on to byśmy zapewne nie byli w tej sytuacji, że wybieramy kadrę na Euro 2008.
Jak by nie było, jest to olbrzymi i historyczny sukces, tylko nie możemy się teraz cieszyć samym zakwalifikowaniem się na tę imprezę. Gdyby się udało pokonać Niemców, to Leo ma tak pewną pozycję, że żaden przyszły prezes PZPNu nie odważy się go stracić.
A swoją drogą to trzeba Listkiewiczowi podziękować za to, że sprowadził tu Leo i dał mu możliwości by dokonał tego co dokonał. Zresztą, nawet sam Leo mu w bardzo ciepłych słowach dzisiaj podziękował i docenił jego wkład. Tak Listka zawsze nienawidziłem, ale na koniec przynajmniej coś dobrego zrobił (Leo, Euro 2012, itd.).
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851 |
Kawa na ławę, Olisadebe powinien był otrzymać szansę na grę w naszej reprezentacji czy nie? idąc tym samym tokiem rozumowania - nie Chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na fakt terminu powołania. Olisadebe został powołany przed eliminacjami, Roger na sam turniej główny ma pojechać.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2007
Posty: 741
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2007
Posty: 741 |
Szewa, chociaż pytanie nie było do mnie, to pozwolę sobie odpowiedzieć, że to jest diametralnie inna sytuacja od takiej, o jakiej tu mówimy w kontekście na przykład Rogera. Tak, doskonale rozumiem. Dlatego moje pytanie było skierowane do konkretnego usera, bo mam dziwne przekonanie, że nawet w takim przypadku kolega powiedziałby "nie"  Cięzkie pytanie, i szczerze to nie wiem co bym zrobil... Nie oszukujmy sie, jestem zwolennkiem białej Polski, uważam że w Polsce nie ma miescja na przybyszów z czarnego lądu a tym bardziej w kadrze Narodowej... Tak jestem rasistą 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
A czy może być Polakiem ktoś kto własnego hymnu nie zna? Tak z ciekawości pytam.  Conrad, temat o polityce już jest  Niestety, smutna prawda jest taka, że większość Polaków nie zna hymnu - i Kaczor nie jest wyjątkiem (choć kur.. powinien być jako głowa państwa). Na meczach wszystko pięknie wychodzi jak stadion śpiewa Mazurka Dąbrowskiego, ale ... tylko pierwszą zwrotkę. A ciekawe co by było jakby kiedyś spiker zawołał: "śpiewamy dalej, druga zwrotka"... Obawiam się, że była by cisza jak makiem zasiał. -- I do pytania Szewy - dla mnie taki ktoś to Polak i już. Urodził się w Polsce, zna język, czuje się Polakiem... to nie ma o czym gadać. Sytuacja Rogera, Aquafresci i innych "potencjalnych" kandydatów to zupełnie co innego. Niektórych łączy z Polską tylko to, że tu zarabiają na chleb (jak Roger). Innych tylko to, że ktoś tam w rodzinie babci był Polakiem (Aquafresca). A jeszcze niektórzy z mediów się dowiadywali, że mieli w dalszej rodzinie jakiegoś Polaka i są przymierzani do gry w naszej kadrze. Paranoja jakaś. Tak jak bym ja nagle znalazł jakiś rodzinny pamiętnik i dowiedział się, że kuzynka mojej babci ożeniła się z egipcjaninem. I co? Mam napisać do egipskiego "faktu", że czuje się Egipcjaninem i chcę grać w ich reprezentacji?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004 |
zadnych rogerów, olisadebów i inncyh wynalazków !
To jest Polska reprezentacja a nie przytułek dla innych piłkarzy ktorzy sie nie mieszcza w swojej rodzimej kadrze, to jest jakas kur#$ paranoja.
Masz Polską krewa, czujesz sie Polakiem jestes dobry to mozesz grać. Powiedz to Wermachtom - wiecej niz polowa repry u nich to wynalazki
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Ja po prostu ufam Leo, że wybierze najlepiej. Gdyby nie on to byśmy zapewne nie byli w tej sytuacji, że wybieramy kadrę na Euro 2008.
Jak by nie było, jest to olbrzymi i historyczny sukces, tylko nie możemy się teraz cieszyć samym zakwalifikowaniem się na tę imprezę. Gdyby się udało pokonać Niemców, to Leo ma tak pewną pozycję, że żaden przyszły prezes PZPNu nie odważy się go stracić.
A swoją drogą to trzeba Listkiewiczowi podziękować za to, że sprowadził tu Leo i dał mu możliwości by dokonał tego co dokonał. Zresztą, nawet sam Leo mu w bardzo ciepłych słowach dzisiaj podziękował i docenił jego wkład. Tak Listka zawsze nienawidziłem, ale na koniec przynajmniej coś dobrego zrobił (Leo, Euro 2012, itd.). I ja się podpiszę pod każdym Twoim słowem, tylko czy Roger to rzeczywiście zbawiciel, który sprawi, że nie położymy się przed Helmutami i powalczymy jak równy z równym. Według mnie nie Ja wierzę przede wszystkim w to, że Leo maksymalnie zmobilizuje grajków i ci wyjdą na boisko na pełnej kur..ie 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Olać wermachtów - niech sobie robią co chcą. Po kilkunastu latach rasowej czystości, mają przynajmniej jakąś odmianę. Może im się to podoba, może nie... Ich sprawa.
T-error wyjaśnił to prosto.
Reprezentacja NARODOWA. NARÓD to nie jest to samo co OBYWATELSTWO.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|