|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Wielkie słowa o narodzie padaja... to jak reprezentacja ma byc narodowa... to co w niej robi Leo ?
Przeciez trener w 99% jest wazniejszy nawet od najwybitniejszego pilkarza... skoro maja byc pojedynki "narodow" to powinny byc tez narodowych mysli szkoleniowych. Złote słowa, dlaczego nie możemy mieć "piechotę" obcego pochodzenia skoro oficerowie i sam generał jest z zagranicy? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Profesor
|
|
Profesor
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891 |
Roger czuje sie Polakiem, wiec dla niego chyba nie ma różnicy czy pojedzie czy nie, przeciez czuje sie Polakiem, prawda ?  Po ... 3? ... latach spędzonych w Polsce na bank czuje się Polakiem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2007
Posty: 741
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2007
Posty: 741 |
Napisalem to z ironią... obywatelstwo dostal, ale mam nadzieje że na MŚ nie pojdzie !
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403 |
Weźmy jeszcze ich więcej a na ME 2012 zamiast hymnu puszczajmy MAKUMBĘ Moim zdaniem w kadrze powinni grać zawodnicy, którzy urodzili się w Polsce, bądź Polska jest dla nich krajem gdzie spędzili większość swojego życia, utożsamiają się z tym krajem i obojętnie mi to czy bę czarny, żólty, czerwony czy beżowy. Co do Rogera to jakby on był taki dobry to by nie grał w Legii tylko w jakimś zachodnim klubie. Zero zgrania z zawodnikami, a tylko mogłaby być zła atmosfera. Zieńczuk?? - Jak napisał Bzyku to jest taki typowy ligowiec. W pomarańczy wymiata (szczególnie w tym roku). Czy to w pucharach, czy w kadrze pokazał że pewnego poziomu nie przeskoczy, co więcej akurat na jego pozycje mamy zawodników. Pawel Brożek - nigdy nie zapomne jego słów jak na pytanie "Jak tam po MŚ w Niemczech" - Odpowiedział: - "Jestem bardzo zadowolony bo trafiłem w słupek". Głąb jakich mało, jakby czasem urzywał mózgu to by z niego był niezły grajek. Sikora, Jeleń - też bym widział ich w kadrze, przynajmniej dałbym im szanse w sparingach. Niestety Leo ma inną wizje, a teraz już nie ma co kombinować. Niestety najbardziej brakuje - MNIE 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699
Porucznik
|
|
Porucznik
Dołączył: Apr 2005
Posty: 32,699 |
Chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na fakt terminu powołania. Olisadebe został powołany przed eliminacjami, Roger na sam turniej główny ma pojechać. Dokladnie, eliminacje startowały to jakoś mu się nie paliło do gry dla nas. Teraz gdy coś tam pokazuje, jest szansa na grę dla Polski na dużej imprezie nagle się obudził  W tym momencie stanowcze NIE dla powołania grajka Legii. Weźmy jeszcze ich więcej a na ME 2012 zamiast hymnu puszczajmy MAKUMBĘ Moim zdaniem w kadrze powinni grać zawodnicy, którzy urodzili się w Polsce, bądź Polska jest dla nich krajem gdzie spędzili większość swojego życia, utożsamiają się z tym krajem i obojętnie mi to czy bę czarny, żólty, czerwony czy beżowy. Podpisuje się pod tym co napisał focus. Gośc się pulta jak mówi po 'polskiemu' ale wielki patroita itd. Ruszą el. do MŚ to niech probuje, zagrzeje długo miejsce, będzie dobrze grał to niech wtedy walczy o miejsce w składzie na MS a nie teraz na gotowca się pcha ..
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
jakby czasem urzywał mózgu to by z niego był niezły grajek. uŻywal 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869 |
a ja dla wszystkich ktorzy chcieliby otrzymac poskiego obywatelstwo wprowadzilbym egzamin z jezyka polskiego i z historii Polski 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
|
|
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582 |
Niestety najbardziej brakuje - MNIE  ta. recznikowych i bidonowych to my mamy juz.... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
"Kiedy mówię Polska, mam przed oczami pszeniczny kłos wyrosły na tej ziemi, znajome boćki, co przycupnęły na przyjaznej mazurskiej chacie, widzę bursztynowy świerzop tańczący wśród fal burzanów..."
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 10,442
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 10,442 |
Wczoraj przeczytałem ciekawy komentarz na sportowych faktach i przyznam szczerze w dużej mierze się z nim zgadzam. Otóż jakiś kibic sformułował odpowiedz na to czy Roger powinien grać czy nie i co sądzi o kibicach, którzy pytają czy jest sens go powoływać skoro nie jest Polakiem itd, itd, itd,
Krytykując Rogera niech każdy z nas zobaczy swoje drzewo genealogiczne i zobaczy co w jego krwi płynie. Może 10% to czyści Polanie, a reszta wymieszana została krwią Szwedów, Tatarów, Mongołow, Niemców, Rosjan itd. itd.
Jeśli Roger czuje do Polski jakąś wiez i chce pomóc to czego mu odmówić. Już czekam jak po Euro gdy np. Roger pomaga swoją dobrą grą np. wyjść z grupy pójdą lawiny pochwał dla Leo , Lecha i wszytskich którzy przyczynili sie do dania mu obywatelstwa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403 |
jakby czasem urzywał mózgu to by z niego był niezły grajek. uŻywal  No właśnie ja nie używam więc się do kadry nie pcham  GEREMI - naprawdę uważasz, że Roger czuje do Polski jakąś więź?? Chłopak chce się wypromować i pokazać. Czym on sobie zasłużył na gre w ME?? Jak już pisałem nie mam nic przeciwko różnym kolorom skóry w naszej kadrze, ale niech Ci zawodnicy właśnie jak to napisałej czuli jakąs więź z krajem. Albo urodzili się w Polsce, albo spędzili tu większość swojego życia, coś temu krajowi zawdzięczyli i coś chcą dla niego zrobić. Roger narazie gra w Legii, a ciekawe jak wyjedzie do jakiejś Francji, Turcji lub Grecji to czy tez będzie taki skory do gry z Orłem na koszulce.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Krytykując Rogera niech każdy z nas zobaczy swoje drzewo genealogiczne i zobaczy co w jego krwi płynie. Może 10% to czyści Polanie, a reszta wymieszana została krwią Szwedów, Tatarów, Mongołow, Niemców, Rosjan itd. itd. I Żydów 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Profesor
|
|
Profesor
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891 |
Panie ROGERZE  , życzę panu tylko i wyłącznie sukcesów, nie lubię mówić jakich, wolę na mniej liczyć a więcejej dostać. Off topic Przed chwilą w teleexpresie jedna Pani powiedziała że ... chciała ja porwać trąba powietrzna wiec ... złapała się ściany 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844 |
Jesli miałby jechać w miejsce takiego Golińskiego czy Garguły to czemu nie. Zawsze przy niekorzystnym obrocie sytuacji w meczu wejście takiego grajka może zmienić przebieg spotkania. Kibice na pewno inaczej będą na niego spoglądać jak zdobędzie na EURO bramkę lub choćby asystę. Zawsze to tez jakies większe zainteresowanie mediów naszą reprezentacją.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
Krytykując Rogera niech każdy z nas zobaczy swoje drzewo genealogiczne i zobaczy co w jego krwi płynie. Może 10% to czyści Polanie, a reszta wymieszana została krwią Szwedów, Tatarów, Mongołow, Niemców, Rosjan itd. itd. I Żydów  w mojej rodzinie nie ma krwi zydowskiej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 10,442
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 10,442 |
Ja tylko przytoczyłem słowa z komentarza ze sportowych faktów, z którymi po częśći się zgadzam.
Dlatego napisałem jeśli czuję jakąś wiez.......... Bo jeśli nie to też jestem przeciwko. Tak jak przeciwko Rune Holcie, bo mimo że widzę go na GP w plastronie Polski to zawsze widziałem tylko Hampela i Golloba jako Polaków. Taka brutalna prawda.
Co do Olisadebe zgodzę się. Ma żonę Polkę, więc siła rzeczy związany jest z naszym krajem i będzie go odwiedzał i kto wie zamieszka na starość w przytulnej willi na bogatym osiedlu przedmieść Warszawy hehe
P.S. Lupus co do Żydów, napewno jacyś są w 2002 roku zdeklarowało się w spisie 1100 . A ilu tak naprawdę jest kto to wie. Bo trochę Polaków napewno ma w żyłach krew żydowską, w końcu dawniej w miastach przed II wojną, większą cześć mieszkańców stanowili nierzadko Żydzi.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 1,922
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: May 2007
Posty: 1,922 |
"Kiedy mówię Polska, mam przed oczami pszeniczny kłos wyrosły na tej ziemi, znajome boćki, co przycupnęły na przyjaznej mazurskiej chacie, widzę bursztynowy świerzop tańczący wśród fal burzanów..." co to k.. jest swierzop
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 10,442
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 10,442 |
za wikipedią:
Świerzop - dawna regionalna nazwa niektórych gatunków roślin. Wg większości XIX-wiecznych autorów, nazwa świerzop stosowana była na Litwie dla rzodkwi świrzepy, świerzopem nazywano również gorczycę polną, tzw. ognichę, o złocistożółtych kwiatach. Prawdopodobnie w tym ostatnim znaczeniu użył tej nazwy Mickiewicz w Panu Tadeuszu:
Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406 |
Jestem generalnie neutralny jeżeli chodzi o Rogera, ale tak jakoś dziwią mnie takie reakcje na Rogera, zwłaszcza kiedy sobie przypomnimy: Aquafresca, Szetela, Podolski, Klose, Wosz, Johnson i Ci wszyscy czujący więź z Polską, przecież z nich są tacy wielcy Polacy.
Nie mamy nic przeciwko ludziom którzy ani dnia w Polsce nie spędzili, a tu nagle histeria przeciwko Rogerowi.
Trzeba było protestować na naszą reprezentacją tenisa stołowego, nad naszymi koszykarzami wyszukiwanymi w NBA itp, itd.
Generalnie sprawa Rogera to chyba przerost formy nad treścią. I przygotowanie na jego i Leo krytykę po Mistrzostwach: przecież mówiłęm że nie pomoże, mówiłem że to zły pomysł.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|