|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Właśnie, dla mnie taki Olisadebe jest większym Polakiem niż taki Kloset czy Podolski, którzy niby są Polakami... a grają dla Niemiec.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
MaSha Lover
|
|
MaSha Lover
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848 |
-error] PS. Na Igrzyska do Pekinu, w ping-ponga jadą skośnoocy Polacy  Parodia Na ES kiedyś pokazywali mistrzostwa Europy w ping ponga i grali sami Chińczycy  Wygrali chyba Chinole z Austrii jeśli dobrze pamietam 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Krytykując Rogera niech każdy z nas zobaczy swoje drzewo genealogiczne i zobaczy co w jego krwi płynie. Może 10% to czyści Polanie, a reszta wymieszana została krwią Szwedów, Tatarów, Mongołow, Niemców, Rosjan itd. itd.  10% nie-polskiej krwi kilka pokoleń wstecz, a 100% nie-polskiej krwi w obecnym wcieleniu. Nie zauważasz pewnej różnicy? Gdyby Roger mieszkał w Polsce z 10 lat, mówił po polsku, wiedział co nieco o Polsce, to uwierzył bym, że czuje się Polakiem i tak bym go traktował. Ale fakt, że pracuje 2-3 lata w Polsce nie czyni go w żaden sposób Polakiem, do tego trzeba czegoś więcej. Równie dobrze Anglia mogła by z dnia na dzień powiększyć swoją ludność o jakiś milion - tych Polaków, którzy od 2-3 lat pracują na wyspach. A gdyby ich zapytać, ilu z nich czuje się anglikami? Ciekawe, czy choć dziesięciu by się takich znalazło. Rogerowi to obywatelstwo potrzebne by mieć paszport unijny. Pewnie marzy mu się gra w lepszym europejskim klubie, a taki paszport to zawsze plus.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
[quote=GEREMI]
Rogerowi to obywatelstwo potrzebne by mieć paszport unijny. Pewnie marzy mu się gra w lepszym europejskim klubie, a taki paszport to zawsze plus. oooo ladnie to ustrzeliles i taka jest prawda to ze roger powie: JA CHCIEC GRAC POLSKA, JA POMóC, JECHAC EURO srednio mi to go czyni polakiem, inna sprawa ze ludzie ktorzy naprawde umieja mowic po polsku i mieszkaja u nas dluzej od niego maja problem z dostaniem obywatelstwa, a on dostal od reki chociaz rabbit roger jest bardziej znany od niego, wiec pilkarzem wybitnym raczej nie jest...
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Weźmy jeszcze ich więcej a na ME 2012 zamiast hymnu puszczajmy MAKUMBĘ  Heh... antoni ptak na selekcjonera, wtedy będziemy mieć kadrę złożoną z samych najlepszych brazylijczyków 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Panowie, dlaczego w takim razie selekcjoner czyli generał naszej armii jest z zagranicy (i nie ma paszportu RP)? Skoro piechota musi być od nas to generał tym bardziej, nie?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Najważniejsi są piłkarze, bo to oni biegają po boisku w koszulce z orłem na piersi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727 |
Najważniejsi są piłkarze, bo to oni biegają po boisku w koszulce z orłem na piersi. Tak jak im generał nakaże.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Trener nie musi posiadać takich cech jak honor, duma z reprezentowania własnej ojczyzny, gotowość walki do upadłego dla swojego kraju. Nawiasem mówiąc, nie którym naszym rodzonym kopaczom i tego brakuje  Żołnierz wcielony do obcej armii nigdy nie będzie walczył tak jak dla własnej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
No właśnie generał  Generał nie walczy na pierwszej linii frontu, generał wydaje polecenia i rozkazy. Ale ich wykonanie zależy od szeregowców  Trener w reprezentacji jest JEDEN, piłkarzy o wiele więcej. I rozumiem, że reprezentacyjni liberałowie nie widzą różnicy między kadrą złożoną z holenderskiego trenera i piłkarzy narodowości polskiej a reprezentacją złożoną z polskiego trenera i przyszywanych Polaków, dajmy na to, z Mongolii. Jeszcze raz powtórzę: nikt nie broni grać obcokrajowcom w naszej lidze, czy w jakiejkolwiek innej, wręcz przeciwnie, im wyższy poziom rozgrywek tym lepiej. Ale na niwie reprezentacyjnej chcę zobaczyć ile warci są grajkowie urodzeni w Polsce, bo to jest wyznacznikiem, jaką siłę ma ta reprezentacja. Poza tym, czyż nie jest pewnym oszustwem wystawienie np. przeciwko Słowakom reprezentacji złożonej z rodaków pochodzących z Ameryki Południowej  Kto wtedy wygrałby mecz ? Polacy, czy Brazylijczycy z polskim obywatelstwem ? Gdzie tu więź z taką drużyną, gdzie emocje, gdzie duma ? Ja tego nie widzę. Będąc tak liberalnym, w pewnym momencie dojdziemy do sytuacji, że w finale MŚ zagrają Katar i Oman, chociaż w obu reprezentacjach nie zobaczymy żadnego Katarczyka czy Omańczyka...
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Dodam tylko, że w takiej sytuacji zatraciłby się zupełnie sens rozgrywania meczów międzypaństwowych. Wystarczy, że takimi międzynarodowymi tyglami stały się już kluby. A jedna Liga Mistrzów w zupełności wystarczy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Najważniejsi są piłkarze, bo to oni biegają po boisku w koszulce z orłem na piersi. Tak jak im generał nakaże. Ten generał w ogóle decyduje który z szeregowych jedzie a który nie. Który wchodzi na boisko, kiedy wchodzi, i kiedy schodzi. To on jest NAJWAŻNIEJSZY w tym wszystkim. I to on też ubiera strój "generała" Polski i także publicznie reprezentuje Polskę na konferencjach prasowych.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851 |
Co za idiotyzmy no..  Czepiają się, że się czepiamy Rogera, a nie czepiamy się do Beenhakkera, który jest trenerem. Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że do tego nie jest potrzebne obywatelstwo danego kraju, bo on służy tylko do przygotowania, przykładowo: kondycyjnego, taktycznego oraz mentalnego do meczu oraz ewentualnie drobne korekty w czasie.. Nie bądźcie śmieszni z tymi generałami 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Sam się wkopałeś.  Masz rację, coach nie potrzebuje obywatelstwa, gracz tak. A skoro Roger je ma, to ma IDENTYCZNE prawo grać dla naszej reprezentacji jak Leo ma do bycia jej trenerem.  Nic dodać, nic ując...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Drużyna narodowa, nie obywatelska ! 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851 |
Pewnie, że ma PRAWO, bo takie prawo zostało ustanowione. To nie podlega dyskusji. Mówimy przecież zupełnie o czym innym - chociażby o aspektach moralnych takiej sytuacji.
Kadra narodowa, reprezentacja narodowa, drużyna narodowa. To narodowa do cholery, czy nie?
Mówiłem już, że w Polsce narodowość od obywatelstwa odróżniamy. We Francji już nie.
To, że szkoleniowcem kadry nie jest Polak to akurat świetnie, bo nie mamy u nas dobrych trenerów, którzy by mogli przygotować i prowadzić POLSKICH piłkarzy, bo to oni są w tym cyrku najważniejsi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Każdy kto jest obywatelem jest Polakiem. Może głosować na prezydenta i przyszły rząd, ma w 100% takie same prawa jak każdy inny Polak. To samo dotyczy grania w kadrze. Po prostu pozostaniemy przy różnicy zdań. Ja bym z chęcią widział kilku Polaków afrykańskiego pochodzenia w kadrze gdyby mogli nam dać lepsze wyniki. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
A ja bym chętnie zobaczył finał MŚ Malediwy - Barbados. W pierwszej ekipie naturalizowani Argentyńczycy, w drugiej Brazylijczycy  Łopatologicznie za wikipedią: http://pl.wikipedia.org/wiki/Obywatelstwohttp://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowo%C5%9B%C4%87 O ile się nie mylę mamy reprezentację NARODOWĄ, a nie OBYWATELSKĄ ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Platforma, a reprezentacja. Who cares 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
niestety dyscypliny sportowe w XXI wieku nie mają już zbyt wiele wspólnego z duchem SPORTU. chyba fszystcy sobie z tego zdajemy sprawę. wszelkie dywagacje są chyba zbędne. będziemy oglądać produkt, będziemy uczestniczyć w zbiorowym konsumpcyjnym szale wyeliminować sponsoring z REPREZENTACJI NARODOWEJ i OK. bo czemu reprezentacja NARODOWA ma SPONSORA, którym nie jest NARÓD? o trenerze nie wspomnę.
sport został tylko na kubańskich ringach bokserskich.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|