Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 8 z 13 1 2 6 7 8 9 10 12 13
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Właśnie, dla mnie taki Olisadebe jest większym Polakiem niż taki Kloset czy Podolski, którzy niby są Polakami... a grają dla Niemiec.

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
MaSha Lover
MaSha Lover
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
Originally Posted by [T
-error]

PS. Na Igrzyska do Pekinu, w ping-ponga jadą skośnoocy Polacy laugh

Parodia

Na ES kiedyś pokazywali mistrzostwa Europy w ping ponga i grali sami Chińczycy smile

Wygrali chyba Chinole z Austrii jeśli dobrze pamietam wink

Geremi #2269546 18/04/2008 02:34
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Originally Posted by GEREMI
Krytykując Rogera niech każdy z nas zobaczy swoje drzewo genealogiczne i zobaczy co w jego krwi płynie. Może 10% to czyści Polanie, a reszta wymieszana została krwią Szwedów, Tatarów, Mongołow, Niemców, Rosjan itd. itd.


laugh

10% nie-polskiej krwi kilka pokoleń wstecz, a 100% nie-polskiej krwi w obecnym wcieleniu. Nie zauważasz pewnej różnicy?

Gdyby Roger mieszkał w Polsce z 10 lat, mówił po polsku, wiedział co nieco o Polsce, to uwierzył bym, że czuje się Polakiem i tak bym go traktował.

Ale fakt, że pracuje 2-3 lata w Polsce nie czyni go w żaden sposób Polakiem, do tego trzeba czegoś więcej.

Równie dobrze Anglia mogła by z dnia na dzień powiększyć swoją ludność o jakiś milion - tych Polaków, którzy od 2-3 lat pracują na wyspach. A gdyby ich zapytać, ilu z nich czuje się anglikami?
Ciekawe, czy choć dziesięciu by się takich znalazło.

Rogerowi to obywatelstwo potrzebne by mieć paszport unijny. Pewnie marzy mu się gra w lepszym europejskim klubie, a taki paszport to zawsze plus.

Bzyku #2269592 18/04/2008 02:40
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by Bzyku
[quote=GEREMI]

Rogerowi to obywatelstwo potrzebne by mieć paszport unijny. Pewnie marzy mu się gra w lepszym europejskim klubie, a taki paszport to zawsze plus.

oooo ladnie to ustrzeliles i taka jest prawda

to ze roger powie:
JA CHCIEC GRAC POLSKA, JA POMóC, JECHAC EURO

srednio mi to go czyni polakiem, inna sprawa ze ludzie ktorzy naprawde umieja mowic po polsku i mieszkaja u nas dluzej od niego maja problem z dostaniem obywatelstwa, a on dostal od reki chociaz rabbit roger jest bardziej znany od niego, wiec pilkarzem wybitnym raczej nie jest...

Platini #2269753 18/04/2008 02:59
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Originally Posted by drfocus
Weźmy jeszcze ich więcej a na ME 2012 zamiast hymnu puszczajmy MAKUMBĘ grin


Heh... antoni ptak na selekcjonera, wtedy będziemy mieć kadrę złożoną z samych najlepszych brazylijczyków grin

Bzyku #2269801 18/04/2008 03:10
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Panowie, dlaczego w takim razie selekcjoner czyli generał naszej armii jest z zagranicy (i nie ma paszportu RP)? Skoro piechota musi być od nas to generał tym bardziej, nie?

Conrad #2269829 18/04/2008 03:16
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Najważniejsi są piłkarze, bo to oni biegają po boisku w koszulce z orłem na piersi.

Bzyku #2269838 18/04/2008 03:17
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Originally Posted by Bzyku
Najważniejsi są piłkarze, bo to oni biegają po boisku w koszulce z orłem na piersi.
Tak jak im generał nakaże.

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Trener nie musi posiadać takich cech jak honor, duma z reprezentowania własnej ojczyzny, gotowość walki do upadłego dla swojego kraju. Nawiasem mówiąc, nie którym naszym rodzonym kopaczom i tego brakuje grin

Żołnierz wcielony do obcej armii nigdy nie będzie walczył tak jak dla własnej.




Goget #2269935 18/04/2008 03:33
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
No właśnie generał laugh

Generał nie walczy na pierwszej linii frontu, generał wydaje polecenia i rozkazy. Ale ich wykonanie zależy od szeregowców wink

Trener w reprezentacji jest JEDEN, piłkarzy o wiele więcej. I rozumiem, że reprezentacyjni liberałowie nie widzą różnicy między kadrą złożoną z holenderskiego trenera i piłkarzy narodowości polskiej a reprezentacją złożoną z polskiego trenera i przyszywanych Polaków, dajmy na to, z Mongolii.

Jeszcze raz powtórzę: nikt nie broni grać obcokrajowcom w naszej lidze, czy w jakiejkolwiek innej, wręcz przeciwnie, im wyższy poziom rozgrywek tym lepiej. Ale na niwie reprezentacyjnej chcę zobaczyć ile warci są grajkowie urodzeni w Polsce, bo to jest wyznacznikiem, jaką siłę ma ta reprezentacja. Poza tym, czyż nie jest pewnym oszustwem wystawienie np. przeciwko Słowakom reprezentacji złożonej z rodaków pochodzących z Ameryki Południowej wink Kto wtedy wygrałby mecz ? Polacy, czy Brazylijczycy z polskim obywatelstwem ? Gdzie tu więź z taką drużyną, gdzie emocje, gdzie duma ? Ja tego nie widzę.

Będąc tak liberalnym, w pewnym momencie dojdziemy do sytuacji, że w finale MŚ zagrają Katar i Oman, chociaż w obu reprezentacjach nie zobaczymy żadnego Katarczyka czy Omańczyka...

Szewa #2269943 18/04/2008 03:36
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Dodam tylko, że w takiej sytuacji zatraciłby się zupełnie sens rozgrywania meczów międzypaństwowych. Wystarczy, że takimi międzynarodowymi tyglami stały się już kluby. A jedna Liga Mistrzów w zupełności wystarczy smile

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Zabielany
Originally Posted by Bzyku
Najważniejsi są piłkarze, bo to oni biegają po boisku w koszulce z orłem na piersi.
Tak jak im generał nakaże.

Ten generał w ogóle decyduje który z szeregowych jedzie a który nie. Który wchodzi na boisko, kiedy wchodzi, i kiedy schodzi. To on jest NAJWAŻNIEJSZY w tym wszystkim.

I to on też ubiera strój "generała" Polski i także publicznie reprezentuje Polskę na konferencjach prasowych.

Conrad #2270101 18/04/2008 04:10
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
mgr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Co za idiotyzmy no.. mad Czepiają się, że się czepiamy Rogera, a nie czepiamy się do Beenhakkera, który jest trenerem. Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że do tego nie jest potrzebne obywatelstwo danego kraju, bo on służy tylko do przygotowania, przykładowo: kondycyjnego, taktycznego oraz mentalnego do meczu oraz ewentualnie drobne korekty w czasie..

Nie bądźcie śmieszni z tymi generałami mad

mgr #2270118 18/04/2008 04:14
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Sam się wkopałeś. smile Masz rację, coach nie potrzebuje obywatelstwa, gracz tak. A skoro Roger je ma, to ma IDENTYCZNE prawo grać dla naszej reprezentacji jak Leo ma do bycia jej trenerem. smile Nic dodać, nic ując...

mgr #2270119 18/04/2008 04:15
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
Drużyna narodowa, nie obywatelska !

smile

Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
mgr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Pewnie, że ma PRAWO, bo takie prawo zostało ustanowione. To nie podlega dyskusji. Mówimy przecież zupełnie o czym innym - chociażby o aspektach moralnych takiej sytuacji.

Kadra narodowa, reprezentacja narodowa, drużyna narodowa.
To narodowa do cholery, czy nie?

Mówiłem już, że w Polsce narodowość od obywatelstwa odróżniamy. We Francji już nie.

To, że szkoleniowcem kadry nie jest Polak to akurat świetnie, bo nie mamy u nas dobrych trenerów, którzy by mogli przygotować i prowadzić POLSKICH piłkarzy, bo to oni są w tym cyrku najważniejsi.

mgr #2270159 18/04/2008 04:22
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Każdy kto jest obywatelem jest Polakiem. Może głosować na prezydenta i przyszły rząd, ma w 100% takie same prawa jak każdy inny Polak. To samo dotyczy grania w kadrze.

Po prostu pozostaniemy przy różnicy zdań. Ja bym z chęcią widział kilku Polaków afrykańskiego pochodzenia w kadrze gdyby mogli nam dać lepsze wyniki. smile

Conrad #2270203 18/04/2008 04:35
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
A ja bym chętnie zobaczył finał MŚ Malediwy - Barbados. W pierwszej ekipie naturalizowani Argentyńczycy, w drugiej Brazylijczycy smirk

Łopatologicznie za wikipedią:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Obywatelstwo

http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowo%C5%9B%C4%87

O ile się nie mylę mamy reprezentację NARODOWĄ, a nie OBYWATELSKĄ

...

Szewa #2270270 18/04/2008 04:45
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Platforma, a reprezentacja. Who cares smile

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
niestety dyscypliny sportowe w XXI wieku nie mają już zbyt wiele wspólnego z duchem SPORTU. chyba fszystcy sobie z tego zdajemy sprawę.
wszelkie dywagacje są chyba zbędne.
będziemy oglądać produkt, będziemy uczestniczyć w zbiorowym konsumpcyjnym szale
wyeliminować sponsoring z REPREZENTACJI NARODOWEJ i OK. bo czemu reprezentacja NARODOWA ma SPONSORA, którym nie jest NARÓD? o trenerze nie wspomnę.

sport został tylko na kubańskich ringach bokserskich.

Strona 8 z 13 1 2 6 7 8 9 10 12 13

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, aker, $-man, Sensei, Lukasz111, rymoholik, alfa, betowiec, rafal08, ANZELMO), 997 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,152
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1