Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Dołączył: Feb 2004
Posty: 683
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 683
Znacie jakieś POLSKIE programy które wspomagają obstawianie. Chodzi mi o program co pokazuje statystyki(ile osób np. typowało na remis <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />uke: ?

Bonus: Unibet
Dołączył: Jun 2003
Posty: 316
V
enthusiast
enthusiast
V Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 316
Ja też szukam jakiegoś programu najlepiej polskiego i niech to będzie freeware albo jakiś trial. Co polecacie ?

Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
B
old hand
old hand
B Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
Może to was zainteresuje: http://www.bukmacher.hg.pl/buk2.php osobiście nie mam tego programu i nie zamierzam go kupować. jak by któryś z was kupił podzielcie się opiniami. program kosztuje 29 zł + przesyłka

Dołączył: Nov 2003
Posty: 109
Z
member
member
Z Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 109
nieporozumienie
nie jest to program tylko maszynka do losowania. Wybierasz do 15! meczy i możesz pogrupować je losowo np 2z15 do 14z15. Oblicza EKW i nic więcej. Maksymalna ilość kuponów to 100. Brak możliwości dukowania z programu. Porozumiałem się z autorem - i czysta szopka. Nie zamierza poprawiać swojego dzieła. Twierdzi że tak jest dobrze a ja jestem upierdliwy.

Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
edit

Dołączył: Nov 2003
Posty: 109
Z
member
member
Z Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 109
myślę że chętni się nie znajdą <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
No i bardzo dobrze, bo szkoda mi na to czasu, zważywszy że sam nie będę z tego korzystać.

Pozdrawiam

Dołączył: Nov 2003
Posty: 109
Z
member
member
Z Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 109
mp browar - chętni na twój się znajdą.
Nie znjda się chętni na opisany w moim poście <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
Rzeczywiście, źle przeczytałem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Moim głównym celem jest stworzyć program alternatywny do przedstawionego powyżej, a co najważniejsze - zupełnie darmowy, jednocześnie eliminujący tamten z rynku. W tej chwili ludzie chcący korzystać z takich programów nie mają wyboru i dlatego decydują się wnosić wysoką opłatę, która jest wzięta z kosmosu zważywszy możliwości tego programu a raczej ich brak.

W miarę wolnego czasu postaram się zrobić swój program, jeżeli ktoś ma dobre pomysły -> proszę je kierować do mnie na priva.

Pozdrowienia
mpbrowar

Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Nie jest to panowie zły program jak wydaje sie na pierwszy rzut oka lecz niestety nie jest on optymalny.
Jest to nic innego jak wykorzystanie systemów skróconych z gier liczbowych.
Ja z podobnych rozwiązań korzystam juz od wielu lat i to z niezłym skutkiem ale z tego co widzę na ich przykładach osiągam wyższe gwarantowane wygrane.

I tak np. ich przykład nr.2(za 19zł) w moich rozpisach wygląda następująco :
1,3
1,4,6
2,3
2,4
2,7
3,5
5,6
5,7
6,7

Każdy powyższy zakład jest po 2 zł więc koszt wysłania mojego rozpisu jest niższy.

I sprawa najważniejsza, gwarancje:
1.zakładana wygrana mojego rozpisu gdy rozpis jest bez błędu to 54,06 zł (ich 52,90) i 300%(ich 278%)
2.minimalna wygrana przy jednym błedzie u mnie 34,42 czyli191%(u nich 31,40 - 165%) a maxymalna wygrana przy jednym błedzie w moim rozpisie to 40,32zł czyli 224%(w/g nich jest to odpowiednio 33,50 i 176% ale jest to źle wyliczone i zawyżone)
Podobnie sytuacja wygląda przy większej ilości błędów z tą różnicą że w moim rozpisie minimalna wygrana przy dwóch błedach daje jeszcze zysk( w ich systemie jest to już strata) a dopiero minimalna wygrana przy trzech błedach przynosi mała stratę a maxymalna wygrana nadal przynosi przyzwoity zysk.

Systemy skrócone mają równiez przewagę nad systemami pełnymi.Weźmy np. rozpis 4z7 - w/g powyzszych kursów przy trzech błędach przyniesie on stratę a nawet przy dwóch błędach przy złym ukladzie nie będzie on opłacalny a maxymalna wygrana przy dwóch błędach i tak nie dorówna wygranej z systemu skróconego.
System pełny osiąga dopiero przewagę przy typowaniu bezbłędnym ale chyba zbytnio na to nie liczymy skoro zabezpieczamy sie błędami.

Więc nie powinniście tak szybko skreślać sytemów skróconych bo mozna z nich naprawde stworzyć bardzo ciekawego rozwiązania a raczej zastanowić sie nad ich modyfikacją.

System,który stworzyłem u góry był robiony przed chwila na szybko więc możliwe że istnieje jeszcze lepsze rozwiązanie i mozna go skrócić o jeden lub dwa zakłady.

pozdrawiam
dardaw

Dołączył: Nov 2003
Posty: 109
Z
member
member
Z Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 109
Nie neguje sensu stawiania w systemach skróconych - w ten sposób gram od 7 lat. Oceniłem tylko program - który jest totalnym niedorobiony.
Poza prostym interfejsem użykownika nie ma w nim nic.
1. Ogranicza ilość spotkań do 15 a ilość kuponów do 100.
2. Rozkład spotkań jest pseudolosowy.
3. Brak możliwości drukowania kuponów ( autor proponuję użycia klawisza kopiuj - do excela a następnie ręczne wstukanie numeru spotkania i typu w każdej pozycji każdego zakładu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> )
4. Brak możliwości tworzenia systemów blokowych.
Natomiast poziom samozadowolenia autora jest porażający.

Dołączył: Nov 2003
Posty: 109
Z
member
member
Z Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 109
cd. co do modyfikacji
Obecnie pracuję, a właściwie z przyczyn zawodowych zawiesiłem pracę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> nad arkuszem kalkulcyjnym do systemów skróconych gwarancyjnych, z możliwością rozpisów blokowych i dwudrogowych oraz pełną opcja wydruku kuponów.
Do mają będzie gotowy, udostępnię go bezpłatnie.

Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
Systemy skrócone - dla mnie temat rzeka, 3-4 lata temu siedziałem w nich po uszy. Wniosek jaki wyciągnąłem pokrywa się z tym co opisał dardaw. Jeżeli ktoś na poważnie myśli o profitach z typowania i wysyła przy tym dużą liczbę spotkań to rozpisy (pełne, skrócone, mieszane, z blokiem "twardym") są naprawdę rozsądnym rozwiązaniem.

Jeżeli chodzi o program komputerowy wspomagający rozpisywanie, to musi być możliwość łączenia typów w bloki. Dlatego podzielam zdanie przedmówcy, że omawiany wyżej program to szajs i i na dodatek trzeba za to płacić. Użytkownik przy tym nie ma żadnego wpływu na przebieg rozkładu, nie można określić np. liczby wystąpień ryzykownego z punktu widzenia prawdopodobieństwa bloku o wydrukach nie wspomnę.

Powstanie programiku własnej roboty odwlekam na czas nieokreślony ponieważ jestem w trakcie pracy nad innym programem (komercyjnym).

Pozdrawiam
mpbrowar

Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
Może wspólnymi siłami określimy wymagania stawiane programowi wspomagajacego rozpis ? Moje (niektóre) propozycje są takie:

1. Możliwość łączenia dowolnej liczby typów w bloki.
2. Określenie max. i min. liczby kuponów w rozpisie (płynnie z przedziału lub na sztywno np. 10 kuponów).
3. Określenie liczby typów na kuponie (np. 30% rozpisu - 3 typy na kuponie i 70% - 2 typy na kuponie).
4. Opcja minimalnego AKO na kuponie (np. nie twórz kuponów z AKO mniejszym od określonego).
5. Ręczne modyfikowanie kuponów przez użytkownika.
6. Możliwość dodania typu (bloku) "twardego" - czyli pewniaka występującego na każdym kuponie.
7. Opcja wydruku i przeniesienia do Excela.

W tej chwili więcej nie pamiętam, być może przyjdzie jeszcze coś do głowy.

Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Quote
Oryginalnie wysłał mpbrowar:
[qb]Może wspólnymi siłami określimy wymagania stawiane programowi wspomagajacego rozpis ? [/qb]
8 .Możliwość tworzenia systemów przy użyciu liczb (meczy,bloków) preferencyjnych tzn. aby dana liczba występowała częściej niż inne ,byłby to prawie pewniak(twarda)

Doskonale rozwiazuje ten problem program multisyst 1.0 gdzie jest mozliwośc wstawienia 4 liczb preferencyjnych i na dodatek mozna ustawić o ile ma być zwiększone występowanie danej liczby.Dostępne są tam 4 możliwości: zwiększenie występowania o 10-25%, 30-50%,55-75% i 80-100%

W praktyce wygląda to tak:
poz. 1 Zagłębie S. - Avia Ś. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> - zwiększamy szanse Zagłębia o np.55-75% i jedynka w tym systemie będzie występowała o tyle włąśnie procent częściej.Tak mozna jeszcze zrobić w trzech pozycjach i wpadki w tych meczach nie odbieraja nam szans na duże wygrane zaś wygrane faworytów zwiększają wysokość wygranych poprzez częstsze występowanie liczb preferencyjnych.

Demo tego programu mozna ściągnąć ze strony http://www.eurevic.com.pl/opis_pr2.htm jest ono w pełni funkcjonalne lecz niestety ogranicza ilość kuponów i liczb(po naszemu meczy) z jakich mozna tworzyć systemy. Jednak warto zajrzeć i zobaczyć o co chodzi w liczbach preferencyjnych.

A odnośnie tytułowego programu to podzielam zdanie przedmówców jednak nie ma się co dziwić twórcy że chce za to jakąś kasę.W końcu włożył w to na pewno sporo pracy.A że mu to nie pójdzie to już inna sprawa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

daradw

Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
Pomysł bardzo dobry. Przejrzę programik, chyba kiedyś się już z nim zetknąłem (lub z podobnym). W każdym razie warto i jeszcze raz warto zrobić taki "wspomagacz".

Jeżeli chodzi o wiadomego autora, to w kwestii pobierania opłat za program nie mam mu nic do zarzucenia. Osobiście niejeden program wyszedł z pod moich palców, za większość pobierałem niewielkie gratyfikacje finansowe. Natomiast moje wątpliwości budzi wartość merytoryczna samego programu, brak jakiegokolwiek zainteresowania autora swoimi klientami (także przyszłymi) i nie rokuję mu szans na przyszłość. Nie wnikam czy jest to spowodowane niskim poziomem umiejętności programistycznych czy tylko lenistwem (myślę, że to drugie - a pieniążki się chce pobierać ...).
Nie ważne, nie mój problem. Sama idea - tak, program - nie. Zresztą porównanie będzie dopiero możliwe kiedy ja skończę robotę nad swoim.

P.S. Ech, gdzie ta Avia, gdzie to Zagłębie ? Stare czasy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />


Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, alfa, forty, Sensei, JelineK), 1,562 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,708
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1