|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,354 |
Chlopaki dostali zwolnienie lekarskie i mam nadzieje ze na razie dadza mi spokój 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 5,696 |
koleś wczoraj dostal "bilet" mimo, ze od 1,5 roku studiuje na studiach dziennych  ... co roku do WKU trzeba dostarczac swistek, ze sie uczysz , on w tym roku tego nie zrobil, bo mowil: "po co mam im to zanosic , skoro zanosilem w tamtym roku i odroczenie bylo na 3 lata" no i sie doczekal i teraz musi sie meczyc.  Ja w tym roku to zanioslem , ze studiow zrezygnowalem 3 m-ce temu , nadal nic do mnie nie przyszlo , zapisalem sie do cosinusa ale ani razu nie bylem no i nie wiem czy wystawią mi teraz papier, ze sie ucze  , teraz pytanie : od kiedy do kiedy jest nabór na uczelnie wyższe ? z tego co mi wiadomo , jezeli planujesz dalszą naukę i otrzymasz od uczelni karteczke, ze bedziesz kontynuował edukacje to ze strony wku nic Ci nie grozi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 13,217
pewny piniądz
|
|
pewny piniądz
Dołączył: Dec 2004
Posty: 13,217 |
mysle ze sie mylisz...kumpel tez zanosi swistki do WKU i to nie co roku ale co semestr....
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Biletu sie nie dostaje, ile to razy trzeba jeszcze powtarzac?
Dostal zwykle wezwanie, jak przyniesie zaswiadczenie, to go odrocza, najwyzej troche go opieprza.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 6,776
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 6,776 |
mysle ze sie mylisz...kumpel tez zanosi swistki do WKU i to nie co roku ale co semestr.... co Wy teraz panowie?? ja nie zanosiłem im od 5 lat nic żadnych zaświadczeń i dopiero z 2 miesiące temu przyszedł kwit że mam jakąś karte poborowego odebrać czy coś w tym stylu zjawiłem się w terminie machnąłem papierem że studiuje i poszedłem ps a przysłali mi papier tylko dlatego bo zostałem skreślony z listy studentów na UMK nie było by nic dziwnego ...ale nie studiuje już tam od ponad 3 lat hehe 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 938
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2005
Posty: 938 |
mam pytanie:
jeśli teraz zostane skreślony z listy studentów to po jakim czasie zgłosi sie po mnie wojsko?
Sprawa jest taka od października zaczynam nowy kierunek studiów i troche olałem obecną szkołe i teraz chcą mnie skreślić. Nie wiem czy starać sie jeszcze przeciągać troche sprawe, odwoływać sie czy dać sobie spokój?? Nie chce żeby mi nagle przyszło wezwanie a ja nie bede miał żadnej podkładki że studiuje...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Na moje oko to gdzieś w czerwcu/lipcu przyjdzie wezwanie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209 |
A na moje oko nie przyjdzie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
oki przyszło i do mnie wezwanie w celu uzupełnienia ewidencji wojskowej rozumiem że to nie jest póki co bilet do woja  aktualnie tylko pracuje ponieważ zarzuciłem studia, czy jeśli im napisze podanie że chce rozpocząć studia we wrześniu to dadzą mi spokój do tego czasu? w rzeczywistości mam zamiar, więc chyba nie powinno być problemów, aby tylko do września dali mi spokój
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479 |
oki przyszło i do mnie wezwanie w celu uzupełnienia ewidencji wojskowej rozumiem że to nie jest póki co bilet do woja  aktualnie tylko pracuje ponieważ zarzuciłem studia, czy jeśli im napisze podanie że chce rozpocząć studia we wrześniu to dadzą mi spokój do tego czasu? w rzeczywistości mam zamiar, więc chyba nie powinno być problemów, aby tylko do września dali mi spokój Jesli w zadwiadomieniu masz napisane ze masz sie stawic w celu uzupelnienia ewidencji to beda chcieli od ciepie dowod/aswiadcenie ze sie uczysz lub nie .jesli sie nie uczysz to ci wpisza w karte jakies pierdolki i dostaniesz powolanie pewnie na licpiec. Jak juz dostaniesz slawny BILET cyli wezwanie do WKU w celu debrania oboru/przydzialu/biletu wtedy mozesz odmowic pojcia do wojsc w tym terminie i ze wolal bys isc na zime do woja .Zreszta oni sami sie o to pytaja czy sytuacja rodzinna pozwala Ci na odycie sluzby rodzinnej w wyznacznym terminie i tu moesz troche sciemnic ale bez przesady. Zazwyczaj sie zgadaja i nie ma z tym problemu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479 |
oki przyszło i do mnie wezwanie w celu uzupełnienia ewidencji wojskowej rozumiem że to nie jest póki co bilet do woja  aktualnie tylko pracuje ponieważ zarzuciłem studia, czy jeśli im napisze podanie że chce rozpocząć studia we wrześniu to dadzą mi spokój do tego czasu? w rzeczywistości mam zamiar, więc chyba nie powinno być problemów, aby tylko do września dali mi spokój Jesli w zadwiadomieniu masz napisane ze masz sie stawic w celu uzupelnienia ewidencji to beda chcieli od ciebie dowod/zaswiadcenie ze sie uczysz lub nie .jesli sie nie uczysz to ci wpisza w karte jakies pierdolki i dostaniesz powolanie pewnie na licpiec. Jak juz dostaniesz slawny BILET czyli wezwanie do WKU w celu debrania oboru/przydzialu/biletu wtedy mozesz odmowic pojcia do wojsc w tym terminie i ze wolal bys isc na zime do woja .Zreszta oni sami sie o to pytaja czy sytuacja rodzinna pozwala Ci na odycie sluzby wojskowej w wyznacznym terminie i tu mozesz troche sciemnic ale bez przesady. Zazwyczaj sie zgadzaja i nie ma z tym problemu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
chodzi mi tylko aby dali spokój do września, gdzie zacznę kolejne studia  w tej chwili żadna uczelnia nie wystawi mi zaświadczenia że będę się uczył we wrześniu bo nie prowadzi naboru to powinno być dla nich oczywiste, czy napisanie podania o odroczenie do września z powodu rozpoczęcia studiów im nie wystarczy?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Po co odebrales wezwanie? ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
to po pierwsze nie był polecony, po drugie było w skrzynce to jak niby mogłem nie odebrać?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
WKU zawsze przychodzi polecony i to z PO.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Tak samo skarbowki, sadowki i czesci urzedow
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
lupus chyba widze co mam w ręku, żaden polecony z żadnym potwierdzenim odbioru
w skrzynce leżał
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Dziwna sprawa.
A jak zwykly to mozesz to nawet wyrzucic, bo to nigdzie nie jest zapisane, ze takowy list byl w danym urzedzie pocztowym.
Tylko polecone sie zapisuje.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
no tak, ale mam tam napisane żeby się stawić ble ble itp nie chce mi się z nimi walczyć, tylko załatwić po ludzku wezwanie w celu uzupełnienia ewidencji wojskoweji stawić się z książeczką, i zaświadczeniem zaświadczenia nie posiadam, chce pojechać z podaniem, gdyż kontyunował będe nauke we wrześniu, czy to wystarczy do tego czasu, bo potem papier z uczelni przedstawie boże 26 lat a oni mnie ścigają ktoś miał taki przypadek?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|