Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Originally Posted by gremlin
czyli co wg. Ciebie kobieta moze byc tak troche w ciazy? grinjezeli kupowali -sprzedawali to szanse na degradacje maja taka sama jak inne kluby!

gremlin tak mowia przepisy, że jeżeli klub nie kupował nagminnie/czesto/dlugoterminowo spotkan to w takim wypadku jest karany w mniejszym stopniu, niż te kluby, które tak "działały" i nie jest degradowany z ligi.

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2004
Posty: 798
R
old hand
old hand
R Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 798
Originally Posted by Baqu
Originally Posted by gremlin
czyli co wg. Ciebie kobieta moze byc tak troche w ciazy? grinjezeli kupowali -sprzedawali to szanse na degradacje maja taka sama jak inne kluby!

gremlin tak mowia przepisy, że jeżeli klub nie kupował nagminnie/czesto/dlugoterminowo spotkan to w takim wypadku jest karany w mniejszym stopniu, niż te kluby, które tak "działały" i nie jest degradowany z ligi.
co to znaczy ''niekupował nagminnie,często,długoterminowo spotkań'' korupcja to korupcja i do więzienia bez dwóch zdań nie ma litości dla przekręciarzy,

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Originally Posted by robert76
co to znaczy ''niekupował nagminnie,często,długoterminowo spotkań'' korupcja to korupcja i do więzienia bez dwóch zdań nie ma litości dla przekręciarzy,

nie jestem prawnikiem, nie wiem jak to dokładnie jest napisane prawnie, chciałem tylko przybliżyć temat tak, żeby inni też mieli pełen obraz.

Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Originally Posted by robert76
Originally Posted by Baqu
Originally Posted by gremlin
czyli co wg. Ciebie kobieta moze byc tak troche w ciazy? grinjezeli kupowali -sprzedawali to szanse na degradacje maja taka sama jak inne kluby!

gremlin tak mowia przepisy, że jeżeli klub nie kupował nagminnie/czesto/dlugoterminowo spotkan to w takim wypadku jest karany w mniejszym stopniu, niż te kluby, które tak "działały" i nie jest degradowany z ligi.
co to znaczy ''niekupował nagminnie,często,długoterminowo spotkań'' korupcja to korupcja i do więzienia bez dwóch zdań nie ma litości dla przekręciarzy,

nie odniósł z korupcji żadnej korzyści. Pozostali do tej pory zdegradowani kupili przeważnie awanse do wyższych klas rozgrywkowych.
W przypadku Jagiellonii jakoś klub poza jedną(?) osobą - prezesem, nie napchał sobie na korupcji kieszeni kasą.

Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin
Marat Safin
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Originally Posted by Chaoz
Originally Posted by robert76
Originally Posted by Baqu
Originally Posted by gremlin
czyli co wg. Ciebie kobieta moze byc tak troche w ciazy? grinjezeli kupowali -sprzedawali to szanse na degradacje maja taka sama jak inne kluby!

gremlin tak mowia przepisy, że jeżeli klub nie kupował nagminnie/czesto/dlugoterminowo spotkan to w takim wypadku jest karany w mniejszym stopniu, niż te kluby, które tak "działały" i nie jest degradowany z ligi.
co to znaczy ''niekupował nagminnie,często,długoterminowo spotkań'' korupcja to korupcja i do więzienia bez dwóch zdań nie ma litości dla przekręciarzy,

nie odniósł z korupcji żadnej korzyści. Pozostali do tej pory zdegradowani kupili przeważnie awanse do wyższych klas rozgrywkowych.
W przypadku Jagiellonii jakoś klub poza jedną(?) osobą - prezesem, nie napchał sobie na korupcji kieszeni kasą.

Zawsze jest jakaś korzyśc z korupcji - trzy kupione punkty w danym meczu, pozwalające wspinac się w tabeli. Mnie osobiście śmieszy gadanie ten kupił 3 mecze, a tamten 33 i co z tego skoro jeden i drugi awansował? Nie mówie tu o Jadze, ale np. Arce i Zagłębiu L., Cracovii czy Kornie. Ja zabijesz człowieka to nie ważne czy zadałeś jeden czy sto ciosów nożem bo efekt był ten sam frown . Nas już ukarano, czekamy na resztę smile Pozdrawiam obiektynych smile

Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
@Bullet a czy nie widzisz że jest pisane o Jadze i jej rzekomym kupowaniu? Na razie to Jaga nic nie kupiła (nic nie udowodnione), natomiast wiadomo że sprzedali (chociażby baraże z Arką). Więc chyba będzie inaczej traktowana niż pozostali jak np. Arka.
I gdzie ta Jaga się wspięła na tym kupowaniu że przez 3 lata bycia murowanym kandydatem do awansu do OE nie dała rady? ehh
pewnie że trzeba karać ale prawie każdy klub ma inną sytuację zdaje mi się wink.

Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin
Marat Safin
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Originally Posted by Chaoz
@Bullet a czy nie widzisz że jest pisane o Jadze i jej rzekomym kupowaniu? Na razie to Jaga nic nie kupiła (nic nie udowodnione), natomiast wiadomo że sprzedali (chociażby baraże z Arką). Więc chyba będzie inaczej traktowana niż pozostali jak np. Arka.
I gdzie ta Jaga się wspięła na tym kupowaniu że przez 3 lata bycia murowanym kandydatem do awansu do OE nie dała rady? ehh
pewnie że trzeba karać ale prawie każdy klub ma inną sytuację zdaje mi się wink.

Jak napisałem powyżej nie pisałem o Jadze, a o Widzewie /uzyskał korzyśc - uzyskał bo zajął miejsce barażowe/, Lubin, Korona i Craxa uzyskały awanse. To na początek, ale jak sądze jeszcze inne kluby też dołączą do grona kupczyków i ukaranych klubów jak moja Arka smile . Ja się cieszę, że karę już mamy za sobą. Czym prędzej tym lepiej smile

Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
"Przepisy PZPN mówią jednak, że w przypadku walki o miejsce, które daje awans lub udział w barażu, przy identycznych wynikach bezpośrednich spotkań bramki się nie liczą i trzeba rozegrać dodatkowy mecz na neutralnym boisku!"

czyli co Arka zagra ze Zniczem jeszcze? laugh

Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911

Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911

Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Jak Arka w barażach? confused
wg. regulaminu pzpn powinien byc baraż o baraż Arki ze Zniczem laugh

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Originally Posted by Chaoz
Jak Arka w barażach? confused
wg. regulaminu pzpn powinien byc baraż o baraż Arki ze Zniczem laugh
Właśnie...

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Quote
2. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub wiecej druyn, o zajetym
miejscu decyduja:
2.1 przy dwóch zespołach:
a) liczba zdobytych punktów w spotkaniach miedzy tymi druynami,
b) przy równej liczbie punktów korzystniejsza rónica miedzy zdobytymi i utraconymi
bramkami w spotkaniach tych druyn,
c) przy dalej równosci, według obowiazujacej reguły UEFA, e bramki strzelone na
wyjezdzie liczone sa „podwójnie”, korzystniejsza rónica miedzy zdobytymi i
utraconymi bramkami w spotkaniach tych druyn,
d) przy dalszej równosci, korzystniejsza rónica bramek we wszystkich spotkaniach z
całego cyklu rozgrywek,
e) przy dalszej równosci wieksza liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach
całego cyklu,
f) w przypadku gdy dwoma zespołami o jednakowej liczbie punktów sa zespoły
zajmujace 2 i 3 miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi, a take zespoły których
kolejnosc decyduje o udziale w meczach barażowych badz o spadku stosuje sie
wyłacznie zasady okreslone w punktach a,b,c, a jeeli one nie rozstrzygna o kolejnosci
zarzadza sie spotkanie barazwe na neutralnym, wyznaczonym przez PZPN, boisku.

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
To jest jeszcze bardziej zagmatwane niż myślałem...

Quote
2. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub wiecej druyn, o zajetym
miejscu decyduja:

2.2 Przy wiecej ni dwóch zespołach:
a) liczba zdobytych punktów w spotkaniach miedzy tymi zespołami,
b) przy równej liczbie punktów korzystniejsza rónica miedzy zdobytymi i utraconymi
bramkami w spotkaniach tych druyn,
c) przy dalszej równosci korzystniejsza rónica bramek we wszystkich spotkaniach
z całego cyklu rozgrywek,
d) przy dalszej równosci wieksza liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach
z całego cyklu.


A zatem... mamy Piasta, Arkę i Znicz.

a) wszystkie drużyny po 62 pkt.
b) w spotkaniach bezpośrednich każda z drużyn ma remisowy bilans między bramkami strzelonymi i straconymi
c) Arka +31, Znicz +26, Piast +22


Czy możecie mi powiedzieć, gdzie popełniłem błąd w swoim rozumowaniu...? Rozumiem, że kolejność Piast-Arka-Znicz jest taka dlatego, bo w spotkaniach bezpośrednich między tymi ekipami Piast miał bilans 7-7, Arka 6-6, a Znicz 5-5.
Tylko gdzie w regulaminie rozgrywek jest to wyszczególnione jako czynnik decydujący o pozycji w tabeli...?

Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624
punkt a brzmi: a) liczba zdobytych punktów w spotkaniach miedzy tymi zespołami,

a nie iczba punktow razem

Dołączył: Feb 2006
Posty: 2,871
(J) Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 2,871
a). w spotkaniach pomiędzy tymi zespołami - Piast 6 pkt, Znicz 5 pkt, Arka 5 pkt
b). bilans bramek Arka - Znicz 4-4
c). według UEFA wyjazdowe liczą się podwójnie ale tu znowu mamy 4-4 bo dwa razy po 2-2 było smile

więc punkt f). w przypadku gdy dwoma zespołami o jednakowej liczbie punktów sa zespoły
zajmujace 2 i 3 miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi, a take zespoły których
kolejnosc decyduje o udziale w meczach barażowych badz o spadku stosuje sie
wyłacznie zasady okreslone w punktach a,b,c, a jeeli one nie rozstrzygna o kolejnosci
zarzadza sie spotkanie barazwe na neutralnym, wyznaczonym przez PZPN, boisku.

takie jest moje zdanie

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
O kurcze... analfabetyzm wtórny wink

W takim razie powracamy do poprzedniego postu i pogrubionego fragmentu regulaminu.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 448
addict
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 448
Pogrubiony fragment regulaminu mówi o dwóch drużynach mających tyle samo punktów, a w tym przypadku są trzy. Fakt, że Piast przeskakuje o jedno miejsce wyżej niczego tu nie zmienia, gdyż zastosowano już jedną metodę klasyfikacji czyli mini tabelę trzech klubów. W tej sytuacji chyba nie można zastosowac przepisu, który zaznaczyłeś bo będzie to jakby podwójne klasyfikowanie. Zgadzam się, przepisy są zagmatwane i niespójne co długo będzie skutkowac podobnymi dyskusjami, a byc może nawet protestami ze strony pokrzywdzonych.
Zastanawiam się także, co będzie jeśli ŁKS i Polonia nie dostaną licencji na grę w pierwszej lidze. Na ich miejsce wejdą Znicz i Podbeskidzie, już bez baraży... W tym momencie pokrzywdzona jest trzecia, czyli czwarta drużyna drugiej ligi, która mimo że lepsza od wyżej wspomnianych, to baraż musi rozegrac laugh

Dołączył: Jan 2005
Posty: 448
addict
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 448
Zapomniałem dodac, że zakładamy iż odwołanie Zagłębia Lubin nie zostanie uwzględnione.

Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Niedlugo, wyznacznikiem znajomosci polskiej pilki, bedzie znajomosc prawa. frown

Strona 3 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Moderatorzy  Akhu, Biszop, Ojro 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
11 zarejestrowanych użytkowników (aker, Sensei, kamel, burbon, Lukasz111, ANZELMO, latajaca_holenderka, forty, 11kera11, rafal08, betowiec), 2,742 gości, oraz 11 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,524
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1