Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 3 1 2 3
#2373380 27/05/2008 06:04
Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503
Witam

Mature napiałem i wybieram sie na studia grin pojawia sie tylko małe ale... za co życ ? za co opłacac te studia ? prace owszem i juz mam praktyczni nagrana tyle ze od najnizszej krajowej duzo sie roznic nie bedzie... wybrałem system zaoczny co weekend, i tak staram sie teraz to podliczyć i pojawią się problemy fonansowe, bo np za samo zapisanie sie do WSB pobieraja oplate 300 PLN,sam rok nauki to ponad 4 tysiace, a gdzie dojazd, ksiazki ?
I tu pytanie do studentow ... jak wy sobie z tym radzicie ? wyzywienie oplaty kasa na jakies piwo ? jak to fukkcjonuje u was, pytam tych z dziennych jak i zaocznych poniewaz jestem bardzo ciekaw jak to jest u innych gdy decydują się na studia

Licze na rozwiniecie tematu wink
Pozdrawiam
Dziadek69

Bonus: Unibet
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
ksiazki sie kseruje smile

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Wydaje mi się, że przynajmniej na początku rodzice powinni Ci pomóc. To naturalne. Przynajmniej w przypadku ludzi, którzy studiują dziennie i nie mogą sobie pozwolić jeszcze na pracę przez pierwsze lata studiów.

Inna możliwość, to wzięcie kredytu studenckiego, który spłaca się dopiero po studiach. Szczegółów nie znam, bo nigdy nie korzystałem z tej możliwości.

Na dzień dzisiejszy najlepsza opcja to wyjazd do pracy za granicę na wakacje. Zarobiona kasa spokojnie wystarczy na studenckie potrzeby przez następny rok smile

Zawsze też można postarać się o stypendium socjalne, jeżeli mamy trudną sytuację materialną, albo o naukowe, jeżeli jesteśmy ambitni grin

O graniu peffek nie wspominam, bo to oczywista oczywistość wink

Możliwości jest naprawdę sporo. Najważniejsza kwestia to chęci.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
mama daje smile

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Albo Ci rodzice pomoga, albo na poczatku zyjesz z wlasnych oszczednosci (np ugrane u bukmacherow)

Albo robisz rok przerwy wyjezdzasz do pracy, zacikszasz pasa i wracasz i masz na przezycie

Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Originally Posted by Dziadek69
jak wy sobie z tym radzicie ? wyzywienie oplaty kasa na jakies piwo ? jak to fukkcjonuje u was
szczegóły w temacie 4 zlot mecz.pl laugh

Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
MaSha Lover
MaSha Lover
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
O książkach zapomnij smile Ty się lepiej martw skąd na imprezy hajs brać.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,110
G
Pooh-Bah
Pooh-Bah
G Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,110
Originally Posted by PioKing
O książkach zapomnij smile Ty się lepiej martw skąd na imprezy hajs brać.

dokladnie smile
mysle, ze mozna zastosowac taki przelicznik:
2 ksiazki = dobra impreza
1 ksiazka = dosyc dobra impreza
ksero ksiazki = befor przed impreza

laugh laugh

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by Dziadek69
wybieram sie na studia

Naprawde wspolczuje frown

[*]

Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503
dzieki dzieki grin

Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Studia zaoczne to nie studia. Lepiej kupic papier na bazarze, wyjdzie taniej i mniej zachodu, a wiedze posiadziesz podobna.

Dodatkowo czeka Cie chodzenie na zajecia na sobotnio-niedzielnym kacu. Is it worth it?

Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,562
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,562
dziwi mnie pytanie z czego zyc .... dla mnie zenada ze tacy ludzie udzielaja sie na forum a nie wiedza z czego zyc ... to ani smieszne ani nawet juz zenujace nie jest

Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,123
old hand
old hand
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,123
Originally Posted by Experto
Originally Posted by Dziadek69
wybieram sie na studia

Naprawde wspolczuje frown

[*]

co ty dajesz?

a co zaocznych studiow to rzeczywiscie raczej porazka

Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911

Odpowiadając skrótowo na pytanie założyciela tematu:

1,2 i 3 rok - rodzice+kredyt+buki+stypa (kolejność nieprzypadkowa wink )

4 i 5 rok - praca+buki+kredyt+stypa (podobnie jak wyżej - kolejność nieprzypadkowa wink )

Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364
veteran
veteran
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364
Kredyt to fajna rzecz, sam dostaję. Jest tylko jeden problem. Ja zacząłem go dostawać dopiero w marcu, więc dla kogoś kto musi żyć w obcym mieście od października to to nie jest za dobry sposób na początek ;/

Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
R
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
R Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
Ja sobie daje rade bez ksiązek laugh tzn. na pierwszym roku kserowałem książki, ale potem stwierdziłem, że nie ma sensu laugh skserowane wykłady, na których ani razu się nie było w zupełności wystarczają smile A na zaocznych to już wogóle nie wiem po co książki.Tam dają z większości przedmiotów tróję na dzień dobry laugh

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
1. kup tanie xero - za 400-700zł znajdziesz.
2. zarabiaj w wakacje za granicą
3. złap dobre kontakty z ludźmi z wyższych lat
4. bajeruj ryczące 30-50, które wykładają, bądź prowadzą ćwiczenia, to działa laugh

Dołączył: Sep 2006
Posty: 990
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 990
Originally Posted by Randall
A na zaocznych to już wogóle nie wiem po co książki.Tam dają z większości przedmiotów tróję na dzień dobry laugh

chyba w jakich szkołach "komercyjnych". U nas jak ludzie dostali 3- to 6 dni nie trzeźwieli ze szczęścia tongue

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by Llama
4. bajeruj ryczące 30-50, które wykładają, bądź prowadzą ćwiczenia, to działa laugh
A co jeżeli 80% kadry stanowią mężczyźni ?

Dołączył: Oct 2003
Posty: 844
A
As Offline
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844
Ich tez bajeruj

Strona 1 z 3 1 2 3

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
13 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, latajaca_holenderka, Green Arrow, 11kera11, forty, rafal08, alfa, Sensei, bukma, rymoholik, Akhu, $-man, aker), 802 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,047
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1