|
|
Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503 |
Witam Mature napiałem i wybieram sie na studia  pojawia sie tylko małe ale... za co życ ? za co opłacac te studia ? prace owszem i juz mam praktyczni nagrana tyle ze od najnizszej krajowej duzo sie roznic nie bedzie... wybrałem system zaoczny co weekend, i tak staram sie teraz to podliczyć i pojawią się problemy fonansowe, bo np za samo zapisanie sie do WSB pobieraja oplate 300 PLN,sam rok nauki to ponad 4 tysiace, a gdzie dojazd, ksiazki ? I tu pytanie do studentow ... jak wy sobie z tym radzicie ? wyzywienie oplaty kasa na jakies piwo ? jak to fukkcjonuje u was, pytam tych z dziennych jak i zaocznych poniewaz jestem bardzo ciekaw jak to jest u innych gdy decydują się na studia Licze na rozwiniecie tematu Pozdrawiam Dziadek69
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942 |
ksiazki sie kseruje 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Wydaje mi się, że przynajmniej na początku rodzice powinni Ci pomóc. To naturalne. Przynajmniej w przypadku ludzi, którzy studiują dziennie i nie mogą sobie pozwolić jeszcze na pracę przez pierwsze lata studiów. Inna możliwość, to wzięcie kredytu studenckiego, który spłaca się dopiero po studiach. Szczegółów nie znam, bo nigdy nie korzystałem z tej możliwości. Na dzień dzisiejszy najlepsza opcja to wyjazd do pracy za granicę na wakacje. Zarobiona kasa spokojnie wystarczy na studenckie potrzeby przez następny rok  Zawsze też można postarać się o stypendium socjalne, jeżeli mamy trudną sytuację materialną, albo o naukowe, jeżeli jesteśmy ambitni  O graniu peffek nie wspominam, bo to oczywista oczywistość  Możliwości jest naprawdę sporo. Najważniejsza kwestia to chęci.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
mama daje 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Albo Ci rodzice pomoga, albo na poczatku zyjesz z wlasnych oszczednosci (np ugrane u bukmacherow)
Albo robisz rok przerwy wyjezdzasz do pracy, zacikszasz pasa i wracasz i masz na przezycie
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727 |
jak wy sobie z tym radzicie ? wyzywienie oplaty kasa na jakies piwo ? jak to fukkcjonuje u was szczegóły w temacie 4 zlot mecz.pl 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
MaSha Lover
|
|
MaSha Lover
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848 |
O książkach zapomnij  Ty się lepiej martw skąd na imprezy hajs brać.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,110
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,110 |
O książkach zapomnij  Ty się lepiej martw skąd na imprezy hajs brać. dokladnie  mysle, ze mozna zastosowac taki przelicznik: 2 ksiazki = dobra impreza 1 ksiazka = dosyc dobra impreza ksero ksiazki = befor przed impreza 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Naprawde wspolczuje  [*]
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2006
Posty: 6,503 |
dzieki dzieki 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297 |
Studia zaoczne to nie studia. Lepiej kupic papier na bazarze, wyjdzie taniej i mniej zachodu, a wiedze posiadziesz podobna.
Dodatkowo czeka Cie chodzenie na zajecia na sobotnio-niedzielnym kacu. Is it worth it?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,562
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 2,562 |
dziwi mnie pytanie z czego zyc .... dla mnie zenada ze tacy ludzie udzielaja sie na forum a nie wiedza z czego zyc ... to ani smieszne ani nawet juz zenujace nie jest
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,123
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,123 |
Naprawde wspolczuje  [*] co ty dajesz? a co zaocznych studiow to rzeczywiscie raczej porazka
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911 |
Odpowiadając skrótowo na pytanie założyciela tematu: 1,2 i 3 rok - rodzice+kredyt+buki+stypa (kolejność nieprzypadkowa  ) 4 i 5 rok - praca+buki+kredyt+stypa (podobnie jak wyżej - kolejność nieprzypadkowa  )
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,364 |
Kredyt to fajna rzecz, sam dostaję. Jest tylko jeden problem. Ja zacząłem go dostawać dopiero w marcu, więc dla kogoś kto musi żyć w obcym mieście od października to to nie jest za dobry sposób na początek ;/
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 12,017 |
Ja sobie daje rade bez ksiązek  tzn. na pierwszym roku kserowałem książki, ale potem stwierdziłem, że nie ma sensu  skserowane wykłady, na których ani razu się nie było w zupełności wystarczają  A na zaocznych to już wogóle nie wiem po co książki.Tam dają z większości przedmiotów tróję na dzień dobry 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
1. kup tanie xero - za 400-700zł znajdziesz. 2. zarabiaj w wakacje za granicą 3. złap dobre kontakty z ludźmi z wyższych lat 4. bajeruj ryczące 30-50, które wykładają, bądź prowadzą ćwiczenia, to działa 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 990
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Sep 2006
Posty: 990 |
A na zaocznych to już wogóle nie wiem po co książki.Tam dają z większości przedmiotów tróję na dzień dobry  chyba w jakich szkołach "komercyjnych". U nas jak ludzie dostali 3- to 6 dni nie trzeźwieli ze szczęścia 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
4. bajeruj ryczące 30-50, które wykładają, bądź prowadzą ćwiczenia, to działa  A co jeżeli 80% kadry stanowią mężczyźni ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844 |
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|