Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 14 1 2 3 4 5 13 14
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844
A
As Offline
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 844
Dla mnie Roger jest już Polakiem. Tak samo jak Klose, Podolski czy Trochowski są Niemcami, a Eduardo da Silva Chorwatem. Polacy pora wyjść z drewnianych domków.

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Originally Posted by Kameleon
Polakiem... smirk

Od obywatela do Polaka długa droga.

piwo

As #2381060 29/05/2008 23:45
Dołączył: Apr 2007
Posty: 3,481
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2007
Posty: 3,481
Originally Posted by As
Dla mnie Roger jest już Polakiem. Tak samo jak Klose, Podolski czy Trochowski są Niemcami, a Eduardo da Silva Chorwatem. Polacy pora wyjść z drewnianych domków.


chyba nienajlepsze przyklady. Historie Podolskiego i Klose cbyba wszyscy znamy. Eduardo od 15 roku zycia mieszka w Chorwacji, a obecnie ma bodajze 25, a co za tym idzie jest juz w tym kraju 10 lat. W ich reprezentacji zagral po raz pierwszy po na pewno dluzszym pobycie tam, anizeli Roger w Polsce. Nie wiem, jak z jezykiem, ale wydaje mi sie, ze umie chorwacki.

Gdyby cala sprawa z Rogerem przebiegala, jak przebiegac powinna to wszystko byloby mysle ok. Nie mozna bylo tego zrobic podobnie jak z Olisadebe? Pospiech tlumaczony Euro jest smieszny. Spokojnie znalezliby sie pilkarze na jego miejsce - wywalczylismy awans bez niego, jakos dalibysmy sobie i na Euro bez niego.

As #2381074 29/05/2008 23:52
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Originally Posted by As
Dla mnie Roger jest już Polakiem. Tak samo jak Klose, Podolski czy Trochowski są Niemcami, a Eduardo da Silva Chorwatem. Polacy pora wyjść z drewnianych domków.

Toś porównał. Wszyscy mówią biegle w językach swoich nowych krajów. Klose, Podolski i Trochowski mieszkają tam od dziecka i mieli wybór między reprezentacją Niemiec i Polski. Da Silva przeniósł się do Chorwacji w wieku 15 lat i grał w reprezentacji młodzieżowej tego kraju.

My sobie zróbmy z reprezentacji drugą Pogoń Szczecin.

Dołączył: May 2006
Posty: 360
enthusiast
enthusiast
Dołączył: May 2006
Posty: 360
Quote
Jakub Błaszczykowski opuszcza zgrupowanie kadry przed Euro. Kontuzja wyeliminowała go z Euro - dowiedział się Sport.pl.
Trener Leo Beenhakker wystąpił do UEFA o zgodę na dołączenie do reprezentacji Polski Łukasza Piszczka (Hertha Berlin).

eh... szkoda Kuby oj szkoda...

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
nie mamy prawego skrzydła wogole... łobodzinski żal. ze tez pech Kuby nie opuszcza nawet teraz frown

Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
MaSha Lover
MaSha Lover
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
A telefon komórkowy Szymka Pawłkowskiego milczy... frown

Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
mgr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Nie chciałbym dramatyzować, ale...


pograliśmy frown


Najlepszy zawodnik frown

mgr #2398886 06/06/2008 05:04
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
Szkoda, że zaraz przed meczem. Może lepiej było z niego wcześniej zrezygnować, jak z Bronowickiego? Ale z drugiej strony teraz to każdy najmądrzejszy. Mam nadzieję, że Leo przesunie Smolarka na prawą stronę, który zrobi miejsce dla Garguły bądź Rogera

Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Lipa jak ch... Nasz najlepszy gracz. Jedyna nadzieja, ze Lobo wreszcie zagra na max, bo to jest dobry zawodnik tylko, ze psycha slaba - za grzeczny, za niesmialy. J... niemcow.

mgr #2398901 06/06/2008 05:16
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,601
D
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 1,601
Originally Posted by mgr
Najlepszy zawodnik frown

Żadna strata dla kadry, już od dawna było wiadome, że nie będzie w pełni sprawny, po cholerę im inwalida. Szkoda, że wcześniej się Leo go nie pozbył. Z hitlerowcami będzie dobrze.

Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,234
O
Pooh-Bah
Pooh-Bah
O Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,234
Nie pozbył się go, bo to jeden z niewielu zawodników tej kadry, którzy mają pojęcie o grze w piłkę. Wielka szkoda, ale przed Kubą jeszcze nie jeden turniej tej rangi.

Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849
a lobo bedzie wiecznie kiwal w prawo? nigdy go nie widzialem zeby schodzil na lewa noge :/

Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
mgr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Wojtek boi się ostrej gry i jest zazwyczaj schematyczny. Jak go ktokolwiek mocniej przykryje to prawa strona nie istnieje, jeśli Wasyl nie zrobi szaleńczego rajdu

mgr #2399065 06/06/2008 08:01
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,920
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,920
Oj, Łobodziński pokazywał, że potrafi walczyć w ważnych meczach, więc myślę, że przy dobrych wiatrach brak Kuby wcale na złe nam nie wyjdzie - Niemcy na pewno w większym stopniu mają rozpracowanego Błaszczykowskiego aniżeli Wojtka.

Na ogół rzadko zgadzam się z kontrowersyjnymi opiniami PioKinga, ale tutaj rzeczywiście powołanie Szymona Pawłowskiego mogłoby być niegłupim pomysłem - dla rywali niezły szok, a Pawłowski końcówkę sezonu miał świetną, przez co należałoby się domyślać, że i na Euro Pawłowski mógłby namieszać.

Reasumując, mi nie robi różnicy kto zagra w jedenastce, która ogra Niemców ... byle ograła.

Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
Originally Posted by Adammm
a lobo bedzie wiecznie kiwal w prawo? nigdy go nie widzialem zeby schodzil na lewa noge :/


bo lewą nogę zostawia zawsze w domu. Nigdy nią nie gra ... i to jest fakt. smirk

jak tu podbijać Europe skoro nasi piłkarze boją się grać "słabszą" nogą a nawet pozwole sobie posunąć się jeszcze dalej i napisze że boją się gdyż nie potrafią takową grać. crazy

i ciągle te same zwody w przypadku Łobo tylko w prawo na siłe w prawo i w prawo :Smirk:

Dlatego nie jestem zwolennikiem tego oto piłkarza.

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by Radek_89
Oj, Łobodziński pokazywał, że potrafi walczyć w ważnych meczach, więc myślę, że przy dobrych wiatrach brak Kuby wcale na złe nam nie wyjdzie - Niemcy na pewno w większym stopniu mają rozpracowanego Błaszczykowskiego aniżeli Wojtka.


nie ma nawet co porównywać tych dwóch piłkarzy.

gdyby to było takie proste (piszesz o "rozpracowywaniui rywala") to dlaczego ci lepsi piłkarze są ciągle lepsi?
w klubach i reprezentacjach w najwazniejszych meczach śmiało można przewidzieć 9 piłkarzy którzy na pewno wyjdą, a jednak rzadko kiedy stosowany jest element zaskoczenia, bo to oczywista oczywistość że lepiej wyjść z Kubą, którego Niemcy znają niż Łobo którego znają połowicznie, po prostu nie ta klasa pilkarska.

troche mi się też niedobrze robiło jak słuchałem Łobo, albo ten gość miał związane jaja i piszczał jak panienika i strugał dobrego chłoptasia ale te jego ah eh cóż, no chyba raczej myślę że będę gotowy na Niemcy,
tak patrzałem w studio na Kowala i pomyślałem sobie co by taki Wojtek nagadał przed ważnymi meczami, piłka to nie do końca sport dla grzecznych i pokornych chłopców, przydałoby się trochę odwagi, pewnoście siebie jak na konferencji przed walką bokserską smile

tak czy inaczej niech Wojtek zamknie mi i innym usta i ukłuje nawet hattricka.
ale myśle że chleba z tej mąki nie będzie

Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
mgr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Z tym rozpracowywaniem rywali to chyba sie trochę zagalopowałeś Radek laugh Fajnie, element zaskoczenia.. No to może ja pojadę, bo o mnie chyba nie słyszeli już zupełnie laugh

Wracając do Łobo (swoją drogą, niezłe matoły z pseudonimami na koszulkach), to tak jak mówi mura - związane jaja i piski. To nie jest tak, że on nie umie, że nie ma potencjału, bo jak się nakręci to potrafi poszaleć. Ale niestety nogę odstawia bardzo ciężko, nie ma zadziorności i obawiam się że jedna ręka nam w zupełności wystarczy żeby policzyć jego udane akcje w meczu z Niemcami. Z Austrią powinno być jedynie lepiej, bo słabszy poziom, to przy takich sobie czasami radzi. W Wiśle go obserwuje regularnie, bo jako piłkarz z najwyższym kontraktem o ile się nie mylę, powinien pokazywać nieco więcej. Przed przyjściem do Wisły więcej się po nim spodziewałem i myślałem, że super wzmocnienie.

No zobaczymy, ja osobiście już się nerwowo już krzątać zaczynam, bo jeszcze dwa dni wink

As #2399224 06/06/2008 16:47
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by As
Dla mnie Roger jest już Polakiem. Tak samo jak Klose, Podolski czy Trochowski są Niemcami, a Eduardo da Silva Chorwatem. Polacy pora wyjść z drewnianych domków.

Od samego poczatku nadziwic sie nie moge reakcjom tych, ktorzy nie posiedli umiejetnosci korzystania z kory mozgowej i tocza piane z powodu nadania OBYWATELSTWA Rogerowi.

Jednak, jak slusznie ktos zauwazyl, jest istotna roznica pomiedzy obywatelem polskim a POLAKIEM.

1)Znajomosc jezyka, historii, tradycji

2)Identyfikowanie sie z krajem i wspolobywatelami

3)Zamieszkiwanie, praca, rodzina

Poki co Roger spelnia jedynie punkt 3, moze byc na najlepszej drodze by sprostac wymogowi nr 2 ,ale do "jedynki" to jeszcze daleko.

Swoja droga porownanie do volksdeutschow nie wydaje mi sie trafne,bo....kim byl wobec tego Ernest Wilimowski ?

Strona 3 z 14 1 2 3 4 5 13 14

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (burbon, $-man, latajaca_holenderka, aker, Sensei, Lukasz111, rymoholik, alfa, betowiec), 1,017 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,152
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1