Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 3 1 2 3
#2405983 09/06/2008 19:55
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,902
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,902
Witam,
Czy są na forum osoby których zamiłowaniem są dwa kółka? Prawo jazdy na samochód mam jakieś 3 lata. Chciałbym zrobić prawko na motor i sprawić sobie jakąś maszynkę na początek (nie mówie od razu o Hayabusie:)). Czy jesteście w stanie podzielić się jakimiś radami?

Bonus: Unibet
dextereq1 #2406009 09/06/2008 20:04
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Nie wsiadaj na nic wiecej niz 400 na poczatek;-)
Jesli wczesniej na niczym nie jezdziles.

Biszop #2406082 09/06/2008 20:32
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Motocykle

Biszop #2406083 09/06/2008 20:33
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
Tak jak Biszop <yes>. Nieźle jest prze----ane jak wsiadziesz na cos mocniejszego. Po prostu nie dasz rady pojeździc na tym. Chociaż są wyjątki, ale nie warto ryzykować i pchać sie od razu na jakies gsx 750 albo yamahe r6, chociaż wiem, że to jedne z fajniejszych moto i sam chętnie bym takie kupił. Więc łatwo mówić ale ciężko się jest powstrzymać

Sam planuje robić prawko teraz, ale nie wiem jak to jest z ta ustawa. Ma byc prawko od 24 roku życia - najwieksza glupota. Ja mam 21 lat więc jak sie spoznie to straszna lipa.

chris #2406131 09/06/2008 20:50
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Ten podział prawka na kilka kategorii A ma wejsc dopiero za kilka lat.

Dla mnie to bez roznicy, bo ja takowe posiadam, robilem rownoczesnie z kat B.
Dzieki temu oszczedzam , i kto ma okazje niech wlasnie robi

lupus #2406174 09/06/2008 21:08
Dołączył: May 2006
Posty: 570
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: May 2006
Posty: 570
motory są dla ludzi z głowa, wogóle jezdzij szybko umieraj mlodo....

most7wanted #2406187 09/06/2008 21:13
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
Lupus a jestes pewien?
Ja nie wiem juz o co chodzi, wszedzie jest napisane co innego. Podobno mialo juz wejsc w czerwcu tego roku.

Jakis podzial ma wejsc, ze od jakiego wieku jaki moto, ale slyszalem, ze zanim to dokladnie powprowadzaja, ma byc, ze od 24 lat prawko.

Jak znajde jakies linki to wrzuce.

chris #2406245 09/06/2008 21:35
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Tydzien temu czytalem o zmianach na prawko m in na motocykl.
I maja byc wprowadzone jakaies kategorie typu A1, ma byc przedzial wiekowy, co skutkuje prawkiem do danej mocy motocykla.

Prawko ma byc tez wydawane na dany okres czasu np 10 lat.
Niestety nie mam tego przed soba, a nie mam tez czasu szukac

lupus #2407645 10/06/2008 05:05
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
A1 - od 16 lat, poj mot do 125 cm3, moc maks 15km

A2 - od 18 lat, moc maks 47,65 km

A - od 20lat, jezeli wczesniej przez 2 lata miales A2, albo od 24 jesli nie miales zadnego


W czerwcu dopiero projekt trafi do sejmu

lupus #2407920 10/06/2008 07:06
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
Dzieki za info. Skoro w czerwcu trafi do sejmu, to jak to trzeba liczyć. Tzn kiedy to najwcześniej zacznie obowiązywać. Innymi słowy do kiedy jeszcze można zrobić normalne prawko? Jak się ktoś orientuje dzięki za odpowiedź.

chris #2408056 10/06/2008 16:21
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Nie ma jeszcze podanych terminow kiedy mialoby to wejsc.
W Sejmie troche polezy, niedlugo wakacje, wiec zdazysz prawko zrobic.

Wisisz mi za to dobry typ wink

lupus #2408546 10/06/2008 20:54
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,902
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,902
lupus a jaką maszynkę poleciłbyś na początek? Sam jestem na tyle rozgarnięty że moim pierwszym motocyklem na pewno nie byłby GSX 750:)

Jeżeli to prawda z tym prawkiem od 24 roku życia to w te wakacje wypadałoby zrobić (mam aktualnie 21 lat).

dextereq1 #2408884 10/06/2008 23:07
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
Dzieki Lupus! zagraj sobie dzis underka Grecja - Szwecja wink
Tylko, ze ja najwczesniej bede mogl pod koniec lipca, postaram sie sprezyc.

Dextereq1 ja Ci powiem tak - kup sobie co Ci sie podoba. Jest tyle różnych moto, że ciężko cokolwiek powiedzieć. Ważne żeby był w miare dobrym stanie. Druga sprawa wazna jest to ile masz na takie cos kasy do wydania.

GSX 750 to moj ulubiony moto i sam bym go pewnie kupil jakbym mial prawko. Wiadomo, ze powinno sie zaczynac od czegos slabszego, ale to zalezy tez od tego ile czasu poswiecisz na cwiczenia itp. Po drugie kazdy uczy sie inaczej.

Wiec jak masz czas, zeby stracic sezon lub 2 na nauke to kupuj GSX.

Jak nie to polecam, naprawde fajne moto i dobrze sie prezentuje, kawasaki ninja. Jest słabsze niz GSX, ale w sumie ze 100koni ma.

Mozesz sobie kupic jeszcze słabsza Honde, nawet 125. To juz wybor nalezy do Ciebie.

Pamietaj, kup sobie to z czego bedziesz zadowolony!

chris #2408922 10/06/2008 23:17
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
edit:
GSX musisz liczyc 10-15K
Kawa tu zaplacisz troche mniej
Honda (125) z 7-9K, ale to bedzie prawie nowka

GSX na pewno spali z 6-7l, taka Honda ze 3-4l, ale ona pomyka juz duzo gorzej, przyspieszenie ponad 8s, max (z blokada) chyba okolo 120. Wiec osiagami sie nie zbliza nawet do poprzednich.

Zalezy po co Ci takie moto tez

chris #2410339 11/06/2008 17:53
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Prawko sie zdaje na 250tkach, wiec nie widze sensu kupowac 125 (lub np skutera).
Nie dosc, ze do male to jeszcze odglos jaki wydaje jest po prostu okropny. Lepiej dolozyc wiecej (nawet biorac kredyt), ale kupic cos wiekszego co sprawi wieksza frajde i pojedzie wiecej niz 110km/h wink

125/250 to mozna kupowac enduro/cross bo to jest jest wystarczajaca pojemnosc, kupa zabawy i frajdy smile

Hayabusa tez mi sie nie podoba, osiagi osiagami, ale sylwetka, i wyglad sa do dupy. Wiadomo, ludzie maja rozne gusta wink

W Polsce b.popularnym motocyklem jest Suzuki GS 500 , niestety w moj przypadku odpada, musialbym byc slepy, zeby wsiasc na takiego brzydala. Ale za to jest tani, kilkuletni za 10k


Na poczatek chyba optymalnym jest kupic sobie jakies naked bike. Niech to bedzie chocby Honda Hornet.
A po kilku latach przesiasc sie na cos mocniejszego.

Wiadomo, ze nie wszystkich stac na nowy motocykl, dlatego kupujac uzywany trzeba b.uwazac. Szczegolnie trzeba uwazac na enduro/cross oraz sportowe, bo te najczesniej lezaly, wlasciwie kazdy, chocby na placu. NIkt nie jezdzi tez takim 60 na godzine wink

lupus #2415389 13/06/2008 06:32
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,902
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,902
lupus a co sądzisz o następujących pozycjach:
Honda CBR 600
Kawasaki ZX6R
Yamaha Fazer Naked
Tak na szybko przeszukałem allegro.. całkiem ciekawie te pozycje wyglądają... nie za mocne na początek?

dextereq1 #2417963 14/06/2008 14:24
Dołączył: Dec 2003
Posty: 4,847
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 4,847
Ja bym Ci polecił narazie cos ze streeta a najlepiej Suzuki Bandit 600N lub Honda Hornet. Taki motorek w fajnym stanie kupisz kolo 10-11k.

Wiadomo Yamaha R6 piękny motor ale jeśli nigdy nie jezdziles lepiej nie ryzykuj. Przykladowo Bandit ( 78KM ) R6 ( 120KM ). Rozxnica wielka nie ma co ryzykować jesli zycie Ci miłe. /Odrazu powiem ze nie warto wydawać 6-7 k i kupować scigacza typy CBR F1. Jest brzydki to po pierwsze. Juz lepsze od tego jest GS500. pozdro

kubi20 #2418170 14/06/2008 18:57
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
Dex jak się zastanawiasz nad kawasaki to lepiej juz weź GSX600. Przynajmniej będziesz miał fajne moto [kawa też OK, ale bardziej lubię Suzuki]. Reszta jest brzydka. Hornet, Bandit czy Naked po prostu mi się nie podobają, wyglądają beznadziejnie. Tak samo zresztą jak GS500. A moto musi Ci się podobać, bo co z tego, ze silnik słabszy i się szybciej nauczysz śmigać, jak za każdym razem będziesz mówił: "kur... czym ja jeżdżę". Dlatego kup sobie przede wszystkim to co Ci się podoba. A nawet jak będzie za mocne to 1 sezon na naukę chyba możesz poświęcić.

Zresztą jak kupisz i nie będziesz nawet po sezonie dawał rady, to sadze ze bez problemu uda Ci się wymienić na jakiś słabszy, na korzystnych warunkach. Z tego powodu nic nie tracisz, bo zawsze możesz się go pozbyć, a jak Ci się będzie dobrze jeździło, to takiej potrzeby nie biedzie i będziesz miał przynajmniej fajny sprzęt.

Sam na początku pisałem, że pierwsze moto musi być słabsze. Tyle, że jakby przyszło co do czego to i tak bym nie zwracał na to uwagi. Znam kilka osób co zaczynało od mocnych silników i tylko jeden po jakimś czasie zamienił się (jeszcze mu gość dopłacił) na słabszy. Reszta sobie dobrze radzi.

I jeszcze jedno. Jak nawet zastanawiasz się nad tymi konkretnymi modelami, to nie da się powiedzieć, który jest najlepszy. To zależy od tego w jakim są stanie itd. Więc musisz trafić na dobre moto, a nie kierować się tylko nazwą i kupić je bez względu na stan.

chris #2418216 14/06/2008 19:55
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,902
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,902
A co powiesz Chris o Hondzie CBR 600 F4i? Wizualnie piękne moto.

dextereq1 #2418249 14/06/2008 20:18
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 3,565
Honda jak najbardziej fajna, widze, ze zaczynasz myslec logicznie wink. Silnik jak w GSX600. Ale bliższego 'kontaktu' z nią akurat nie miałem. No i nie wiem jak to z cenami dokaldnie, bo nie patrzylem ostatnio, ale wydaje mi sie, ze mniej wiecej podobnie chodza. Jednak na pewno GSX jest bardziej popularne, na 100% bedziesz miał wiekszy wybór przy kupnie, przy ew. sprzedazy. Dlatego ja polecam Ci Suzuki. Na pewno nie bedziesz zawiedzony. Zreszta jak juz pisalem z wymina tez nie bedziesz mial problemów jak cos.


Strona 1 z 3 1 2 3

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, forty, latajaca_holenderka, alfa, Lukasz111, $-man, rymoholik, burbon), 2,728 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,415
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1