Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 13 z 13 1 2 11 12 13
Dołączył: Dec 2005
Posty: 783
Z
old hand
old hand
Z Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 783
Witam. We wtorek wyjezdzam do Anglii i chcialem zapytac bardziej doswiadczonych kolegow, czy mogliby mi podpowiedziec o czym nie powienienem zapomniec? Nie mowie o jakis pierdolach, typu bilety, czy kasa;] Cos ojciec mi mowil, ze mozliwe, ze wypadaloby miec jakies zaswiadczenie o ubezpieczeniu w Polsce(oczywiscie wystawione w urzedzie), to prawda? Chodzi mi wlasnie o takie rzeczy. Bede wdzieczny za kazda sugestie smile

Pozdrawiam wink

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
ja wyrobilem sobie Europejska Karte Zdrowia ale pojecia nie mam czy w razie wypadku to by sie przydalo. Nic nie kosztowalo to zrobilem. Ogolnie chyba warto sie ubezpieczyc na pierwsze tyg pobytu, no chyba ze jedziesz typowo zarobkowo na wakacje na 3 miechy wtedy olewka z jakimkolwiek ubezpieczeniem bo tniemy koszty wink

Dołączył: Dec 2005
Posty: 783
Z
old hand
old hand
Z Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 783
A jak wyglada sprawa z NIP'em? Jest potrzebny przy podejmowaniu pracy w Anglii?

Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
nuuu otrzymujesz angielski NIP to jest NIN National Insurance Number. Radze poczytac jak najwiecej zeby unikac pozniej niespodzianek smile

Dołączył: Aug 2002
Posty: 3,047
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 3,047
szukam takiego angielskiego "ceneo" tj porownywarki cen, chce kupic radyjko samochodowego i chcialbym najtanszy sklep znalezc z car audio

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by piotras
szukam takiego angielskiego "ceneo" tj porownywarki cen, chce kupic radyjko samochodowego i chcialbym najtanszy sklep znalezc z car audio
http://www.comparestoreprices.co.uk/
http://www.pricerunner.co.uk/
http://www.price-guide.co.uk/
http://www.bizrate.co.uk/
http://www.ciao.co.uk/

Google najlepszym przyjacielem wink

Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
akurat wszelakich porownywarek tu jest multum niektorzy az smierdza z lenistwa, fuj fuj wink

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Moze ktos mi przyblizyc procedure o zwrot podatku ?

1) Jesli w roku 2007 pracowalem przez 3 miechy (czerwiec, lipiec, sierpien) to jaki dokument jest mi potrzebny ? P60 ? I gdzie go moge odebrac?

2) Z takim dokumentem mam sie udac do IRS... co jeszcze ze soba warto wziac ?

3) Ile czeka sie +- na zwrot podatku ? Jest mozliwosc odebrania pienidzy tutaj w UK, ale jest tez mozliwosc odebrania w kraju ojczystym - czek, ktory realizuje dostaje w funtach badz przelew na konto... zgadza sie czy cos jest nie tak?

pozdro

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
to bylo dawno temu, juz nie pamietam co tam zabieralem, ale podczas wypelniania papierkow zaznaczylem ze chce pieniadze miec przelane na konto bankowe i pod koniec maja dostalem(a bylem tam w kwietniu). Wrocilem do PL i wybralem z bankomatu czy tam do pinnka wplacilem smile

Poza tym mam pytanie odnosnie internetu, bo sie wybieram za jakis czas, z kim macie umowe i gdzie najlepiej wziac net w UK?

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Wifi cos sciagniesz grin

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
dzieki Experto.
Nadal nie wiem najwazniejszego punkt 1 ;].

Ja wolalbym dostac w funtach chyba mimo wszystko wiec wybiuore jakas taka opcje...

co do neta, ciezko cos sciagnac wifi,... zalezy gdzie sie osiedlisz ;] ja jestem na queens park sporo wifi w powiewtrzu ale wszystko poblokowane

pozdr

Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,856
Likes: 1
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,856
Likes: 1
Originally Posted by Experto
to bylo dawno temu, juz nie pamietam co tam zabieralem, ale podczas wypelniania papierkow zaznaczylem ze chce pieniadze miec przelane na konto bankowe i pod koniec maja dostalem(a bylem tam w kwietniu). Wrocilem do PL i wybralem z bankomatu czy tam do pinnka wplacilem smile

Poza tym mam pytanie odnosnie internetu, bo sie wybieram za jakis czas, z kim macie umowe i gdzie najlepiej wziac net w UK?


Ja mam neta z BT, kosztuje 40f bo to razem z telefonem. Szybkość obra myślę... 600kb/s leci nawet jak z rapida leci smile upload 45kb/s smile i nie ma limitów

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Kretol a placisz oprocz abo cosj jeszcze ? bo ja tez mam BT i jest abo i jakies 75Ł co miecha czy tam co dwa... nie znam szczegolow bo dopiero tydzien jestem ale nie jest spoko tongue
pozdr

Dołączył: May 2006
Posty: 3,798
Zysk Daje Ryzyko
Zysk Daje Ryzyko
Dołączył: May 2006
Posty: 3,798
lelu

do rozliczenia potrzebny Ci jest formularz P45 który powinieneś otrzymać od byłego pracodawcy następnie udajesz sie do tax office tzw reveniu i jeżeli nie przekroczyłeś bodajże 5600 funi a zabierali Ci podatek to możesz liczyć na zwrot podatku a co do internetu przejrzyj ofertę virgina

Strona 13 z 13 1 2 11 12 13

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (forty, rafal08, Sensei, alfa, kamel, betowiec, latajaca_holenderka, aker), 2,533 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,332
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1