Oryginalnie wysłał WiWo:
[qb]Panowie moze troche nie na temat, ale skoro siedzicie w sporcie amerykanskiem, moze moglby ktos w trzech zdaniach wytlumaczyc mi kursy amerykanskie np. -113 i jak sie to ma do sys. dziesietnego ?
pozdr i nie krzyczcie bardzo ze nie na temat <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/qb]
dla faworytow kursy sa z "-" i liczymy je tak aby przeliczyc na dziesietny:
(kurs+100)/kursnp: -113 (113+100)/113=1.88
wg amerykanskich kursów wyglada to tak, ze przy kursie -113 aby wygrac 100$ musisz postawic 113
dla "dogow" kursy sa z "+" i liczymy je tak aby przeliczyc na dziesietny:
(kurs+100)/100np: +113 (113+100)/100=2.13
wg amerykanskich kursów wyglada to tak, ze przy kursie +113 aby wygrac 113$ musisz postawic 100