|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 248
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 248 |
Siema. Wybieram się w tym roku na ekonomię, ale nie jestem jeszcze do końca zdecydowany czy SGGW czy Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Z jednej strony Warszawa - duże miasto, duze możliwości i bogata uczelnia z bardzo dobrą renomą, a z drugiej strony Kraków i uczelnie typowo ekonomiczna, z szerokim zakresem specjalności itp. Z tego co patrze SGGW oferuje liczne praktyki w okresie wakacji (więcej tu: http://wne.sggw.pl/pdf/2008/praktyki_ekonomia2008.pdf) w firmach ubezpieczeniowych, bankach, biurach maklerskich, firmach leasingowych, urzędzie skarbowym a nawet agencjach rządowych). Oczywiście są też praktyki w instytucjach rolniczych, oraz jakieś przedmioty rolnicze, ale to pewnie na pierwszym roku tylko. Pomimo to jakoś ciągnie mnie w strone tego Krakowa i UEK i już prawie byłem zdecydowany tam pójść, ale kilak osób zdecydowanie poleca mi SGGW. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Dodam jeszcze ze jeżeli poszedłbym do Warszawa to mam tam zapewnione dosyć tanie mieszkanie w centrum, no i do Wawy mam bliżej niz do Krakowa, bo mieszkam w Lublinie. dzięki za opinie, pzodro!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,245
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,245 |
Witam! Mam kilku znajomych z ekonomii na SGGW i z tego co mówią to zbyt dużo nauki to oni nie mają  więc na Twoim miejscu wybrałbym Kraków,ale to zależy od Ciebie co chcesz robić na studiach 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
SGGW to takie mydło i powidło. Wszystkie kierunki mają. Kadra naukowa pewnie nie jest najlepsza. A na te praktyki bym nie liczył bo to takie ochłapy. Jeśli masz pojęcie to sam sobie znajdziesz bo ogłoszeń masa. Zależy co chcesz potem robić. Bo w niektórych sektorach to jednak Kraków jest słaby i tam będzie problem w pracą... Ekonomia na SGGW na pewno najlepszej renomy nie ma. UEK jest w tym dużo lepszy ale tutaj też jest ważne miasto ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 7,291
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 7,291 |
SGGW nie ma najllepszej renomy, powiedzialbym nawet ze ma dosc kiepska renome (tzn wszystkie kierunki poza rolniczymi/zywnosciowymi). Jak Warszawa to raczje tylko Uniwerek/SGH (ale jak SGH to najpierw poczytaj co o nich sadza inni studenci), ew jakas prywatna (np Kozminski) - wiekszego wyboru dobrych uczelni ekonomicznych tu nie masz.
Kolega studiuje tam bankowosc (nie pamietam jak dokladnie sie nazywal ten kierunek) - i twierdzil ze totalny lajt, przez 2 lata ze dwa razy tylko sie uczyl (wczesniej byl dwa lata na Polibudzie Warsz., elektronika, ale zrezygnowal, choc dobrze sobie radzil), a ma bardzo wysoka srednia. Najwieksza zaleta - pelno dziewczyn w akademikach (Kolega ma tylko 2-3 kolegow i jakies 20-30 kolezanek, ciagle imprezki z nimi, wiec lajcik). Tak wiec fajnie sie studiuje, ale wiedzy to tam nie zdobedziesz zbyt duzo.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911 |
Na UG na wydział ekonomii mówi się: wydział gier i zabaw  jak jest gdzie indziej, nie wiem
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
|
|
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133 |
Ja jestem na FiR na SGGW i jest całkiem spoko. Są przedmioty mocno lajtowe, a są też takie, gdzie kierunki ekonomiczne na innych uczelniach wymiękają z poziomem, np. matematyka. Samo studiowanie jest dosyć przyjemne, rzeczywiście nauki zbyt dużo nie ma, a uczelnia wcale takiej słabej renomy nie ma, jak niektórzy piszą. Jeśli chodzi o przedmioty rolnicze to nie wiem czy od najbliższego roku w ogóle nie będą wycofane, ponieważ wcześniej wydział był ek-rol, a teraz zmienili na Wydział Nauk Ekonomicznych i praktyki przenieśli z IV sem. na wakacje po drugim roku. Praktyki trzeba sobie samemu załatwić, ale to żaden problem. Banki, ministerstwa, agencje, biura rachunkowe, US, biura maklerskie etc. Ale to chyba wszędzie tak jest. Uczelnia dosyć przyjazna, przyjemnie się studiuje, nowe budynki, dobre obiekty sportowe, ładne dziewczyny. Polecam  Aha i a propos tego, że na UW jest wyższy poziom to w pierwszej turze dostałem się na UW, a na SGGW nie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517 |
Ja na Twoim miejscu próbowałbym na SGH. Od roku studiuje na UEK (2-gi kierunek) i na razie nie jestem zachwycony, dosyć słaby poziom i kiepska kadra z kilku przedmiotów. Zresztą wystarczy popatrzeć na rankingi uczelni ekonomicznych, UEK do czołówki nie należy
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 248
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Dec 2006
Posty: 248 |
przecież w wiekszości rankingów UEK jest razem z AE Poznań za SGH:P
na SGH już nie wystartuje bo za późno, zreszta zdawalem zbyt malo przedmiotow na maturze zeby liczyć sie tam w rekrutacji; zreszta o SGH też roznie ludzie mówią;
dostalem sie jeszcze na Uniwerek Wroclawski i UMK w Toruniu, ale tam raczej nie pojde bo strasznie dlaeko;/
do jutra musze podjac decyzje bo tzreba wpłacać za legitymacje i żeby kasa zdążyła na konto uczelni dojść:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 2,651
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2006
Posty: 2,651 |
Jesli chcesz isc na ekonomie to sposrod tych dwoch uczelni wybralbym 'stara' Akademie Ekonomiczna 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 1,130
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2007
Posty: 1,130 |
Jak chcesz coś ekonomicznego, to nie polecam Uniwerku Wrocławskiego. AE najlepiej.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|