Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 11 1 2 3 10 11
#2477975 12/07/2008 17:50
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
@e$corpion
Czyli biorę p45 śmigam do odpowiedniego urzędu i tam już wszystko załatwiam? Trzeba mieć payslipy czy nie ?
Acha i jeszcze jedno, na co warto zwrócić uwagę przy wypełnianiu jakiś formularzy, jakiś haczyki czy bezproblemowo ?;)
pozdro

Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Lelu P45 tzn P60 jesli chcialbys sie rozliczyc, payslipy sa niepotrzebne.

Dołączył: May 2006
Posty: 3,798
Zysk Daje Ryzyko
Zysk Daje Ryzyko
Dołączył: May 2006
Posty: 3,798
z wypełnieniem powinno pójść bezproblemowo zawsze możesz kogoś w urzędzie poprosić o pomoc.Na odp czy należy Ci sie zwrot podatku czekasz do 5 tygodni.payslipy jak napisał Lewy nie są potrzebne

Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Jesli ktos nie zarobil 12 tys pounds to przyznaje sie zwrot do 5300(jakos tak) jest calkowity zwrot, a pozniej sa jakies procenty. Jesli chcesz obliczyc wpisz w google - kalkulator do obliczania podatku w UK i mozesz sam to obliczyc.
Wpisujesz kwote zarobiona, nastepnie zabrany tax i masz wszystko jak na dloni.

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
@e$corpion
Ja zarobilem niewiecej niz 5 tysiakow, wiec zwrot dostane na 100%.
Nie chce korzystac z firmy zadnej tez bo szkoda mi tych 100funtow ktore by ze mnie sciagneli dziady ;]

Lewy to w koncu p45 czy p60 ? Bo sie pogubilem po Twoim poprzednim poscie:P

dzieki chopaky ;]


Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Do koncowego rozliczenia potrzebne jest P60.
Podam przyklad:) W roku podatkowym pracujesz w 3 firmach. Z 2-ch pierwszych musisz okazac P45 a z ostatniej P60.
Az 100 funtow sciagaja za prowizje ???

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Spoko rozumiem juz;)
SCiagaja jakos chyba okolo 10-14 %
ale jak mi pobieralo co miecha okolo 320 funtow to troche by bylo kasy dla nich smile

Dołączył: May 2006
Posty: 3,798
Zysk Daje Ryzyko
Zysk Daje Ryzyko
Dołączył: May 2006
Posty: 3,798
miałeś pewnie zły numer podatkowy.prawie 1000 funtów jest o co walczyć.powodzenia

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Dokladnie. W tych 3xx byl jeszcze oplaty na NI ktorych chyba nie zwracaja, wiec mysle ze jakies 800-900 funtow bym z tego mial, wiec duza kasiorka;)

Jutro skocze chyba do roboty po p60 i sie pomecze troche:)

pozdro

Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
T
rzut rozny
rzut rozny
T Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
Orientuje się ktoś ile kosztuje połączenie z tel stacjonarnego z Polski na komórkę angielską ?

Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
hbr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Kto mi odpowie: ile litrów wódki i ile paczek papierosów moge wwieść do Anglii?

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Wodki nie wiem, ale tytoniu mozesz wziasc ile chcesz. Chyba, ze wolisz cale kartony.

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Znaczy sie paczki szlug...

Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Originally Posted by hbr
Kto mi odpowie: ile litrów wódki i ile paczek papierosów moge wwieść do Anglii?
na 99 % z tego co mi wiadomo wodki 1 litr ale 2 X 0,7 zawsze biore i nie ma problemu a fajek to 300 papierosow a ja biore zawsze 3 "wagony" ale dziele 2 ida do duzej torby a 1 do podrecznego ...

Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
hbr Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Dziękuje Linc.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 448
addict
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 448
Originally Posted by hbr
Kto mi odpowie: ile litrów wódki i ile paczek papierosów moge wwieść do Anglii?

W Zjednoczonym Królestwie obowiązują takie same przepisy celne jak w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Limity osobowe dla osób podróżujących do Wielkiej Brytanii (dotyczy krajów należących do UE):

- 200 sztuk cygar,
- 400 sztuk cygaretek,
- 3 kilogramy tytoniu do palenia,
- 110 litrów piwa,
- 90 litrów wina,
- 10 litrów alkoholu wysokoprocentowego,
- 20 litrów alkoholu pośredniego (porto, sherry)

Z uwagi na niski poziom opodatkowania papierosów i innych produktów tytoniowych w Polsce, Wielka Brytania wraz z kilkoma innymi krajami UE wprowadziła przejściowe regulacje podatkowe na ich przywóz. Podróżny, przewożący z Polski do Wielkiej Brytanii więcej niż 200 sztuk papierosów musi zapłacić podatek (przejścia na granicy oznakowane kolorem czerwonym). W przeciwnym razie towar może zostać skonfiskowany i zniszczony.
Limit na papierosy ma obowiązywać do 31.12.2008, o ile w międzyczasie termin ten nie zostanie zmieniony lub zniesiony.

Nie istnieją żadne restrykcje na wywóz, bądź przywóz jakiejkolwiek waluty, czy czeków podróżnych.

Przejścia oznakowane kolorem zielonym] przeznaczone są dla podróżnych nie posiadających niczego do oclenia, czerwonym - dla tych, którzy muszą coś oclić.

Źródło: Strona Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie

Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,689
sorry że tak poza tematem, ale po co dawać linki w pierwszym poście skoro one nigdy nie działają?

"There was a problem looking up this post in our database.

Please use your back button to return to the previous page. "

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
wracajac jeszcze do zwrotu podatku. Na stroniie IRS znalazlem takie cos:

Please select the type of office you require:

1. Tax Offices for Individual tax enquiries
2. Tax Offices for Employer enquiries
3. Tax Offices for the Self-Employed enquiries
4. Tax Offices for Corporation tax enquiries
5. Tax Offices for Agents enquiries


Domyslam sie, ze powinninem zglosc sie pod pozycje nr 1, tak ?

Czy to w ogole nie tak szukam ?

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Kto sie orientuje gdzie w Londynie jest biuro w ktorym moge zlozyc formularze o zwrot podatku ? Szukam na stronce IRS ale tam nie moge nic znalezc :/
bede bardzo bardzo wdzieczny

pozdr

Strona 1 z 11 1 2 3 10 11

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, latajaca_holenderka, Lukasz111, rymoholik, aker, burbon, Sensei, forty, $-man, ANZELMO, alfa, kamel), 2,812 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,543
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1