|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034 |
[ Linked Image] Kobiety:48kg 53kg 58kg 63kg 69kg 75kg + 75kg Mężczyźni:56kg 62kg 69kg 77kg 85kg 94kg 105kg +105kg Reprezentanci Polski:Marieta Gotfryd, Marzena Karpińska, Aleksandra Klejnowska -Krzywańska, Dominika Misterska -Zasowska, Bartłomiej Bonk, Marcin Dołęga, Robert Dołęga, Grzegorz Kleszcz, Szymon Kołecki, Krzysztof Szramiak. Przydatne linki: Program zawodów [ pekin.onet.pl] Polski Związek Podnoszenia Ciężarów [ pzpc.pl] Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów [ iwf.net] Europejska Federacja Podnoszenia Ciężarów [ ewf.sm] Polska Sztanga - portal o o podnoszeniu ciężarów [ polska-sztanga.h2.pl]
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 858
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 858 |
Kobiety do 48kg
Noel M.-Karpinska M. 1 kurs 1.7 (STS)
jezeli taki kurs bedzie, i sie nie zmieni, to polecam grac 100% w MS Juniorow i ME Francuska wygrywala z Polka zdecydowanie
12.06.2008 MS Juniorow :
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 858
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 858 |
ME : Noel 4 miejsce 178 kg Karpinska 7 miejsce 163kg
ROYAL WORLD WEIGHTLIFTING CHAMPIONSHIPS: Noel 12 miejsce 171 kg Karpinska 15 miejsce 166kg
Jak widac Francuska jeszcze poza zasiegiem Polki zapewnwe bedzie na tej Olimpiadzie
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 858
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 858 |
no i jesli chodzi o Zloty Medal w tej Kategori do 48kg to ZDECYDOWANIE CHEN XIEXIA z CHiN po kursie 1.4. Chinka poprostu demoluje swoje rywalki wygrywajac z nimi 15-20 kg
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 1,318
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2003
Posty: 1,318 |
ME : Noel 4 miejsce 178 kg Karpinska 7 miejsce 163kg
ROYAL WORLD WEIGHTLIFTING CHAMPIONSHIPS: Noel 12 miejsce 171 kg Karpinska 15 miejsce 166kg
Jak widac Francuska jeszcze poza zasiegiem Polki zapewnwe bedzie na tej Olimpiadzie 1 KARPIŃSKA MARZENA LKS ZNICZ BIŁGORAJ 48,00 ( 79+ 95)174 nie był bym taki pewny . Polka w Maju na MP ładnie wypadła
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 23,868
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 23,868 |
Rekordy Polski w podnoszeniu ciężarów
Rwanie Karpińska Marzena Znicz Biłgoraj 75kg 24/05/08 Terespol to skad masz 79 chyba by bylo uznane jako rekord??
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 23,868
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 23,868 |
dobra juz widze ze ejst rozbieznosc na stronie PZPC i na polska sztanga.prv.pl
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731 |
Gdzie można sprawdzić listy zgłoszonych do poszczególnych kategorii zawodników i zawodniczek 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
Karpinska na treningu w Chinach podniosla 181 kg w dwuboju, a zarzucila w podrzucie jeszcze troche wiecej...raczej nie wydaje sie, by bardzo ten rezultat odstawal od tego, co pokaze w zawodach. Karpinska poprawia sie praktycznie z miesiaca na miesiac...180 powinno jej dac 8-ke i moze troche pobudzi te nasze babskie ciezary, ktore przywiazane do Socki stanely w miejscu...byc moze w Londynie Marzena bedzie walczyla o zloto. http://www.iwf.net/tu cos znajdziesz Sebastianie, ale nie powiem, zeby to bylo fajnie zorganizowane 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 11,946
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 11,946 |
Karpinska na treningu w Chinach podniosla 181 kg w dwuboju, a zarzucila w podrzucie jeszcze troche wiecej...raczej nie wydaje sie, by bardzo ten rezultat odstawal od tego, co pokaze w zawodach. Karpinska poprawia sie praktycznie z miesiaca na miesiac...180 powinno jej dac 8-ke i moze troche pobudzi te nasze babskie ciezary, ktore przywiazane do Socki stanely w miejscu...byc moze w Londynie Marzena bedzie walczyla o zloto. http://www.iwf.net/tu cos znajdziesz Sebastianie, ale nie powiem, zeby to bylo fajnie zorganizowane  Hm - pozwolę się nie zgodzic z szanownym kolegą ... To miejsce w ósemce to byłby mega sukces i watpie ,zeby 181 ( szarpnęła to z nadwagą + 1kg ) starczyło , ma liście startowej mamy Chinka - mega kosmos 2x Thajlandia - pod 200 szarpały i pewnie mogą koło tego dobawić 2x Turcja - podobnie jak wyżej ( na ME 198 i 196..... ) Koreanka ( dawno nie dźwigała - pewno koksiara - ale 190 juz miała - jak to koreanki na olimpiadzie na pewno super przygotowane - jakby ta laluchna była gdzieś w parze bądź 1-3 po kursie powyżej @2.5 bym brał Japonka - 5 na ostatnich MŚ 186 - w 2005 brąz i 191....... Włoszka - 8-a na MŚ - 183 Tajka - 181 miała na MŚ ( 11 miejsce ) - pare kilo pewnie dorzuci Francuzka - 178 ale też w zeszłym roku - progres ciągły - tak że też mozna się spodziewać paru kilo na plus . Jest jeszcze druga Japoneczka - enigma .... 9 lalek bez drugiej japoneczki , które 181 powinny wytrzepać z palcem dupie . jasne , że mogą popalić - ale na więcej niż 1-ą maks. 2 bym liczył . Reasumując - do 8-mego miejsca naszej potrzeba sporo szczęścia 1) Wynik 180 i ze 2 - pytanie czy po zrobi po zbiciu wagi 2) 2 pala z listy wyżej bez jaj - poczekam na Londyn pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
ja mysle, ze z wynikiem 180 sie zakreci kolo 8-ki, we Francuzke tak bardzo nie wierze...co prawda nie mam podgladu jak ona cwiczy, ale nasza robi bardzo szybkie postepy... o wiele szybsze od FRancuzki...poza tym Polka podniosla to juz w Chinach...nie wiadomo jak inne Europejki beda tam dzwigac...o i 1-2 spali ktores podejscie, co jest bardzo prawdopodobne i 8-ka jest  A ta para Noel-Karpinska wydaje sie na styk...zgodnie z kursami  1 kg nadwagi to tak wiele nie jest 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 11,946
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 11,946 |
ja mysle, ze z wynikiem 180 sie zakreci kolo 8-ki, we Francuzke tak bardzo nie wierze...co prawda nie mam podgladu jak ona cwiczy, ale nasza robi bardzo szybkie postepy... o wiele szybsze od FRancuzki...poza tym Polka podniosla to juz w Chinach...nie wiadomo jak inne Europejki beda tam dzwigac...o i 1-2 spali ktores podejscie, co jest bardzo prawdopodobne i 8-ka jest  A ta para Noel-Karpinska wydaje sie na styk...zgodnie z kursami  1 kg nadwagi to tak wiele nie jest  na pewno więcej dla tej kruszynki niż 100kg-owego bysia....... widzę,że kolega potworny optymista - obyśmy mieli sporo powodów do radości - jak Karpińska zrobi te 181 kg - to duży szacunek - ale nic w tej konkurencji nie obstawię - chyba ,że ktoś wystawi koreankę z turczynkami , japonką albo tajlandkami pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731 |
Marcin Dołęga win w Bawie po 5,50 to są chyba jakieś kwadratowe jaja. Przecierz on jest jednym z tych którzy nam mają goldena przywieźć z Pekinu, sam zapowiada wielką formę - czy o czymś nie wiem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Jaja to były w Sportingbecie, który miał na niego kurs @13. Bwin podobno otworzył go z kursem pow. @20, ale to tylko podobno...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,083
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,083 |
Jaja to były w Sportingbecie, który miał na niego kurs @13. Bwin podobno otworzył go z kursem pow. @20, ale to tylko podobno... Tak w Bwin był kurs 22
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 858
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 858 |
[quote=tomo]Jaja to były w Sportingbecie, który miał na niego kurs @13. Bwin podobno otworzył go z kursem pow. @20, ale to tylko podobno... Tak w Bwin był kurs 22[/qu Aramnau moze byc jmniestety poza zasiegiem dla Marcina 423kg w dwoboju robi wrazenie
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2003
Posty: 2,034 |
48kg kobiet Złoty medal Typ: Xiexia ChenKurs: 1,4 5/10 bf Nie znam się zbytnio na podnoszeniu ciężarów. Moja wiedza ogranicza się do przeczytaniu kilku artykułów i oglądaniu (nieregularnym) ME, MS i IO. Do zagrania tego typu przekonała mnie wypowiedz trenera reprezentacji Polski i jednego z reporterów podczas ostatnich MS. Wówczas to dowiedziałem się o tym, ze każdy kraj może wystawić bardzo skromna liczbę reprezentantów i takie Chiny powystawiają zawodników tam gdzie będą pewni złota. Patrząc na tabele to szansa jest naprawdę spora, bo jak wcześniej wspomniał onda ta Chinka to "mega kosmos" w tej kategorii wagowej. Kurs może i nie powala, ale jak dla mnie jest wystarczająco interesujący żeby zagrać tu właśnie na kosmiczna  reprezentantkę gospodarzy Xiexie Chen.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
nie znam sie kompletnie na ciezarach, ale 1.85 na Polaka w tej parze to nie za duzo? Robert Dolega (POL) - Ramunas Vysniauskas (LTU)?
dzieki za opowiez
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731 |
Nie jest bo Robert to słabszy z Dołęgów. To Marcin jedzie po zloto 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
aha to zajebiscie, to musze grac w ruga strone 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|