|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
[ Linked Image] [u][b]OFICJALNA STRONA EUROLIGI[/b][/u] [ euroleague.net] Skład grup Euroligi koszykarzy 2008/2009: Grupa A: [ euroleague.net] Maccabi Electra Tel Awiw, Olympiakos Pireus, Cibona Zagrzeb,Unicaja Malaga, Le Mans, Air Avellino Grupa B: [ euroleague.net] MDP Siena, FC Barcelona, Panathinaikos Ateny, Żalgiris Kowno, Prokom Trefl Sopot, SLUC Nancy Grupa C: [ euroleague.net] TAU Ceramica Vitoria, Fenerbahce Ulker Stambuł, Virtus Rzym, Olimpija Lublana, DKV Joventut Badalona, Alba Berlin Grupa D: [ euroleague.net] CSKA Moskwa, Partizan Belgrad, Real Madryt, Efes Pilsen Stambuł, Armani Jeans Mediolan, Panionios Ateny Od nowego sezonu uległ zmianie system rozgrywek. W sezonie zasadniczym 24 zespoły podzielone zostały na cztery grupy (poprzednio trzy).
Inauguracja rozgrywek odbędzie się 20 października, a sezon zasadniczy I fazy grupowej potrwa od 22 października do 15 stycznia 2009 roku.
Do drugiej fazy awans wywalczy 16 ekip - po cztery najlepsze z każdej grupy. Rywalizacja w czterech nowych grupach, która wyłoni ćwierćfinalistów trwać będzie od 28 stycznia do 12 marca 2009 roku. Faza play off - ćwierćfinały - będzie rozgrywana do trzech, a nie jak to było poprzednio do dwóch zwycięstw (24 marca 8 kwietnia). Finałowy turniej rozegrany zostanie od 1 do 3 maja 2009 roku - po raz pierwszy w historii Euroligi w Berlinie.
Last edited by zw1; 10/07/2008 04:14.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,727
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,727 |
W grupie A zjadłeś Unicaję. Ale Prokom trafił... Trzech gigantów.  + Żalgiris, który jeśli nie oslabi składu to będzie jak zwykle silne. Jedynie z Nancy można powalczyć. Grupa C to śmiech. Mamy TAU i Juventut, średniaka Fenerbahce + 3 ogórków. Przynamniej bedzie ciekawie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
http://www.polskikosz.pl/news/17348:PUKE: Co za bzdura. Nie pozostaje nic innego jak pojechać do Gdańska i zobaczyć na żywo.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731 |
Po prostu wszystkich miłośników (jesie są tacy) mają głęboko w dupie  Kasa misiu kasa...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 2,125
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2001
Posty: 2,125 |
czy jakakolwiek stacja bedzie pokazywac eurolige?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 1,630
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2007
Posty: 1,630 |
mam nadzieje ze POLSAT to wezmie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 148
member
|
|
member
Dołączył: Aug 2007
Posty: 148 |
Czy ktoś może coś wie na temat pokazywania w TV spotkań euroligi? Kapitalnie by było gdyby wrócił do tego Polsat, ale wcześniej zrezygnował z tego samego powodu co C+, więc wydaje mi się, że został TVP Sport bądź N-sport.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 1,630
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2007
Posty: 1,630 |
czy ktos wie juz cos gdzie beda pokazywac Eurolige?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 1,630
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2007
Posty: 1,630 |
tez mam taka nadzieje 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790 |
Polsat ma gleboko w tylku koszykowke 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
Polsat ma gleboko w tylku koszykowke  No zobaczymy, jakos musza zapchac ta ramowke... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 7,056
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 7,056 |
Echhh zabilo mocniej serce jak zobaczylem temat Euroligi na wierzchu  Duzymi krokami zbliza sie poczatek sezonu koszykarskiego w Europie + tez niedlugo NBA. Po drodze wyskocze sobie do O2 Areny na mecze druzyn NBA (juz niedlugo). W sumie to powinienem to byl napisac w dziale CO CIE CIESZY 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 1,630
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2007
Posty: 1,630 |
Asseco Prokom Sopot będzie grał w Rzeszowie
Sympatyków żółto-czarnych niepokoją jedynie pogłoski o możliwości rozgrywania Euroligi w tym sezonie w Rzeszowie. Federacja nie chce się zgodzić na halę w Sopocie, która była ostatnio dopuszczona warunkowo.
Nowy sponsor zastanawia się, czy warto ponosić koszty związane z wynajmowaniem hali Olivia w Gdańsku. Zastanawiano się nad nowo wybudowanym obiektem w Gdyni, jednak zostanie on zbyt późno oddany do użytku. Nie można wykluczyć, że koszykarze na mecze Euroligi będą musieli jeździć aż do Rzeszowa. Tam bowiem znajduje się siedziba firmy ich nowego właściciela - Asseco.
sportowefakty.pl
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,749
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,749 |
bez sensu, wyjazd do Rzeszowa praktycznie zamyka/zmniejsza szanse wyjscia z grupy euroligowej Prokomu. DLa mnie jest to smieszne że klub z nad morza może rozgrywac swoje mecze na podkarpaciu. Zle sie dzieje w Prokomie i z roku na rok wydaje się że bedzie jeszcze gorzej. Krauze sprzedał udziały i praktycznie stracił kontrole nad tym klubem. To jest właśnie minus jeżeli klub posiada tylko jednego potężnego sponsora który będzie chciał odejść w przyszłości. Jeżeli tak sie stanie to Sopot będzie miał klub o budżecie tak jak to było kiedyś w granicach 2-3mln zl.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869 |
no raczej jeszcze nie pewny ten Rzeszow, do gry znow wlaczono Bydgoszcz ale moim skromnym zdaniem dogadaja sie jednak z szefami hali Olivii i mecze beda rozgrywane na miejscu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,735
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,735 |
gdzies czytalem, ze jest jakis raport nt hali Olivii, w ktorym jest napisane, ze hala grozi zawaleniem. Juz mam: http://hokej.net/news.php?id=7353&wys_licz=tak
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
Szykuje się koszykarska Liga Mistrzów?
Zgromadzenie Ogólne Unii Europejskich Lig Koszykówki (ULEB) przedstawiło we wtorek w Paryżu projekt nowego systemu rozgrywek, zainspirowany piłkarską Ligą Mistrzów. Według projektu, w rozgrywkach, które mają stanowić kontynuację obecnej Euroligi koszykarzy, wystąpi 30 drużyn z 25 krajów. O udziale decydować będą przede wszystkim, jak w Lidze Mistrzów, wyniki w rywalizacji krajowej.
22 kluby zostaną do rozgrywek "zaproszone", a do nich dołączy osiem zespołów wyłonionych z dwóch rund kwalifikacji. Faza grupowa wyłoni się 16 ekip, które następnie rywalizować będą systemem pucharowym, aż do Final Four
Obecnie w Eurolidze występują 24 klubów, ale większość wywodzi się z czołowych lig europejskich, m.in. po cztery z Włoch i Hiszpanii. Reprezentowanych jest łącznie 13 krajów. Z 24 zespołów 16 ma stałe miejsce w "elicie", siedem jest zgłaszanych przez ligi krajowe, a ostatnie miejsce jest zarezerwowane dla zdobywcy Pucharu Europy.
Szczegóły nowego systemu rozgrywek ULEB będą omówione, z udziałem zainteresowanych lig krajowych, w październiku 2008 roku. Planowana zmiana ma zacząć obowiązywać od sezonu 2009/2010 i ma poparcie większości europejskich lig koszykówki.fajosko 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
podwórkowy attaché
|
|
podwórkowy attaché
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060 |
wszystko pięknie i ładnie żeby jeszcze tylko pokazywała to jakaś stacja np. Polsat Sport 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,545
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,545 |
wszystko pięknie i ładnie żeby jeszcze tylko pokazywała to jakaś stacja np. Polsat Sport  Nikt w Polsce nie chce transmitować koszykarskiej Euroligi. Przez to w przyszłości polskie kluby mogą nie dostać licencji na występy w tych rozgrywkach. Przez ostatnie trzy lata męską Euroligę pokazywał Canal+ Sport, ale stacja nie zdecydowała się na przedłużenie umowy na kolejny rok. Chętnych nie widać wśród innych stacji. - Nie ma w ogóle o czym rozmawiać - szybko zamyka kwestię dyrektor TVP Sport Robert Korzeniowski. TVP ma prawda do Polskiej Ligi Koszykówki oraz reprezentacji. Polsat pokazywał ligę koszykarską w ostatnich latach, a Euroligę przed Canal+. - Koszykówka ogląda się kiepsko, więc jeśli chcemy walczyć z konkurencją na oglądalności, to nie koszykarską Euroligą - mówią w Polsacie.
- Euroliga nas nie interesuje - mówi redaktor naczelny Orange Sport Janusz Basałaj. - Idziemy w innym kierunku. Euroliga nam nie pasuje - informuje szef nSport Dariusz Tuzimek.
Pierwszy powód to cena praw. Kosztują 400 tys. euro za rok, do tego dochodzą jeszcze koszty produkcji. Drugi powód to słaba oglądalność koszykówki, w której brakuje sukcesów.
Brak transmisji to problem dla Prokomu (od niedawna Asseco Prokom) - etatowi ostatnio mistrzowie Polski po raz piąty z rzędu zagrają w Eurolidze, ale będą pozbawieni wpływów ze sprzedaży praw telewizyjnych. Umowa z Euroligą przewidywała 80 proc. sumy od telewizji dla klubu, czyli ok. 1 mln zł (budżet Prokomu w najbliższym sezonie wyniesie 10 mln zł).
- Kłopoty z telewizją wpłyną na przyszłość polskich zespołów w Eurolidze - mówi dyrektor sopockiego klubu Jacek Jakubowski. Na udział w niej trzeba mieć licencję, a jednym z warunków są zyski ze sprzedaży praw telewizyjnych oraz potencjał marketingowy klubu.
Źródło: Gazeta Wyborcza 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|