Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
Witam.Wsród grających jest dużo osób typujących under/ocver. Wiele osób dokonuje róznego rodzaju obliczeń matematycznych w tym celu..Jesli macie jakieś ciekawe pomysły PISZCIE Prosze wpisujcie swoje metody co i jak obliczacie /sumujecie odejmujecie dzielicie itp/

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626
Odległość od telewizora/monitora (statsy,relacje) + współczynnik kreatywności zespołu + współczynnik znajomości drużyny + h2h / aktualne osłabienia + logika + czynniki pozasportowe + doświadczenie

to w miarę daje radę ;p

Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
A jakie obliczenia dokonujecie ?Macie jakies sposoby obliczeń????

Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,804
Kiedyś na jakiejś stronie był podany algorytm wyliczania (czysto teoretycznego rzecz jasne) prawdopodobieństwa zdobycia przez daną drużynę określonej ilości bramek. Oto on:

x=[(ś^b)*(e^(-ś))]/(b!), gdzie:

x - prawdopodobieństwo zdobycia b bramek w meczu
b - ilość bramek dla jakiego liczone jest prawdopodobieństwo
ś - średnia bramek strzelona przez zespół w ostatnich 10 meczach (można tu przyjąć inną ilość meczów, np. 5, 15, etc.)
e - stałą Napiera ~ 2,71828182845...

Jeżeli wpiszesz sobie do excela odpowiednie formuły (dla dwóch drużyn) to wtedy sumujesz prawdopodobieństwa uzyskania wyników underowych, tj. 0-0; 1-0; 2-0; 1-1; 0-1; 0-2.
Prawdopodobieństwo przeciwne oznacza wynik underowy.
Mam nadzieję że jasno to wytłumaczyłem, a jeśli nie to wyjaśnię wątpliwości.

Oczywiście podkreślam, że jest to obliczenie czysto teoretyczne, uwzględniające jedynie statystyki. W praktyce nie sprawdzałem na dłuższą metę tego systemu, jednak w niektórych meczach korzystanie z niego byłoby nie do końca sprawdzone. WPU np. drużyny z czołówek tabel danych lig. Z reguły, jeśli są one overowe, to wtedy najczęścej przy bezpośredniej konfrontacji tych drużyn jest wynik underowy (WPU np. różne szlagiery typu Manchester United - Arsenal, Wisła - Legia, etc).

Jednym z ważniejszych czynników jest dla mnie to, czy drużyny grają defensywny futbol czy raczej się otwierają, a także to czy w linii obrony w danym meczu nie będzie osłabień (a jeśli tak to czy mogą one poważnie wpłynąć na wynik spotkania). Można zwracać uwagę na ustawienia drużyn oraz na wiele innych rzeczy których nie sposób tu wymienić.

Pozdrawiam

Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,926
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,926
Dobra robota heh

Dołączył: Jun 2003
Posty: 909
R
old hand
old hand
R Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 909
Quote
Kiedyś na jakiejś stronie był podany algorytm wyliczania (czysto teoretycznego rzecz jasne) prawdopodobieństwa zdobycia przez daną drużynę określonej ilości bramek. Oto on:

x=[(ś^b)*(e^(-ś))]/(b!), gdzie:

x - prawdopodobieństwo zdobycia b bramek w meczu
b - ilość bramek dla jakiego liczone jest prawdopodobieństwo
ś - średnia bramek strzelona przez zespół w ostatnich 10 meczach (można tu przyjąć inną ilość meczów, np. 5, 15, etc.)
e - stałą Napiera ~ 2,71828182845...

Owszem,można i tak ale w piłce przy totalach gra na undery to przede wszystkim pogoda a konkretnie stan nawierzchni ,z kolei na overach najbardziej h2h i trendy.

Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
Dzięki za odp Nobody1111 i Rafałek. Zapraszam innych użytkowników do dyskusji!!!Rafałek co rozumiesz przez słowo trendy??? Może macie jeszcze jakieś ciekawe sposoby wyliczania na under/over podobne do tego co przedstawił kolega Nobody1111 .a może coś polecacie do gry -tzn wyliczania prawdopodobieństwa ilości zdobytych punktów w meczu drużyn NBA. Z góry serdecznie dziekuje pozdrawiam i czekam na odpowiedzi i sposoby typowań

Dołączył: Jun 2003
Posty: 909
R
old hand
old hand
R Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 909
Quote
Rafałek co rozumiesz przez słowo trendy???


Nagły wzrost lub spadek strzelanych przez drużynę bramek ( kilka ostatnich kolejek) w stosunku do przeciętnej .

Dołączył: Jan 2003
Posty: 118
Z
member
member
Z Offline
Dołączył: Jan 2003
Posty: 118
Chcialem rowniez zauwazyc ze wazna moze byc rowniez wielkosc boiska, predkosc oraz kierunek wiatru jak rowniez dzien tygodnia. (wiadomo w piatki i soboty jest wiecej imprez).
Pozdrawam serdecznie underowo/overowych statystykow.

Dołączył: Mar 2004
Posty: 157
member
member
Dołączył: Mar 2004
Posty: 157
Do Nba napisałem programik, wyszukujący archiwalne spotkania z obecnego sezonu pomiędzy drużynami o zbliżonych średnich (+-2) zdobywanych i traconych punktów w spotkaniu odpowiednio na wyjeździe i w domu.
Nie łatwo opisać co autor ma na myśli, także podam jeden przykład:
Dallas @ Detroit
średnie zdobywanych traconych punktów away/home:
94,25 - 94,38 ; 89,43 - 85,43

Program znalazł spotkanie:
6-11 Philadelphia @ Detroit
92,4 - 92,4 ; 87,8 - 84,5
wynik: 91-99

Jako, że to dopiero początek sezonu, nie często się zdarza, że są spotkania spełniające te kryteria. Skuteczności tej metody jeszcze nie sprawdzałem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
Kolego KITZLERPiszeszcos o jakimś programiku może możesz mi cos doradzić w tym moim typowaniu może masz jakies pomysły jak wylicząć mozliwą ilośc pktów jaka padnie w meczu?Ja bawię sie w typowanie under /over Może masz jakiś pomysł odnośnie tego rodzaju zakładów,a może możęsz mi podesłać swój programik???Będę wdzieczny Pozdrawiam. Jesli ktoś ma jakies arkusze lub metody do wyyliczeń undwer .over , sposoby piszcie z góry wielkie dzięki

Dołączył: Oct 2004
Posty: 62
Z
journeyman
journeyman
Z Offline
Dołączył: Oct 2004
Posty: 62
Kolego viking24 - a masz archiwalne kursy, linie dla under/over i handicapy ??? ... jak nie masz to sory, nie zbuduje helikoptera <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Mar 2004
Posty: 157
member
member
Dołączył: Mar 2004
Posty: 157
Viking dopiero zacząłem się się bawić statystykami punktów, wszystko dopiero jest w fazie bardzo początkowej i prymitywnej, także nic Ci nie doradzę. Faktycznie to o czym pisałem to nie program, tylko skrypt na stronę ( www.1x2.com.pl [1x2.com.pl] ). To co jest dostępne to dopiero jakieś 20% początkowego planu, także wersja zupełnie robocza i nie gwarantuję żadnej stabilności. Mam nadzieję, że do końca sezonu wszystko będzie gotowe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Dołączył: Jul 2003
Posty: 1,509
B
veteran
veteran
B Offline
Dołączył: Jul 2003
Posty: 1,509
Widze, że to forum znowu działa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Jeśli chodzi o under/over to radze sobie to odpuścić tą loterie. pozdr

Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
Kolego Kitzler spoko jest ta stronka . Bardzo mi się przyda . wielkie dzieki pozdrawiam
Jesli macie jakies ciekawe stronki jesli chodzi o grę under/over jakies programy arkusze itp piszcie dzieki

Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
Witam chętnie odkupie lub wymienię arkusze,programy do liczenia ilości mozliwych punktów Prosze o oferty dziękuje

Dołączył: Sep 2004
Posty: 331
E
enthusiast
enthusiast
E Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 331
Posiadam rewelacyjne arkusze do liczenia punktów w kierki.
100% pewności

arkusz umozliwiający policzenie 6 rozdań, bez "rozbójnika" - 599 zł
arkusz umożliwiający policzenia 1 rozdania, tylko rozbójnik - 599 zł
komplet obu arkuszy po promocyjnej cenie TYLKO 899 zł
OSZCZĘDZASZ aż 300 zł!!!
NIE PRZEGAP i kup już teraz, ilość pakietów promocyjnych ograniczona!

Opinie zadowolonych klientów:
Zdzisława z Kielc: "Te arkusze to wspaniały prezent na imieniny, długo szukałam co wybrać ale nie żaluje bo widzę, jaki Antoś jest szczęśliwy"
Stanisław z Pilawy: "odkąd kupiłem TE WSPANIAŁE arkusze szybko podskoczyłem na Kurniku.pl do 3800 w rankingu.
Teraz z nikim nie musze grać bo po co skoro jestem najlepszy Zresztą a nuż drabiniarze też zaopatrzyli się w wasz produkt?"

Więcej opinii zadowolonych klientów i informacji o samym produkcie szukaj na mojej aukcji na http://allegro.pl/
Serdecznie zapraszam.

Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
Witam chętnie odkupie lub wymienię arkusze,programy do liczenia ilości mozliwych punktów Prosze o oferty dziękuje
Prosze o poważne oferty dziękuje

Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 696
Czesc. Może znacie stronki na necie gdzie podawane sa typy na zdarzenia under/over ?Dzieki

Dołączył: Apr 2003
Posty: 609
I
addict
addict
I Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 609
Carlito z Betaholiksów gra tylko under/over.
http://betaholics.com/soccer/carlito.html
Pozdrawiam

Strona 1 z 2 1 2

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, burbon, latajaca_holenderka, 11kera11, ElNinho[mmdea], kamel), 2,772 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,250
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1