Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 10 z 17 1 2 8 9 10 11 12 16 17
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
H
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
H Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 6,399
Originally Posted by lelu
taki problem
brat ma laptopa toshiby, ostatni reinstallowal, zrobil partycje sztuk dwie - C o pojemnosci 10gb, druga o pojemnosci pozostalej czyli ok 110gb.
Teraz co sie okazuje, partycja C dziala bezproblemowo, natomiast partycja druga, ma pojemnosc zerowa.

co sie stalo i jak to naprawic ?:>
a formatowal jak ? jak ja robil

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
przy reinstalowaniu windowsa.
Skasowal poprzednia partycje - byla jedna o calej pojemnosci dysku. Nastepnie utworzyl dwie i takie kwiatki sie porobily wink

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,708
P
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
P Offline
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,708
Originally Posted by Piecia
ktoś już testował Google Chrome ? jak wrażenia ?
tu znajdziesz odpowiedź fachowców z PC World Komputer
10 rzeczy, których brakuje [pcworld.pl]
Google chrome w 5 krokach [idg.pl]

Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,746
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,746
Witam
Z racji śmierci mojego starego sprzętu jestem zmuszony do kupna nowego kompa, który ma mi służyć prawie tylko i wyłącznie do internetu i oglądania filmów, raczej nie będzie służył mi do grania smile Planuję na ten cel przeznaczyć 600-700zł, z tym że ze starego sprzętu zostawiam Dysk i nagrywarkę. Mógłbym jeszcze obejść się bez nowego dźwięku i sieciówki ale te chyba i tak są standardowo montowane na płytach głównych. Zatem są mi potrzebne takie rzeczy jak:
Płyta ze zintegrowaną grafiką + procek (myśle o jakimś Athlonie64 x2)
Pamięć Ram 2gb (i tu pytanie lepiej 2 kośći po 1gb czy jedna 2gb?)
Obudowa + Zasilacz
Buszowałem po allegro i znalazłem parę poskładanych zestawów np
http://www.allegro.pl/item432526824_2_6ghz_am2_gigabyte_1gb_800_mhz_vga_gf_6100_400w.html
http://www.allegro.pl/item427053553_amd_athlon_x2_4600_am2_2gb_foxconn_ati_512mb_ss.html
http://www.allegro.pl/item426639084_amd_athlon_x2_5400_am2_2gb_800_gigabyte_geforce.html
http://www.allegro.pl/item425602491_ga_m61pme_s2_athlon_5200_1gb_ddr2_obudowa_sklep.html
Co o nich myślicie?Warto wogóle się nad tym zastanawiać?Myślałem też czy nie lepiej wszystkie potrzebne mi podzespoły kupić osobno. Bardzo bym prosił o porady. Z góry dzięki smile

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Po pierwsze, nie wiem po co Ci x2 do oglądania filmów i skakania po necie. W zupełności Athlon XP wystarczy (ja miałem taki zestaw jeszcze nie tak dawno). Tak na szybko sprawdziłem i płyty główne z prockami na allegro chodzą po ok. 300 zł (ASROCK ma wbudowane karty graficzne - dość słabe, wybrałbym raczej normalną grafikę na slot AGP).
Ram teraz kosztuje ok. 100 zł (nie ma większego znaczenia czy dwie kości czy jedna przy podanej przez Ciebie pojemności).

Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
P
podwórkowy attaché
podwórkowy attaché
P Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
mam gierkę w 6 częściach ale ze skrótem asdm i nie wiem jak ją zainstalować wujek googiel tylko podpowiedział żeby to zgrać w jeden plik jakimś tak programem zrobiłem ale co dalej , jak z tym postąpic by zagrać sobie ?

Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
P
podwórkowy attaché
podwórkowy attaché
P Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
Originally Posted by Piecia
mam gierkę w 6 częściach ale ze skrótem asdm i nie wiem jak ją zainstalować wujek googiel tylko podpowiedział żeby to zgrać w jeden plik jakimś tak programem zrobiłem ale co dalej , jak z tym postąpic by zagrać sobie ?

pomyłka mała plik adsm

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
I jak zgrałeś to jakie ma rozszerzenie?

Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
P
podwórkowy attaché
podwórkowy attaché
P Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
takie samo adsm

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Piszą, że powinno działać pod Daemonem albo Alcoholem.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
P
podwórkowy attaché
podwórkowy attaché
P Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
Próbowałem daemonem i nic nie idzie , popróbuje jeszcze jak nic nie będzie działać to poszukam innej wersji . Pozdrawiam .

Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
chciałem zainstalować na starego (Pentium III 600 mHz) kompa windowsa XP (wersja nieistotna w tym problemie), ponieważ wgrany był linux to wziąłem, żeby komp wystartował z CD, pojawiło się "naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch CD-rom" (czy jakoś tak wink ), pozniej sie pojawiło coś w stylu "sprawdzanie koniguracji komputera" i nagle pojawił się czarny obraz i nic się nie działo (zostawiłem kompa na ponad pół godziny)

wie ktoś co to za problem i jak go rozwiązać ?

Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Originally Posted by ArtekPotito
chciałem zainstalować na starego (Pentium III 600 mHz) kompa windowsa XP (wersja nieistotna w tym problemie), ponieważ wgrany był linux to wziąłem, żeby komp wystartował z CD, pojawiło się "naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch CD-rom" (czy jakoś tak wink ), pozniej sie pojawiło coś w stylu "sprawdzanie koniguracji komputera" i nagle pojawił się czarny obraz i nic się nie działo (zostawiłem kompa na ponad pół godziny)

wie ktoś co to za problem i jak go rozwiązać ?

Jesli to normalna wersja XP'ka to bedzie problem z instalacja , prawdopodobnie sprzet jest za slaby aby obsluzyc system. musial bys sciagnac zmodyfikowana wersje XP'ka odchudzona ktora wazy 120MB .Poszukaj zmodyfikowanych windowsow niechcem tu wklejac linkow zeby zaraz nie bylo ze reklama itp

Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
hmm dziwne bo przewyższa sporo zalecane wymagania do XP, procek jak pisalem wyzej PIII 600 mHz, RAM 512 mb

Dołączył: Sep 2004
Posty: 2,804
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 2,804
Kiedyś na starym kompie pentium III 500, ram 192 mb XP chodził z SP1 chyba nawet, wiec sprzęt wystarczający.

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
ArtekPotito spróbuj z inną płytą Windowsa. Sporo słyszałem już takich problemów. Często był to po prostu błąd na płycie. A partycja linuksowa powinna się ładnie wykryć jako nieznana partycja.

Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543
?
?
Dołączył: Sep 2006
Posty: 11,543
Zastanawiam sie nad kupnem karty muzycznej Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi http://pclab.pl/art17707-37.html . Czy ktoś z Was posiada lub posiadał tą kartę? Jeśli tak to proszę o opinie. Docelowo będą do niej podłączone głośniki Logitech Z-2300 THX wink

Dołączył: Jun 2006
Posty: 400
addict
addict
Dołączył: Jun 2006
Posty: 400
Originally Posted by ArtekPotito
chciałem zainstalować na starego (Pentium III 600 mHz) kompa windowsa XP (wersja nieistotna w tym problemie), ponieważ wgrany był linux to wziąłem, żeby komp wystartował z CD, pojawiło się "naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch CD-rom" (czy jakoś tak wink ), pozniej sie pojawiło coś w stylu "sprawdzanie koniguracji komputera" i nagle pojawił się czarny obraz i nic się nie działo (zostawiłem kompa na ponad pół godziny)

wie ktoś co to za problem i jak go rozwiązać ?

Masz wolne miejsce na dysku poza tą partycja? Jesli tak to jest przydzielone do nowej? Prawdopodobnie nie i w tym sęk. Albo zmniejsz partycje linuksowa i w ten sposob zaloz nowa partycje, albo format partycji linuxa.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000
A7
A7
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000
Od pewnego czasu mam taki problem z aparatem Cyber Shot, ale myślę, że to wina karty pamięci. Otóż gdy zrobię kilkanaście zdjęć czy nagram kilkanaście minut filmu to bez problemu mogę je później przeglądać w aparacie. Lecz, gdy nakręcę już któryś z kolei film, to gdy chcę go obejrzeć w aparacie wyskakuje komunikat "Błąd pliku" i tych wcześniejszych zdjęć i filmów też nie ma, tak jak bym ich wcześniej nie zrobił.
Podłączyłem aparat do komputera i na tej karcie są filmy, które nakręciłem, ale tylko same pliki po kilkadziesiąt MB, ale nie da się ich odtworzyć żadnym programem, nie ma żadnego obrazu! Tak samo ze zdjęciami.
Zatem jaki program będzie odpowiedni, aby wyciągnąć/przechwycić z tych plików obraz/film bo to dla mnie ważne?
A może u fotografa udało by się to zrobić ?


Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
@micha$ próbowałem z dwoma płytami i to samo

@Vivo nie znam się w ogóle na obslugiwaniu linuxa, wyskakuje mi coś podobnego do wiersza polecenia w dosie i tam mam jakies komunikaty wpisywać ? jeśli byś mógł to napisz lub podeślij jakiegoś linka jak zmniejszyć tą partycję linuxową (krok po kroku)

Strona 10 z 17 1 2 8 9 10 11 12 16 17

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (alfa, $-man, Sensei, betowiec, rafal08, ANZELMO, latajaca_holenderka, Lukasz111), 919 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,151
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1