|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804 |
... przypuszczam, że chodzi Ci o: wyczyść plik stronicowania pamięci wirtualnej?! Jest na wyłaczone.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786 |
Prośba o pomoc.
Niechcący kładąc wykładzine przeciąłem kabel internetowy.
Kupiłem dziś spinki i przejściówkę, zacisnąłem recznię i podpiąłem do laptopa - śmiga. Problem w tym, że gdy podpinam do rutera to nie działa (adresy MAC są sklonowane, czyli nie w tym problem).
Może w spinkach kable zle ułozyłem? Czy w której spince powinienem kabelki ułożyć w lustrzanym odbiciu?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 930
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2003
Posty: 930 |
jak zmienic wyglad folderow na taki zebym to ja wybral ikonke zwyklego foldera ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Prośba o pomoc.
Niechcący kładąc wykładzine przeciąłem kabel internetowy.
Kupiłem dziś spinki i przejściówkę, zacisnąłem recznię i podpiąłem do laptopa - śmiga. Problem w tym, że gdy podpinam do rutera to nie działa (adresy MAC są sklonowane, czyli nie w tym problem).
Może w spinkach kable zle ułozyłem? Czy w której spince powinienem kabelki ułożyć w lustrzanym odbiciu? http://www.toya.net.pl/~nemo/Ramki/kabel_sieciowy.htm Jakie lustrzane odbicie? Kabel od laptopa do routera ma mieć tak samo ułożone kabelki na obu końcówkach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786 |
I ułożyłem tak samo:
Kolejność przewodów wg standardu EIA/TIA 568B jest następująca:
1. biało-pomarańczowy 2. pomarańczowy 3. biało-zielony 4. niebieski 5. biało-niebieski 6. zielony 7. biało-br ązowy 8. brązowy
Ale nadal nie działa na routerze, a działa na karcie sieciowej laptopa
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
A to pewnie dlatego, że Twój router nie wykrywa typu kabla, spróbuj z przeplotem, schemat masz w linku.
Poza tym, co to znaczy, że zacisnąłeś ręcznie? Jak jest kiepsko docisnięte (nie zaciskarką) to może raz działać a raz nie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786 |
Wiem, że powinienem zaciskarką, ale przyłożyłem się do ręcznego zacisku i raczej kabelki są solidnie dociśnięte (każdą blaszkę osobna dociskałem  ). Spróbuje ze schematem, który mi podałeś w linku.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517 |
połączenie router-komp powinno byc bez przeplotu, przeplot stosuje się przy łączeniu urządzeń jednej warstwy czyli np. komp-komp
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 1,136
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2005
Posty: 1,136 |
nie lepiej było by polutować kabelki i ładnie je zaizolować? sam miałem taki przypadek i to rozwiązanie dział juz od paru ładnych lat ;p
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
jak zmienic wyglad folderow na taki zebym to ja wybral ikonke zwyklego foldera ? http://www.tweaks.pl/czytaj,zmiana_ikon_folderow,128.html
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,987
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,987 |
nie lepiej było by polutować kabelki i ładnie je zaizolować? sam miałem taki przypadek i to rozwiązanie dział juz od paru ładnych lat ;p A wiesz, ze zwykle zgiecie kabla wplywa na "jakosc" lacza? A co dopiero lutowanie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804 |
... przypuszczam, że chodzi Ci o: wyczyść plik stronicowania pamięci wirtualnej?! Jest na wyłaczone. wypróbowałem też coś takiego, ale nic nie pomogło szybsze zamykanie [ tweaks.pl] ,myślałem że bez formata się nie obejdzie, ale jeszcze jedno zrobiłem i odziwo pomogło, przeinstalowałem Kasperskiego... nie wiem jak inni którzy kożystaja z niego, ale póki jest świeża instalacja to śmiiga idealnie, z czasem zaczyna spowalniać komputer, ale nie sądziłem, że aż tak do takiego momentu, jeszcze pół roku licencja i będę szukał innego antywira.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474 |
potrzebuje założyć hasło na dysk przenośny (160GB) lub na poszczególne foldery znajdujące się na tym dysku tak abym gdziekolwiek go podłączał musiał wpisać hasło albo na cały dysk albo na jakiś folder (nie interesuje mnie opcja, że hasło działa tylko wtedy gdy dysk podłączony jest do mojego kompa). Ktoś, gdzieś, kiedyś, coś? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
wiec tak poczta ma blokade na serwerze na nieprzepuszczanie plików exe, a musze wyslac maly program, próbowałem pojechac winrarem,zipem, zmienci nazwe rozszeżenie i wraca mejl ze blabla zzablokownay, ma ktos jakis pomysł?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,154
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,154 |
potrzebuje założyć hasło na dysk przenośny (160GB) lub na poszczególne foldery znajdujące się na tym dysku tak abym gdziekolwiek go podłączał musiał wpisać hasło albo na cały dysk albo na jakiś folder (nie interesuje mnie opcja, że hasło działa tylko wtedy gdy dysk podłączony jest do mojego kompa). Ktoś, gdzieś, kiedyś, coś?  TrueCrypt [ dobreprogramy.pl]
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474 |
Nie pasował mi bo na kompie gdzie nie jest zainstalowany TrueCrypt nie ma możliwości odczytać danych z dysku przenośnego na którym są zaszyfrowane.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,154
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2006
Posty: 1,154 |
Zawsze możesz go wrzucić na ten dysk na niezaszyfrowaną partycję i uruchamiać go z tego dysku - program nie wymaga instalacji.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000
A7
|
|
A7
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,000 |
wiec tak poczta ma blokade na serwerze na nieprzepuszczanie plików exe, a musze wyslac maly program, próbowałem pojechac winrarem,zipem, zmienci nazwe rozszeżenie i wraca mejl ze blabla zzablokownay, ma ktos jakis pomysł? Wrzuć plik na www.sendspace.com [ sendspace.com] i dołącz link w e-mailu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
hehe, no ale tu jest taki myk ze to musi pojsc mejlem,zbyt wazne dane
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Ja bym polecał spakować w winrarze i założyć jakieś dłuuugie hasło na to archiwum. Potem wrzucić na www.speedyshare.com [ speedyshare.com] i tam dostajesz dwa linki : jeden do pliku i drugi do późniejszego usunięcia tego pliku z serwera. Wrzucasz i wysyłasz temu komuś ten link do ściągnięcia, a jak już ściągnie to wklepujesz ten link od kasowania i wyrzucasz ten plik z ich serwerów. Cała operacja potrwa 2-3 minuty, jeżeli plik dużo nie zajmuje. Na 99,(9)% plik ten się nie dostanie w niepowołane ręce.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|