Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
#261840 28/11/2004 22:06
Dołączył: Nov 2004
Posty: 24,983
Likes: 2
W
Fundator
Fundator
W Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 24,983
Likes: 2
które buki obsługują tzw. betting exchange,czyli dają mozliwośc wystawiania kursów samym użytkowników?
I która wg was jest najlepszy?
I czy pobierają jakieś prowizje od takich wygranych?

póki co znam tylko betfair

Bonus: Unibet
#261841 28/11/2004 22:24
Dołączył: Dec 2003
Posty: 192
K
member
member
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 192
www.betfair.com [betfair.com] i wszystko jasne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

www.gamebookers.com [gamebookers.com] ale pobiera prowizje od wygranej i przegranej

Last edited by Krzycho; 28/11/2004 22:26.
#261842 28/11/2004 23:32
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Tak, Betfair i Gamebookers to chyba obecnie Top 2.

Jeśli zaś lubisz zakłady polityczne to warto sprawdzić też Tradesports [tradesports.com] czy Intrade [intrade.com].

#261843 29/11/2004 07:53
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Betfair bije wszelką konkurencję na głowę. Granie w P2P gamebookers może być niebezpieczne (raczkuje w porównaniu do innych p2p), także nie polecam. Ostatnio duże postępy zrobił Parbet i myślę, że może być dla niektórych ciekawą propozycją. Są jeszcze betonbet i betdaq - o tych firmach wiem niewiele, a po bankructwie innego p2p SportingOptions lepiej być dobrze zorientowanym zanim się gdzieś wpłaci pieniądze.

Last edited by z o R r o; 29/11/2004 07:54.
#261844 02/06/2005 09:04
Dołączył: Apr 2005
Posty: 27
R
newbie
newbie
R Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 27
sorry że tutaj ale mam prośbę.
Gdzie w BODOG mogę ustawić sobie kursy na : DECIMAL...???
dzięki za pomoc!!!

#261845 02/06/2005 11:24
Dołączył: Dec 2004
Posty: 507
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 507
Napiszie mi o co chodzi wogole w tym P2P jaka jest idea ?

#261846 19/07/2006 09:59
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Odświeżyłem stary temat, nie będę zakładał nowego.

Mam takie pytanie : Czy jest u jakiegoś buka możliwość samemu utworzenia lub zaproponowania dowolnego zakładu, na jakiś dowolny egzotyczny mecz np. z lig polskich : jakiś mecz 1-2 ligi piłki ręcznej, ligi rugby, 3 lub nawet 4 ligi piłki nożnej.

Bardziej mi chodzi o taką możliwość, że u bukmachera ( typu betfair i p2p ) tworzymy swój dowolny rynek, gdzie inni gracze mogą zakładać się między sobą, a buk pobiera tylko jakąś prowizje od tej "zabawy".

Oczywiście wielkich obrótów by nie było na takim rynku, dałoby to możliwość obstawiania między sobą tylko zainteresowanej grupce graczy i ewentualnie przez jakiś "hazardzistów" :-)

#261847 19/07/2006 10:53
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Z takimi egzotycznymi rynkami sprawa nie jest prosta - trudno o wiarygodne zrodlo z wynikiem np. 4 ligi pilki noznej. A jak nie ma wiarygodnej strony z wynikami w sieci to nie ma zwykle jak rozliczyc zakladow.
To, ze zakladasz, ze obroty beda male - tez nie prawda - a jak taka 4ligowa druzyna wlasnie przez P2P bedzie chciala dorobic wystawiajac kurs na swoja wygrana i potem przegrywajac?

Wojtek

#261848 19/07/2006 12:33
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Dzięki za odpowiedź, wiadomo że wystawianie takich kursów będzie ryzykowne dla bukmachera, chyba , że z dużymi ograniczeniami limitów i bez możliwości grania singli. Natomiast w zakładach typu p2p gracze zakładają się między sobą, więc jak ktoś będzie chciał kupić taki zakład to proszę bardzo.
Jest oczywiste że raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie postawi w ciemno na jakiś egzotyczny mecz nawet kilkaset złotych, chyba, że zakładać będą się ludzie, którzy stoją po przeciwnych stronach barykady lub gdy mecz jest ważny dla obu drużyn i raczej nie ma mowy dla jakieś "ustawki".

Co do wyników to myślę że już jest coraz więcej profesjonalnych serwisów informacyjnych, jak również swoje strony z aktualnymi i bieżącymi stronami mają związki sportowe itp. Więc wydaje się to mniejszym problemem, rzetelne potwierdzenie wyniku z 2 i więcej źródeł.

Pytając się, chciałem się dowiedzieć czy jest taka możliwość ( lub może będzie w przyszłości ?? ) , że mogę do listy np. zakładów specjalnych , dodać jakiś przeze mnie wybrany mecz ( np. w moim regionie - mecz niższej ligi lub mniej znanej dyscypliny ) i wówczas na takim rynku gracze mogliby zawierać zakłady pomiędzy sobą. To byłoby z pewnych względów bardzo interesujące, szczególnie dla graczy w określonym regionie.

Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />

#261849 19/07/2006 12:42
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Quote
Betfair bije wszelką konkurencję na głowę. Granie w P2P gamebookers może być niebezpieczne (raczkuje w porównaniu do innych p2p), także nie polecam.

Betfair ma zakłady na żywo oraz największą płynność tak więc jest zdecydowanym liderem. Natomiast P2P w Gamebookers jest w 100% bezpieczny ponieważ jest gwarantowany przez sam Gamebookers. Nie ma żadnego powodu do obaw, ich P2P istnieje od wielu lat i kto chce może z niego dowolnie korzystać...

#261850 20/07/2006 20:22
Dołączył: Jun 2002
Posty: 2,416
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2002
Posty: 2,416
https://www.betsson.com/pl/exchange/

Jedna z najstarszych platform P2P w internecie
Na starcie tylko 4% prowizji.

#261851 20/07/2006 20:29
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Jeśli chodzi o P2P to praktycznie istnieje tylko jedna firma: Betfair. O reszcie można zapomnieć...

Zapewne 99,9% światowych obrotów w P2P leży w ich rękach i nie sądzę by to się zmieniło w najbliższej przyszłości...

#261852 20/07/2006 20:47
Dołączył: Jun 2002
Posty: 2,416
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2002
Posty: 2,416
Quote
Jeśli chodzi o P2P to praktycznie istnieje tylko jedna firma: Betfair. O reszcie można zapomnieć...

Zapewne 99,9% światowych obrotów w P2P leży w ich rękach i nie sądzę by to się zmieniło w najbliższej przyszłości...


Quote
Tak, Betfair i Gamebookers to chyba obecnie Top 2.

Jeśli zaś lubisz zakłady polityczne to warto sprawdzić też Tradesports [tradesports.com] czy Intrade [intrade.com].

Te 0,1% nalezy do gb i daje pozycje w top2? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#261853 20/07/2006 20:53
Dołączył: May 2006
Posty: 157
C
member
member
C Offline
Dołączył: May 2006
Posty: 157
mansion to też world class

#261854 20/07/2006 20:54
Dołączył: May 2006
Posty: 157
C
member
member
C Offline
Dołączył: May 2006
Posty: 157
ale gamebookers?? przecież ten ich p2p to kwas

#261855 20/07/2006 21:01
Dołączył: Nov 2003
Posty: 928
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2003
Posty: 928
Quote
Pytając się, chciałem się dowiedzieć czy jest taka możliwość ( lub może będzie w przyszłości ?? ) , że mogę do listy np. zakładów specjalnych , dodać jakiś przeze mnie wybrany mecz ( np. w moim regionie - mecz niższej ligi lub mniej znanej dyscypliny ) i wówczas na takim rynku gracze mogliby zawierać zakłady pomiędzy sobą. To byłoby z pewnych względów bardzo interesujące, szczególnie dla graczy w określonym regionie.


Myslę, że tak ale jedynie przy założeniu, że na rynku zakładów istniałyby 2-3 firmy, a nie kilkadziesiąt (kilkaset?) Generalnie rozbija się to o płynność na tego typu egzotycznych rynkach/spotkaniach.


Jest takie powiedzenie: 'When there's a backer, there's always a layer' czyli w skrócie, zakład który obstawiamy na P2P zawsze ma po drugiej stronie osobę/y, które się z nami nie zgadzaja i grają przeciwnie.

Najważniejsza jest w dzisiejszym świecie informacja i jej umiejętne wykorzystanie. I tak działa P2P. Sa ludzie, którzy mają nosa, inni maja przeczucie, a inni wiedza coś na 100%. Tak jak właściciel Olympiakosu Pireus, który nie tak dawno sam zarobił na meczu własnej drużyny - pamiętny mecz w lidze Mistrzów z przetrzebionym kontuzjami Rosenborgiem, Olympiakos @ 1.4,który obstawiało pół Europy. Przegrali u siebie 1-3 bodajże. aaa i jeszcze zarobił 2mln GBP od Ladbrokes. sorry taka mała dygresja, ale głównie chodzi mi o to, że na P2P niesamowita rolę odgrywają posiadane informacje.

#261856 21/07/2006 03:04
Dołączył: Sep 2003
Posty: 633
S
addict
addict
S Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 633
Quote
Jeśli chodzi o P2P to praktycznie istnieje tylko jedna firma: Betfair. O reszcie można zapomnieć...

Zapewne 99,9% światowych obrotów w P2P leży w ich rękach i nie sądzę by to się zmieniło w najbliższej przyszłości...

Na rynku amerykanskim kroluja mansion i matchbook.

#261857 21/07/2006 08:43
Dołączył: May 2005
Posty: 29,393
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 29,393
jesli chodzi o Mansion to duzym plusem jest brak prowizji dla kupujacych! niestety oferta na wszystko poza US Sports jest bardzo uboga(ale mi to akurat nie przeszkadza)

#261858 21/07/2006 08:59
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
A jak stoi Betbug.com na rynku amerykańskim? Widziałem, że na Major Wager się reklamują...

#261859 21/07/2006 11:15
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Quote
Quote
Betfair bije wszelką konkurencję na głowę. Granie w P2P gamebookers może być niebezpieczne (raczkuje w porównaniu do innych p2p), także nie polecam.

Betfair ma zakłady na żywo oraz największą płynność tak więc jest zdecydowanym liderem. Natomiast P2P w Gamebookers jest w 100% bezpieczny ponieważ jest gwarantowany przez sam Gamebookers. Nie ma żadnego powodu do obaw, ich P2P istnieje od wielu lat i kto chce może z niego dowolnie korzystać...

Proponuje jednak byc ostroznym z ich P2P - o ile sam bukmacher to dla mnie scisla czolowka i przez kilka lat tylko raz mnie wkurzyli (opisalem to tutaj i na SBR) to ich P2P nie jest takie wspaniale.
Jak chcesz Conrad to napisze dlaczego ;-)

Nie widze w tym temacie parbet.com a to tez warta uwagi platforma P2P - niektore dyscypliny np. pilka reczna jak sa ME czy MS maja tam spore obroty nawet w porownaniu z Betfair a na co dzien mozna trafic ciekawe kursy na pilke nozna. Prowizja na poczatku 4% ale jak sie troche gra to szybko spada do 3,5% i nizej.

Wojtek

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, bukma, $-man, Sensei, ElNinho[mmdea], JelineK), 1,094 gości, oraz 10 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,752
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1