Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#2621344 27/09/2008 07:27
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,760
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,760
Nowa pasja w moim zyciu smile Biegam juz jakies 2 miesiace na zewnatrz. Od pol roku regularnie na silce. Teraz postanowilem, ze sprobuje przebiegnac maraton. I stad wlasnie temat. ktos juz to zrobil? Jak dlugo sie przygotowywaliscie, jaki czas, jaka dieta i tysiace innych rzeczy, ktorymi mozecie sie podzielic.

Ja sobie daje bardzo dlugo na przygotowanie bo ponad 12 miesiecy. Planuje start w pazdzierniku 2009. Obecnie biegam okolo 50 km tygodniowo ( nie liczac silowni) i tez mam kolejne pytanie. Jesli ktos biega jakie macie mniej wiecej czasy na plaskim terenie na 5 km. Ja mam taka trase wlasnie i obecnie czas 21.03 ale chcialbym zejsc do ponizej 19 minut w ciagu kilku miesiecy. Czy ktos kto ma doswiadczenie w bieganiu moze mi powiedziec czy to realny plan czy tylko mrzonka? Nareszcie 3 tygodnie temu przestalem palic i wciaz sie trzymam i zaczynam odczuwac lepsze mozliwosci przy bieganiu dlatego mysle, ze to 19 chyba jak najbardziej realne?




Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
ja mialem 20 ale nie po plaskim. byłem zadowolony z siebie mimo, ze umierałem po tym kilka minut. czy rok starczy? ciezko powiedziec. zalezy jak miesnie beda reagowac na zwiekszone tempo. maratonu nigdy nie biegałem, ale to ze nie palisz na pewno bedzie barddzo procentowac choc w rok i tak mało to da wink sprobuj sie poganiach po jakimś wąwozie. wbiegłem kiedys na morskie oko, tak łydki dostają po pi**zie, ze bajka i to moze byc dobre rozwiązanie, takze polecam ganianie pod gorę na treningi, a czas 19 jest całkiem realny wink w koncu nie chodzi o wygraną z innymi tylko o wygraną z samym sobą

anfa_ #2621359 27/09/2008 08:07
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,760
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,760
Heh nie uwierzysz ale ta trasa o ktorej pisalem to biegam w dni wolne, natomiasto ostatnio zaczalem biegac do pracy . Dystans gdzies ok. 5.5 km ale najlepsze jest, ze od 1 km do 3 jest caly czas pod gore, roznica wzniesien jakies 150-200 m, potem kilometr plasko i znow lekka gorka, no i potem juz w dol ale jeszcze przed sama praca podbieg. Na dodatek musze wziac rzeczy do przebrania, jedzenie i inne pierdoly wiec biegam z plecakiem wazacym ok. 6 kilo smile Poki co najlepszy czas 25.17 ale tu tez bym chcial zejsc ponizej 23 minut. Ale i tak najgorsza dojebka jest jak trzeba biec po 12 godzinach pracy, wtedy sie mozna dowiedziec, ze sie zyje smile choc na szczescie droga powrotna jest duzo latwiejsza.

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
zainwestuj porzadna kase w obuwie, zeby potem zonkow nie było. z tego co czytałem to walczyłeś z wagą, wiec w Twoim przypadku obuwie moze znaczaco zmniejszyc nacisk na stawy.

np. nike zoom victory

[Linked Image]

http://citysport.com.pl/index.php?p...at=17&showCat=17&productID=14403

klijajac na fotke powiekszy sie i mozna dokladnie zobaczyc jak wyglada wink

anfa_ #2621893 27/09/2008 22:10
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Nike Free 7.0 - model biało-złoty( z tego co sie orientuje kazdy model wyglada inaczej). Buty przeznaczone do biegania... ja w nich robię praktycznie wszystko włącznie z graniem w tenisa.

Poruszanie sie w nich sprawia niesamowitą przyjemność. Ma sie wrazenie, jakby biegało sie na bosaka po trawie. Totalna swoboda.

Minusem jest, że są raczej trudno dostepe. Osobiscie w Europie sie jeszcze z nimi nie spotkalem.

Zabielany #2621911 27/09/2008 22:25
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
V
addict
addict
V Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 604
ja jesli chodzi o buty joggingowe to polecam salomony joggingowe na siateczkach, co prawda teraz idzie sezon na deszcz/snieg, ale gdy jest cieplo nie wyobrazam sobie innych butow do biegania

Zabielany #2621912 27/09/2008 22:26
Dołączył: Sep 2004
Posty: 2,804
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 2,804
Wybór odpowiednich butów do biegania , nie polega na wyborze znaczków, logo itp, bo osoby tu polecają konkretne modele a to nie ma nic wspólnego z właściwym wyborem dla autora tematu.
Polecam na początek zrobić test wodny i określić pronację, a dopiero potem szukać butów odpowiednich dla określonej pronacji, terenu bo jakim się biega (tartan, beton, żwir, las itp), co pozwoli dobrać odpowiednie buty.

ciacho1984 #2621930 27/09/2008 22:36
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
A kto biega na betonie ? Chyba kretyni ( nie licząc maratonu)

antyfutbol #2623210 28/09/2008 05:26
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Originally Posted by michael89
A kto biega na betonie ? Chyba kretyni ( nie licząc maratonu)

panie kretyn, jak znajdziesz mi w poblizu bloku tartan w moim chorym miescie to pogadamy :Smirk:

ciacho1984 #2623222 28/09/2008 05:31
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Originally Posted by ciacho1984
Wybór odpowiednich butów do biegania , nie polega na wyborze znaczków, logo itp, bo osoby tu polecają konkretne modele a to nie ma nic wspólnego z właściwym wyborem dla autora tematu.
Polecam na początek zrobić test wodny i określić pronację, a dopiero potem szukać butów odpowiednich dla określonej pronacji, terenu bo jakim się biega (tartan, beton, żwir, las itp), co pozwoli dobrać odpowiednie buty.


w gwoli scisłosci ja nie kierowałem sie marką tylko tym co sam posiadam. skoro autor pisze, ze biega do pracy to chyba nie jest leśniczym żeby ganiac miedzy drzewami. dla mnie to są bardzo porzadne buty na chodniki i nie czuje zmeczenia czy obolałych kolan nastepnego dnia. poza tym podałem tylko przykład, tym nie trzeba sie sugerowac a najlepiej dopytac sie w sklepie itp. wink

anfa_ #2625033 29/09/2008 02:44
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Originally Posted by Anfalast
Originally Posted by michael89
A kto biega na betonie ? Chyba kretyni ( nie licząc maratonu)

panie kretyn, jak znajdziesz mi w poblizu bloku tartan w moim chorym miescie to pogadamy :Smirk:


Biegales kiedys sporo, bo smiem twierdzic, ze nie. Po co ci tartan do robienie wytrzymalosci? Las, park, najlepsze podloze to sciołka lesna. Na poczatek im bardziej plasku tym lepiej. Radze unikac szczegolnie zbiegow, ktore niszcza kolana.

antyfutbol #2625041 29/09/2008 02:47
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
A jeszcze Antafalast, jezeli jestes z Lublina to stadion tartanowy masz na ul. al. Zygmuntowskie 4 A


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, Lukasz111, latajaca_holenderka, kamel, burbon, betowiec, wHiTe_StAr, forty), 2,858 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,443
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1