|
|
Dołączył: Dec 2007
Posty: 13
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Dec 2007
Posty: 13 |
Szczegółowe informacje na temat Opłat Premium można znaleźć na stronie betfair.com w zakładce <O nas>, <Opłaty Betfair>, punkt 5 – Opłały Premium.
Nowy mechanizm opłat będzie dotyczył tylko około 0.5 % najlepiej zarabiających klientów Betfair, którzy zostali już poinformowani o tych zmianach drogą mailową, a część także telefonicznie. Ponadto każdy z nich otrzymał od nas wiadomość, która wyświetli się w momencie logowania na konto Betfair.
Dla 99.5 % klientów mechanizm opłat od wygranych netto pozostanie bez zmian. Pierwsze Opłaty Premium zostaną pobrane 29 września 2008 roku. Każdy klient, który po raz pierwszy zapłaci tę opłatę otrzyma email ze stosowną informacją.
Już wkrótce w menu ‘Moje konto’ pojawi się opcja ułatwiająca graczom ustalenie kwoty ewentualnej opłaty. Żaden klient nie zostanie zaskoczony faktem pobrania z jego konta Opłaty Premium.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Nowy mechanizm opłat będzie dotyczył tylko około 0.5 % najlepiej zarabiających klientów Betfair, którzy zostali już poinformowani o tych zmianach drogą mailową, a część także telefonicznie. Ponadto każdy z nich otrzymał od nas wiadomość, która wyświetli się w momencie logowania na konto Betfair. Aha. Czyli mnie to nie dotyczy! Nie zostałem poinformowany.  No to nie wiem o co się martwiłem skoro praktycznie nie będę musiał dopłacać nawet jak moja prowizja z ostatnich 60 tygodni będzie stanowiła 10% zysku brutto. Bardzo dziękujemy betfair.com za wyjaśnienie tej sprawy. Jak zwykle jasno, czytelnie i nie pozostawiając żadnych wątpliwości. Jak zwykle pełny profesjonalizm! 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 605
addict
|
|
addict
Dołączył: Apr 2004
Posty: 605 |
Szanowne Betfair - na jakiej podstawie prawnej te prowizje? Naliczane wstecz?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Wstecz chyba nie. Ja rozumiem to tak, że jeśli ktoś zagrał między 22 a 29 września na 250 rynkach (teoretycznie możliwe) to jest już brany pod uwagę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 605
addict
|
|
addict
Dołączył: Apr 2004
Posty: 605 |
Jesli nie wstecz to oznacza ze musieli dzis i tylko dzis wydzwaniac do tych klientow. 0,5% z ilus tam dziesiatek, moze setek tysiecy....linie sie grzaly. Jesli dzwonili wczesniej to znaczy ze sa jasnowidzami i wiedzieli kto w ostatnim tygodniu zagra na ponad 250 rynkach. Albo po prostu chca naliczac wstecz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Jeśli chodzi o dzwonienie to podejrzewam, że użytkownik o nicku betfair com, jak to zwykle w jego przypadku bywa, wie, że dzwonią, ale nie wie dokładnie, w którym kościele. Rozbieżności między tym co zwykł w tym temacie wypisywać a rzeczywistością bywają niestety duże. Najgorsze jest to, że pisząc do supportu trzeba się liczyć z tym, z porównywalnym poziomem odpowiedzi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Może 1200 pracowników to za dużo? Ten przykład pokazuje dobitnie, że ilość nie zawsze przechodzi w jakość.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 382
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2004
Posty: 382 |
Cały ten "burdel" bo inaczej tego nie można nazwać, działa mi na nerwy. Co się stało z Betfair?? Co się stało z firmą którą kilka lat temu można było z czystym sumieniem polecić do grania bez obawy o takie właśnie cyrki?? Betfair gratuluje. Bardziej zagmatwane to być nie może. Ja 250 rynków w miesiącu osiągam lekko, i co, mam się bać czyli??
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584 |
Ja pytanie z serii lekkich  Mało tam gram ostatnio. Jakieś drobne mam. Ale od jakiegoś czasu spamują mi skrzynkę pocztową jakimiś lipnymi reklamami. Powoli irytuje mnie mnie to... Inni też dostają pełno tych reklam? BF tak słabo idzie, że muszą się tak reklamować?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702 |
Moze nie pelno, ale tez ten gowniany spam dostaje.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 171
member
|
|
member
Dołączył: Jun 2007
Posty: 171 |
Ja pytanie z serii lekkich  Mało tam gram ostatnio. Jakieś drobne mam. Ale od jakiegoś czasu spamują mi skrzynkę pocztową jakimiś lipnymi reklamami. Powoli irytuje mnie mnie to... Inni też dostają pełno tych reklam? BF tak słabo idzie, że muszą się tak reklamować? Ja również dostaje korespondencje z Betfair, ale przecież z każdego newslettera możesz zrezygnować. Podobnie możesz zrobić w przypadku mailingu z Betfair, skorzystaj z linku, bądź napisz do supportu i będzie po problemie, skoro tak Cię to irytuje. A czy jest go tak dużo? Z Betfair dostaje 1x/tydzień, dla porównania np. bwin wysyła mi 3x/tydzień.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Ja pytanie z serii lekkich  Mało tam gram ostatnio. Jakieś drobne mam. Ale od jakiegoś czasu spamują mi skrzynkę pocztową jakimiś lipnymi reklamami. Powoli irytuje mnie mnie to... Inni też dostają pełno tych reklam? BF tak słabo idzie, że muszą się tak reklamować? no popatrz,Ja też nagminnie dostaje spam reklamowy z Expektu,Bandytwin, Gamebookers,Betdaq,Betsson,Unibet itd. a nie mam tam nawet 1 grosza  ps. może po prostu pójść w ślady Kaczyńskich i zdelegalizować to całe hazardowe gówno ? byłby spokój i po katolicku. BTW jak nie o opłaty to o poczte się przypieprzają 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 40
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Sep 2003
Posty: 40 |
Betfair wlasnie rozpoczal zabieranie pieniedzy z kont w ramach Premium Charge. Na forum betfair ludzie podaja ile im zabrano (http://site.forum.betfair.com/jive3/betex/ThreadsFrameset.jsp?forumID=32&forumName=General+Betting&threadID=1688000&tName=*Official+post+the+amount+you+paid+in+PC+today*&schatname=null&iMessageCount=84). Sa juz osoby ktore stracily po kilka tysiecy GBP. Nikt z nich nie dostal wczesniej maila, nikt z BF do nich nie dzwonil. Po prostu pieniadze znikaja z kont bez uprzedzenia. Dla mnie to zlodziejstwo w bialy dzien i mysle ze tej pazernosci Betfair szybko pozaluje.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Na forum BF dość często kolesie piszą baaardzo dziwne i niedorzeczne rzeczy prawie tak samo jak wyniki z mtf. Jak na razie Nikt od "nas" nie napisał,że Mu kasa zniknęła.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 171
member
|
|
member
Dołączył: Jun 2007
Posty: 171 |
Też jestem ciekaw czy któregoś z graczy z Polski dosięgnie 'Betfair Premium Charge'. Po info BF odnośnie tej opłaty, nie spotkałem żadnego gracza na forach zamkniętych, który obawiałby się opłaty. Na mecz.pl, przeglądając topic widziałem kilka nicków, które podnosiły lament z tego tytułu. Zobaczymy jak będzie, wierzę, że nikt z polskich graczy na tym nie ucierpi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
Zapewniam Cię, że nikogo z tego forum ta opłata nie będzie się tyczyć. A jeśli faktycznie kogoś to dotknie, to raczej się nie przyzna i słusznie moim zdaniem, bo dochodami nie ma co się chwalić. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Zobaczymy jak będzie, wierzę, że nikt z polskich graczy na tym nie ucierpi  Też mnie to ciekawi. Tyle, że wiarę bądź niewiarę wolę zastąpić konkretnymi liczbami. Betfair wyliczyło, że opłaty dotknęłyby w zeszłym roku 0,5% klientów i 2% klientów wygrywających. Jesteś klientem wygrywającym? Szansa, że zapłacisz premium charge choć raz w ciągu najbliższych 10 lat jest blisko 20%. Teraz zadaj sobie jeszcze raz swoje pytanie (czy ktoś z polskich graczy na tym ucierpi?) i zastanów się nad odpowiedzią. A do prawidłowej możesz dojść różnymi drogami. Pisałem na przykład wyżej, że przy niższej prowizji wystarczy skuteczność 52,6% przy średnim kursie 2. Więc jeśli ktoś ma bardzo duże obroty to jest niemal pewne, że prędzej czy później będzie musiał dopłacić. A to, że nikogo to nie obchodzi? Przecież to oczywiste, że nie obchodzi z dwóch powodów: 1) albo o tym nie wie, 2) albo nie ma zamiaru płacić i w razie czego zatrzyma się na 249 rynku bądź w innym odpowiednim momencie. Także patrząc z tego punktu widzenia mnie również to nie obchodzi. Bardziej obchodzi mnie, że: 1) opłaty są wprowadzane po cichu (gdyby ktoś na forum nie napisał - nigdy bym o tym nie wiedział - najwcześniej prawdopodobnie na dzień przed terminem płatności), 2) opłaty są wprowadzane przed udostępnieniem klientom usługi pozwalającej kontrolować wskaźnik zysk brutto/zapłacona prowizja. Liczenie z 20 rynków zajęło mi 5 minut - ile zajęłoby z 250? Prosta matematyka. Jeśli miałbym coś do zapłacenia - podałbym tu kwotę co do grosza. Z tym że jak już pisałem płacić na 100% nie będę - patrz wyżej. Specjalnie dla Piostara przedstawiam publicznie moje dokonania od 22 września, czyli od dnia kiedy naliczane są premium charges: liczba rynków: 20 zysk brutto (wygrane brutto - przegrane): 991,96 € prowizja zapłacona: 95,54 € stosunek prowizja/zysk: 9,63% teoretyczna opłata premium na ten moment: 102,87 € Przemówiło do wyobraźni?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Jak na razie Nikt od "nas" nie napisał,że Mu kasa zniknęła. Zdziwiłbym się. Należałoby się zastanowić ile osób "od nas" robi 250 lub więcej rynków na tydzień. Także z oceną istotności faktu, wstrzymałbym się jeszcze przynajmniej 2-3 miesiące.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 171
member
|
|
member
Dołączył: Jun 2007
Posty: 171 |
Jak na razie Nikt od "nas" nie napisał,że Mu kasa zniknęła. Zdziwiłbym się. Należałoby się zastanowić ile osób "od nas" robi 250 lub więcej rynków na tydzień. Także z oceną istotności faktu, wstrzymałbym się jeszcze przynajmniej 2-3 miesiące. z o R r o w najgorszym wypadku zrobisz sobie przerwę w grze  Patrząc na większość postów Twojego autorstwa, jestem przekonany, że wyjdzie to z pożytkiem dla Twojego stanu zdrowia  W Twoich wypowiedziach zawsze pojawiają się narzekania, jednocześnie z próbą pokazania, że wszyscy dookoła się nie znają, a Ty jesteś 'master'. Paradoksalnie, być może to właśnie dzięki Betfair, zaczniesz postrzegać świat w innym kolorze, a nie tylko czarnym 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
z o R r o w najgorszym wypadku zrobisz sobie przerwę w grze  Dokładnie tak. Piszę o tym na okrągło od kilku tygodni (przynajmniej ze 4 razy wspominałem). Rozumiem, że nie czytałeś całego tematu. Patrząc na większość postów Twojego autorstwa, jestem przekonany, że wyjdzie to z pożytkiem dla Twojego stanu zdrowia Dziękuję za rady i za troskę.  W Twoich wypowiedziach zawsze pojawiają się narzekania, jednocześnie z próbą pokazania, że wszyscy dookoła się nie znają, a Ty jesteś 'master'. Paradoksalnie, być może to właśnie dzięki Betfair, zaczniesz postrzegać świat w innym kolorze, a nie tylko czarnym  Zastanawiam się co Ty i Agassi macie na celu (bo motywację Puntera UK i osobnika kryjącego się pod nickiem betfair.com rozumiem) podążając ślepo za betfair i broniąc każdej głupoty. Ja konstruktywną krytyką (a wskaż mi choć jeden punkt gdzie była niekonstruktywna) staram się przyczynić pośrednio do podniesienia jakości usług omawianej przez nas strony. A Wy? Chcecie żeby było miło i wesoło czy może coś jeszcze? Czekam na rzeczową odpowiedź.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|